نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

تحقیقات رقابتی یک کار رایج و ضروری در هر زمینه بازاریابی است. این عمل به ویژه در بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است زیرا اکوسیستم به سرعت تغییر می کند و مارک ها دائماً در چندین سیستم برای کاربران در برابر یکدیگر می جنگند.

در سناریوی ایده آل ، انجام تحقیقات رقابتی محتوا ، جایی را نشان می دهد که محتوای آنلاین مارک شما در مقایسه با رقبا تزلزل می یابد. با استفاده از این اطلاعات ، می توانید پیوندهای ضعیف استراتژی بازاریابی خود را لحیم کرده و سعی کنید رقابت را با محتوای برتر غصب کنید. نتایج باید قدرت محتوای نام تجاری شما ، رتبه بندی کلمات کلیدی و سهم ارگانیک صدا را بهبود بخشد.

با این حال ، تحقیقات رقابتی به ندرت برنده های خشک و خشک را ارائه می دهد. بهترین عملکرد بصیرت شما باید آنقدر قوی باشد که بینش ها را در بین منابع متعدد با کیفیت محتوای متفاوت بررسی کند. شما باید درک کنید که محتوا چه اهمیتی دارد و چه اهمیتی دارد. و در نهایت ، شما باید بدانید که چرا برخی از انتخابها ارزشمندتر و مفیدتر از بقیه هستند.

همه این عوامل تحقیقات رقابتی را مشکل می کند. زیرا اگر بهترین تصمیمات محتوا را تشخیص ندهید ، به دام دام می افتید و در موقعیت بدتری نسبت به قبل از تحقیق قرار می گیرید – به ویژه اگر از رقبایی تقلید کنید که رویکردشان نسبت به محتوا اشتباه ، ناکافی یا مناسب برای کاربران ایده آل شما

برای جلوگیری از تبدیل نام تجاری خود به یک داستان هشداردهنده ، باید با دقت رقبای خود را مورد تحقیق قرار دهید ، نقاط دردناک مربوطه را تعیین کنید و تعیین کنید که استراتژی بازاریابی آنها چقدر موثر است.

شناسایی رقبا: از مسیر باریک خودداری کنید

وقتی به رقبا فکر می کنیم ، اغلب به رقبای مستقیم فکر می کنیم-مارک هایی که محصولات یا راه حل های مشابه را ارائه می دهند و برای کاربران یکسان به صورت آنلاین و در فروشگاه های آجر و ملات مانند Patagonia در مقابل Prana رقابت می کنند.

ارزیابی محتوای رقبای مستقیم مکانی عالی برای شروع تحقیقات رقابتی است ، اما این دیدگاه محدود تنها نیمی از معادله بازاریابی دیجیتال است. شما باید مسیر خود را گسترده کرده و نحوه تجمیع محتوای خود در برابر رقبای SERP را نیز تجزیه و تحلیل کنید. این نمای پانوراما حتی برای مشاغل کوچک که با زنجیره های ملی رقابت می کنند ، مانند کتابفروشی مستقل محلی در مقابل بارنز و نوبل ، اهمیت بیشتری دارد.

متأسفانه ، بسیاری از شرکتها ارزش تجزیه و تحلیل رتبه بندی SERP و سهم ارگانیک صدا را برای عمودی خود نادیده می گیرند. گاهی اوقات ، این انتخاب به این دلیل است که یک برند به طور مستقیم با وب سایت هایی که در رتبه های برتر قرار دارند رقابت نمی کند. در سناریوهای دیگر ، یک شرکت منابع لازم برای مقابله با هر دو بخش را به طور همزمان نخواهد داشت و باید بر رقابت مستقیم یا رتبه بندی SERP تمرکز کند.

صرف نظر از شرایط ، حذف تحقیق درباره رقبای SERP به نفع رقابت مستقیم شما یک اشتباه بزرگ است.

به عنوان مثال ، فرض کنید شما در حال خرید شلوار سنگ نوردی هستید و نسبت به مارکی که می خرید بی تفاوت هستید. پاتاگونیا و پرانا هر دو شلوارهای سنگ نوردی می فروشند که می توانید مستقیماً از وب سایت آنها خریداری کنید و هر دو مارک در صفحه اول دارای “شلوار سنگ نوردی” هستند. با این حال ، هیچ یک از مارک ها با رتبه بندی خود بالاتر از حد قرار نمی گیرند. پاتاگونیا در موقعیت هفتم و پرانا در مقام هشتم قرار دارند.

