گوگل همیشه ترجیح می دهد وب سایت های مارکدار را قبل از تجارت هایی که شهرت کمتری دارند، در نتایج جستجو رتبه بندی کند. دلیل آن هم این است که برند ها، در مقایسه با همکاران کوچکتر خود تجربیات بهتری را به کاربران ارائه می دهند.

اریک اشمیت، مدیر اجرایی، رییس شرکت Alphabet Inc، می گوید: “برندها راه حل هستند، نه مشکل … برند ها هستند که کمک می کنند تا مشکلات برطرف شود.”

به عنوان مثال، اگر در جستجوی خرید آنلاین مبل هستید، می توانید نتایجی را در Amazon.com در قسمت بالای نتایج جستجو پیدا کنید، زیرا این یک نام تجاری معروف و معتبر می باشد. در مقایسه، برای یک صاحب سایت با نام “buysofasonline.com” احتمال شانس کمتری برای رتبه بندی بالا وجود دارد، زیرا استفاده از کلمات کلیدی در دامین لزوما نمی تواند یک شغل یا تجارت را به عنوان یک برند معین کند. به همین دلیل، اولویت استراتژی سئو باید روی ساخت برند تمرکز کند.

احتمال بیشتری وجود دارد که مردم از برند ها خرید کنند

به عنوان یک کارشناس سئو، تمرکز اصلی نباید بر روی کسب رتبه بندی های بالاتر ارگانیک، برای وب سایت مشتری باشد، زیرا حتی اگر قادر به کسب رتبه های بالاتر باشید، مردم از مشتری های شما خرید نخواهند کرد. چرا؟ زیرا مردم تمایل بیشتری دارند تا از برند های معتبر و معروف خرید کنند.

در یک نظرسنجی که توسط نیلسن صورت گرفت، 60% از مصرف کنندگان جهانی که به اینترنت دسترسی دارند، ترجیح می دهند تا محصولات جدید را از یک برند آشنا و معتبر خریداری کنند تا اینکه به سراغ برند جدیدی بروند.

این به چه معنی می باشد؟ شما باید به جای اینکه نام دامنه را ارتقا دهید، برند خود را معروف و محبوب کنید. دامین به تنهایی نمی تواند به فروش کمک کند اما، برند مناسب می تواند.

اکنون، اجازه دهید تا مثال هایی را برای توضیح بیشتر درباره این موضوع، ذکر کنم. هنگامی که در جستجوی کفش های مردانه آنلاین هستید، از بین گزینه های پیشنهاد شده در زیر توسط گوگل، کدام برند را انتخاب خواهید کرد؟

بی شک، شما به احتمال زیاد به سراغ مارک Levis خواهید رفت، زیرا که برندی معروف و شناخته شده می باشد.

به طور مشابه، زمان جستجو برای بهترین ابزارهای جستجو در سال 2018، گوگل مجموعه ای از نتایج زیر را به شما اراٸه خواهد داد:

روی کدام یک از نتایج جستجو کلیک خواهید کرد؟ من مطمٸن هستم که قطعا Hubspot را انتخاب خواهید کرد.می شود زیرا شما فورا یک برند را تشخیص خواهید داد و آنها را از لیست دامنه هایی که محبوب کمتری دارند، فیلتر خواهید کرد. این است آنچه که برند می تواند برای CTR انجام دهد.

گوگل، برند ها را در نتایج جستجوی پیشرفته و پیشنهادات گوگل نشان خواهد داد

زمانی که کاربران با نام برند، شروع به جستجو می کنند، گوگل با برند با روش خاصی رفتار خواهد داشت. گوگل فهرستی از قطعات سایت برند را نشان می دهد که باعث افزایش بازدیدکنندگان خواهد شد.

به همین ترتیب، گوگل اکنون، به طور خودکار قبل از اینکه کاربر، تایپ کردن را تمام کند، پیشنهاد خواهد داد.

