زمانی وجود داشت که وقتی محتوا ی با کیفیت ارائه یا تولید محتوا میشد، اولویت مهم سئو نبود در این مقاله قصد داریم آموزش تولید محتوا برای سئو مرور کنیم.

سپس نگرانی های آنها بیشتر شامل پر کردن وب سایت با کلمات کلیدی و انجام انواع ترفندهایی، به امید اینکه وب سایت هایی که روی آنها کار می کنند، بیشتر مورد توجه موتورهای جستجو قرار گیرند و امتیاز بیشتری در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) به آنها تعلق گیرد.

از آنجا که سئو اهمیت بسیاری داشت، محتوا چندان اهمیتی نداشت، زیرا وبسایت های بی شماری که دارای محتوای بی فایده بودند، در آن روزها، در قسمت بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) قرار داشتند.

خوشبختانه، هنگامی که آنها تغییرات الگوریتم رتبه بندی را در سال 2011 اجرا کردند، گوگل آنها را حذف کرد. محتوا ی فراموش شده وب سایت، دوباره جایگاه امپراتوری حقیقی خود را بدست آورد. اکنون متخصصان سئو معتقد هستند که وب سایت هایشان چیز خاصی به جز محتوا ی با کیفیت بالا ندارند که برای کاربران موتورهای جستجوی کاربران مفید و مرتبط است.

از لحاظ فنی، شما می توانید هر محتوایی را که بخواهید، در وب سایت خود منتشر کنید. با این حال، برخی از انواع محتوا، فرصتی عالی برای بیشتر مورد توجه قرار گرفتن و کسب امتیاز از گوگل و سایرین هستند. در اینجا انواع محتواهایی که برای سئو مناسب هستند را بیان خواهیم کرد.

لزوم آموزش تولید محتوا برای پست وبلاگ

در دنیایی که محتوا مهمترین عامل کسب امتیاز است، اما طبیعی است که هر وب سایتی وبلاگ شخصی خود را داشته باشد. شما می توانید از وبلاگ خود برای نوشتن پست های معتبر استفاده کنید که می تواند کمک کند تا به عنوان یک رهبر صنعتی، شهرت یابید. به غیر از دادن اخبار و توسعه در صنعت شما، اگر بتوانید همچنین در مورد موضوعات دیگری بنویسید که بتواند نظر خوانندگان را جلب کند، بسیار عالی خواهد بود.

آموزش تولید محتوا برای سئو | سئواینلاین | سئو اینلاین

اینفوگرافی ( infographics )

بسیاری از مردم کلمۀ نوشته شده را دوست دارند، در حالی که تعداد بیشماری از آنها خواندنِ اطلاعاتی که بتوانند راحت تر پردازش کنند را ترجیح می دهند. اینفوگرافی این فرصت را برای آنها فراهم می کند، زیرا آنها تصاویر فوری گرافیکی اطلاعاتی هستند که چندین هزار کلمه برای بیان در فرم مقاله مورد استفاده قرار می گیرند.

احتمال زیادی دارد که خوانندگان نیز اینفوگرافی ها را به اشتراک بگذارند و این به آنها فرصتی برای ویروسی شدن خواهد داد و یک منبع حقیقی از بک لینک ها باشند.

از این ابزارهای رایگان برای ایجاد اینفوگرافی هایی که مردم دوست دارند به اشتراک بگذارند، استفاده کنید.

ویدئو ها

ویدئو ها بیشترین مقدار مصرف رسانه ها و ترافیک وب را تشکیل می دهند، آن هم به یک دلیل قانع کننده: آنها بهتر از هر مقاله یا اینفوگرافیکی مردم را به خود جذب می کنند.

اعتقاد بر این است که محتوای ویدئویی، اگر بر طبق پیش بینی کارشناسان تا سال 2020، محتواهای ویدئویی 80% درصد از کل ترافیک وب را تشکیل دهد، در آینده نیز حکمفرما خواهد شد لذا در مبحث آموزش تولید محتوا بسیار مهم است.

