از نظر بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)داٸما در حال رشد، امتیاز دهی بالا در نتایج جستجو برای جلب توجه مشتریان، به خصوص برای کسب و کارهای محلی، دشوارتر از قبل، شده است.

به همین علت است که سرمایه گذاری در برخی از استراتژی های اساسی سئو برای تولید نتیجه های دسته بندی شده و یا فروش بیشتر، کافی نیست. برای قرار دادن فروشگاه آنلاین خود در مقابل مخاطبان مناسب، باید در معرض نمایش قرار دادن در نتایج جستجوی محلی را افزایش دهید. و اینجاست که استراتژی سئو ی محلی خود را نشان خواهد داد.

در اینجا چند نکته برای به دست آوردن سود بیشتر از استراتژی سئوی محلی را ذکر خواهیم کرد.

بر روی صفحه بهینه سازی وب سایت

در دنیای تجارت الکترونیک، وب سایت  تعیین می کند که چگونه مشتریان، به وجود شما پی خواهند برد. دقیقا به همین علت، هر دوی کاربران و موتورهای جستجو باید به طور کامل بهینه سازی شوند.

برای افراد مبتدی، این یعنی اطلاعاتی مثل نام، آدرس، شماره تلفن را در هر یک از صفحات وب سایت خود اضافه کنید. اگر از چند مکان استفاده می کنید، صفحات تماس اختصاصی ایجاد کنید و مطمٸن شوید که اطلاعات مربوط به هر یک از مکان ها درست باشد.

برای افزایش شانس خود برای قرار گرفتن در قسمت بالای لیست در SERPs محلی (صفحات نتایج موتورهای جستجو)، شما باید صفحات خود را برای کلمات کلیدی ناحیه ای، بهینه سازی کنید. عناصری وجود دارند که شما باید توجه خاصی به آنها داشته باشید:

 • صفحات URL
 • عنوان صفحه
 • توضیحات متا
 • پست های وبلاگ
 • توضیحات محصول
 • برچسب های H1 و H2
 • متنِ زیر عکس

به جز ارائه اطلاعات اضافی در مورد صفحات خود به مشتریان احتمالی، این عناصر به گوگل کمک می کند تا مفهوم محتوای و به طور کلی وب سایت را درک کند.

یک استراتژی سئو ی محلی برای فروشگاه آنلاین | سئواینلاین | سئو اینلاین

سایت خود را برای موبایل بهینه سازی کنید

آیا می دانستید که 30٪ از جستجو های موبایل شما بر اساس موقعیت مکانی هستند؟ و در حالی که 76٪ از جستجو های محلی در نتیجه یک تماس تلفنی به یک تجارت، ختم می شود و اگر یک سایت پاسخگو برای دیجیتال مارکتینگ نسازید به این معنی است که سهم قابل توجهی از بازار را از دست خواهید داد.

در ابتدا، سایت خود را به صورت Mobile Friendly (موبایل فرندلی) یا به اصطلاح طراحی ریسپانسیو کنید، آگهی ها و تبلیغات پاپ آپ مزاحم را حذف کنید، از فونت های بزرگ استفاده کنید، فیلدهای غیر ضروری را از فرم های خود حذف کنید، اطمینان حاصل کنید که عناصر صفحه وب سایت مانند لینک ها یا دکمه های CTA به راحتی قابل ضربه زدن هستند.

محتوای با کیفیت محلی تولید کنید

ادغام محتوای با کیفیت و سئو از همان ابتدا یک قانون برای بازاریابی آنلاین و کلیدی در هر کسب و کار تجارت الکترونیک می باشد. مقالات می توانند به شما کمک کند تا در گوگل مورد توجه بیشتری قرار بگیرید و همچنین تبدیل به یک منبع معتبر اطلاعات برای بازدید بیشتر مردم شوید.

البته، تمام قطعات محتوای آنلاین همیشه ارزشمند نیستند.

به عنوان مثال، نوشتن محتوای خودمحور که کل محتوا در مورد فروش محصولات و کسب و کار خودتان باشد، کار بزرگی نیست. در عوض، خودتان را به جای مشتریان محلی بگذارید، به دنبال چه نوع جستجویی هستید و چه سوالاتی خواهید پرسید.

شما نیازمند این هستید تا نیازها، ترجیحات و مشکلات آنها را بفهمید و سپس یک روایت محکم برای آنها ایجاد کنید. هر مقاله ای که شما منتشر می کنید، باید به حدی از لحاظ اطلاعات مفید و ارزشمند باشد که تمایل خواننده را بارها برای خواندن آنها تحریک کند.