برای درک بهتر این مقوله، نگاهی به تصاویر زیر داشته باشید

چرا استراتژی سٸو باید روی برندسازی تمرکز کند | سئو اینلاین | سئواینلاین

گام برای ساخت برند

هر برند باید جایگاه خود را انتخاب و پیروی کند. نمی توانید مدیر تمام حرفه ها و مشاغل باشید، از این رو، منطقی به نظر می رسد که جایگاه خود را انتخاب کنید و حضور برند را در آن جایگاه خاص ایجاد کنید. در اینجا نحوه انجام این کار را بیان خواهیم کرد:

ایجاد لوگوی منحصر به فرد و وب سایت UX فرندلی

ساختن یک برند، با یک آرم قدرتمند و یک وب سایت سریعتر UX فرندلی شروع می شود. در اینجا نحوۀ دستیابی به هر دو را بازگو خواهیم کرد:

از ابزاری مانند Tailor Brand استفاده کنید تا یک لوگوی سفارشی شگفت انگیز برای برند خود ایجاد کنید. Tailor Brand یک ابزار ایجاد لوگوی معمولی نیست. این یک راه حل کامل برند سازی برای ساخت برند شما می باشد.

برای شروع، می توانید ایجاد یک لوگو را به صورت رایگان، فقط با وارد کردن یک سری اطلاعات اولیه در مورد شرکت خود و شناسایی طرح هایی که ترجیح می دهید، امتحان کنید.

شما می توانید آرم ایده آل را برای نشان دادن شخصیت برند شرکت خود انتخاب کنید. نتیجه نهایی یک طراحی قدرتمند و کاملا سازگار با استراتژی برند شرکت شما می باشد.

با استفاده از پلت فرم سازنده وب سایت که سریع و آسان برای استفاده باشد، یک وب سایت سریعتر بسازید. شما باید یک سازنده وب سایت را انتخاب کنید که دقیقا با نیازهای فعلی تجارتان سازگار باشد.

به منظور بهبود سرعت صفحه خود، از پیشنهادات Google Pagespeed Insights استفاده کنید.

 • برای امنیت وب سایت خود و بهبود تجربه کاربر از HTTPS استفاده کنید.
 • تصاویر وب سایت خود را با برش و فشرده سازی عکس، بهینه سازی کنید
 • پلاگین هایی را که از آنها استفاده نمی شود را غیرفعال کنید و بر روی اسکریپت های خارجی برش دهید.
 • از پلاگین کش مرورگر نظیر W3 Total Cache استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که بک لینک ها توقعات کاربر را برآورده می کنند. یک مطالعه توسط WooRank نشان داده است که بیش از یک دهم یا دقیقا 12.2٪ از بک لینک های تجارت الکترونیک، کاربران را به یک صفحه با وضعیت 404 می فرستد.
 • صفحات AMP بسازید تا بتوانید به لود سریع صفحات وب خود در دستگاه های موبایل کمک کنید که می تواند به طور قابل توجهی تجربه کاربر را بهبود بخشد.
 • برای کاهش زمان لود سایت خود از CDN کمک بگیرید.

کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید و محتوای مربوط به آنها را ایجاد کنید

به Google Planner Keyword ( گوگل کیورد پلنر )وارد شوید و نام تجاری خود را ثبت کنید. به دنبال ایده های کلمات کلیدی باشید تا متوجه شوید که شرایط جستجوی گوگل قادر به مرتبط کردن برند شما می باشد.

این، مکان خوبی برای شروع به تفکر در مورد جایگاهی برای هدف گیری و تبدیل شدن به یک برند قدرتمند می باشد. پس از شناخت جایگاه خود، گام بعدی این است که تا جایی که ممکن است کلمات کلیدی طولانی مرتبط پیدا کنید و محتوایی به شیوه Q & A را در مورد موضوعات انتخاب شده ایجاد کنید. این کار به بهبود حضور برند در Google Answer Boxes کمک خواهد کرد. افراد بیشتری با برندآشنا خواهند شد که منجر به افزایش کوٸری های مارکدار جستجو خواهد شد.

کاربرد قدرت ثبت نطرات

سخن درستی گفته شده است:

“یک واقعیت را به من بگویید تا یاد بگیرم.
یک حقیقت را به من بگویید تا باور کنم
اما یک داستان برای من بگو
و آن در قلب من تا ابد خواهد ماند. “

برند های موفق آنهایی هستند که به حد کافی هوشمند هستند تا از قدرت ثبت نطرات استفاده کنند.

