اگر از اینستاگرام برای مقاصد کاری استفاده می کنید، احتمالا تا حالا این سوال برایتان پیش آمده که «حسابمو به حساب تجاری تغییر بدم یا نه؟» اینستاگرام تجاری موافقان و مخالفانی دارد، و بسیاری از کاربران از اینکه مثل فیس بوک امتیازشان افت کند می ترسند. اما آیا واقعا جای نگرانی هست ؟ مزایای استفاده از حساب تجاری چیست؟

در انتهای این پست می توانید تصمیم بگیرید که حساب تجاری اینستاگرام برای شما گزینه ی مناسبی هست یا نه؟

حساب تجاری اینستاگرام یا حساب شخصی اینستاگرام؟

زمانیکه در سال 2016، اینستاگرام اعلام کرد که در حال تست پروفایل تجاری هستند، همه ی کاربران مشتاق بودند بدانند چگونه است: چطور کار میکند؟ آیا رایگان است؟ من هم می توانم داشته باشم؟

در سال 2017 بیش از 15 میلیون حساب کاربری شخصی به پروفایل تجاری تغییر یافته بودند. قدمی بسیار بزرگ اما قابل پیش بینی بود… . چراکه با پروفایل تجاری، هر کسب و کاری ، با هر مقیاس و اندازه ای می تواند فالوورها و پست های خود را تحلیل کند و پست های اینستاگرام خود خود را به تبلیغات ارتقاء دهد.

اگر هنوز نمیدانید که حسابتان را به پروفایل تجاری تغییر دهید یا نه به چارت زیر نگاهی بیندازید:

اینستاگرام تجاری

نتیجه پروفایل اینستاگرام تجاری چه بود؟ حالا وقت آن رسیده که جدی تر به حساب کاربری تجاری اینستاگرام بپردازیم.


برای افزایش فالوور و مدیریت پیج اینستاگرامتان با ما تماس بگیرید.


در ادامه به تفاوت های پروفایل شخصی و پروفایل تجاری می پردازیم.

ویژگی های حساب کاربری شخصی

برخلاف پروفایل های تجاری که امکانات پیشرفته ی زیادی به کاربران ارائه می دهند، پروفایل های شخصی بسیار ساده تر هستند؛ شما از همه ی ویژگی ها و امکانات اساسی بدون هیچ بار اضافه ای بهره مند می شوید.

با این حال حساب های شخصی دو ویژگی منحصر به فرد نسبت به حساب تجاری دارند:

حساب کاربری خصوصی(private account)

خب… این شاید هیجان انگیز ترین ویژگی های حساب شخصی نباشد، اما باز هم ارزش بیان دارد. برخلاف حساب کاربری اینستاگرام تجاری، پروفایل های شخصی می توانند به حالت private یا خصوصی درآیند. اگر نگران حریم خصوصی خود یا دیده شدن پست هایتان توسط غریبه ها هستید، حسابتان را شخصی نگه دارید.

قابلیت لینک شدن به پیج های متعدد فیس بوک

امکان دیگری که منحصر به حساب های شخصی است، قابلیت اتصال به صفحات متعدد در فیس بوک است. بله… درست است! در حالیکه حساب تجاری اینستاگرام می تواند فقط به یک پروفایل در فیس بوک لینک شود، حساب های شخصی این محدودیت را ندارند و به هر تعداد پروفایل فیس بوک که بخواهید لینک می شوند.

ویژگی های حساب کاربری تجاری اینستاگرام

برخلاف پروفایل های شخصی اینستاگرام که فقط با امکانات و تنظیمات پایه ای سروکار دارد، در حساب اینستاگرام تجاری با تعداد زیادی امکانات پیشرفته روبرو هستیم. مثل اطلاعات تماس، بازبینیهای اینستاگرام(Instagram Insights) و پست های پیشرفته.

بازبینی اینستاگرام(Instagram Insights)

اینستاگرام تجاری

یکی از بهترین ویژگی ها و امکاناتی که پروفایل تجاری ارائه می کند، قابلیت بازبینی و تحلیل است که اطلاعات جزئی از فالوور های شما، زمان آنلاین بودن آنها و … به شما می دهد. همچنین می توانید این جزئیات را در رابطه با هر پست داشته باشید و ببینید پست ها و  استوری هایتان چه عملکردی داشته اند و مخاطبانتان چقدر با آنها ارتباط برقرار کرده اند.

تبلیغات اینستاگرام (Instagram Ads):

ابزار تبلیغاتی اینستاگرام، به همان قدرتمندی فیس بوک است. بنابراین شما می توانید کمپین های تبلیغاتی راه بیندازید و آن را دنبال کنید به همان صورتی که تبلیغات در فیس بوک عمل می کنند.

پست های پیشرفته(Promoted Posts):

تصور کنید که شما صاحب یک وبسایت هستید و یک صفحه اینستاگرام اختصاصی به صورت بیزینس پروفایل (Business) یا همان اینستاگرام تجاری برای سایت خود ساخته‌اید. در این شرایط شما می‌توانید از قابلیت پروموشن یا پروموت اینستاگرام استفاده کنید و به شیوه‌های مختلف سرویس یا خدمات خود را در قالب یک پست شبیه تبلیغ (پروموشن) به کاربران اینستاگرام معرفی نمایید.

برای مثال می‌توانید یک پست اختصاصی و این چنینی را به همراه آدرس وبسایت خود منتشر کنید تا کاربران به طور مستقیم و از طریق آن قادر به مشاهده سایت شما شوند. گزینه ها و آپشن هایی که بدین منظور می‌توانید انتخاب کنید بسیار متنوع هستند و فقط شامل وبسایت نمی‌شوند، بلکه شما برای هر سرویس دیگری مثل فروشگاه، سرویس تلفنی، آنلاین و غیره هم می‌توانید یک پروموشن بسازید. پروموت در اینستاگرام به معنای انتشار یک پست تبلیغاتی با استفاده از قابلیتی است که اینستاگرام در این راستا ارائه می‌کند و پروموشن به پستی گفته می‌شود که به صورت تبلیغاتی ارسال شده است.


بیشتر بخوانید: آموزش ارسال پست پروموشن.


دکمه ی تماس(Contact Button)

یک حساب کاربری اینستاگرام تجاری، امکان تماس مستقیم هم دارد. به این صورت که در قسمت بالای صفحه ی اول پیج، یک دکمه ی contact یا تماس به نمایش درمی آید و فالوورهایتان می توانند با انتخاب این گزینه با شما تماس تلفنی برقرار کنند.

امکان اضافه کردن لینک در استوری ها

در حال حاضر اینستاگرام به اکانت های با تعدا فالوور 10.000 نفر یا بیشتر این امکان را می دهد که در استوری خود لینک وبسایت قرار دهند.

اینستاگرام تجاری


بیشتر بخوانید: آموزش ایجاد پروفایل تجاری


Share This Story, Choose Your Platform!