اهمیت تبلیغات

بنگاه های مختلف برای اهداف مختلفی از تبلیغات استفاده می کنند و شرکت ها آن تبلیغات را در قالب رسانه های مختلف به نمایش در می آورند. در کنار تبلیغات سنتی مانند روزنامه و مجله, مشاغل در زمینه رسانه ها و مدیا تبلیغات می کنند تا به بازار های خاصی دست پیدا کنند، زیرا به اهمیت تبلیغات پی برده اند. به عنوان مثال یک وسیله ی ارتباطی قابل حمل در شبکه های اجتماعی تبلیغ می شود تا نسل جوان را جذب کند. مبلمان خانگی و دکوراسیون در یک برنامه شوی خانه و باغ ,تبلیغ می شود. یک تبلغ تاثیر گذار می تواند در رسیدن به اهداف بالاتری در بیزینس کمک می کند.
معرفی محصول
وقتی که یک بیزینس می خواهد محصول جدیدش را ارائه کند, تبلیغات کمک می کند تا محصول در گستره ی بیشتری در بازار معرفی شود. تبلیغات اغلب بر روی پیدا کردن راه حلی برای محصول به یک مشکل رایج تمرکز می کنند، مانند قابلیت های جدید تلفن همراه برای حل مشکل “تماس از دست رفته” . در یک نمونه بسیار بصری، تبلیغات برای درمان موهای فرخورده می تواند عکس های “قبل و بعد” را برای نشان دادن اثربخشی محصول نشان دهد.
رویداد های فروش محصول
اهمیت تبلیغات از آن جهت است که می تواند روشی تاثیر گذار برای نشان دادن محدود بودن مهلت یا زمان فروش محصول ارائه کند .تبلیغات مبتنی بر فروش می تواند توسط رسانه های محلی یا بوسیله ی رسانه های ملی تولید شود. در بسیاری از موارد رسانه های ملی درآمدهای تبلیغات را با رسانه های محلی به اشتراک می گذارند. این مدل از تبلیغات را co-op مینامند و معمولا از گرافیک های ارائه شده توسط سازنده و قالب های تبلیغاتی استفاده می کند.
تنوع محصولات
بنگاه ها اغلب از تبلیغات استفاده می کنند تا نشان دهند که چگونه محصول آنها مزایای بیشتری دارد یا مؤثرتر از محصولات مشابه رقبا است. در بعضی موارد، تبلیغ کنندگان محلی احساس می کنند که تبلیغات لازم است، زیرا رقابت صفحات روزنامه ها و یا شبکه های تلویزیون با آگهی های خود همه جا را پر کرده اند و این نشان دهنده اهمیت تبلیغات است. به جز اینکه تبلیغ کنندگان محلی بازار که به شدت محصولات خود را برجسته می کنند، آنها به تاثیر گذاری روی ذهن مشتریان خود نیز کار می کنند.
پیشرفت های محصول
تبلیغات برای به نمایش گذاشتن دستیابی محصولات به پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند. در سپتامبر 2003 در عصر تبلیغات تاریخ طولانی مدتی از جنگ صابون ها را نشان داد که در آن تولید کننده های صابون مدام به ارتقا محصولات خود می پرداختند. در 1980, پیشرفت محصولات با پیدایش نوعی صابون مایع معرفی شد. این نوع صابون با قابلیت دوباره پر شدن توانست مشکل باقیمانده های صابون در سینک را حل کند. این محصول با برند ملی بفروش رفت, در حالی که باعث پیدایش محصولات مشابه نیز شد.
تبلیغات سازمانی
هنگامی که یک کسب و کار اطلاعات مربوط به عملکرد خود را تعریف می کند یا نشان می دهد که چرا محصول آن بهترین انتخاب برای مصرف کنندگان است، این شرکت دارد از تبلیغات سازمانی استفاده می کند که اهمیت تبلیغات این چنینی می تواند بسیار بالا باشد. زیگلار می گوید این نوع تبلیغات برای افزایش فروش محصول طراحی نشده و فقط سعی میکند تا تصویر خوبی از محصول یا شرکت به نمایش بگذارد. این نوع نگرش می تواند در آنده به فروش بیشتر محصول نیز کمک کند. او می گوید: حتی اگر هم مشتری همین الان محصول را نخرد, اما محصول در ذهن او در اولویت خرید برای آینده قرار می گیرد.

Share This Story, Choose Your Platform!