آیا ارزش خواندن متن خود را دارد؟ آیا منجر به رتبه های بالاتر و ترافیک بیشتر می شود؟ به عبارت ساده تر: آیا خوانایی رتبه دارد؟ در Yoast، ما متقاعد شده‌ایم که نوشتن به زبان ساده و قابل فهم می‌تواند بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. ما حتی ابزاری برای کمک به افراد در نوشتن متن خوانا ایجاد کرده ایم. در این پست توضیح خواهیم داد که چرا موتورهای جستجو عاشق کپی آسان و قابل فهم هستند و نکاتی در مورد نحوه ایجاد آن ارائه خواهیم داد.

کپی خوب، تجربه کاربر را بهبود می بخشد

با خطر بیان واضح: کپی نامفهوم تجربه کاربری بدی را ایجاد می کند. هیچ کس دوست ندارد چیزی را بخواند که دنبال کردن آن دشوار، خسته کننده یا پر از کلمات کلیدی است. تمام نسخه‌های آنلاین شما باید بر روی مخاطبان شما متمرکز و متمرکز باشد. باید اطلاعاتی را که نیاز دارند، راه حلی برای مشکلشان یا پاسخی برای سوالشان فراهم کنیم.

برای بالا بردن صفحات خود در گوگل، غریزه شما ممکن است نوشتن متنی باشد که موتورهای جستجو به راحتی آن را درک کنند. که لزوماً اشتباه نیست. اما ، قبل از هر چیز ، باید صفحاتی ایجاد کنید که نسخه ای عالی (و یک تجربه عالی) را برای بازدیدکنندگان خود ارائه دهند. این به خوبی با دیدگاه ما از سئوی جامع مطابقت دارد. اگر متنی بنویسید که درک آن سخت است، مردم آنچه را که نیاز دارند پیدا نمی کنند. علاوه بر این ، در نهایت با بازدیدکنندگان ناراضی مواجه می شوید که بلافاصله پس از ورود به سایت شما به Google باز می گردند. گوگل سیگنال های کاربر را تجزیه و تحلیل می کند تا مشخص کند بازدیدکنندگان چگونه سایت شما را تجربه می کنند.

موتورهای جستجو از انسان تقلید می کنند

زمانی وجود داشت که پر کردن کلمات کلیدی در نسخه شما کار می کرد. اگر کلمات کلیدی خود را به اندازه کافی در متن خود ذکر کنید، گوگل آن را برای آن کلمات کلیدی رتبه بندی می کند. آن زمان ها خیلی وقت است که گذشته است. امروزه باید در مورد چگالی کلمات کلیدی متن خود دقت بیشتری داشته باشید.

گوگل در تشخیص محتوای با کیفیت بسیار بهتر شده است. به عنوان مثال، گوگل اکنون مترادف ها را تشخیص می دهد. همچنین درک می کند که کدام کلمات، موجودیت ها و محتوا به یکدیگر مرتبط هستند. علاوه بر آن، موتورهای جستجو در پیش بینی آنچه مردم می خواهند بخوانند بهتر می شوند. از روی کلمات کلیدی در جست و جوی افراد، آنها می توانند هدف جستجوی خود را حدس بزنند.

به طور کلی، الگوریتم گوگل در تلاش است تا از یک انسان تقلید کند. سعی می کند متن را مانند یک انسان بخواند. با افزایش توانایی گوگل در درک و اسکن متون به شیوه ای شبیه به انسان ، خوانایی برای رتبه بندی شما اهمیت بیشتری پیدا می کند.

جستجوی صوتی و دسترسی

بسیاری از افراد از جستجوی صوتی استفاده می کنند، بنابراین گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز بسیار روی صدا متمرکز هستند. یک پاراگراف طولانی متشکل از جملات پرپیچ و خم و حاوی تعداد زیادی کلمات دشوار را تصور کنید. حال تصور کنید که آن پاراگراف با صدای بلند خوانده شود. درک نتیجه صدا غیرممکن خواهد بود. گوگل نمی خواهد از چنین پاسخی استفاده کند. نه در جستجوی صوتی و نه در نتایج عادی. این دلیل دیگری است که چرا خوانایی به رتبه بندی شما کمک می کند. گوگل متن هایی را ترجیح می دهد که به راحتی قابل دنبال کردن باشند، همچنین زمانی که با استفاده از جستجوی صوتی با صدای بلند خوانده می شوند.

اما خوانایی در مورد دسترسی نیز مهم است. باید به خاطر داشته باشید که همه کسانی که از صفحه شما بازدید می کنند به همان شیوه آن را تجربه نمی کنند. برخی از افراد دارای اختلال بینایی ممکن است از صفحه‌خوان برای بررسی محتوای شما استفاده کنند. شما نمی خواهید آنها صفحه شما را ترک کنند زیرا متن شما خیلی طولانی است. اما این همه ماجرا نیست. مانند خود گوگل، آن‌ها به استفاده مناسب از سرفصل‌ها برای درک اینکه متن شما درباره چیست، متکی هستند. به یاد داشته باشید که دسترسی مهم است ، و فقط برای SEO نیست.

