نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

توجه: این راهنما توسط Caitlin Boroden و Kristi Barrow نوشته شده است.

بزرگترین بازیگران در تجزیه و تحلیل وب سایت ها Adobe Analytics و Google Analytics (GA) هستند و برای بسیاری از SEO ها ، GA معمولاً اولین حمله آنها به دنیای تجزیه و تحلیل است.

در حالی که راهنماهای زیادی برای خودآموزی GA وجود دارد ، اما اسناد قابل توجهی برای Adobe Analytics وجود ندارد. در این راهنمای جدید ، ما اصول اولیه Adobe Analytics for SEO را پوشش می دهیم ، شما را در ایجاد یک داشبورد ساده راهنمایی می کنیم و به شما اطمینان می دهیم که پیاده سازی Adobe Analytics شما به درستی برای نیازهای کسب و کار شما تنظیم شده است. سپس ، به شما نشان می دهیم که چگونه چند عنصر جدید و هیجان انگیز را به داشبورد SEO خود اضافه کنید.

Adobe Analytics چیست و چرا برای SEO مهم است؟

در سطح اولیه ، Adobe Analytics درست مانند Google Analytics عمل می کند. هر دو به شما امکان می دهند ترافیک وب سایت را در سراسر کانال ها کنترل کنید ، تبدیل ها را ردیابی کرده و رفتار مشتریان را درک کنید.

با این حال ، Adobe Analytics دارای بسیاری از ویژگی های پیشرفته است که به شما امکان می دهد اطلاعات را خراب کرده و کثیف کنید. در مورد SEO ، حتی با یک تنظیم اولیه ، می تواند اطلاعات زیادی در مورد وب سایت شما و بازدیدکنندگان آن در اختیار شما قرار دهد.

آماده برای یادگیری؟

راهنمای کامل Adobe Analytics برای SEO را بخوانید!

برای تهیه یک بخش ، نحوه ساخت داشبورد اولیه SEO را به طور مختصر بخوانید.

اولین داشبورد SEO خود را بسازید

در این بخش ، ما شما را در ایجاد اولین داشبورد SEO خود راهنمایی می کنیم. در پایان ، شما یک داشبورد ساخته اید که شامل کلیه اصول SEO در یک مکان است.

اکنون ، یک فضای خالی Adobe Analytics Workspace باز کنید و بیایید شروع کنیم!

1. مروری بر ترافیک ارگانیک

اولین پانلی که ایجاد می کنیم مروری بر ترافیک ارگانیک است. این پنل ساده است و به منظور سنجش سریع عملکرد SEO است. در اینجا مراحل ایجاد مجدد این پانل آمده است:

1. در وهله اول ، یک پانل فضای کار جدید ایجاد کنید و یک بخش جستجوی طبیعی را اضافه کنید. برای انجام این کار ، در پنل اجزا ، عبارت را جستجو کنید کانال بازاریابیبه پس از یافتن ، روی کوچک کلیک کنید > برای اصلاح بعد پیدا کردن جستجوی طبیعی و به قسمت بالای پنل بکشید و رها کنید.

2. برای ایجاد فیلدی که مجموع بازدیدهای ارگانیک را خلاصه می کند ، در پنل تجسم ، را انتخاب کنید شماره خلاصه ، و به پانل بکشید و رها کنید. دو چیز ظاهر می شود: شماره خلاصه و داده های شماره خلاصه. در خلاصه داده های شماره نمودار ، کشیدن و رها کردن بازدیدها به درون یک متریک در اینجا (یا هر جزء دیگر) رها کنید نگهدارنده مکان اگر فقط می خواهید در ماه دسامبر گزارش دهید ، به عنوان مثال ، در جستجوی پنل اجزا ، جستجو کنید ماه گذشته یا هر بازه زمانی که می خواهید این را نیز در نمودار بکشید و رها کنید. می بایست شبیه به این باشه:

اکنون شماره خلاصه شما باید نشان داده شود. برای پنهان کردن نمودار و نمایش فقط نمودار خطی ، روی نقطه رنگی کنار عنوان شماره خلاصه خود کلیک کنید. سپس خاموش کنید نمایش منبع دادهبه در نهایت ، نام خلاصه را تغییر داده و اندازه مورد نظر را تغییر دهید.

