بسیاری از کسب و کارها به توانایی های درونی سازمان خود برای بازاریابی بسنده می کنند. اما با رشد شرکت مراوده و تعامل با آژانس های تبلیغاتی به یک نیاز مبدل می شود. متخصصان آژانس های تبلیغاتی، تبلیغات را تنفس می کنند و با آن زندگی می کنند! و با به کار گیری تخصص خلاقانه خود به جریان اعتبار و حرفه شما جهت می دهند. علاوه بر این آژانس تبلیغاتی خلاق به کسب و کار شما از دیدگاه مشتریان، نگاه می کند و پیام شما را به گوش آنان می رساند. در اینجا نکاتی جهت انتخاب آژانس تبلیغاتی خوب برای کسب و کارتان را بازگو کرده ایم:

تصمیم بگیرید چه خدماتی نیاز دارید

پیش از انتخاب آژانس تبلیغاتی تعیین کنید چرا آن را انتخاب می کنید. آیا تمرکز شما بر بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اجتماعی است و یا اینکه به چند عنصر بازاریابی مانند پست کارت یا بروشور تبلیغاتی نیاز دارید؟ اگر به دنبال مورد آخر هستید شما تنها به یک طراح گرافیک نیاز دارید نه به یک آژانس تبلیغاتی تمام خدمت. اما اگر یک کمپین تبلیغاتی گسترده در نظر دارید به کمک یک آژانس تبلیغاتی نیاز دارید. اشراف داشتن به آنچه می خواهید، به شما کمک می کند کدام آژانس را انتخاب کنید. برخی از آژانس ها در زمینه تبلیغات تلویزیونی و یا رادیویی تسلط دارند و برخی دیگر طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهند. برخی از آژانس ها بر روی مؤلفه های خاصی از بازاریابی خاص خبره هستند و برخی دیگر حتی به شما کمک می کنند اهداف بازایابی تان را تعیین کنید.

 انتخاب آژانس تبلیغاتی

بودجه تبلیغاتی خود را هنگام انتخاب آژانس تبلیغاتی در نظر بگیرید.

آژانس های بزرگ بیش از آژانس های کوچک هزینه بر هستند مخصوصاً اگر خدمات بیشتری ارائه دهند. ممکن است یک آژانس تبلیغاتی خبره برگزینید اما هزینه آن از آنچه در نظر داشته اید فراتر رود. در نتیجه تنها می توانید بخشی از خدمات آنها را دریافت کنید. در حالی که می توانستید از یک آژانس کوچکتر یک طرح کامل و جامع به دست آورید.

انتخاب آژانس تبلیغاتی

تصمیم بگیرید آیا به یک شرکت محلی نیاز دارید یا خیر

امروزه ارتباط از طریق ایمیل، ویدئو کنفرانس و یا پیامک راحت تر شده است. شما دیگر محدود به انتخاب یک آژانس تبلیغاتی در شهر خود نیستید. پیش از انتخاب آژانس تبلیغاتی خوب به خصوص اگر یک شرکت کوچک هستید تصمیم بگیرید آیا به یک آژانس تبلیغاتی محلی نیاز دارید یا خیر و اینکه آیا به ملاقات رو در رو نیاز دارید و در این میان آیا شهرت و کیفیت کار آنها نسبت به نزدیکی به شما اولویت کمتری دارد یا نه.

انتخاب آژانس تبلیغاتی

نسبت اندازه شرکت خود را با اندازه شرکت تبلیغاتی در نظر بگیرید.

اگر دارای یک کسب و کار کوچک هستید احتمالا به یک شرکت تبلیغاتی کوچک نیاز دارید. آژانس های تبلیغاتی بزرگ خدمات بیشتری ارائه می دهند. اما ممکن است در آژانس های کوچک به شما توجه شخصی خاص تری شود و بتوانید با افراد حرفه ای آنجا از جمله مدیر عملیاتی تماس نزدیک تری داشته باشید. اگر یک شرکت کوچک هستید در انتخاب آژانس تبلیغاتی به این نکته دقت کنید که شما به تمام خدمات یک آژانس بزرگ نیاز پیدا نمی کنید اما اگر یک شرکت بزرگ هستید احتمالا به یک آژانس تبلیغاتی فول سرویس نیاز پیدا می کنید تا بتوانید از خدمات گسترده آنها بهره مند شوید.

انتخاب آژانس تبلیغاتی

نگاهی نزدیک تر به آژانس تبلیغاتی مورد علاقه خود بیندازید.