موقعیت برتر ارگانیک متعلق به یک وب سایت صعود طاقچه با بررسی شلوارهای مختلف کوهنوردی است. این وب سایت دارای دامنه 50 است ، در حالی که Prana و Pataongia به ترتیب دارای دامنه 73 و 85 هستند.

جستجوی کاربر برای هر نتیجه در صفحه اول یکسان است: خرید شلوار کوهنوردی. با این حال ، در این مثال ، ظاهراً نه پرانا و نه پاتاگونیا روی رقبای غیر مستقیم SERP تمرکز نکرده اند. اگر چنین بود ، آنها تشخیص می دادند که کاربران معتقد به نام تجاری ، مانند افرادی که از اصطلاحات جستجوی عمومی استفاده می کنند ، اغلب محصولات را بر اساس نظرات و توصیه ها خریداری می کنند.

گوگل این تمایل کاربر را به رسمیت می شناسد ، به همین دلیل است که این عبارت به طور فزاینده ای بهترین لیست ها را بالاتر از صفحات محصول رتبه بندی می کند.

با توجه به رتبه دامنه هر دو شرکت و منابع گسترده آنها در مقایسه با یک وب سایت کوچک و کوچک ، اگر هر دو برند از اینفلوئنسرهای خود برای ایجاد محتوای بی طرفانه برای کلمه کلیدی “شلوار سنگ نوردی” استفاده کنند ، احتمالاً رتبه اول را کسب خواهند کرد با سهولت نسبی

در عوض ، این شرکت ها به صفحه پایین منتقل می شوند و باید از تبلیغات پولی برای رقابت برای جلب توجه کاربران استفاده کنند.

در نهایت ، تجزیه و تحلیل دقیق محتوا از برداشت بینش SERP و رقبای مستقیم ناشی می شود.

برای مثال ، فرض کنید شما یک شرکت نرم افزاری مرکز تماس B2B برای مشاغل کوچک اداره می کنید و می خواهید برای عبارت بلندپروازانه ، “نرم افزار مرکز تماس” رتبه بندی کنید. شما سه رقیب مستقیم با رتبه دامنه مشابه دارید و هر یک از آنها در جایی در صفحه اول رتبه بندی می شوند. سایر رتبه بندی ها تحت فهرست “بهترین نرم افزار” قرار دارند.

این جستجوی تقسیم شده یک محیط رتبه بندی ظریف و رقابت شدید ایجاد می کند. برای داشتن شانس رتبه بندی در صفحه اول ، باید بهترین جنبه های محتویات فهرست ها و رقبای مستقیم را با دقت انتخاب کرده و بکشید. و این مستلزم دانستن نحوه تشخیص رقیب مناسب برای بازبینی است.

نحوه انتخاب رقبا برای بررسی

به جای اینکه در دام ایجاد تعادل بین تجزیه و تحلیل SERP و رقبای مستقیم قرار بگیرید ، بر رقبایی تمرکز کنید که در تلاش برای دستیابی به یک هدف هستند و شما شانس صادقانه ای برای سقوط از پادشاهی دارید.

اگر می خواهید محتوای وب سایت خود را بهبود بخشید ، هر رقیبی که مورد تحقیق قرار دهید باید دارای معیارهای زیر باشد:

 • خدمات و محتوای نام تجاری مرتبط هستند و گروه کاربری ایده آل شما را هدف قرار می دهند

 • نام تجاری از استراتژی محتوا و بهترین شیوه های SEO پیروی می کند یا جایگزین های م innovثر را ابداع می کند

 • این نام تجاری در SERP ها برای کلمات کلیدی مورد نظر شما رتبه خوبی دارد
  • محتوایی که این مارک دارای رتبه بندی است با کاربران و اهداف تجاری شما مرتبط است

  • رتبه دامنه و اعتبار صفحه مارک شما به طور منطقی رقابتی است ، بنابراین تغییرات می توانند رشد کلمات کلیدی را تحریک کنند

 • شما منابع لازم برای رقابت مستقیم با اقتدار و حضور آنلاین مارک تجاری را دارید

همیشه استثنائاتی در این قوانین وجود دارد ، مانند مارک هایی که نیازی به حضور آنلاین قوی ندارند زیرا مانند قراردادی های دولتی به قراردادهای شخص ثالث و شفاهی تکیه می کنند. با این حال ، برای شرکت های معمولی B2B و B2C ، انتخاب رقبا با رعایت این دستورالعمل ها توجه شما را بر رقابت شایسته و نه ریف-رف متمرکز می کند.

