نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

نه ، لطفاً ادامه مطلب را بخوانید این یک پست در مورد اشتباهات Core Web Vitals و وضعیت فعلی ما است ، اما همچنین اینکه چرا شما هنوز باید مراقبت کنید. من همچنین برخی از اطلاعات را در طول راه دارم ، که نشان می دهد تعداد سایتهایی که حداقل و آخرین سطح را دارند ، چه در حال حاضر و چه در تاریخ شروع راه اندازی اولیه.

در زمان نگارش این مقاله ، تقریباً یک سال و نیم است که گوگل به ما گفته است که آنها بار دیگر از ترفند معمول خود استفاده می کنند: به ما بگویید که چیزی از قبل رتبه بندی است ، بنابراین ما وب را بهبود می بخشد. اگر بخواهیم منصف باشیم ، این یک هدف اصیل است (هرچند که سهم قابل توجهی در آن دارند). این کتاب در حال حاضر نیز به خوبی خوانده می شود ، که مهمترین آنها در سالهای اخیر “mobilegeddon” و HTTPS است.

هر دوی این نمونه های اخیر وقتی به روز صفر رسیدیم کمی خسته کننده به نظر می رسید ، اما “به روز رسانی تجربه صفحه” ، همانطور که از انتشار Core Web Vitals نام برده شده است ، نه تنها ناخوشایند ، بلکه بیش از اندکی اشتباه بوده است. این پست بخشی از یک سری 3 قسمتی است ، که در آن به وضعیت فعلی خود ، نحوه درک آن و اقدامات بعدی خواهیم پرداخت.

خفه شد ، شما می گویید؟

گوگل در ابتدا مبهم بود و در ماه مه 2020 به ما گفت که به روز رسانی “در 2021” خواهد بود. سپس ، در نوامبر 2020 ، آنها به ما گفتند که در ماه مه 2021 خواهد بود – زمان سربازی به طور غیر معمول طولانی است ، اما تا کنون ، بسیار خوب است.

این شگفتی در ماه آوریل رخ داد ، هنگامی که به ما گفتند به روز رسانی به ماه ژوئن به تعویق افتاده است. و سپس در ماه ژوئن ، زمانی که شروع به “بسیار کند” کرد. سرانجام ، در آغاز ماه سپتامبر ، پس از حدود 16 ماه ، به ما اعلام شد که این کار تمام شده است.

بنابراین ، چرا من اهمیت می دهم؟ من فکر می کنم تاخیرها (و تکرار می شود توضیحات و تناقضات در طول راه) نشان می دهد که بازی گوگل این بار کاملاً نتیجه نگرفت. آنها به ما گفتند که ما باید عملکرد وب سایت های خود را بهبود بخشیم زیرا این یک عامل رتبه بندی خواهد بود. اما به هر دلیلی ، شاید ما آنها را بهبود ندادیم ، و داده های آنها به هر حال آشفته بود ، بنابراین گوگل موظف بود به روز رسانی خود را به عنوان “کراوات شکن”. این امر برای مشاغل و مارک ها گیج کننده و گیج کننده است و این پیام کلی را از بین می برد که بله ، هر چه باشد ، آنها باید روی عملکرد سایت خود کار کنند.

در نقش جان مولر گفت، “ما واقعاً می خواهیم مطمئن شویم که سرانجام جستجو همچنان مفید است”. این بلوف اساسی در به روزرسانی های از پیش اعلام شده گوگل است: آنها نمی توانند تغییراتی را ایجاد کنند که باعث می شود وب سایت هایی که مردم انتظار دیدن آنها را دارند ، رتبه بندی نشوند.

همه اطلاعات دارید؟

بله حتما. به نظر شما ما اینجا چکار می کنیم؟

ممکن است شما با پروردگار و نجات دهنده ما ، Mozcast ، گزارش نظارت بر الگوریتم Google از Moz آشنا باشید. Mozcast بر اساس مجموعه ای از 10،000 کلمه کلیدی رقابتی است ، و در ماه مه تصمیم گرفتم هر URL را برای همه این کلمات کلیدی ، در دسکتاپ یا تلفن همراه ، رتبه بندی کنم ، که از یک مکان تصادفی در حومه ایالات متحده ردیابی می شود.

این حدود 400000 نتیجه بود و (با کمال تعجب ، من احساس کردم) 210.000 آدرس اینترنتی منحصر به فرد.