در اینجا چند نوع محتوا مکانی که ممکن است برای شما مفید باشد را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • لیستی از رویدادهای مهم محلی
 • راهنمایی به مناطق محلی مورد علاقه
 • جمع آوری وبلاگ نویسان محلی و تاثیر گذار بر روی تجارت شما
 • اخبار و روند محلی
 • مقالات در مورد کسب و کارهای محلی و سازمان های مرتبط

از آنجایی که کسب و کار تجارت الکترونیک شما نیز یک نمونه محلی آن است، همچنین می خواهید که محتوا برای مردم در مکان های مناسب قابل رویت باشد. دقیقا به همین علت باید مطمٸن شوید که اطلاعات شهر یا محله خود را به کلمات کلیدی خود اضافه کرده باشید. به عنوان مثال، اگر شما مسئول فروش یک سایت فروشگاهی لباس در نیویورک باشید عنوانِ”بهترین لباس های جدید نیویورک” بهتر از “بهترین لباس ها” نظر گوگل و مشتری ها را جلب خواهد کرد.

یک استراتژی سئو ی محلی برای فروشگاه آنلاین | سئواینلاین | سئو اینلاین

یک لیست Google My Business ایجاد کنید

یکی از مهمترین گام هایی که باید در هنگام شروع بهینه سازی و طراحی سایت فروشگاهی خود برای جستجوی محلی انجام دهید، همین است. به طور خلاصه، Google My Business یک پلت فرم رایگان است که به کسب و کارهای کوچک و محلی کمک می کند تا نمایش آنلاین آنها افزایش یابد و کنترل می کند که آنها چطور در جستجوی گوگل نمایش داده شوند.

برای شروع، شما باید صفحه اصلی Google My Business را ببینید، فیلدهای فرم را پر کنید و حساب کاربری خود را تایید کنید تا ثابت کنید که مالک اصلی این تجارت هستید. این گام اجتناب ناپذیر است، زیرا تنها صاحبان اصلی کسب و کار هستند که می توانند ادعا کنند که حساب Google My Business متعلق به آنها است. البته اگر تصمیم دارید که از یک تیم سئو کمک بگیرید، یا تیم درون سازمانی برای کمک به شما در رتبه بندی محلی خود داشته باشید، می توانید آنها را به عنوان “مدیرانِ پروفایل” کسب و کار خود اضافه کنید.

با این حال، فقط ورود و تایید اطلاعات تجارت شما کافی نیست. Google My Business دارای قابلیت بزرگی برای سئو ی محلی است و برای کنترل آن باید لیست خود را به نهایت بهینه سازی برسانید.

 • توضیح کاملی از موقعیت مکانی خود، بدهید.
 • دورنمایی از خیابان اراٸه دهید.
 • گروه های تجاری را ارائه دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی مانند نام، آدرس و شماره تلفن شما درست باشد.
 • ساعت کاری خود را مشخص کنید
 • لیستی از روش های پرداختی که مورد قبول شماست، اراٸه دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که آرم و عکس های محصولات شما با کیفیت و مرتبط باشند
 • URL وبسایت خود را وارد کنید
 • مشتریان خود را تشویق کنید تا نظرات خود را بازگو کنند.
 • پست هایی برای ترویج وقایع، محصولات و خدمات اضافه کنید.
 • به سوالاتی که توسط بازدیدکنندگان از پرسیده می شود، پاسخ دهید.
 • به یاد داشته باشید، هدف بهینه سازی لیست Google My Business، تشویق مردم به بازدید از فروشگاه آنلاین شما و خرید است.

در Relevant Local Directory خود را به نمایش بگذارید

قبل از استخدام یک ارائه دهنده خدمات یا خرید یک محصول، مردم آنها را به صورت آنلاین در اینترنت جستجو می کنند و به دنبال نظرات شرکت یا رتبه بندی محصول هستند. این فهرست مشاغل و نظرات در مورد آنچه که به عنوان Local Directory شناخته می شوند، ظاهر می شوند.

هدف شما باید استفاده از این پلتفرم ها برای جلب اعتماد در بین مخاطبان مورد نظر باشد و به آنها کمک کند تا به سمت خرید کشیده شوند.

اکنون می توانید با دایرکتوری تجارت محلی محبوب مانند زیر شروع کنید:

 • Yelp
 • Glassdoor
 • Amazon Customer Reviews
 • Better business Bureau
 • Which

با این حال، فهرست بندی دایرکتوری ها را نمی توان بدون دقت انجام داد. مدتها پیش از این در سئو ، دایرکتوری ها یک روش سریع و آسان برای ایجاد لینک های زیادی برای سایت شما بودند، بنابراین تعداد سایت های دایرکتوری نسبتا بی فایده و بی کیفیت، بسیار کم بود. شغل و تجارت شما در این سایت ها می تواند تاثیر منفی روی سئو داشته باشد.

علاوه بر این، روی آن دسته از دایرکتوری های شغلی که مربوط به محل و جایگاه شغلی شما است، تمرکز داشته باشید. تبلیغ تجارت محلی در دایرکتوری های بزرگ که اصلا به شما مربوط نمی شوند، نتیجه ای به جز جذب افرادی که قصد خرید ندارند، در بر نخواهد داشت.