تشخیص نقاط درد

هنگامی که می دانید رقبای شما چه کسانی هستند ، باید بدانید چه محتوایی را تجزیه و تحلیل کنید و چگونه تعیین کنید که چرا نسخه آنها نسبت به نسخه شما برتری دارد. این انتخاب ها به دانستن نقاط ضعف برند شما برمی گردد.

عدم درک یا تحقیق در مورد نقاط درد خود قبل از وارد شدن به تحقیقات رقابتی یک اشتباه بزرگ است. نقاط درد به شما امکان می دهد تجزیه و تحلیل رقابتی خود را متمرکز کنید. بدون اینکه بدانید چه چیزی را می خواهید برطرف کنید ، وقتی در مورد محتوای رقیب تحقیق می کنید ، در تاریکی هدف قرار می دهید. بدون نور برای راهنمایی شما ، بسیار آسان است که از ایده هایی که نباید انجام دهید و یا سعی کنید با وب سایتی که با اهداف یا اقتدار شما سازگار نیست ، رقابت کنید.

روی چه نکات دردی باید تمرکز کنید؟

در نهایت ، اهداف کسب و کار و KPI محتوا باید تعیین کند که بر چه نقاط درد تمرکز می کنید. اجازه دهید تبدیل های لغزنده ، ثبت نام های شدید خبرنامه یا معیارهای ضعیف عملکرد وب سایت مسیر شما را هدایت کند.

فرض کنید شما یک سرویس پخش مستند را اجرا می کنید و پس از خواندن پست های مربوط به وبلاگ یا مقاله های تحقیقی در تلاش برای ثبت نام کاربران برای آزمایش هستید. شما می دانید که یکی از رقبای شما این رکود را ندارد ، بنابراین قصد دارید مطالب مربوط به آنها را بخوانید و ببینید که تجربه چگونه برتر است.

قبل از اینکه بتوانید به خدمات رقبا بپردازید و بدانید که چرا آنها محاکمه کننده را به دست می آورند ، باید بدانید چرا کاربران شما از پیوستن امتناع می کنند.

در این سناریو ، بهترین گزینه شما تحقیقات کاربر خواهد بود ، مانند:

هنگامی که تعیین کردید چرا نام تجاری شما شکست می خورد ، می توانید انتقادات خود را در مورد نحوه حل مشکلات حریف در مورد خدمات مارک خود در نظر بگیرید.

ترفند این که بدانید آیا راه حل دردسر رقیب برای نام تجاری شما موثر است یا خیر ، درک است چرا برای رقیب کار می کند راه های زیادی برای به دست آوردن این دانش وجود دارد ، از جمله آگاهی از بهترین شیوه ها ، اجرای ایده مسابقه از طریق دستکش تحقیق کاربر و مقایسه گزینه ها در کنار یکدیگر.

این بینش ها همه بر یک موضوع مشترک متکی است: رقابت بهترین شیوه ها را دنبال می کند و همه کارها را به درستی انجام می دهد. با این حال ، رقبا اشتباه پذیر هستند و اغلب تجربه ایده آل یا محتوای کامل را به کاربران ارائه نمی دهند. بنابراین وقتی مسابقه اشتباه است ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر مسابقه اشتباه باشد چه؟

حتی اگر یک رقیب از غربالگری اولیه شما عبور کند و به عنوان یک مارک عالی به نظر برسد که می توانید نقاط ضعف خود را کشف کنید ، برداشت های اولیه می تواند فریبنده باشد.

بسیاری از شیوه های بازاریابی شیطنت آمیز وجود دارد که مشاغل می توانند در آن شرکت کنند ، مانند اینکه در نگاه اول متوجه آن نشوید ، مانند ایجاد لینک کلاه سیاه یا پرداخت هزینه کاربران برای نظرات مثبت. و بسیاری از اشتباهات بی گناه وجود دارد که رقبای شما ممکن است مرتکب شوند که در صورت پیاده سازی آنها به وب سایت شما آسیب می رساند ، مانند استانداردهای دسترسی نامناسب.

