در مواجهه با بسیاری از وظایف SEO که باید نگران آنها باشید ، چگونه می دانید کدامیک را اولویت بندی کنید؟ در قسمت امروز Whiteboard Friday ، Ola شما را با راهکارهای مهم فنی SEO راهنمایی می کند که باید در بالای لیست حسابرسی شما قرار گیرد.

عکس تخته سفید که نمایه سازی و وظایف فنی SEO را که باید در اولویت قرار دهید نشان می دهد.
روی تصویر تخته سفید بالا کلیک کنید تا نسخه بزرگتری در برگه جدید باز شود!

رونویسی ویدئو

سلام طرفداران موز من اولا کینگ هستم. من اینجا در موز کار می کنم و خوشحالم که امروز برای چاپ دیگری از تخته وایت برد جمعه به شما ملحق می شوم. امروز ما در مورد اولویت بندی اصلاحات SEO صحبت خواهیم کرد.

در حال حاضر ، شما احتمالاً از قبل با مفهوم SEO فنی آشنا هستید ، و اگر اینطور نیست ، منابع زیادی از جمله وبلاگ Moz و سایر سایتها وجود دارد که می توانید آنها را بررسی کنید.

اما SEO فنی احتمالاً مهمترین بخش SEO است زیرا اگر بهترین محتوا را در وب داشته باشید ، بیشترین پیوندها را دارید ، اگر سایت شما از نظر فنی سالم نباشد ، ممکن است نتوانید از همه بهترین نتایج را بگیرید. تلاشهای شما. بنابراین SEO فنی شما در واقع پایه و اساس هر کار دیگری است که انجام می دهید.

مجموعه ای از ابزارها مانند Sitebulb ، Moz Pro و Screaming Frog وجود دارد که به شما امکان می دهد مسائل فنی SEO خود را تجزیه و تحلیل کنید. اما وقتی فهرستی از مسائل را تهیه کردید ، ممکن است همیشه ندانید که چگونه تلاش خود را اولویت بندی کنید. بنابراین جلسه امروز به شما کمک می کند تا هنگامی که لیستی از این مسائل را در اختیار دارید ، راه حل بهتری در این زمینه داشته باشید.

نمایه سازی

برای SEO فنی شما ، اولین کاری که موتورهای جستجو در مورد وب سایت شما انجام می دهند این است که واقعاً آن را خزید. بنابراین شما می خواهید مطمئن شوید که نقشه سایت خود را به درستی تنظیم کرده اید ، و سپس باید مطمئن شوید که robots.txt شما به درستی تنظیم شده است تا موتورهای جستجو بتوانند مرتبط ترین صفحات شما را در سایت شما بررسی کنند.

صفحات برای فهرست بندی

اما هنگامی که آنها سایت شما را بررسی کردند ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که بودجه خزیدن برای فهرست بندی صفحات مربوطه در سایت شما هزینه می شود. بنابراین امروز ما صفحاتی را که باید نمایه سازی کنید را پوشش می دهیم و همچنین در مورد چگونگی تعمیر آن صفحات یا اولویت بندی تلاش های خود برای رفع این صفحات صحبت خواهیم کرد.

بنابراین اولین مورد ، نمایه سازی است. صفحاتی که باید ایندکس کنید در واقع صفحاتی هستند که برای تجارت شما مهم هستند. بنابراین KPI شما چیست ، چه چیزی منجر به سایت شما می شود ، چه چیزی باعث افزایش ترافیک می شود یا صفحات استراتژیکی وجود دارد که سعی می کنید از آنها بیشتر نتیجه بگیرید ، با این کار شروع کنید. بدانید اینها چیست و مواردی هستند که می خواهید مطمئن شوید فهرست بندی شده اند.

البته ، هرچه وب سایت شما بزرگتر باشد ، باید بیشتر به این موارد توجه کنید. شاید به تنهایی ، وقتی یک سایت کاملاً جدید است ، بد نیست همه چیز را در ابتدا فهرست بندی کنید. اما با رشد سایت شما ، ممکن است بخواهید بیشتر مراقب آن باشید. البته ، شما نمی خواهید تمام صفحات خصوصی و حساس را فهرست بندی کنید. بنابراین به صفحه ورود ، صفحات خط مشی رازداری خود فکر کنید.

البته آنها باید در سایت شما وجود داشته باشند ، اما نیازی به فهرست بندی ندارند. بنابراین می خواهید اطمینان حاصل کنید که meta no-index برای آن صفحات تنظیم شده است ، و می توانید این کار را از منبع با راه اندازی robots.txt خود انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که آن صفحات حتی در وهله اول خزیده نمی شوند. بنابراین صفحاتی که باید از نظر فهرست بندی برای سایت خود اولویت بندی کنید ، صفحات دارای ارزش ترافیک بالا هستند.