3. برای ایجاد تجسم تغییر ماه به ماه (MoM) ، در پنل تجسم ، را انتخاب کنید خلاصه تغییر، و به پانل بکشید و رها کنید. دو چیز ظاهر می شود: تغییر خلاصه و تغییر داده های خلاصه. در خلاصه تغییر داده ها نمودار ، کشیدن و رها کردن بازدیدها به درون یک متریک در اینجا (یا هر جزء دیگر) رها کنید نگهدارنده مکان سپس بازدیدها را با دوره های زمانی که می خواهید مقایسه کنید فیلتر کنید. به عنوان مثال ، یک فیلتر برای اضافه کنید ماه گذشته در مقابل. 2 ماه قبل برای مقایسه MoM سپس ، بکشید و رها کنید همه بازدیدها در نمودار نیز شبیه این خواهد شد:

اکنون ، تغییر خلاصه شما باید نشان داده شود. برای پنهان کردن نمودار و نمایش فقط نمودار خطی ، روی نقطه رنگی کنار عنوان شماره خلاصه خود کلیک کنید. سپس خاموش کنید نمایش منبع دادهبه در نهایت ، تغییر نام خلاصه را به دلخواه تغییر دهید و تغییر اندازه دهید.

4. در نهایت ، برای ایجاد نمودار خطی ، ابتدا پنل زمان را به سال گذشته (یا هر دوره زمانی که قصد گزارش آن را دارید). سپس ، از پنل تجسم ، را انتخاب کنید خط و به پنل بکشید و رها کنید. دو چیز ظاهر می شود: داده های خط و خط. در داده های خط نمودار ، کشیدن و رها کردن بازدیدها به درون یک متریک در اینجا (یا هر جزء دیگر) رها کنید نگهدارنده مکان نمودار خط شما اکنون باید پر شود. برای پنهان کردن نمودار و نشان دادن نمودار خط ، روی نقطه رنگی کنار عنوان نمودار خط خود کلیک کنید. سپس خاموش کنید نمایش منبع دادهبه در نهایت ، نام خط را تغییر دهید و اندازه دلخواه خود را تغییر دهید.

2. گزارش صفحات ورودی برتر

دومین پانلی که ایجاد خواهیم کرد ، گزارش صفحات برتر است. این پنل نیز نسبتاً ساده است و به منظور نشان دادن سریع صفحات کدام وب سایت در SERP ها بهترین عملکرد را دارد. در اینجا مراحل ایجاد مجدد این پانل آمده است:

1. ابتدا ، یک پنل جدید به داشبورد خود اضافه کنید و یک بخش جستجوی طبیعی را اضافه کنید. برای انجام این کار ، در پنل اجزا جستجو کنید کانال بازاریابیبه پس از یافتن ، روی کوچک کلیک کنید > برای اصلاح بعد پیدا کردن جستجوی طبیعی و به پنل بکشید و رها کنید.

2. برای ایجاد جدول ، در پنل تجسم ، را انتخاب کنید جدول فرم آزاد ، و به پانل بکشید و رها کنید. یک میز خالی ظاهر می شود. در جدول فرم آزاد، کشیدن و انداختن صفحه ورود به بدنه میز در یک متریک در اینجا (یا هر جزء دیگر) رها کنید نگهدارنده ، بکشید و رها کنید بازدیدها، نرخ گزاف گویی، و میانگین زمان حضور در سایت در کنار هم در نهایت ، نام میز را تغییر داده و اندازه آن را به دلخواه تغییر دهید.

  3. گزارش کانال های بازاریابی

  سومین پانلی که ایجاد خواهیم کرد ، گزارش کانال های بازاریابی است. این پنل کانال های بازاریابی وب سایت شما را با دو تصویر متفاوت تجزیه می کند: یک نمودار دونات و یک جدول فرم آزاد.

  1. برای شروع ، یک پنل جدید به داشبورد خود اضافه کنید. هیچ قسمتی برای این گزارش مورد نیاز نیست.

  2. برای ایجاد جدول ، در پنل تجسم ، را انتخاب کنید جدول فرم آزاد ، و به پنل بکشید و رها کنید. یک میز خالی ظاهر می شود. در جدول فرم آزاد، کشیدن و انداختن کانال بازاریابی به بدنه میز در یک متریک در اینجا (یا هر جزء دیگر) رها کنید نگهدارنده ، بکشید و رها کنید بازدیدها در نهایت ، نام میز را تغییر داده و اندازه آن را به دلخواه تغییر دهید.

