ویکی پدیا استارت آپ را اینچنین توصیف می کند:

“شرکت نوپا یا استارتاپ (به انگلیسی: startup، کوتاه‌شدهٔ عبارت startup company به معنی شرکت نوپا) به یک شرکت یا کسب‌وکار گفته می‌شود که معمولاً به تازگی و در نتیجهٔ کارآفرینی ایجاد شده‌است، رشد سریعی دارد، و در جهت تولید راه حلی نوآورانه و دوام‌پذیر برای رفع یک نیاز در بازار شکل گرفته‌است.

این شرکت‌ها معمولاً مبتنی بر ایده‌هایی ریسک‌پذیر هستند که مدل کسب و کارشان مشخص نیست و بازار هدفشان نیز در حد فرض است. شرکت‌های نوپا می‌توانند در هر حوزه‌ای ایجاد شوند، ولی اغلب به شرکت‌هایی گفته می‌شود که رشد سریعی دارند و در زمینه تکنولوژی فعالیت می‌کنند. شرکت‌های نوپا در دورهٔ حباب دات کام محبوب شدند.”  در ادامه به مثالی در این مورد توجه کنید:

تصور کنید شما در زمینه ی زبان اسپانیایی تبحر دارید و دوستتان نیز در زمینه زبان انگلیسی و همینطور چند نفر دیگر را می شناسید که در همین حوزه فعالیت دارند و متخصص هستند. و با همین پیش فرض سعی می کنید تا کسب و کارتان را در زمینه آموزش زبان شروع کنید، اما قادر به اجاره ی مکانی خاص یا کسب مجوز های مورد نظر برای تاسیس یک موسسه نیستید، پس تصمیم می گیرید با دوستانتان هماهنگ شوید در شبکه های اجتماعی همچون تلگرام، آپارات، اینستاگرام و یوتیوب شروع به تبلیغات و آموزش های مجانی می کنید تا کسب و کارتان را معرفی کنید و مشتریان مجازیتان را جذب کنید و حتی شروع به کسب و کار آنلاین و آموزش های پولی آنلاین کنید.

با یک سرچ ساده می توانید مثالهای زیادی در همین رابطه پیدا کنید که شروع به فعالیت های آنلاین کرده اند و  از همین راه روزانه درآمد زیادی کسب می کنند. به عنوان مثال سایت https://www.vipkidteachers.com که در زمینه ی آموزش زبان انگلیسی کار می کند یا سایت https://teachable.com و بسیاری از سایت های دیگر که با داشتن خلاقیت و نوآوری توانسته اند کسب و کارشان را به صورت آنلاین ارتقا دهند که یکی از معروف ترین آنها سایت آمازون با حجم عظیمی از مخاطبین و بازدید های روزانه است که تنها با یک ایده نو ایجاد شد و الان به بزرگترین سایت اینترنتی فروش کتاب بصورت آنلاین تبدیل شده است.

کاری که یک آژانس تبلیغاتی  برای ارتقائ یک استارت آپ می تواند انجام دهد این است که به فرد یا افراد مورد نظر کمک می کند تا بیشتر دیده شوند و توانایی ها و اطلاعات آنها بیشتر در معرض دید قرار بگیرد و در میان رقبا بتوانند بیشتر و بهتر جلوه کنند. این کار نیاز به تخصص مورد نیاز دارد، شاید شما هم تا بحال خیلی سعی در راه اندازی یک کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام کرده اید اما آنچنان که باید و شاید موفق به معرفی کسب و کارتان نشده اید. تکنیک های تبلیغات آنلاین  آنچنان کار ساده ای نیست، روش های جذب مخاطب، اصطلاحاتی مثل برندیگ، اینفلوئنس مارکتینگ، ترند و غیره کاریست که نیاز به دانش و علم مورد نظر دارد و با آشنایی سطحی با شبکه های اجتماعی وچند نرم افزار خاص امکان پذیر نیست؛ علم بازاریابی اینترنتی و سئو (search engine optimization) یکی از پیچیده ترین و حرفه ای ترین علوم است که به تازگی هم مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

Share This Story, Choose Your Platform!