نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

گرافیکی از یک صفحه وب که نمای کلی افراد را در یک کره به هم پیوسته نشان می دهد.

قوانین و بهترین شیوه ها در مورد دسترسی به وب سایت می تواند در نگاه اول بسیار پیچیده به نظر برسد. چندان افسانه و نیمه حقیقتی در گردش نیست که می تواند آب را گل آلود کند و به شرکت ها حس امنیت نادرستی در مورد دسترسی به محتوای دیجیتالی آنها بدهد. بسیار مهم است که مطمئن شوید وب سایت شما برای افراد دارای معلولیت قابل دسترسی است ، بنابراین هدف از این پست کوتاه وبلاگ این است که برخی از افسانه های رایج را برطرف کرده و شما را در جهت رعایت قوانین راهنمایی کند!

دسترسی به وب سایت چیست و چرا باید به آن اهمیت دهید؟

دسترسی به وب سایت این روش استفاده از وب سایت شما توسط گسترده ترین گروه ممکن از افراد ، صرف نظر از توانایی آنها است. به طور کلی ، دسترسی آنلاین به قابلیت هایی گفته می شود که برای افراد دارای معلولیت طراحی شده است-کسانی که ممکن است دارای اختلال بینایی ، محدودیت شنوایی ، مشکلات کنترل حرکتی ، اختلالات عصبی ، ناتوانی در یادگیری یا اختلال توانایی مرتبط با سن باشند.

اگر سایت شما برای عملکرد صحیح با فناوری کمکی (AT) – مانند صفحه خوان – ایجاد نشده است – افراد دارای معلولیت اساساً از ارتباط با محتوای شما منع می شوند. در فضای فیزیکی ، این می تواند معادل ساختن یک رستوران بدون دسترسی به ویلچر باشد. این خلاف قانون است و غیر معمول است.

استانداردهای مشابه باید برای دسترسی به وب سایت اعمال شود. همانطور که ما وابستگی خود را به تعاملات آنلاین-پرداخت قبض ، آموزش مجازی ، خرید ، حتی معاشرت-عمیق تر می کنیم ، همه افراد با هر توانایی مستحق حق یک تعامل بدون مانع هستند.

درایور انطباق نیز وجود دارد. بیشتر و بیشتر ، دادگاه های فدرال ایالات متحده در مورد دسترسی به وب سایت حکم می دهند الزامی است که در قانون آمریکایی های دارای معلولیت (ADA)به این بدان معناست که دسترسی به وب سایت نه تنها یک تعهد اخلاقی ، بلکه یک وظیفه قانونی است.

افسانه های رایج در دسترسی به وب سایت

گرافیکی که یک دایره سبز را 15٪ پر کرده و متن را نشان می دهد و متن آن: "15 درصد از مردم جهان یا تقریباً 1 میلیارد نفر دارای معلولیت هستند."

افسانه 1: تنها درصد کمی از جمعیت جهان دارای معلولیت هستند.

این بزرگترین افسانه موجود است و به احتمال زیاد ناشی از نامرئی بودن بسیاری از معلولیت ها است. معلولیت ها ممکن است هیچ نشانه جسمی واضحی برای چشم تربیت نشده نشان ندهند و البته بسیاری از ناتوانی ها مشارکت افراد در فعالیت های مشابه افراد بدون معلولیت را دشوار می کند. نتیجه خالص؟ بسیاری از مردم به سادگی نمی دانند که تعداد زیادی از همشهریانشان با معلولیت زندگی می کنند.

اعداد و ارقام ممکن است شما را شگفت زده کند: vv در ایالات متحده ، این نسبت هنوز بیشتر است: CDC تخمین می زند که 26 درصد از بزرگسالان ایالات متحده با معلولیت زندگی می کنند.

نمودار مقیاس سطح با یک ساعت در یک طرف و اسکناس دلار در طرف دیگر.

افسانه 2: دسترسی به وب سایت پرهزینه و زمان بر است

حقیقت این است که سازگار کردن وب سایت و دسترسی سریع به آن ، نیازی به زمان زیادی ندارد یا هزینه زیادی را به دنبال دارد.