از شرکت تبلیغاتی سوال کنید آیا امکان دارد در یک روز معمولی کاری کارمندان آنجا را مد نظر قرار دهید . بدین صورت می توانید دید بهتری نسبت به نحوه فعالیت شرکت بیندازید و اینکه آیا با شرکت یا آژانس و کارمندان آن احساس راحتی می کنید یا خیر. همین طور نمونه کارهای انجام شده آنها را درخواست کنید و از آنها بخواهید دو یا سه نمونه از مراجعه کنندگان و مشتریان کنونی و پیشین خود را برای ارجاع به شما ذکر کنند. قبل از انتخاب آژانس تبلیغاتی مورد نظر سری نیز به وب سایت آنها بزنید. اگر آنها بتوانند خود را خوب تبلیغ کنند شما را نیز می توانند به خوبی تبلیغ کنند. در مجموع یک وب سایت خوب دارای طراحی نوآورانه، اطلاعات به روز و روشن و ساختار سازمان یافته است.

انتخاب آژانس تبلیغاتی


خصوصیات یک آژانس تبلیغاتی خوب

کارکنان فوق العاده و متبحر
یک آژانس تبلیغاتی خوب دارای افراد متبحر در زمینه های مختلف از جمله بازاریابی دیجیتال، طراحی گرافیک، طراحی وب سایت، عکاسی تبلیغاتی و دیگر زمینه هاست تا از این طریق بتواند با طراحی  زیبا و جذاب نیازهای مشتریان را پاسخ دهد.

حضور فعالانه در فضای آنلاین
در عصر دیجیتال، تمام کسب و کارها، مخصوصا کسب و کارهای فعال در حوزه تبلیغات و ارتباطات می بایست حضور قدرتمندی در حوزه آنلاین داشته باشند. امروزه نیاز به حضور در فضای مجازی برای همه شرکت ها و افراد پر رنگ تر دیده می شود. در این میان نقش آژانس های تبلیغاتی مهم تر شده است. محتوای قدرتمند یکی از لازمه های بازاریابی اثربخش است. لذا در انتخاب آژانس تبلیغاتی در نظر داشته باشید که شرکت های تبلیغاتی نیز می بایست به این توانایی مجهز باشند و از این توانایی برای جذب و حفظ مشتریان استفاده کنند و بدین صورت برای خود مزیت رقابتی تولید کنند.

دانش مناسب از مشتریان
یک شرکت تبلیغاتی خوب باید در به دست آوردن، درگیر کردن و نگه داشتن مشتری تبحر داشته باشد. لذا یک شرکت تبلیغاتی موفق می بایست در مورد بازار مشتریان خود دانش لازم را داشته یا آنرا بدست آورد تا با استفاده از آن بطور مستمر پاسخگوی نیازهای مخاطبان خود باشد و برای آنان ارزش آفرینی کند.

خلاقیت
کانون تبلیغاتی باید بتواند پیام استراتژیک خود را از طریق روشهای خلاقانه تقویت کند، این موضوع را حتماً هنگام انتخاب آژانس تبلیغاتی در نظر بگیرید. کمپین های بازاریابی موفق همواره از المان های نوآوری و خلاقیت در جهت جلب توجه بازار هدف استفاده می کنند. خلاقیت همچنین می تواند یکی از عوامل ایجاد تمایز نیز باشد. طراحی و گرافیک طراحی خلاقانه و استفاده بهینه از ترفندهای گرافیکی و طرح ها و رنگ های مختلف تاثیر به سزایی در جلب مخاطبان دارد.

تضمین خروجی
تمام شرکت ها و سازمان ها به دنبال شرکت تبلیغاتی هستند که آنچه قابل انجام است را متعهد شده و خروجی کار خود را تضمین کند و مشخصات توافق شده را عملی نماید.

این موارد تماماً تاکید بر ویژگی های کیفی یک آژانس تبلیغاتی استاندارد دارد، که به هنگام انتخاب آژانس تبلیغاتی از میان گزینه های موجود همواره بیش از ویژگی های کمی کاربرد عملی دارند؛ آژانس تبلیغاتی سئواینلاین تلاش می کند تا با فراهم آوردن زیرساخت هایی در زمینه جذب، توانمندسازی و انگیزش سرمایه های انسانی بتواند تاثیر مهمی در در ارتقا صنعت تبلیغات، ارتباطات و بازاریابی میهن عزیزمان در چند سال اخیر داشته باشد. کانون تبلیغاتی سئواینلاین با علم به این موارد، تمام توانایی های خود را به کار می بندد، تا بتواند در تمامی این مقایسه ها همواره برترین باشد و نیاز مخاطبین خود را به بهترین شکل ممکن برطرف نماید. با مقایسه میان آژانس های تبلیغاتی برتر می توان شرایط را به طور اصولی، علمی و همه جانبه در نظر گرفت و بهترین انتخاب را متناسب با گزینه های موجود در نظر گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

Share This Story, Choose Your Platform!