نوشتن عناوین صفحه عالی برای هر کسی که SEO انجام می دهد یک مهارت اساسی است. چرا؟ زیرا تگ عنوان می تواند اولین چیزی باشد که کاربر در نتایج جستجو مشاهده می کند و همچنین یکی از مهمترین عواملی است که گوگل برای تعیین موضوع صفحه استفاده می کند. این امر عناوین صفحات را برای SEO ضروری می کند و این مقاله هم دلیل نیاز به عناوین صفحه عالی و هم نحوه ایجاد آنها را پوشش می دهد.

Yoast SEO همچنین بررسی می کند که آیا از عبارت کلیدی خود در عنوان SEO استفاده کرده اید. نحوه عملکرد آن چک را بخوانید، و چگونه از عبارت کلیدی خود در عنوان استفاده کنیدبه

عنوان صفحه چیست؟

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. اگر به منبع یک صفحه نگاه کنید (روی صفحه راست کلیک کنید ، سپس View Page Page را انتخاب کنید) ، عنوان را در قسمت head پیدا می کنید. به نظر می رسد اینطور باشد:

<title>This is an example page title - Example.com</title>

این تگ عنوان HTML است که ما آن را عنوان صفحه یا عنوان SEO نیز می نامیم. وقتی چیزی را در یک موتور جستجو جستجو می کنید ، لیستی از نتایج را که به صورت قطعه ظاهر می شوند دریافت می کنید. اغلب ، عنوان SEO بخشی از قطعه همراه با حداقل یک URL و توضیحات متا است. البته ، برخی از نتایج غنی همچنین رتبه بندی و سایر اطلاعات اضافی را نشان می دهند.

نمونه عنوان در نتایج جستجوی گوگل
نمونه ای از قطعه با URL ، توضیحات متا و عنوان در بزرگترین فونت

در بیشتر موارد ، اولین چیزی که مردم می بینند ، حتی قبل از آنها در سایت شما قرار می گیرند ، عنوان SEO است. فقط برای واضح بودن ، نباید عنوان SEO را با عنوان اصلی صفحه اشتباه بگیرید. عنوان اصلی چیزی است که کاربران بعد از کلیک روی عنوان SEO و دریافت آن می بینند بر خود صفحه

در مرورگرهای دارای برگه ، معمولاً عنوان SEO را در برگه صفحه مشاهده می کنید ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

عنوان صفحه در برگه مرورگر

اما ، Google همیشه از عنوان صفحه شما استفاده نمی کند

در آگوست 2021 ، گوگل اعلام کرد به روز رسانی در مورد نحوه ایجاد عنوان صفحات وببه این بدان معناست که گاهی اوقات عنوان متفاوتی در نتایج جستجوی خود با نامی که شما تعیین کرده اید نشان می دهند. قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم ، خوب است توجه داشته باشید که در بیشتر موارد (بیش از 80 the مواقع) تگ عنوان HTML که صفحه شما خروجی می دهد هنوز به احتمال زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

اگرچه ما در اینجا در مورد به روز رسانی صحبت می کنیم ، تصمیم گیری گوگل در مورد نحوه نمایش عنوان صفحه شما در نتایج جستجو چیز جدیدی نیست. مدتی است این کار را کرده اند. چیزی که جدید است این است که آنها اکنون می خواهند فقط از یک عنوان استفاده کنند و دیگر آن را برای عبارتهای جستجوی مختلف تغییر نمی دهند. و اینکه آنها از عناصر مختلف صفحه شما برای تصمیم گیری درباره این که این عنوان در نتایج جستجو نمایش داده می شود ، استفاده خواهند کرد. عناصری مانند برچسب عنوان ، سرفصل ها ، متن برجسته در صفحه و حتی نحوه پیوند داخلی شما به این صفحه.

بنابراین این برای شما چه معنایی دارد؟ در حال حاضر این تغییرات نیازی به انجام کارهای متفاوت ندارند. عنوان صفحه ای که تنظیم کرده اید هنوز به احتمال زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و مهمتر از همه ، عنوان صفحه شما به شما در رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی کمک می کند. این تغییرات بر رتبه بندی صفحات شما تأثیر نمی گذارد. عنوانی که می گذارید همان چیزی است که Google هنگام تصمیم گیری در مورد رتبه بندی صفحه شما به آن نگاه می کند. درست مثل قبل.

