کاتالوگ‌های چاپی دیگر تنها ابزارهای فروش مستقیم نیستند. آن‌ها می توانند به فروش شرکت شما جهت بدهند، عرضه و تقاضا را دستخوش تغییرات کنند، یک کانال بین تکنولوژی‌ها و مشتریان ایجاد کنند و شاید مهم‌تر از همه باعث شناخت برند شما شوند. افزایش فروش با کاتالوگ، می تواند یک راه ساده برای بازاریابی باشد. این اینفوگرافیک عالی را نگاه کنید و اطلاعات جالبی از آن دریافت کنید:

افزایش فروش با کاتالوگ

حالا ممکن است پیش خودتان بگویید، ” اگر کاتالوگ‌های چاپی هنوز هم اینقدر مهم هستند، چرا اطلاعات کمی در آنها وجود دارد و یا اینکه تعداد کمی از کسب وکارها از کاتالوگ استفاده می کنند؟”

بسیار خب! عجله نکنید. ما میخواهیم کمی دوستانه تر باهم صحبت کنیم.

در اینجا چهار راه برای افزایش فروش با کاتالوگ وجود دارد و می‌توانید با الهام گرفتن از نمونه های کاتالوگ خوب ، محصولات بیشتری را بفروشید!

۱. همه چیز را در کاتالوگ فاش نکنید!

زمانی که یک سفارش را به یک مشتری ارسال می‌کنید ، کاتالوگی حاوی مقداری اطلاعات از محصولات شرکت در آن قرار دهید. تعداد کمی کادر قرار دهید. به این ترتیب زمانی که مشتری سفارش خود را دریافت می‌کند، کاتالوگ را ورق می‌زند و می‌تواند ایده‌هایی را برای سفارش بعدی خود پیدا کند.

۲. زمان های طلایی ارائه کاتالوگ را بشناسید!

برای افزایش فروش با کاتالوگ، باید زمان های طلایی را بشناسید. کاتالوگ ها را می توانید در زمان های طلایی به مشتریان بالقوه بدهید. مثلا در پایان یک سمینار که موضوع مرتبط با محصولات شرکت شما دارد و یا در پایان یک همایش که خودتان برگزار کرده اید. این زمان ها را بشناسید و به خوبی از آن استفاده کنید.

۳. کاتالوگ، کارت ویزیت نیست!

کاتالوگ هم از نظر ماهیت و هم از نظر کاربرد، با کارت ویزیت متفاوت است. یک کاتالوگ خوب را به قول معروف می توان مشت نمونه خروار دانست. در کاتالوگ اطلاعاتی مختصر و مفید از شرکت، ماهیت آن، محصولات تولیدی و واهداف و چشم اندازها درج می شود. در حالی که کارت ویزیت صرفا حاوی اطلاعات تماس و راه های ارتباطی با شرکت است.

۴. برای افزایش فروش با کاتالوگ، کار طراحی کاتالوگ را به کاردان بسپارید!

اگر شما شرکت طراحی یا آژانس تبلیغاتی هستید، حتما افراد متخصص و خوش سلیقه ای را برای کار طراحی انتخاب کرده اید. اما اگر خودتان به صورت آزادانه کار می کنید، هرگز دست از یادگیری نکشید. هستند طراحان قدیمی که شهرت زیادی دارند، اما نتوانسته اند خود را با گذر زمان سازگار کنند و بیشتر و بیشتر بیاموزند. در نتیجه از دور رقابت ها کنار رفته اند. هر روز در حال یادگیری نرم افزارهای مختلف باشید و در زمینه طراحی کاتالوگ ، از نمونه های مختلف و موفق، الهام بگیرید، ببینید چه چیزهایی می توانید به آنها اضافه کنید، چه ارزش افزوده ای می توانید به بهترین نمونه کارها بیفزایید. همیشه خود را در بالاترین سطح در نظر بگیرید.

  1. هدف دقیق هر کاتالوگ را بشناسید!

کاتالوگ با هدف معرفی محصولات و خدمات جهت جذب مخاطب بیشتر و راهنمایی موثرتر آن طراحی و منتشر می شود. با وجود توسعه فضای مجازی و کاتالوگ های مجازی و غیرچاپی در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها ، ولی همچنان ماندگاری، ملموس بودن و در دسترس بودن نسخه های چاپی کاتالوگ ها اهمیت ویژه ای دارد. به طوری که روزانه میلیون ها نسخه کاتالوگ در چاپخانه های جهان به چاپ می رسند . با این وجود عاقلانه است اگر برای افزایش فروش با کاتالوگ برنامه ریزی داشته باشید.

  1. محتوای کاتالوگ، مغز کاتالوگ!

مهم ترین قسمت طراحی کاتالوگ خوب، بعد از گرافیک، متن آن است. لازم است متن کاتالوگ با مشاوره کارشناس محصول و کارشناس تبلیغات نوشته شود. متن کاتالوگ باید در عین سادگی و فارغ از پیچیدگی های لفظی، تمامی جوانب محصول را به خواننده معرفی کند. مشاوره با ویراستار جهت نگارش متن به روان شدن آن کمک می کند. جهت تبلیغات پیوسته، رعایت صداقت و عدم اغراق بیش از حد الزامی است. همچنین اگر می خوهید به افزایش فروش با کاتالوگ برسید، در نگارش متن کاتالوگ لازم است که موارد زیر مورد توجه طراح کاتالوگ قرار گیرد:

  • استفاده از تصاویر مناسب با محصولات و خدمات
  • درج مجوزها و تقدیرنامه های اخذ شده توسط شرکت
  • کیفیت عالی چاپ
  • استفاده از فونت مناسب و خوانا
  • درج آدرس و راه های ارتباطی با شرکت در مناسب ترین جای کاتالوگ

Share This Story, Choose Your Platform!