طراحی کاتالوگ – روش های موثر در طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ – روش های موثر در طراحی کاتالوگ

امروزه به سبب تغییرات در شیوه زندگی افراد در قرن 21 کاتالوگ ها نیز در حال تغییرات بسیار زیاد و مداوم هستند و داشتن تنها یک ایده طراحی کاتالوگ موفقیتی در پی نخواهد داشت مگر اینکه بتواند عامل جذب مخاطب در مسیر بازاریابی باشد.

کاتالوگ ها امروزه به منابع خرید آنلاین یا آفلاین و یا خرید مستقیم تبدیل شده اند. تقریبا نزدیک به 70% از خریداران معتقد هستند که کاتالوگ می تواند آنها را به سوی خرید محصولات تحریک کند. همچنین آمار دیگری نشان می دهد که طراحی کاتالوگ با کیفیت بالا ، باعث فروش دو برابری محصولات در مقایسه با تبلیغات اینترنتی می شود.

با در نظر داشتن این موضوع به اهمیت طراحی کاتالوگ پی می بریم و در ادامه به چند روش و ایده در مورد طراحی کاتالوگ اشاره می کنیم.

1- استفاده از رنگ های پر انرژی و پر جنب و جوش

بسیاری از مخاطبان کاتالوگ دوست دارند ترکیبی از رنگ های شاد و پر جنب و جوش را مشاهده کنند. این ایده طراحی کاتالوگ در تصاویر گرافیکی و حتی عکاسی نیز به کار می رود. صفحات محصولاتی که عمدتا سفید هستند در کاتالوگ ها پس زمینه ای رنگارنگ و دلربا دارند.

طراحی کاتالوگ – روش های موثر در طراحی کاتالوگ
2- مخاطبان زندگی مدرن را تجربه می کنند

ذکر این نکته که روش زندگی ما هر روز بروز و مدرن می شود لازم نیست اما مخاطبان کاتالوگ دوست دارند به سمت این سبک زندگی پیش بروند. پس در طراحی کاتالوگ مدرنیته را فراموش نکنید. شیوه ای زیبا برای ایجاد عکس های جالب که می تواند شامل شبکه ای از محصولات که در کنار هم قرار گرفته اند باشد.

اگر این ترتیب به صورت مرتب و صحیح اجرا شود، می تواند در مخاطب یک تجربه خاطره انگیز و لذت بخش پس از خرید محصول ، ایجاد کند.

ایده طراحی کاتالوگ

3- ایده طراحی کاتالوگ با رنگ زمینه ثابت و طراحی مسطح و متریال

استفاده از رنگ زمینه ثابت هنوز هم طرفداران زیادی دارد. همچنین عکاسی که اصول طراحی مسطح و یا متریال را شبیه سازی می کند می تواند یک نگاه تازه ای را در طراحی کاتالوگ بوجود آورد. یک زمینه و رنگ ثابت در کنار عکسی که شامل طراحی مسطح و یا متریال باشد موفقیت چشم گیری خواهد داشت.

طراحی کاتالوگ – روش های موثر در طراحی کاتالوگ
4- واقعیت و افکت های تصویری

اگر دوست دارید کمی چاشنی به تصاویر خود اضافه کنید بهتر است از عناصری گرافیکی بهره ببرید. در طراحی کاتالوگ از عناصر گرافیکی برای تزئین عکس ها یا حتی صفحات محصول استفاده می شود. این عناصر در کنار فونت ها می توانند جلوه های تصویری زیبایی را به کاتالوگ شما ببخشند. به نظر می رسد این یک نوع بازی جالب برای عکاسی، فونت و تصاویر باشد که می توانید از این بازی و ترکیب در طرح خود استفاده کنید و آن را به جذاب ترین ایده طراحی کاتالوگ تبدیل نمایید.

طراحی کاتالوگ – روش های موثر در طراحی کاتالوگ
5- تلفیق چند فرهنگ مختلف

تلفیق چند فرهنگ تنها با شناختن فرهنگ آنها به وجود می آید.استفاده از فرهنگ های مختلف در طراحی کاتالوگ می تواند تجربه منحصر به فرد یک عکاس باشد که چند سالی در سفر بوده و تمرکز خود را بر روی مردم، فرهنگ و مکان های جالب توجه قرار داده است.

استفاده از تجربه یک عکاس می تواند شما را در این مسیر همراهی کند. مناظر طبیعی و کوه ها در یک منطقه و نمایش فرهنگ آنها در طرح ها حتی به عنوان پس زمینه کاری می تواند برای مخاطبان تجربه های منحصر به فردی را ایجاد کند.

طراحی کاتالوگ – روش های موثر در طراحی کاتالوگ
6- عکاسی صحیح و موثر، بهترین ایده طراحی کاتالوگ

هنگامی که تصاویر واقعی را در طرح خود به کار می برید استفاده از یک کلمه کلیدی مناسب که ویژگی یک عکس را بیان کند می تواند تاثیر شگفت انگیزی را در طرح شما ایجاد کند. استفاده از یک عکس طبیعی که محصول هم در آن به کار رفته باشد ولی توجه عکس بیشتر به جلوه دادن واقعیت زندگی در کنار محصول باشد و هدف جذب احساسات طبیعی می تواند یک ایده در طراحی کاتالوگ به حساب آید.

طراحی کاتالوگ – روش های موثر در طراحی کاتالوگ
7- استفاده از فونت دست خط

استفاده از یک فونت دست خط و یا دست خط خود شما بر روی کاتالوگ، هم احساس را به طرح کاتالوگ شما می دهد و هم کاتالوگ واقعی تر جلوه می کند. استفاده از این نوع تکنیک می تواند یک لمس کوچک به طرح و ایده طراحی کاتالوگ شما بدهد. پس در استفاده از آن سلیقه به خرج دهید.

طراحی کاتالوگ – روش های موثر در طراحی کاتالوگ
موارد بالا تنها نکاتی بودند که به شما ایده طراحی کاتالوگ را بدهد. اما همیشه به یاد داشته باشید که تمرین و آزمایش مهمترین اساس طرح های بزرگ در آینده بوده و یک طراح هیچ وقت موفقیتی بدست نمی آورد مگر اینکه تمامی تجربیات گذشته خود را در طرح هایش به کار ببرد.

Share This Story, Choose Your Platform!