اما ، با همه این تغییرات ، مراقبت از نحوه نمایش عناوین مهمترین صفحات شما توسط گوگل ضرری ندارد! بنابراین به شما توصیه می کنیم وضعیت سایت خود را در حال حاضر زیر نظر داشته باشید. کنسول جستجوی Google را زیر نظر داشته باشید ، نتایج جستجوی خود را بررسی کنید و منتظر تغییرات در نرخ کلیک و بازگشت به صفحات کلیدی خود باشید. اگر چیزی مشکل دار (یا فقط واقعاً اشتباه) می بینید ، می توانید Google را در این مورد مطلع کنید موضوع بازخوردبه

هدف (SEO) عنوان یک صفحه چیست؟

هدف از عنوان SEO شما این است که مردم روی آن کلیک کنند ، از وب سایت شما بازدید کنند و پست شما را بخوانند یا محصول شما را بخرند. اگر عنوان شما به اندازه کافی خوب نباشد ، افراد آن را نادیده می گیرند و به نتایج دیگر می روند. در اصل ، دو هدف وجود دارد که می خواهید با عنوان به آنها برسید:

  1. باید به شما در رتبه بندی یک کلمه کلیدی کمک کند.
  2. باید کاربر را مجبور کند تا روی صفحه شما کلیک کند.

Google هنگام تصمیم گیری در مورد میزان اهمیت شما برای یک کلمه کلیدی خاص ، از سیگنال های مختلفی استفاده می کند. حتی اگر در ابتدا رتبه خوبی دارید ، اما هیچ کس روی نتیجه شما کلیک نمی کند ، ممکن است رتبه بندی شما در طول زمان بدتر شود. مخالفش هم درست است. در ابتدا ، ممکن است در نتایج جستجو موقعیت پایین تری داشته باشید. اما ، اگر عنوان شما باعث شود افراد روی آن کلیک کنند ، Google متوجه می شود. در نتیجه ، با گذشت زمان ، رتبه بندی شما ممکن است بهبود یابد.

همچنین ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، گوگل از آنچه به عنوان عنوان صفحه شما مشخص شده است به عنوان ورودی رتبه بندی استفاده می کند. بنابراین این فقط مربوط به آن کلیک ها نیست ، همچنین باید اطمینان حاصل کنید که عنوان صفحه شما منعکس کننده موضوع مورد بحث در صفحه شما و کلمه کلیدی است که بر آن تمرکز کرده اید. عنوان صفحه ای که استفاده می کنید تأثیر مستقیمی بر رتبه شما دارد.

اکنون که از اهمیت عناوین SEO مطلع شده اید ، خوشحال می شوید که بدانید Yoast SEO می تواند به شما در ایجاد آنها کمک کند. افزونه در تجزیه و تحلیل SEO خود ، دو جنبه مهم عنوان SEO را بررسی می کند: عرض عنوان شما و اینکه آیا از کلمه کلیدی خود استفاده می کنید یا خیر.

بررسی عنوان SEO در Yoast SEO چه کاری انجام می دهد؟

توجه: از آنجا که گوگل به تازگی شیوه ایجاد عنوان صفحات را تغییر داده است ، ما در حال به روز رسانی بررسی عنوان SEO در Yoast SEO نیز هستیم. چک های جدید به زودی در دسترس خواهند بود ، بنابراین فراموش نکنید که افزونه خود را به روز کنید!

این ارزیابی را در برگه SEO نوار کناری یا کادر متای Yoast SEO پیدا می کنید. اگر هنوز عنوانی ننوشته اید ، ارزیابی به شما یادآوری می کند که این کار را انجام دهید. علاوه بر این ، Yoast SEO عرض عنوان شما را بررسی می کند. وقتی خیلی طولانی یا خیلی کوتاه باشد ، اخطار دریافت خواهید کرد. یک عنوان با عرض مطلوب به شما یک گلوله سبز در تجزیه و تحلیل می دهد.

می توانید بررسی عنوان عنوان SEO را در نوار کناری Yoast SEO یا کادر متا پیدا کنید

نحوه نوشتن عنوان با عرض مطلوب برای SEO

اگر عنوان شما عرض مناسبی نداشته باشد ، ممکن است بخش هایی از آن در نتایج جستجوی Google قطع شود. بسته به دستگاهی که از آن استفاده می کنید ، ممکن است ظاهر آن متفاوت باشد. به همین دلیل است که می توانید عنوان SEO شما را در نتایج جستجوی تلفن همراه و دسکتاپ در پیش نمایش Google در Yoast SEO بررسی کنید. این ابزار از نسخه موبایل به عنوان پیش فرض استفاده می کند ، اما همچنین می توانید آن را در نسخه دسکتاپ مشاهده کنید.