میزان دقت لازم شما باید با میزان ریسکی که برای تقلید از یک ایده یا استراتژی انجام می دهید مرتبط باشد.

برای ایده های کم خطر ، مانند بازنویسی پست وبلاگ رقیب ، بررسی دقیق می تواند بسیار ساده باشد ، مانند بررسی منابع پست ، اهداف کلمات کلیدی و لینک های پشت.

ایده های پرخطر ، مانند بازنگری در صفحات محصول یا سفر مشتری ، نیاز به بررسی پیشینه قوی تری دارند.

در اینجا تعدادی پرچم قرمز وجود دارد که باید شما را تشویق کند تا از رقیب اجتناب کنید یا حداقل وارد وب سایت آنها شوید.

 • اتوماسیون محتوا (مانند وبلاگ های اسکرپر) یا علائم مشابه محتوای با کیفیت پایین

 • روکش پیوند

 • شبکه های ارسال کننده مهمان یا سایر اکوسیستم های اشتراک گذاری محتوا

 • پیوند دادن مزارع ، شبکه های وبلاگ خصوصی یا دستکاری های مشابه

 • دامنه های متعدد با محتوای تکراری

 • نظرات کاربران پرداخت شده یا دستکاری های مشابه

 • دستکاری رسانه های اجتماعی

 • ارسال هرزنامه

 • کوکی های تقلبی

 • متن پنهان

چگونه می توان تشخیص داد که رقابت اشتباه است

برای جلوگیری از اتخاذ ایده های اشتباه با خطر بالا ، همیشه باید چهار سوال زیر را از خود بپرسید:

 1. آیا محتوای برند به استراتژی محتوا ، SEO و بهترین شیوه های کاربری پایبند است؟

 2. آیا محتوا معنادار است و ارزش آن چگونه به کاربران منتقل می شود؟

 3. فکر می کنید چرا نام تجاری این محتوا را ایجاد کرده است؟

 4. اگر ایده مشابه (یا مشابه) را پیاده سازی کنید ، چگونه وب سایت به روز شده شما و محتوای آن تجربه کاربر را بهبود می بخشد؟

این چهار س asال به عنوان یک سیستم بررسی و تعادل برای ایده های جدید عمل می کند. آنها شما را مجبور می کنند که توجیهاتی را که چرا رقبا تصمیمات خود را گرفته اند ، نحوه واکنش کاربران و عواقب کپی این انتخاب ها را در نظر بگیرید. اگرچه این فرایند برای هر پیشرفتی که ممکن است از یک رقیب بدست آورید ضروری نیست ، اما وقتی تغییرات مهمی را در نظر می گیرید که می تواند KPI ها را به سمت موفقیت یا شکست سوق دهد ، ارزشمند است.

اکنون ، از مشکلات تحقیقات رقابتی اجتناب کنید

تحقیقات رقابتی یک استراتژی بازاریابی ضروری است و اگر برای اطمینان از ارزیابی رقیب شایسته خود وقت بگذارید بسیار ارزشمند است. در حالی که به راحتی نمی توان از تحقیقات پیشین صرف نظر کرد و فرض کرد رقبای شما می دانند که چه کار می کنند ، بر اساس رتبه بندی جستجو یا افکار عمومی ، ممکن است آنها بازاریاب ماهری نباشند که شما تصور می کنید و در نهایت وقت ، منابع و کاربران را هدر می دهید. روی یک ایده اشتباه

در اینجا یک یادآوری سریع از آنچه باید برای آماده سازی خود برای تحقیقات رقابتی و اجتناب از اجرای ایده های بد انجام دهید ، یادآوری می شود:

 • ترکیبی از رقبای مستقیم و SERP را که محتوای مربوطه دارند ، تلاش می کنند تا یک هدف را برآورده کنند و کاربران یکسانی را هدف قرار دهند ، شناسایی کنید.

 • نقاط ضعف برند خود را تعیین کرده و نحوه حل مشکلات مشابه توسط رقبا را تجزیه و تحلیل کنید.

 • برای اطمینان از پیروی از استراتژی محتوا ، SEO و بهترین شیوه های UX ، درباره پیشروها و انتخاب محتوای آنها تحقیق کنید.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!