تحقیقات ما نشان می دهد که حدود دو سوم مسائل مربوط به دسترسی را می توان با استفاده از فناوری خودکار کشف کرد و حل کرد که این امر هزینه های بهبود را به سرعت افزایش داده و کاهش می دهد. ثبت نام با ارائه دهنده خدمات دسترسی دیجیتالی می تواند به این معنی باشد که وب سایت شما از اولین روز نصب محافظت می شود و فناوری هوش مصنوعی (AI) بلافاصله صدها مورد از رایج ترین خطاها را پیدا کرده و آنها را برطرف می کند.

گرافیکی از طرح کلی یک فرد در یک دایره بنفش ، احاطه شده توسط دو فلش که در یک دایره ادامه دار نشان می دهند.  در سمت راست دایره تصویری از چرخ دنده ها و در سمت چپ تصویری از یک ذره بین است که بر روی نمودار میله ای معلق است.

افسانه 3: استفاده از ابزارهای خودکار در سایت من تنها کاری است که باید برای دسترسی به آن انجام دهید

بیش از 65 درصد از شرکت های مورد بررسی AudioEye اعتقاد بر این است که به سادگی افزودن نوار ابزار به یک وب سایت قابل دسترسی استبه بیش از نیمی از آنها معتقدند هوش مصنوعی یا خودکارسازی به تنهایی برابر با سایتی است که برای همه کاربران کاملاً کاربردی است.

واقعیت این است: هوش مصنوعی پیچیده است و بهتر می شود. اما اتوماسیون به تنهایی هیچ خطای دسترسی را شناسایی و برطرف نمی کند. یک کامپیوتر به سادگی نمی تواند قصد یا معنای متنی را تفسیر کند. محدودیت محدود حتی پیشرفته ترین اتوماسیون ، بسیاری از مسائل مربوط به انطباق را حل نشده و شرکت شما را در معرض خطر قرار می دهد.

این بدان معنا نیست که اتوماسیون و نوار ابزار بی فایده است. اینها عناصر حیاتی در یک کیت ابزار دسترسی هستند که باید شامل نظارت منظم ، آزمایش دستی به رهبری متخصصان انسانی ، گزارش دهی ، تجزیه و تحلیل و روشی باشد که به وسیله آن کاربران می توانند موانع روبرو را گزارش کنند. یک رویکرد ترکیبی که فناوری و افراد را ترکیب می کند ، راهی عالی برای دستیابی و حفظ یک تجربه آنلاین در دسترس است.

گرافیکی با صفحه وب که اندازه فونت ها را در سمت چپ نشان می دهد و صفحه کلید در سمت راست نشان می دهد.

افسانه 4: دسترسی دیجیتالی فقط برای افراد نابینا یا کم بینا مورد نیاز است

اکثر معتقدند که نقص بینایی برجسته ترین ناتوانی است که تحت تأثیر یک وب سایت غیرقابل دسترسی قرار می گیرد.

واقعیت این است ، مشکلات حرکتی و مسائل شناختی درصد بالاتری از جمعیت را نسبت به مشکلات بینایی تحت تأثیر قرار می دهد. این بدان معناست که دسترسی به وب سایت برای کسانی که قادر به حرکت دادن دست یا بازوی خود نیستند و نیاز به دستگاه تعویض دارند ضروری است ، و همچنین افرادی که نارساخوانی دارند و برای خواندن آسان اطلاعات آنلاین شما به گزینه ای نیاز دارند که به یک فونت خوانا تر تغییر پیدا کنند.

قابلیت دسترسی همچنین بر کاربران سالخورده ، از جمله افرادی که دچار کاهش بینایی می شوند و نیاز به کنتراست بیشتر یا فونت بزرگتر دارند ، در شنوایی مشکل دارند یا با کنترل حرکتی مشکل دارند ، تأثیر می گذارد.