در اینجا نتیجه دسکتاپ آمده است:

پیش نمایش Google در Yoast SEO به شما امکان می دهد بین نتایج تلفن همراه و دسکتاپ جابجا شوید

و در اینجا نتیجه تلفن همراه برای همان URL است:

پیش نمایش تلفن همراه برای این صفحه خاص

عرض در مقابل طول

آیا توجه کرده اید که ما بیشتر از عرض صحبت می کنیم تا طول؟ چرا اینطور است؟ به جای استفاده از تعداد کاراکترها ، Google دارای عرض ثابتی برای عناوین شمارش شده در پیکسل است. در حالی که برچسب های عنوان شما می توانند طولانی و گوگل محدودیتی ندارد در تعداد نویسه هایی که می توانید استفاده کنید ، محدودیتی در موارد قابل مشاهده در نتایج جستجو وجود دارد. اگر عنوان شما بسیار گسترده باشد ، گوگل آن را از نظر بصری قطع می کند. شاید آن چیزی که شما می خواهید نباشد. همچنین ، با کوتاه کردن بیش از حد عنوان ، از هدر دادن فضای با ارزش خودداری کنید. نه تنها این ، عنوان اغلب عناصر مشابه عنوان ، مانند og:title ، که همچنین دارای محدودیت های نمایش

خوشبختانه پیش نمایش Google ما می تواند به شما کمک کند! می توانید عنوان SEO خود را وارد کنید و افزونه ما بلافاصله بازخورد شما را ارائه می دهد. خط سبز زیر عنوان SEO هنگامی که عنوان شما بیش از حد طولانی است قرمز می شود. بنابراین مراقب آن باشید و از بازخورد برای ایجاد عناوین عالی استفاده کنید.

مودال پیش نمایش Yoast SEO Google در ویرایشگر بلاک وردپرس

عبارت کلیدی در ارزیابی عنوان در Yoast SEO چه کاری انجام می دهد؟

این ارزیابی همچنین در برگه SEO نوار کناری و متا جعبه Yoast SEO ظاهر می شود. بررسی می کند که آیا از عبارت کلیدی خود در عنوان SEO پست یا صفحه خود استفاده می کنید. بررسی افزونه برای این کار بسیار سخت است. از آنجایی که گوگل از عنوان برای تعیین موضوع صفحه شما استفاده می کند ، عدم وجود عبارت کلیدی تمرکز در عنوان ممکن است به رتبه شما آسیب برساند. علاوه بر این ، به احتمال زیاد بازدیدکنندگان بالقوه بر روی یک نتیجه جستجو کلیک می کنند که دقیقاً مطابق با آنچه آنها به دنبال آن بودند ، باشد. برای بهترین نتایج ، باید سعی کنید عبارت کلیدی خود را در ابتدای عنوان SEO اضافه کنید.

با این بررسی مشخص می شود که آیا از عبارت کلیدی تمرکز خود در عنوان خود استفاده کرده اید یا خیر

نحوه استفاده از عبارت کلیدی خود در عنوان SEO

گاهی اوقات ، وقتی برای یک کلمه کلیدی با رقابت بالا بهینه سازی می کنید ، هر کس کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان صفحه خواهد داشت. در این صورت ، می توانید با قرار دادن یک یا دو کلمه در مقابل کلمه کلیدی تمرکز خود ، آن را برجسته کنید ، بنابراین نتیجه خود را کمی “تورفت” کنید. در Yoast SEO ، اگر عنوان SEO خود را با عبارت “the” ، “a” ، “who” یا کلمه تابع دیگری همراه با عبارت کلیدی خود شروع کنید ، باز هم یک گلوله سبز دریافت خواهید کرد.

در مواقع دیگر ، مانند زمانی که یک عبارت کلیدی بسیار طولانی دارید ، افزودن عبارت کلیدی کامل در ابتدا منطقی نیست. اگر عنوان SEO شما در ابتدا با عبارت کلیدی عجیب به نظر می رسد ، سعی کنید تا آنجا که می توانید ، تا جایی که می توانید عبارت کلیدی را اضافه کنید ، تا آنجا که ممکن است در عنوان SEO. اما همیشه مراقب جریان طبیعی و خوانایی عنوان خود باشید.

آیا می خواهید همه چیز را در مورد نحوه نوشتن متنی که برای خواندن دلپذیر است و برای موتورهای جستجو بهینه شده است بیاموزید؟ دوره کپی نویسی SEO ما می تواند در این زمینه به شما کمک کند. با Yoast SEO Premium می توانید به این دوره و سایر دوره های SEO ما دسترسی پیدا کنید. این همچنین به شما امکان دسترسی به ویژگی های اضافی در افزونه Yoast SEO را می دهد.