در آن زمان ، فقط 29 these از این URL ها دارای داده های CrUX بودند – این داده ها از کاربران واقعی در Google Chrome جمع آوری شده و اساس Core Web Vitals به عنوان یک عامل رتبه بندی است. ممکن است یک نشانی اینترنتی داده CrUX نداشته باشد ، زیرا قبل از اینکه Google بتواند با داده ها کار کند ، به اندازه نمونه خاصی نیاز است ، و برای بسیاری از نشانی های اینترنتی با ترافیک پایین ، ترافیک Chrome کافی برای پر کردن این اندازه نمونه وجود ندارد. این 29٪ بسیار ناامیدکننده است ، اگر در نظر بگیرید که این صفحات ، با صفحات ترافیک بیشتری نسبت به اکثر صفحات دیگر – به هر حال ، آنها از نظر شرایط رقابتی در رتبه 20 قرار دارند.

گوگل در مورد تعمیم/تخمین نتایج بر اساس شباهت صفحات برای صفحاتی که داده های CrUX ندارند ، ابهامات مختلفی را مطرح کرده است ، و من می توانم تصور کنم که این برای سایتهای بزرگ و قالب بندی شده با دم بلند ، اما کمتر از سایتهای کوچکتر کار می کند. در هر صورت ، در تجربه من در کار بر روی سایت های بزرگ و قالب بندی شده ، دو صفحه روی یک الگو اغلب عملکرد بسیار متفاوتی داشتند ، به ویژه اگر یکی بیشتر مورد قاچاق قرار می گرفت و بنابراین به طور کامل ذخیره می شد.

به هر حال ، اگر آن سوراخ خرگوش را برای یک لحظه کنار بگذارید ، ممکن است این سال برای شما پیش بیاید که چشم انداز Core Web Vitals برای این 29 درصد آدرس های اینترنتی چه بوده است.

برخی از این آمارها کاملاً چشمگیر هستند ، اما مسئله واقعی در اینجا این است که “هر 3” دسته بندی می شود. دوباره گوگل رفت و تناقض کرد خودش بازگشت و جلو در مورد اینکه آیا برای افزایش عملکرد باید برای هر سه معیار آستانه ای را بگذرانید یا اینکه آیا اصلاً باید هر آستانه ای را پشت سر بگذارید. با این حال ، آنچه آنها دارند به طور مشخص به ما گفت که باید سعی کنیم این آستانه ها را برآورده کنیم ، و آنچه انجام نداده ایم ضربه زدن به آن نوار است.

30.75٪ همه آستانه ها را پشت سر گذاشتند ، از 29٪ که حتی در وهله اول اطلاعات داشتند. 30.75 of از 29 rough تقریباً معادل 9 است ، 9 URL از آدرسهای اینترنتی یا در آنجا می توان به طور خاص گفت که خوب کار می کنند. استفاده از هرگونه افزایش رتبه قابل توجه در 9٪ آدرس های اینترنتی ، احتمالاً خبر خوبی برای کیفیت نتایج گوگل نیست – به ویژه اینکه مارک های نام خانوادگی بسیار احتمال دارد که در بین 91 left حذف شده رایج باشند.

بنابراین این وضعیت در ماه مه بود ، که (فرض می کنم) باعث شد گوگل به روز رسانی را به تعویق بیندازد. در مورد آگوست چطور ، وقتی آنها بالاخره آن را عرضه کردند؟

در دسترس بودن داده های CrUX بین 29 تا 38 درصد بین ماه مه و اوت 2021 افزایش یافته است.

میزان آدرس های اینترنتی با داده های CrUX که از هر سه آستانه CWV عبور می کنند از 30.75 to به 36.3 between بین ماه مه و آگوست 2021 افزایش یافته است.

بنابراین ، ضرب جدید (36.3 of از 38)) ما را در 14 leaves می گذارد – افزایش قابل توجهی نسبت به 9 previous قبلی. تا حدودی توسط Google جمع آوری داده های بیشتر ، تا حدی توسط وب سایت ها که مطالب خود را با هم جمع می کنند ، هدایت می شود. احتمالاً این روند فقط افزایش می یابد و گوگل می تواند شماره گیری Core Web Vitals را به عنوان یک عامل رتبه بندی نشان دهد ، درست است؟

در قسمت های 2 و 3 بیشتر در مورد آن :)

در عین حال ، اگر درباره جایگاه آستانه CWV سایت خود کنجکاو هستید ، Moz ابزاری برای آن در حال حاضر در مرحله بتا دارد و راه اندازی رسمی اواسط تا اواخر اکتبر انجام می شود.

برای دسترسی به نسخه بتا در Moz Pro ثبت نام کنید!

در حال حاضر مشتری Moz Pro هستید؟ برای دسترسی به نسخه بتا وارد سیستم شوید!

ضمیمه

و اگر تو واقعا می خواهید به طور حیرت انگیز توجه کنید ، ببینید چگونه در این نمودارها از داده های ماه اوت در صنعت بزرگ نمره می گیرید:
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!