به جرات می توان گفت که سال 2020 برخی از پیچ های منحنی را که هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند ، به وجود آورد.

اما حتی با همه گیری جهانی ، یک چیز برای شرکت ها ثابت ماند: بهترین استراتژی های بازاریابی همچنان شامل ارتباط با مصرف کنندگان به عنوان انسان بود.

در طول سال 2020 ، مردم بیشتر از همیشه هوس ارتباطات تجاری کردند. آنها می خواستند وضعیت خود را بدانند شرکت های مورد علاقه هنوز در زمان های چالش برانگیز از آنها مراقبت می کردندبه آنها می خواستند بدانند افرادی پشت لوگو هستند که حتی در راههای کوچک نیز در کنار آنها هستند.

بنابراین در سال 2021 ، از دیدن شرکت های بیشتری که تمرکز خود را بر ایجاد احساس راحتی و حمایت از مشتریان و مشتریان احتمالی می گذارند ، تعجب نکنید. و اگر می خواهید یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی در صنعت مربوطه را داشته باشید ، باید به این پنج عنصر توجه داشته باشید.

ارتباط سریع و پاسخگو

مشتریان و مشتریان احتمالی در سال 2021 مایل به ارتباط با مارک ها هستند و می خواهند این کار را سریع انجام دهند. آنها انتظار دارند وقتی به سوالات خود پاسخ دهند آنها نیاز به آنها بر اساس گزارش روندهای تجربه مشتری Zendesk 2020، “نیمی از مشتریان کانال را بر اساس سرعت نیاز به پاسخ انتخاب می کنند.”

و اگر می خواهید به عنوان یک تجارت سریع ارتباط برقرار کنید ، گزینه های زیادی وجود دارد. برنامه های پیام رسانی فوری مانند کیک و واتس اپ در سال 2020 به طور فزاینده ای محبوب شد. در همین حال ، شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر هنوز کانال هایی هستند که مردم در آن به دنبال پاسخ هستند. حضور در این کانال ها می تواند به تجارت شما در ارتباط سریعتر با مشتریان و مشتریان احتمالی کمک کند.

البته ، در یک دنیای ایده آل ، شما بودجه لازم را برای استخدام صدها نفر از نمایندگان خدمات مشتری به صورت شبانه روزی دارید تا به شما در انجام این کار کمک کنند. متأسفانه ، اکثر مشاغل در بودجه خود جایی برای استخدام تعداد زیادی از نمایندگان زنده ندارند.

هرچند نگران نباشید – ما برای این کار راهکاری داریم.

سرمایه گذاری در چت بات یک جایگزین عالی برای خدمات مشتری است که می تواند ارتباط سریع و پاسخگو با مشتریان و مشتریان احتمالی شما را بدون ایجاد بار اضافی بر روی نمایندگان زنده به کسب و کار شما ارائه دهد. Chatbots جایگزین نمایندگان زنده نمی شود که هنوز نقش مهمی در روند بازاریابی و فروش دارند ، اما می توانند بسیاری از سوالات ساده را ساده کنند.

سرمایه گذاری در یک چت بات یک جایگزین عالی برای خدمات به مشتریان است که می تواند به کسب و کار شما ارتباط سریع و پاسخگو با مشتریان و مشتریان احتمالی شما را بدون اضافه کردن بار اضافی به نمایندگان زنده شما ارائه دهد. برای توییت کلیک کنید

اجازه دهید چت بات پرس و جوهای کوچک در مورد محصول یا خدمات شما را انجام دهد تا نمایندگان زنده شما بتوانند بر کارهای پیچیده تری تمرکز کنند. حرف ما را قبول کنید: این دو نفر خدمات مشتری است که در سال 2021 به آن نیاز دارید.

بینش مخاطب مفصل تر

یادگیری آنچه برای مشتریان و مشتریان احتمالی اهمیت دارد بسیار مهم است. داشتن درک قوی از آن موارد می تواند به شما در ایجاد محتوای بهتر برای مصرف کنندگان کمک کند ، همچنین می تواند برای بازاریابی مطابق علایق و نیازهای خاص آنها مورد استفاده قرار گیرد.

فناوری گوش دادن اجتماعی ، مانند الکسا ابزار کاوش محتوا، می تواند به شما در کشف محتوایی که در بسترهای اجتماعی علاقه ایجاد می کند – و توسط مخاطبان تقویت می شود – برای یک موضوع معین کمک کند.

مثال ابزار کاوش محتوا

از محتواهایی که به نظر می رسند یاد بگیرید تا به توسعه نام تجاری خود کمک کرده و زاویه منحصر به فرد خود را در محتوای جدید و موجود وارد کنید.

توصیه های شخصی در مقیاس

فناوری همچنان در حال تکامل است و نحوه دریافت اطلاعات مصرف کنندگان نیز همراه با آن در حال تکامل است. راههای زیادی برای ایجاد ارتباط از طریق فناوری در حال حاضر وجود دارد که بسیاری از آنها بخشی از بهترین استراتژی های بازاریابی خواهند شد.

یکی از نمونه های بارز فناوری که باعث ایجاد اعتماد می شود ، چت بات ها هستند. و فرصتی عالی برای استفاده بیشتر از آنها در سال 2021 وجود دارد. کمتر از 30 درصد مشاغل در سال 2020 سلف سرویس ، چت زنده ، پیام اجتماعی ، پیام های درون برنامه ای ، ربات ها یا جوامع همتا ارائه شد.