هر فردی دارای وسعت توجهی به مدت 8 ثانیه می باشد و در این 8 ثانیه شما باید توجه کاربر را جلب کنید. ثبت نطرات بهترین روشی است که این کار را انجام خواهد داد.

بهترین نمونه یک برند Airbnb است که با ثبت نطرات موثر، چنین مهارتی را کسب کرده است . بخش ثبت نطرات اجتماعی در وب سایت Airbnb یک مکان خوب برای پیدا کردن نمونه های عالی برای نحوه استفاده از قدرت ثبت نطرات برای ساخت برند می باشد.

از بازاریابی ویدیویی استفاده کنید

امروزه افراد به خواندن متون طولانی علاقه ای ندارند. در عوض، افراد بیشتر به خواندن محتوای تعاملی که دارای فیلم ها و تصاویر هستند، علاقمند می باشند.

ویدیوی باید بازتابی از هویت برند باشد. در اینجا چند نکته عالی برای شروع وجود دارد:

 • اراٸه فیلم های انگیزشی، سرگرم کننده و آموزنده
 • تمرکز بیشتر بر ماموريت برند و تمرکز كمتر در ارتقاء محصولات يا خدمات.
 • اطمینان حاصل کنید که ویدیوی موبایل فرندلی و بهینه شده باشد.

65٪ از مخاطبان یادگیرندگان بصری هستند. از موسیقی و سایر وسایل آموزشی پیشرفته ویدیویی برای آموزش مخاطبان خود استفاده کنید.

همیشه یک نقشه سایت ویدیویی ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که ویدیوهای با کلمات کلیدی مرتبط تگ شده باشد.

فیلم های خود را در LinkedIn، فیس بوک و دیگر کانال های اجتماعی انتشار دهید.

بهینه سازی کانال های اجتماعی

قادر به کسب بهترین نتایج نام برند نخواهید بود، مگر اینکه برند شما در رسانه های اجتماعی محبوب و معروف شود. از استراتژی های زیر برای بهینه سازی کانال های اجتماعی خود به منظور بهبود شهرت و برند رسانه های اجتماعی و مزایای سئو آن ، استفاده کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که اهداف اجتماعی مشکلات مخاطبان مورد نظر را حل خواهد کرد.
 • پروفایل اجتماعی خود را با استفاده از برند، نام و مشخصات شرکت خود بهینه سازی کنید. از یک لینک در وب سایت خود استفاده کنید تا مردم بدانند که شرکت شما چه کارهایی انجام می دهد.
 • حضور Omnichannel داشته باشید و هر زمان که مشتری  نیاز دارد در دسترس مشتری باشید.
 • به جای نادیده گرفتن مشتری با آنها ارتباط برقرار کنید.
 • بر روی شبکه، به ویژه در LinkedIn تمرکز داشته باشید.
 • از ابزارهایی مانند Mention برای نظارت بر برند خود استفاده کنید و در صورت لزوم پاسخگو باشید.
 • از کلمات کلیدی و هشتگهای مرتبط در پستهای خود استفاده کنید.
 • از تصاویر با پوشش برند خود استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که مردم قادر به تشخیص برند شما در همه کانال های مورد نظر شما هستند.
 • فیلم ها را در کانال های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و از Facebook Live برای ارتباط مستقیم با مخاطبین خود استفاده کنید.
 • عملکرد اجتماعی خود را پیگیری کنید و دائما در تلاش برای بهبود عملکرد خود باشید.

نتیبذ ر

چرا استراتژی سٸو باید روی برندسازی تمرکز کند | سئو اینلاین | سئواینلاین

نتیجه

عواملي كه بر آگاهي از برند تاثیر می گذارند شاملِ داشتن يك طراحي سايت خوب، تولید محتواي مؤثر و حضور برند در لحظات بسيار حساس می باشد. ارتقاء حضور برند، نه تنها در موتورهای جستجو، بلکه در ذهن مصرف کنندگان نیز باید در هنگام ارتقای وب سایت، استراتژی اصلی شما باشد.

Share This Story, Choose Your Platform!