  3. برای ایجاد نمودار پیراشکی ، در جدول فرم آزاد شما به تازگی ایجاد کرده اید ، کانالهای بازاریابی را مانند زیر برجسته کنید:

   سپس ، راست کلیک کنید ، به تجسم کنید، و انتخاب کنید دوناتبه یک نمودار دونات باید ظاهر شود و حاوی اطلاعات شما باشد. در نهایت ، نام دونات را تغییر داده و اندازه دلخواه خود را تغییر دهید.

   4. گزارش ارجاع

   چهارمین پانلی که ایجاد خواهیم کرد یک گزارش ارجاع است. این پانل به منظور بررسی اجمالی وب سایت های خارجی است که باعث ایجاد ترافیک در وب سایت شما می شوند. در اینجا مراحل ایجاد مجدد این پانل آمده است:

   1. برای شروع ، یک پنل جدید به داشبورد خود اضافه کنید. هیچ قسمتی برای این گزارش مورد نیاز نیست.

   2. برای ایجاد جدول ، در پنل تجسم ، را انتخاب کنید جدول فرم آزاد ، و به پنل بکشید و رها کنید. یک میز خالی ظاهر می شود. در جدول فرم آزاد، کشیدن و انداختن مرجع دامنه به بدنه میز در یک متریک در اینجا (یا هر جزء دیگر) رها کنید نگهدارنده ، بکشید و رها کنید بازدیدها و بازدیدکنندگان منحصر به فردبه در نهایت ، نام میز را تغییر داده و اندازه آن را به دلخواه تغییر دهید.

   5. گزارشهای تبدیل/مثالها

   در این پنل نهایی ، ما یک گزارش تبدیل ایجاد می کنیم تا برترین تبدیل ها را برای وب سایت برجسته کند. در این مثال ، ما به سادگی از اعداد خلاصه استفاده می کنیم. با این حال ، با خیال راحت یک نمودار خطی ، نمودار میله ای یا هرگونه تجسم دیگری که متناسب با نیازهای شما باشد ، قرار دهید. اگر تا کنون این کار را دنبال کرده اید ، تمام مهارت های لازم برای ایجاد این تجسم ها را نیز دارید.

   1. برای شروع ، یک پنل جدید به داشبورد خود اضافه کنید و یک بخش جستجوی طبیعی را اضافه کنید. برای انجام این کار ، در پنل اجزا جستجو کنید کانال بازاریابیبه پس از یافتن ، روی کوچک کلیک کنید > برای اصلاح بعد پیدا کردن جستجوی طبیعی و به پنل بکشید و رها کنید.

   2. ایجاد انواع مختلف شماره خلاصه تجسم ، در پنل تجسم ، را انتخاب کنید شماره خلاصه ، و به پانل بکشید و رها کنید. دو چیز ظاهر می شود: شماره خلاصه و داده های شماره خلاصه. در خلاصه داده های شماره نمودار ، کشیدن و رها کردن معیار هدف شما به درون یک متریک در اینجا (یا هر جزء دیگر) رها کنید نگهدارنده مکان اکنون شماره خلاصه شما باید نشان داده شود. در این زمان ، فراموش نکنید که محدوده بازه زمانی را متناسب با نیازهای خود به روز کنید. برای پنهان کردن نمودار و نشان دادن فقط شماره خلاصه ، روی نقطه رنگی کنار عنوان شماره خلاصه خود کلیک کنید. سپس خاموش کنید نمایش منبع دادهبه در نهایت ، نام خلاصه را تغییر داده و اندازه مورد نظر را تغییر دهید.

   3. مرحله دوم را برای همه تبدیلهایی که می خواهید نمایش دهید تکرار کنید ، هر کدام را تغییر نام دهید و تغییر اندازه دهید نام خلاصه به دلخواه شما

    جشن بگیرید – شما این کار را کردید!

    همین! شما یک داشبورد ساده SEO در Adobe Analytics ایجاد کرده اید و امیدوارم در مورد اصول اولیه اطمینان بیشتری داشته باشید.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!