برو Premium و دسترسی رایگان دریافت کنید به دوره های SEO ما!

با نحوه نوشتن محتوای عالی برای SEO و باز کردن قفل آشنا شوید بسیاری از ویژگی ها با Yoast SEO Premium:

آیا باید نام تجاری خود را به عنوان SEO اضافه کنید؟

مدتی است که در بین برخی از سئوکاران مد شده است که نام سایت را از عنوان صفحه خارج کنند. ایده این بود که “تراکم” عنوان اهمیت دارد و نام سایت در این مورد کمکی نمی کند. این کار را نکن. عنوان صفحه شما باید مارک شما را در آن داشته باشد ، ترجیحاً به شیوه ای قابل تشخیص. اگر افراد موضوعی را جستجو کرده و نام تجاری شما را چندین بار ببینند ، حتی اگر در اولین بار روی آن کلیک نکنند ، ممکن است وقتی دوباره شما را در صفحه بعدی نتایج خود مشاهده کردند ، کلیک کنند.

اگر نام سایت خود را در برچسب عنوان خود قرار ندهید ، این خطر نیز وجود دارد که Google عنوان را به طور خودکار برای شما تغییر دهد. همانطور که در مقاله ما در مورد اینکه چرا Google عنوان صفحه من را نشان نمی دهد توضیح داده شد ، گوگل فکر می کند که باید آنجا نیز باشد. اگر می خواهید در مورد برندسازی بیشتر بخوانید ، حتماً این پست ماریکه را بخوانید: 5 نکته در مورد برندسازی.

بهینه سازی عنوان صفحات پس از انتشار

چندی پیش ، در حالی که به داده های Google Search Analytics ما برای yoast.com نگاه می کردم ، متوجه این موضوع شدم ، در حالی که رتبه خوبی برای [wordpress security]، ما ترافیک زیادی برای آن نداشتیم. من عنوان صفحه و توضیحات متا را برای مقاله امنیتی وردپرس خود بهینه کردم و این باعث افزایش ترافیک بیش از 30 شد. تغییرات من در عنوان تقریباً همزمان با به روزرسانی انجام شده است – با خط عمودی در نمودار زیر نشان داده شده است:

تجزیه و تحلیل جستجو افزایش کلیک بر روی صفحه را نشان می دهد

تغییر نسبتاً ساده بود. به جای عنوان:

امنیت وردپرس • Yoast

تغییرش دادم به:

امنیت وردپرس در چند مرحله آسان! • یوست

همانطور که می بینید ، این لزوماً به هیچ وجه رتبه این صفحه را بهبود نمی بخشد. از نظر کلمه کلیدی ، عنوان خیلی بهتر نیست ، اما خوب است است جذاب تر ، و آن انجام داد منجر به کلیک های بیشتری می شود ، که البته نتیجه مطلوب بود.

آنچه که می تواند یک عنوان خوب برای SEO باشد ، لزوما عنوان مناسبی برای رسانه های اجتماعی نیست. در رسانه های اجتماعی ، بهینه سازی کلمات کلیدی اهمیت کمتری نسبت به ایجاد عنوانی دارد که افراد را به کلیک ترغیب می کند. شما اغلب نیازی به درج نام تجاری در عنوان ندارید. این امر به ویژه در مورد فیس بوک و توییتر صادق است اگر در تصویر پست خود نوعی از مارک تجاری را وارد کنید. پیش نمایش های اجتماعی ما در Yoast SEO Premium می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

اگر از Yoast SEO استفاده می کنید ، می توانید عنوان جداگانه ای برای Facebook ، Twitter و Google داشته باشید. فقط عنوان Google را در ویرایشگر قطعه Yoast SEO وارد کنید. عنوان فیس بوک و توییتر را می توانید در برگه اجتماعی در زمینه های مربوطه وارد کنید. اگر عنوان خاصی در توییتر وارد نکنید ، توییتر به جای آن از عنوان فیس بوک استفاده می کند.

نتیجه گیری: عناوین صفحه – آنها را خوب بسازید!

در پایان ، نکته اصلی این مقاله این است که شما را تشویق کند تا کمی بیشتر در نوشتن عناوین صفحات خوب سرمایه گذاری کنید. واقعاً ارزشش را دارد. بازگشت به عقب و بهینه سازی برخی از عناوین صفحه بعد از انتشار نیز ممکن است ارزشمند باشد. این امر به ویژه اگر در حال حاضر رتبه خوبی دارید ، اما تعداد زیادی کلیک نمی کنید ، صادق است.

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد توضیحات متا مناسب »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!