بنابراین اینها صفحاتی هستند که یا می خواهید ترافیک بیشتری نسبت به آنها داشته باشید یا در حال حاضر دارای ترافیک زیادی هستند و همچنین می توانند صفحاتی باشند که ممکن است ترافیک زیادی نداشته باشند ، اما از نظر اینکه ترافیک با کیفیتی را برای وب سایت شما به ارمغان می آورند ، استراتژیک هستند. یا از آنها انتظار دارید ترافیک با کیفیتی را برای سایت شما به ارمغان بیاورند. سپس پیوندهای بالا ارزش می یابند.

شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که صفحاتی که در وب سایت شما برای ایجاد پیوند قرار دارند فهرست بندی شده اند. یا اگر آنها قبلاً پیوندها را هدایت می کنند ، شما نمی خواهید آن جنبه را به هم بزنید. می توانید بار دیگر از ابزارهایی مانند Moz Pro برای تجزیه و تحلیل صفحاتی که در سایت شما پیوند دارند استفاده کنید. بنابراین می توانید از Link Explorer برای آن استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که صفحاتی را که برای صفحات دیگر ارزش ایجاد می کنند ، به هم نمی زنید. بنابراین حتی اگر پیوندهای خارجی ندارند ، اگر از نظر پیوندهای داخلی مهم هستند ، فهرست بندی آنها نیز برای شما مهم است. ارزش کلمات کلیدی بالا نیز وجود دارد. اگر صفحه ای تعداد زیادی از کلمات کلیدی شما را دریافت می کند ، می خواهید مطمئن شوید که صفحه ای مانند آن نیز فهرست بندی شده است. نقش در سفر کاربر برخی از صفحات ممکن است ارزش SEO زیادی نداشته باشند ، اما هنوز هم برای سفر کاربر شما بسیار مفید هستند. بنابراین به صفحات راهنمای خود فکر کنید. صادقانه می گویند که آنها برای بسیاری از کلمات کلیدی رتبه بندی نخواهند کرد.

با این حال ، اگر مشتری شما به موتور جستجو می رود و راه حلی را برای چیزی جستجو می کند ، می خواهید آنها را به آن صفحات راهنمایی هدایت کنید و می خواهید اطمینان حاصل کنید که آنها به راحتی آنها را پیدا می کنند. بنابراین ارزش سئو در مفهوم سنتی زیاد نیست ، اما همچنان برای سفر کاربر شما بسیار مفید است.

همچنین صفحاتی که در سایت شما در موقعیت بسیار برجسته ای قرار گرفته اند نیز باید فهرست بندی شوند ، بنابراین صفحه اصلی شما. به احتمال زیاد هر پیوندی در صفحه شما نباید به بن بست منجر شود. این باید مشتریان را به سمت هدف موردنظر هدایت کند ، بنابراین هیچ خطای 404 در صفحه اصلی یا سایر صفحات شما که برای سفر کاربر شما بسیار مهم هستند وجود ندارد. بنابراین راهی برای جلوگیری از این امر این است که می توانید یک گزارش سفارشی Google Analytics تنظیم کنید تا هر زمان که مشکلی در چنین صفحه ای وجود داشت ، به سرعت به شما هشدار داده شود.

بنابراین اینها صفحاتی هستند که باید آنها را فهرست بندی کنید. اگر چیزی وجود دارد که به نظر شما باید اینجا باشد ، لطفاً به من اطلاع دهید. این قرار نیست که یک لیست کامل باشد. اما این بر اساس تجربه من تا کنون است ، آنچه من پیدا کرده ام ، اما شما ممکن است چیزی را بدانید که من نمی دانم. بنابراین لطفاً به من اطلاع دهید.

اولویت بندی اصلاحات

بنابراین ، برای رفع مشکلات ، از نظر رفع ، اینگونه است که باید آنچه را که باید تعمیر کنید اولویت بندی کنید.