نتیجه گیری: یک تجربه دیجیتالی قابل دسترسی برای همه توانایی ها به نفع کاربران است. و طراحی لازم نیست در این فرایند آسیب ببیند.

افسانه 5: دسترسی دیجیتالی فقط برای وب سایت های ایالات متحده اعمال می شود

در حالی که این درست است که ایالات متحده یکی از قوی ترین چارچوب های قانونی را در مورد دسترسی به دیجیتال – از جمله قوانین فدرال و ایالتی – دارد ، اکثر کشورهای توسعه یافته در سراسر جهان قوانینی را برای محافظت از حقوق کاربران دارای معلولیت وضع کرده اند. این قانون به ویژه در اتحادیه اروپا ، کانادا ، استرالیا ، انگلستان و اسرائیل به خوبی توسعه یافته و گسترده است.

بسته به آنچه سازمان شما انجام می دهد ، نحوه تأمین بودجه ، محل استقرار آن ، محل فعالیت و ارائه وب سایت معاملاتی ، ممکن است از شما خواسته شود که یک یا چند مورد از این قوانین را رعایت کنید.

گرافیکی با طرح کلی مشاغل آجر و ملات در سمت چپ و صفحه کامپیوتر در سمت راست.

افسانه 6: دسترسی دیجیتالی تنها در صورتی قابل اجرا است که فروشگاه آجر و ملات نیز داشته باشید

طبق عنوان سوم ADA ، تبعیض در هر “مکان اسکان عمومی” ممنوع است. سابقه قانونی در موارد متعدد به طور کامل ثابت کرده است که وب سایت ها به عنوان فروشگاههای فیزیکی به عنوان محل اقامت عمومی در نظر گرفته می شوند. و در حالی که مطمئناً وجود دارد برخی از تفاوت های ظریف در نحوه تفسیر قانون ، به ویژه در مورد وضعیت وب سایت های بدون تراکنش، هر شغلی با حضور در اینترنت باید از قوانین دسترسی دیجیتالی تبعیت کند – یا در معرض خطر اقدامات قانونی پرهزینه و آسیب به شهرت قرار گیرد.

افسانه 7: اگر 15 کارمند یا کمتر دارید ، دسترسی دیجیتالی اعمال نمی شود

اشاره به “محل اقامت عمومی” در عنوان III ADA هیچ معافیت خاصی برای شرکت های کوچک ایجاد نمی کند. شما نمی توانید ادعا کنید که کسب و کار شما بسیار کوچک است و قادر به رعایت آن نیستید و همچنین نمی توانید از نادیده گرفتن قانون خود ادعا کنید: ADA یک “قانون مسئولیت دقیق” است ، بنابراین هیچ بهانه ای برای عدم رعایت وجود ندارد. علاوه بر این-به اسطوره 2 نیز نگاه کنید-انطباق نیازی به هزینه زیاد یا گیج کننده زمان ندارد.

گرافیکی از نمونه وب سایت تجزیه و تحلیل.

واقعیت: دسترسی به وب یک تجارت هوشمند است

از نظر اخلاقی ، افراد با هر توانایی مستحق حق استفاده بدون مانع از وب هستند. و همانطور که دیدیم ، انگیزه های قانونی قوی برای اطمینان از دسترسی وب سایت شما تا حد ممکن وجود دارد.

اما برای مشاغل ، شاید قانع کننده ترین استدلال ها آنهایی باشند که به نتیجه نهایی مربوط می شوند. اگر دسترسی را جدی نگیرید ، افراد دارای معلولیت اساساً از ارتباط کامل با محتوای شما منع می شوند-و این بالقوه یک چهارم جمعیت ایالات متحده است! فریب افسانه ها و تصورات غلط را نخورید: روی دسترسی به وب سایت خود سرمایه گذاری کنید.


در AudioEye ، ما به دسترسی برابر برای همه اعتقاد داریم و می خواهیم به شما در دستیابی به آن کمک کنیم. آزمایش رایگان AudioEye را همین امروز آغاز کنیدبه


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!