چه چیزی خواندن یک متن را آسان می کند؟

مردم چگونه متن آنلاین را می خوانند؟ البته همه ما دوست داریم آن متنی را بنویسیم که بازدیدکنندگان سایت با کمال میل از ابتدا تا انتها آن را بخوانند. متأسفانه ، اغلب اینطور نیست. بیشتر اوقات ، افراد متن ها را اسکن می کنند ، زیرنویس ها و اولین جملات پاراگراف هایی را که مناسب می دانند می خوانند. آنها به دنبال کلمات انتقالی می گردند تا به سرعت انتزاع کنند که نتیجه اصلی یک مقاله چه خواهد بود.

تمام کارهایی که مردم هنگام خواندن متن شما انجام می دهند، کارهایی هستند که گوگل انجام خواهد داد. این بدان معناست که ساختار متن شما، نحوه نوشتن پاراگراف ها، اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. جملات اصلی – جمله اول هر پاراگراف – باید حاوی مهمترین پیام آن پاراگراف باشد. و داشتن ساختاری واضح و منطقی در متن شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

نکاتی برای خواندن متن شما

بیایید در مورد چگونگی ایجاد خوانش آسان صحبت کنیم. قبل از شروع نوشتن متن خود، به ساختار آن فکر کنید. چه چیزی را می خواهید به مخاطبان خود بگویید و به چه ترتیب؟ آیا این ترتیب منطقی موضوعات است؟ آیا مخاطبان شما می توانند استدلال ها، مثال ها و پیام اصلی شما را دنبال کنند؟ شاید باید سعی کنید محتوا را با سبک هرم معکوس بنویسید؟

سعی کنید تا جایی که می توانید از جملات کوتاه استفاده کنید، زیرا پردازش جملات طولانی بسیار سخت تر است. از تعداد کلمات دشوار در یک متن اجتناب کنید یا آن را محدود کنید. سعی کنید از جملات پیچیده استفاده نکنید و سعی کنید از استفاده از صدای منفعل خودداری کنید. همچنین ، مطمئن شوید که به سبک جذاب بنویسید. این می تواند واقعاً سخت باشد ؛ همه استعداد نوشتن خلاقانه ندارند. کمک می کند تا آن را کمی مخلوط کنید! سعی کنید جملات طولانی را با جملات کوتاه تر جایگزین کنید. از مترادف استفاده کنید. از شروع جملات با یک کلمه خودداری کنید. و 5 نکته ما را برای نوشتن یک پست وبلاگ خواندنی بررسی کنید.

می دانیم که نوشتن کپی خوانا سخت است. نوشتن یک متن ناخوانا اشتباهی است که اغلب آن را می بینیم. به همین دلیل ما یک تحلیل خوانایی در Yoast SEO ایجاد کردیم. به عنوان مثال ، اگر جملات شما زیاد طولانی نیستند ، اگر زیاد از صدای منفعل استفاده نمی کنید و طول پاراگراف های شما مناسب است ، بررسی می شود. این تجزیه و تحلیل نکاتی را در مورد مواردی که می توانید در آنها پیشرفت کنید به شما ارائه می دهد و حتی می توانید ببینید کدام جملات نیاز به نگاه دوم دارند. ما به طور مداوم آن را تغییر می دهیم، چک های جدید اضافه می کنیم و آن را تا حد امکان به زبان های مختلف ترجمه می کنیم. ما در حال حاضر حداکثر 18 زبان داریم! تجزیه و تحلیل در افزونه SEO رایگان و Premium Yoast ما موجود است.

آخرین نکته: آن را با صدای بلند بخوانید!

گوگل گری ایلیس یک بار توییت کرد که باید متن خود را با صدای بلند بخوانید. اگر خوب خوانده نشود یا عجیب به نظر برسد ، احتمالاً رتبه ای نیز نخواهد داشت.

بیایید واضح بگوییم: هنگامی که خوانایی متون خود را بهبود می بخشید، رتبه شما فوراً افزایش نمی یابد. اما، نوشتن یک پست وبلاگ خوانا بخش اساسی هر استراتژی سئو است. اگر می خواهید خوانندگان شما کل پست یا صفحه وبلاگ شما را بخوانند، کپی شما باید به راحتی قابل خواندن باشد. پست هایی که قابل خواندن هستند قطعا باعث بازگشت بازدیدکنندگان بیشتر و نرخ تبدیل بالاتر می شوند. بنابراین در دراز مدت: رتبه های خوانایی.

به خواندن ادامه دهید: کپی رایتینگ SEO: راهنمای کامل »
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!