عوامل اولویت بندی

بنابراین اینها عوامل اولویت بندی هستند. بنابراین یکبار دیگر:

  • ارزش صفحه: صفحاتی که رتبه بندی می شوند ، پیوندهایی دریافت می کنند ، کلیک هایی دریافت می کنند ، باید سریعتر از سایر صفحات ، آنها را در اولویت قرار دهید.
  • صفحاتی که با اولویت شما مطابقت دارد یا این که بر KPI شما تأثیر می گذارد ، احتمالاً باید آن صفحات را نیز در اولویت قرار دهید.
  • پتانسیل رتبه بندی: برخی از صفحات وجود دارد که ممکن است عملکرد خوبی نداشته باشند ، اما پتانسیل رتبه بالایی دارند. بنابراین اگر صفحه ای مانند صفحه 2 است و می دانید که به دنبال کلمه کلیدی است که چندان مشکل نیست ، ممکن است بخواهید تعمیر آن صفحه را در اولویت قرار دهید تا بتوانید سریعتر به نتایج برسید.
  • سپس توسط نوع مقاله همچنین. برخی از مسائل ارزش پیگیری و رفع سریعتر از سایر مسائل را دارند.
  • این تلاش فنی همچنین. برطرف کردن برخی از مشکلات بسیار ساده تر است. اگر شما فنی نیستید ، این تعیین شما نیست. ممکن است بخواهید با توسعه دهندگان خود صحبت کنید و آنها تخمین بزنند که تعمیر یک صفحه چقدر سخت یا آسان است.

اولویت بندی بر اساس نوع شماره

اگر فنی هستید ، مطمئناً خودتان می توانید قضاوت آن را انجام دهید. اما از نظر نوع مسائل ، این لیستی از مسائل رایج و نحوه اولویت بندی آنها است:

  1. بنابراین شما دارای مسائل مهم خزندهبه بنابراین ممکن است یک خطای سرور یا یک صفحه شکسته داشته باشید ، بنابراین صفحات 4XX یا خطاها. مطمئن شوید که آنها را بلافاصله برطرف می کنید زیرا آنها همچنین بر سفر کاربر و رتبه بندی احتمالی شما نیز تأثیر می گذارند.
  2. این مسائل مربوط به فراداده همچنین. بنابراین مواردی مانند توضیحات از دست رفته ، مواردی هستند که می خواهید بعد از دسترسی به صفحات ، بعد آنها را برطرف کنید.
  3. تغییر مسایل همچنین. هیچ کس زنجیره تغییر مسیر نمی خواهد. بنابراین مطمئن شوید که بعد از رفع مشکلات فراداده خود این مشکل برطرف شده است.
  4. مسائل مربوط به محتوا ترفندهای جزئی اینجا و آنجا هستند. بنابراین آنها مهم هستند ، اما در اولویت شما بسیار پایین هستند. بنابراین اگر می بینید که کلمه کلیدی مناسب را ندارید ، به عنوان مثال ، در آدرس اینترنتی خود ، ممکن است همیشه فوراً مهم نباشد زیرا تلاش برای رفع آن ممکن است به نتیجه ای معنا ندهد رفع مشکل URL در واقع منجر به انجام یک حسابرسی می شود تا مطمئن شوید هیچ چیز دیگری را در سایت خود خراب نمی کنید. بنابراین برای چیزی که ممکن است تأثیر زیادی نداشته باشد ، منجر به کارهای زیادی می شود که برای شما فوق العاده ارزشمند نیست.

نتیجه

بنابراین ، بله ، این مواردی است که من هنگام رفع مشکلات فنی یک سایت به آنها توجه می کنم. هنوز مراحل زیادی برای این کار وجود دارد. ما به دلیل محدودیت زمانی قادر به پوشش همه این موارد نیستیم.

اما مواردی مانند ، به عنوان مثال ، من به تلاش فنی اشاره کردم ، بنابراین ممکن است بخواهید از مواردی مانند اندازه پیراهن استفاده کنید ، به عنوان مثال ، برای تعیین مسائل کوچک ، متوسط ​​، بزرگ ، فوق العاده بزرگ و غیره. بسته به ابزار مدیریت پروژه های خود ، ممکن است بتوانید عملکرد مرتب سازی را تنظیم کنید تا بتوانید این کار را به صورت خودکار انجام دهید.

بنابراین هنگامی که آدرس های اینترنتی خود را بارگذاری می کنید ، به عنوان مثال ، در یک کاربرگ Google ، می توانید اسکریپتی را تنظیم کنید که به شما امکان می دهد ، هنگامی که تلاش ، نوع مسئله و ارزش را برای خود انتخاب کردید ، باید بتوانید برای مرتب کردن آن نیز به طور خودکار ، بنابراین این کار بسیار سریعتر است. اما بله ، من می خواهم بدانم نظر شما در این مورد چیست و من نیز دوست دارم از شما بیاموزم.

خیلی خوب. بعدا می بینمت.

رونویسی ویدئو توسط Speechpad.comبه


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!