نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات Moz نباشد.

تیم در جستجوی مک میلان با ترکیب گزارشات خودکار STAT با Google Sheets ارزش زیادی ایجاد کرده است. از افزودن جزئیات رتبه‌بندی به خروجی‌های ابزار دیگر، تا ارائه گزارش‌های به‌روز به تیم‌های محتوا، «مردم هم می‌پرسند»، نتیجه نهایی ثابت کرده است که با کاهش دستی، در زمان‌بندی کار هفته به هفته سئو ما صرفه‌جویی زیادی می‌کند. کار و ارائه خروجی های استانداردی که به راحتی با هر صفحه گسترده ادغام می شوند.

چرا این اسکریپت را ایجاد کردیم؟

اطلاعات زیاد رتبه بندی کلمات کلیدی STAT برای SEOهای سازمانی بسیار مفید است تا جزئیات کلان و خرد رتبه بندی خود را درک کنند. Google Sheets یکی از رایج‌ترین پلتفرم‌های صفحه‌گسترده مبتنی بر ابر است و به راحتی بین تیم‌ها و سازمان‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود. به همین دلیل است که سئوکاران از هر دوی این ابزارها به طور منظم هنگام تجزیه و تحلیل داده های کلمات کلیدی استفاده می کنند.

با وجود این، مستندات مربوط به نحوه ادغام STAT در Google Sheets محدود است. برای رفع این شکاف، اسکریپت خودمان را ایجاد کردیم!

به چند دلیل مفید بودن آن ثابت شده است:

 1. همه CSV ها را دوست ندارند: ما از گزارش های STAT برای ارائه جهت به مشتریان استفاده می کنیم. نیاز به دانلود CSV و باز کردن آن هر هفته برای همه نیست. با استفاده از این اسکریپت، می توانید یک بلیط هفتگی با پیوند به صفحه گسترده تنظیم کنید و خروجی را به طور منظم مرور کنید..

 2. در وقت ما صرفه جویی کرد: سئو یک ماراتن است، نه یک سرعت. وقتی فرصتی را شناسایی می کنیم، کار مداومی وجود دارد که ما را وادار می کند به طور منظم گزارش ها را بررسی کنیم. رویکرد بلیط هفتگی برای مرور یک صفحه‌گسترده، مدتی از هر کار را کاهش می‌دهد، و در طول مدت تعامل، این زمان ذخیره‌شده اضافه می‌شود.

 3. خروجی تمیزتر: با استفاده از Vlookups، Uniques، و غیره، می توانید یک صفحه خلاصه از این اطلاعات ایجاد کنید و آنچه را که مشتریان و/یا خوانندگان به آن اهمیت می دهند برجسته کنید. همچنین می توانید این اطلاعات را با سایر منابع داده ادغام کنید.

 4. بدون استفاده از API اتوماسیون ایجاد کنید: اتوماسیون زمانی که به درستی انجام شود باعث صرفه جویی در زمان می شود. استفاده از این اسکریپت با ماشه ها، دری را به روی اتوماسیون باز می کند.

نحوه پیاده سازی این اسکریپت

1) یک گزارش در STAT ایجاد کنید

پایگاه دانش STAT دارای یک منبع عالی در مورد گزارش ها. تنها چیزی که در مورد آن مشخص می‌شویم، نام گزارش و ایمیل گیرنده است.

نامگذاری

آنچه گزارش خود را نام می برید به اندازه شفاف و مختصر نگه داشتن آن مهم نیست. این باعث می شود مقیاس پروژه های دیگر با گزارش های مشابه تمیزتر و آسان تر شود. شما همچنین از این نام گزارش به عنوان یکی از متغیرهای موجود در اسکریپت استفاده خواهید کرد.

همچنین پیشنهاد می کنیم نام شرکت یا پروژه را در انتهای نام گزارش در داخل پرانتز قرار دهید (مثلاً «(جستجوی مک میلان)»). این کار یافتن گزارش را در ایمیل شما آسان تر می کند.

ایمیل گیرنده

مهم است که از یک ایمیل با قابلیت Gmail برای حسابی که در آن برگه را می سازید استفاده کنید. به این ترتیب، Google برای استخراج اسکریپت برنامه برای استخراج CSV از ایمیل راحت‌تر است.