و خارج از واضح ترین مورد استفاده از آنها به عنوان تقویت کننده خدمات مشتری ، چت بات ها همچنین می توانند به عنوان محرمانه مورد اعتماد مشتریان و مشتریان احتمالی عمل کنند.

بهترین استراتژی های بازاریابی مثال levis

در مثال بالا ، از Levi’s، چت بات دستیار مجازی به کاربر کمک می کند تا شلوار جین مناسب را انتخاب کند. با چنین طیف گسترده ای از سبک ها و تناسب محصولات مختلف ، دستیار مجازی می تواند راه خوبی برای مشتریان و مشتریان لوی برای به دست آوردن استایل و تناسب دقیق شلوار جین مورد نظرشان باشد.

از بسیاری جهات ، چت بات مانند یک کارمند فروشگاه خرده فروشی مفید است که مشتریان را از طریق گزینه های مختلف محصول راهنمایی می کند تا مناسب را پیدا کند. این خدمات شخصی باعث می شود افراد به احتمال زیاد به نام تجاری شما اعتماد کنند زیرا در واقع به آنها کمک می کند تا خرید پیچیده ای را ساده کنند.

مارک سرگرمی

ما دوست داریم سرگرم شویم. ما می خواهیم بسیار بیشتر از آنچه می خواهیم به آن فروخته شویم منتقل شویم.

برخی از مارک ها به این موضوع توجه کرده اند و نوعی سرگرمی تولید می کنند که احساس تبلیغات نمی کند. ایده این است که وقتی سرگرمی ارائه می دهید ، احتمالاً از طریق آن آگاهی ایجاد می کنید اشتراک گذاری اجتماعیبه و ، در عین حال ، شما قرابت ایجاد کنید برای مارک شما

به عنوان مثال ، گوگل ساخته شده است این تبلیغات تجاری برای Super Bowl LIV در سال 2020 ، که از آن زمان تا به حال بیش از 62 میلیون بازدید در YouTube داشته است. در آن یک جنتلمن مسن که سعی می کرد عشق زندگی اش را فراموش نکند ، که احتمالاً فوت کرده بود ، فراموش نمی کند. او از گوگل برای کمک به او در سفر به خط حافظه استفاده کرد و تمام لحظات خوبی را که به اشتراک گذاشته بودند به خاطر آورد.

بهترین استراتژی های بازاریابی مثال گوگل

هر بازاریابی بودجه ای برای حمایت از چنین ویدئویی ندارد. اما فرصتی برای سرگرمی های مارک دار در مقیاس بسیار دستیاب تر نیز وجود دارد. در فکر پادکست ها و ویدئوهای YouTube را خودتان تهیه کنید ، که هر دوی آنها توسط بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک مورد استقبال قرار گرفته است. برخی حتی این دو را با هم ترکیب می کنند تا دو گزینه برای تنظیم در اختیار مخاطبان قرار دهد.

زیبایی سرگرمی های مارک دار این است که ارزش های شما را زنده می کند. این شخصیت شرکت شما را نشان می دهد و به مردم کمک می کند تا قبل از اینکه از آنها بخواهید چیزی بخرند ، تصمیم بگیرند که آیا واقعاً شما را دوست دارند یا خیر. بنابراین وقتی زمان انتخاب آنها فرا می رسد ، شما از قبل پایه اعتماد دارید.

پاسخگویی و شفافیت

بازاریابان اغلب با نشان دادن چهره واقعی و اصیل یک شرکت دست و پنجه نرم می کنند. طبیعی است که رهبران کسب و کار بخواهند یک داستان را بچرخانند و چهره ای را ایجاد کنند که در نظر مشتری کامل باشد.

اما مشتریان می دانند که هیچ کسب و کاری کامل نیست. و هرچه بیشتر سعی کنیم قطعات نه چندان کامل را جلوه دهیم ، اعتماد مصرف کنندگان را بیشتر از بین می بریم.

برای مثال ، شرکت رسانه های اجتماعی Buffer در مورد این موضوع صحبت کنید اشتباهاتی که خود آنها در شبکه های اجتماعی مرتکب شده اندبه آنها توانستند با تمرکز بر اشتباهات گذشته که به عنوان یک نام تجاری انجام شده است ، محتوای بصیرتی را برای مخاطبان خود ایجاد کنند. این یک درس ارزشمند است که در یک داستان سرگرم کننده پیچیده شده است.

ایجاد بهترین استراتژی های بازاریابی در سال 2021

آشنایی با مشتریان در سطح عمیقاً برای بازاریابان چیز جدیدی نیست ، اما اهمیت آن در سال 2021 افزایش یافته است. با ماندن افراد بیشتر در خانه در طول همه گیری ، مهم است که خود را برای تعاملات دیجیتالی آماده کنید و مطمئن شوید که آنها همیشه روان کار می کنند.

اگر برای دسترسی به داده های مهم در مورد رقبا و مخاطبان خود و محتوای محبوب در صنعت خود که می تواند به هدایت استراتژی های بازاریابی شما کمک کند ، به کمی کمک اضافی نیاز دارید ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم. خود را شروع کنید آزمایش رایگان برنامه پیشرفته الکسا امروز.

این مقاله در ابتدا در اکتبر 2019 منتشر شد و در 8 فوریه 2021 به روز شد.
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!