یک استراتژی سئو ی محلی برای فروشگاه آنلاین | سئواینلاین | سئو اینلاین

از مشتریان بخواهید تا نظرات خود مبنی بر تایید یا عدم رضایت را اعلام کنند

مشتریان احتمالی، معمولا قبل از خرید یک محصول، در مورد آن به طور کامل تحقیق می کنند و از افرادی که قبلا از شما خرید کرده اند می خواهند که رضایت خود را در مورد آن محصول اعلام کنند. بر طبق آخرین مطالعات انجام شده، 84 درصد از مشتریان، به نقدهای آنلاین، به همان اندازه که توصیه های دوستان و خانواده خود را قبول دارند، اعتماد دارند.

در حالی که اکثر آنها مایلند که در صورت درخواست، شغل و کار شما را مورد نقد و بررسی قرار دهند.

این، بهترین فرصت برای است تا از بازخورد مشتری استفاده کنید و فروشگاه آنلاین خود را قابل اعتماد و معتبر جلوه دهید.

روش های زیادی برای جلب بازخورد مشتری وجود دارند

رسانه های اجتماعی ابزار قدرتمندی می باشند. این پلتفرم ها جایی هستند که افراد می توانند رضایت یا نارضایتی خود از برند ها را اعلام کنند، آنها را مورد نقد و بررسی قرار دهند و محتواها را به اشتراک بگذارند. برای حفظ برند خود در شبکه های اجتماعی، می توانید از ابزارهای نظارت بر رسانه های اجتماعی مانند Hootsuite، Buffer یا Zoho Social استفاده کنید. در پایان، می توانید از مشتریان خود درخواست کنید تا نظرات خود را ارسال و رضایت خود را اعلام کنند.

وبلاگ نویسی مهمان را شروع کنید

محتوایی که در وبلاگ خود منتشر می کنید، یک فرصت بسیار بزرگی است که به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت. ایجاد پست های وبلاگ که مورد علاقه مخاطبان مورد نظر و جوامع محلی باشد، کمک می کند تا آنها را تشویق کنید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند، نظرات خود را بیان کنند و به سایت شما بپیوندند.

به هر حال، برای بهبود پروفایل بکلینک خود و به عنوان یک منبع معتبر اطلاعات، باید شروع به استفاده از وبلاگ های مهمان که در سایر وب سایت های محلی دیگر قرار دارند، کنید.

قبل از نوشتن یک پست مهمان و پیدا کردن یک وبلاگ مهمان مناسب، باید موارد زیر را به خاطر داشته و مورد توجه قرار دهید:

کیفیت پست های وبلاگ

درست مثل محتوا، پست های مهمان، شما را به عنوان یک منبع معتبر آنلاین، نشان خواهند داد و ترافیک بیشتری را به وب سایت هدایت خواهند کرد. به همین دلیل است که پستهای شما باید منحصر به فرد، بدون اسپم، داده محور و بسیار آموزنده باشند. مهمتر از همه، آنها نیازمند این هستند که نکات آموزنده ای را اراٸه دهند و زندگی خوانندگان خود را ساده تر کنند.

کیفیت وب سایت مورد نظر

شما در ابتدا، نیاز به وب سایت های مربوط با جایگاه خود، دارید. برای آن دسته از کسانی که جستجو دستی را انجام می دهند، سرنخ هایی مانند  inurl: blog “city name” intitle: keyword  (روش های گوگل هکینگ)ممکن است مفید باشند. هنگامی که فهرستی از فرصتهای وبلاگ نویسی مهمان احتمالی بالقوه خود را داشته باشید، باید موارد معتبر را انتخاب کنید. شرکت در یک سایت مشکوک با امتیاز کم و اعتبار دامین، به تلاش های سئوی شما کمک نخواهد کرد.

به نفوذ و اعتبار دامین، امتیاز و دیدگاه کلی آنها، توجه نشان دهید. بسیاری از لینک های خروجی، پاپ آپ های تبلیغاتی، پست های تبلیغاتی و پرداخت های تهاجمی، تنها تعدادی از سیگنال های بی شماری هستند که برای سایت شما مفید و ارزشمند نیستند.

در نهایت، مخاطبان مورد نظرِ آنها را در نظر داشته باشید. با سایت هایی که با شرکتهای بزرگ، به صورت آنلاین در ارتباط هستند، تعامل داشته باشید تا بتوانید فروشگاه اینترنتی خود را برای مخاطبان جدید، در دسترس قرار دهید.

سئو، یکی از با اهمیت ترین استراتژی های بازاریابی برای فروشگاه های محلی به صورت آنلاین است. با ساخت یک استراتژی جامع، میتوانید حضور خود را در جستجوی محلی افزایش دهید، ترافیک های دارای صلاحیت را به سایت خود هدایت کنید، نرخ تبدیل را افزایش دهید، و فروش خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید. مهمتر از همه، از طرف رقبای شما هیچ گونه آسیبی به شما نخواهد رسید و اعتماد مخاطبان مورد نظر خود را جلب خواهید کرد.

Share This Story, Choose Your Platform!