هک شدن و امنیت وب سایت چگونه بر کسب و کار آنلاین شما تاثیر میگذارد ؟

به عنوان یک صاحب کسب و کار محافظت از اطلاعات شخصی خودتان و همچنین مشتری هایتان و تضمین امنیت وب سایت باید از الویت های درجه یک شما باشد.

درحالی که شما ممکن است فکر کنید تنها کسب کار های کوچک در معرض خطر هک شدن هستند باید بدانید که تعداد هک شدن وب سایت های کوچک بیشتر شده است در حقیقت 43 درصد از هک شدن ها مستتقیما روی وبسایت های کوچک انجام می شود.

متاسفانه تعدادی کمی از مدیران به درستی اهمیت حفاظت از امنیت وب سایت را متوجه می شوند و نمی دانند اگر هک شوند چه مشکلاتی برایشان پیش می آید و به همین دلیل برای جلوگیری از هک شدن قدمی بر نمی دارند به همین خاطر فهمیدن نتایج هک شدن باعث می شود که شما بالا بردن امنیت سایت را جدی بگیرید.

هکر ها چگونه امنیت وب سایت شما را به چالش می کشند ؟

برای اینکه بفهمیم هک شدن چه نتایجی بر امنیت وب سایت دارد بد نیست ابتدا با روش های هک کردن وب سایت آشنا شویم برخی از معمول تربن روش ها عبارتند از :

 • روش حمله و حدث(دیکشنری):
  این روش که احتمال انجام دادن آن توسط هکر ها زیاد است روش حمله حمله و حدث(دیکشنری) نام دارد. در این روش هکر با استفاده از نرم افزاری رمز عبور شما را پیدا می کند. این نرم افزار با حدس زدن های متوالی قادر از رمز عبور شما را پیدا کند.
 • Xssروش
  یکی دیگر از روش های معمول هک روش ارسال لینک است. که این لینک حاوی ویروس یا بد افزار است. شما کافی است بر روی لینک کلیک کنید آن وقت هکر کنترل وب سایت شما را به دست می گیرد.

نتایج هک شدن و چالش امنیت وب سایت چیست؟

نتایج بسیاری وجود دارد که اگر شما با هر یک از روش های هک هک شوید با آن روبه رو خواهید شد برخی از انها در زیر آورده شده است:

 • سرقت هویت:
  اگر وب سایت شما هک شود شما و هر کدام از کاربران شما قربانی دزدی هویت می شوند چه بسا اطلاعات شخصی و اطلاعات مالی شما سرقت رود.
  در واقع اطلاعات شخصی و مالی یکی از مهم ترین دلایلی است که هکر ها دست به هک کردن وب سایت ها می زنند. اکثر اوقات هکر ها این اطلاعات را به خود مشتری می فروشند تا اینکه خودشان انها را استفاده کنند
 • سرعت وبسایتتان پایین می آید:
  یکی دیگر از دلایلی گه هکر ها دست به هک کردن وب سایت ها می زنند بارگذاری فایل است البته فایلی که به ضرر شما است مانند اطلاعات غیر قانونی فیلم ها و موزیک های بلا استفاده سپس این فایل ها را بر روی سیستم تان اجرا می کنند. این کار نه تنها باعث می شود بازید کنندگان سایت نقاط ضعف شما را مشاهده کنند بلکه به شدت روی سرعت وب سایت شما تاثیر میگذارد که این موجب می شود امتیاز شما پایین آید زیرا یکی از فاکتور های رده بندی سئو سایت سرعت وب سایت است.

  چه اقداماتی برای حفط امنیت وب سایت انجام دهیم ؟

 • اولین و مهم ترین اقدامی که شما باید انجام دهید قوی کردن امنیت سایت است. شما می توانید برای این کار از یک مدیریت کننده رمز عبور استفاده کنید این ابزار رمز عبور قویی برای شما انتخاب می کند و آن را به صورت دوره ای تغییر می دهد
 • یکی دیگر از اقدام هایی که می توانید انجام دهید تنظیم گواهیssl اين كار به اين معناست كه اطلاعات بين سرور شما و مروگر به طور امن انتقال پيدا ميكند و به سختی هک می‌شود
امنیت وب سایت و کسب و کار آنلاین

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!