اهمیت عکاسی تبلیغاتی در جذب مشتری

عکاسی در ابتدا به عنوان یک علم پا به عرصه ظهور گذاشت ، اما اکنون به عنوان یک هنر مهم، در بخش های مختلف صنعت و تجارت به کار گرفته می شود. در عصر حاضر، با توجه به گستردگی محصولات تولیدی توسط حجم وسیعی از تولید کنندگان، روش های تبلیغاتی گوناگون به کار گرفته می شود. همانطور که می دانیم و احتمالا در کتاب های آموزش مهارت های فروش خوانده ایم، تبلیغات یکی از مهم ترین ارکان در معرفی، تثبیت و فروش محصولات و در واقع جان تجارت است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد اهمیت عکاسی تبلیغاتی صحبت کنیم و ضرورت آن را در چند نکته ساده بیان کنیم.

1- اینترنت، پلی برای موفقیت

از زمان به وجود آمدن اینترنت ، رشد عکاسی تبلیغاتی شتاب فزاینده ای پیدا کرد. اینکه محصولی آن سر دنیا تولید شود و در عرض چند ثانیه در این سوی دنیا دیده شود، تا همین چند دهه قبل قابل باور نبود. اما اکنون کافیست تا گشتی در اینترنت بزنید، عکسی زیبا و خلاقانه از یک محصول مشاهده کنید و برای سفارش آن دست به کار شوید. این موضوع اهمیت عکاسی تبلیغاتی را مضاعف کرده است.

اهمیت عکاسی تبلیغاتی

2- شبکه های اجتماعی، هلو برو توی گلو!

رشد بسیار سریع شبکه های اجتماعی، تقریبا در تمام جوانب زندگی ما تاثیر زیادی گذاشته است. حضور یک میلیارد و 300 میلیون نفر در فیس بوک، 830 میلیون نفر در گوگل پلاس و حدود 330 میلیون کاربر فعال در اینستاگرام، نشان از اهمیت فوق العاده اینگونه شبکه های اجتماعی می دهد. در گذشته شما برای کسب و کارتان یک پوستر سفارش میدادید و پس از چاپ مجبور می شدید آن را به دست پخش کننده ها برسانید و نهایتا در طول یک روز، آن را به صد الی 1000 نفر نشان میدادید، حالا با طراحی یک آگهی و سپردن آن به یک کانال پر بازدید در یک شبکه اجتماعی می توانید محصول خودتان را به چندین میلیون نفر در طول روز نشان دهید.

اهمیت عکاسی تبلیغاتی

3- چرا اهمیت عکاسی تبلیغاتی بیشتر شده است؟

· رقابتی تر شدن بازارها، محصولات و خدمات: اگر در گذشته حق انتخاب محدود تری برای خرید یک محصول مانند دوربین عکاسی یا گوشی موبایل داشتید، اکنون فضای رقابتی شدیدی که در جریان است، حق انتخاب آزادانه تری به شما میدهد و این هشداری است به تولید کنندگان تا روش های تبلیغاتی خود را متنوع و به روز کنند و در این راه، عکاسی تبلیغاتی موضوع مهمی است. چرا که مشتری، اول از همه با دیدن یک محصول ترغیب می شود تا آن را بخرد.

· پیشرفت فناوری در هنر عکاسی: تا همین چندسال قبل، برای تبلیغ یک لباس، یک مدل باید به استودیوهای عکاسی میرفت و پس از عکاسی با روش های قدیمی روی عکس کار می شد تا نهایتا عکسی خوب تولید شود. ، اکنون می توان با ایده ای خلاقانه، یک دوربین قوی و برنامه های مختلف، عکس های با کیفیت و ترغیب کننده ای تولید کرد. با این اوصاف بدون شک اهمیت عکاسی تبلیغاتی روز به روز بیشتر می شود.

· گسترش فروشگاه های آنلاین: قبل از تجاری سازی هنر عکاسی، مجبور بودیم هرآنچه می خواهیم بخریم را به چشم ببینیم، لمس کنیم و آن را تست کنیم. اما برای خرید آنلاین، امکان لمس فیزیکی محصول و امتحان کردن آن نیست. به همین دلیل عکاسی تبلیغاتی باید آنقدر حرفه ای، خلاقانه، هوشمندانه و مدرن باشد تا بتواند تمامی زوایای محصول اعم از رنگ، ابعاد و سایز آن را به درستی به مخاطب نمایش دهد. فروشگاه های آنلاین در ایران با اینکه هنوز اول راه قرار دارد، همین الان نزدیک به 30 هزارمیلیارد تومان گردش مالی دارد. (برای بازدید از چند فروشگاه آنلاین موفق به این آدرس ها مراجعه کنید. بامیلو، رنبیل، کیمیا)

· تصویرسازی در ذهن مشتریان: یک روش برای سرمایه گذاری غیر ملموس، اثرگذاری بر ذهنیت مشتری در دراز مدت است. اینکه یک نفر با دیدن یک تصویر به یاد نام تجاری و برند شما بیفتد، تاثیر عکاسی تبلیغاتی را نشان می دهد.

4- چند توصیه راجع به عکاسی تبلیغاتی:

اگرچه با توجه به اهمیت عکاسی تبلیغاتی، هزاران نکته باریک تر از مو و آموزش های ویژه ای هرروزه در مورد این موضوع منتشر می شود، اما در اینجا چندتا از مهم ترین این نکات را برایتان شرح میدهیم.
o از تمام زوایای محصول عکس بگیرید. به این ترتیب تصویر ملموس تری به مخاطب خود ارائه می دهید و آن را باورپذیر تر می کنید. شما باید آنقدر حرفه ای عمل کنید تا بتوانید فرق شکر و نمک را با عکس نشان دهید.
o ویژگی های یک عکس خوب باید رعایت شود. این ویژگی ها شامل وضوح بالای عکس، کادربندی مناسب،
خلاقانه بودن طراحی، مفهوم و موضوع قابل فهم و اصالت عکس است.
o بهتر است سعی کنیم در عکاسی تبلیغاتی، به نیاز مخاطب اشاره کنیم،راه حل خود را بگوییم، روش های خرید
را شرح دهیم و مخاطب را برای خرید محصول قانع کنیم.
o به همراه عکس های تبلیغاتی، بهتر است محتوایی کوتاه، اثربخش، ساده و مفید تولید کنید. این محتوا علاوه بر اینکه اطلاعاتی ساده و کوتاه به مخاطب ارائه می دهد، حس خوشایندی را به او انتقال می دهد. اما اگر محتوای ارائه شده پیچیده و خسته کننده باشد، اثربخشی و کارایی خود را از دست می دهد. محتوا می تواند اهمیت عکاسی تبلیغاتی را دوچندان کند.


آژانس تبلیغاتی سئواینلاین با استفاده از تجربه ی مدیران کارکشته، خلاقیت جوانان با استعداد و آموزش دیده و با رعایت اصول حرفه ای و مدرن ، در پی تثبیت برند و توسعه کسب و کار شماست.

برای بهره مندی از خدمات تخصصی، با ما تماس بگیرید


Share This Story, Choose Your Platform!