برنامه ریزی

برای مشتریان ما، داده های هفتگی مفیدترین هستند – جزئیات کافی برای شناسایی روندها، اما نه آنقدر که نادیده گرفته شوند فقط به نویز تبدیل شوند. برای گزارش‌هایی با نوسانات محدود (مثلاً مردم نیز می‌پرسند)، ماهانه ممکن راضی کننده باشد

زمان سنجی

بلافاصله پس از ایجاد اسکریپت، برای تأیید اینکه گزارش شما کار می‌کند، «اجرای این گزارش بلافاصله» را انتخاب کنید. به این ترتیب، شما آماده هستید تا محرک های خود را تنظیم کنید و اجازه دهید داده ها جریان پیدا کنند.

بقیه تنظیمات مربوط به جزئیاتی است که از گزارش خود می خواهید.

۲) یک Google Sheet ایجاد کنید و اسکریپت را اضافه کنید

یک برگه جدید در Google Drive زیر حساب مرتبط با ایمیل گیرنده گزارش خود ایجاد کنید. سپس آماده اضافه کردن اسکریپت هستید:

1. در منوی «ابزار»، «<> ویرایشگر اسکریپت» را انتخاب کنید.

2. اسکریپت زیر را در «ویرایشگر اسکریپت» جای‌گذاری کنید.

3. برای کار با داده‌های شما، باید چند مورد ویرایش شود:

 • var COMPANY_NAME به نام شرکت یا پروژه ای که هنگام ایجاد گزارش STAT استفاده کرده اید، به روز شد

 • var REPORT_NAME به نام گزارش شما منهای نام شرکت و پرانتز به روز شد

 • var SHEET_NAME به نام صفحه در صفحه گسترده به روز شد

4. با ذخیره کردن اسکریپت، بازخوانی برگه، کارکرد اسکریپت را تأیید کنید و وقتی منوی «به‌روزرسانی دستی» بارگیری شد، «وارد کردن کلمات کلیدی» را انتخاب کنید.

5. اولین باری که این را اجرا می کنید، یک پاپ آپ “Authorization Required” را دریافت خواهید کرد:

“ادامه” را انتخاب کنید، مراحل را دنبال کنید و دوباره “Import Keywords” را در زیر منو انتخاب کنید.

صفحه گسترده شما اکنون باید با تمام جزئیات CSV شما پر شود.

3) جمعیت را با محرک ها خودکار کنید

تنظیم این برگه برای به روز رسانی خودکار هنگام انتشار گزارش، با استفاده از Apps Script “Triggers” بسیار آسان است. برای تنظیم محرک ها:

1. به «ویرایشگر اسکریپت» برگردید

2. نماد “زنگ هشدار” را انتخاب کنید “Triggers”

  3. “Add Trigger” را انتخاب کنید

  4. تابع “importKws” را انتخاب کنید

  5. منبع رویداد “Time-driven” را انتخاب کنید

  6. نوع ماشه مبتنی بر زمان “Week Timer” را برای گزارش های هفتگی، “Month Timer” برای گزارش های ماهانه و غیره انتخاب کنید.

  7. در منطقه زمانی ما، گزارش‌های ما معمولاً اواخر یکشنبه منتشر می‌شوند، بنابراین اوایل صبح دوشنبه را انتخاب می‌کنیم:

  8. روی «ذخیره» کلیک کنید

   نتیجه صفحه‌گسترده‌ای است که مرتباً به‌روزرسانی می‌شود و با یک گزارش STAT ایمیل شده پر می‌شود.

   ما کاربردهای زیادی برای این اسکریپت پیدا کرده‌ایم – هر جایی که رتبه‌بندی می‌کنیم. و از آنجایی که اجرای یک پروژه ممکن است زمان ببرد، می‌توانیم اطلاعات رتبه‌بندی فعلی را بدون استفاده از API ارائه کنیم.

   ما کنجکاو هستیم که بدانیم شما چگونه از آن استفاده می کنید. اگر اسکریپت را مفید می‌دانید، با ما تماس بگیرید لینکدین و به ما اطلاع دهید که برای چه چیزی از آن استفاده می کنید.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!