ویدیوهای خود را در YouTube برای کسب امتیاز در قسمت کلیپ های پیشنهادی در نتایج جستجوی گوگل، بهینه سازی کنید.

محتوا ی متداول

موضوعات متداول، قطعا، مدت زمان طولانی دوام نخواهند یافت. اما آنها به اندازه ای محبوبیت دارند تا سیل ترافیک را به سوی سایت شما در مدت زمان کوتاهی روانه کنند. می توانید از محتوا ی متداول و رایج استفاده کنید تا کمک کند محصولات جدید را ارائه دهید یا محصولات موجود را ارتقا دهید.

اگر وقت خود را صرف تولبد محتوا ی مناسب کنید، می توانید از تازه ترین اخبار و موضوعات داغ برای جذب کاربران بیشتر و لینک های با کیفیت بالا استفاده کنید. این فرایند به عنوان news jacking، شناخته می شود.

Newsjacking

تاکتیک تزریق ایده های خود به عناوین بزرگ روز بوسیله یافتن یک استوری بزرگ که همه در حال صحبت کردن در مورد آن هستند و ارائه تحلیل و یا زاویۀ مربوط به برند شما است.

مزایای بیشماری برای تولید محتوا ی Newsjacking وجود دارد

  •  می توانید نام و محتوای خود را در قسمت مخاطبین بزرگتر از خودتان دریافت کنید
  • می توانید تخصص و رهبری فکری خود را نمایش دهید.
  •  می توانید وب سایت و یا برند خود را به عنوان محلی برای به روز رسانی صنعت قابل انتشار قرار دهید.
  • یک ابزار مفید برای جعبه ابزار ساخت لینک برای سئو Newsjacking است.

روش های راهنمایی

مردم همیشه دستورالعمل های چگونگی انجام کارها را در گوگل سرچ می کنند و به همین دلیل است که محتوا دارای محبوبیت خاصی شده است. شما می توانید نکاتی را در قالب مقاله، ویدیو یا یک اینفوگرافی به مخاطبان خود ارائه دهید.

یکی از بهترین مکان ها برای شروع، در زمان جستجوی ایده ها، تیم های پشتیبانی و فروش خودتان است. بلیط های کمک محور و ایمیل های ورودی و تماس های مشتریان را چک کنید تا تمام توجه شما به سوال های رایج برای ایده های محتوا معطوف شود.

اگر کسی وقت خود را صرف توجه به سوال پرسیدن از شما کند، احتمال این که آنها قبلا آن سوال را آنلاین سرچ کرده باشند، زیاد است. بنابراین این می تواند ارزش سئو را افزایش دهد.

لیست ها

همه مردم، لیست ها را دوست دارند، خواه در قالب مقالات مجله و خواه پست های وبلاگ. بنا به دلایلی، هنگامی که عنوان مقاله یا پست، با عدد شروع می شود، لیست محبوب تر خواهد شد.

برای لیستی که برای مردم جذاب به نظر می رسد، باید اطمینان حاصل کنید که تحقیق خود را به خوبی انجام داده باشید. هوشمندانه عمل کردن در مورد آن نیز اتفاق خوشایندی می باشد. تا می توانید آن را دقیق تر و با جزییات بیشتر انجام دهید و در صورت امکان، آن را طولانی تر کنید.

آموزش تولید محتوا برای سئو | سئواینلاین | سئو اینلاین

منابع بیشتر برای محتوا ی سئو

هنگامی که ایدۀ محتوای جدید خود را تولید می کنید، تعدادی از این ابزارها و منابع اضافی را چک کنید تا بتوانید بهترین محتوا ها را برای مخاطبان و سئو ایجاد کنید:

  •  ابزارها برای بازاریابی محتوا
  • جستجوی کلمات کلیدی برای بازاریابی محتوا
  • چگونگی ارتقاء محتوای خود در رسانه های اجتماعی
  • تجزیه و تحلیل رقبا برای پیشبرد اهداف خود

Share This Story, Choose Your Platform!