یکی از بزرگترین چالش های سئو این است که مشتری یا رئیس خود را متقاعد کنید که رقابتی که آنها آنلاین با آن روبرو هستند ممکن است با رقبای قدیمی و کینه های شخصی آنها مطابقت نداشته باشد. ارل بزرگ در مقابل خیابان در Big Earl’s Widgets ممکن است تحریک کننده باشد و مطمئناً ممکن است او “چهره احمق و خودخورده” داشته باشد ، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که WidgetShack.com ناهار شما را می خورد (و حتی اجازه ندهید صحبت کنیم. در مورد آمازون)

بدتر از این ، تجزیه و تحلیل رقابتی کار زمان بر و خسته کننده ای است ، حتی اگر به داده ها دسترسی داشته باشید. امروزه ، پس از سالها بازاندیشی در مورد نحوه عملکرد تحلیل رقابتی (و صادقانه ، تجدید نظر مجدد در موارد متعدد) ، مفتخرم که اولین گام را در توسعه ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی Moz – True Competitor اعلام کنم.

True Competitor را امتحان کنید

رقابت واقعی چیست؟

قبل از اینکه به جزئیات بپردازم ، بیایید آن را برای چرخش بیرون بیاوریم. فقط دامنه یا زیر دامنه خود و منطقه خود را وارد کنید (بتا از بازارهای انگلیسی زبان در ایالات متحده ، بریتانیای کبیر ، استرالیا و کانادا پشتیبانی می کند):

سپس اجازه دهید ابزار کار خود را انجام دهد. چیزی شبیه به این را برمی گردانید:

True Competitor کلمات کلیدی رتبه بندی شده (با بالاترین حجم) را برای هر دامنه در پایگاه داده Keyword Explorer ما-حتی دامنه رقبا و مشتریان احتمالی شما-و SERP های اخیر Google را تجزیه و تحلیل می کند تا بداند واقعاً با چه کسانی رقابت می کنید.

همپوشانی و رقابت چیست؟

امیدوارم شما از قبل با معیار اختصاصی Domain Authority (DA) آشنا باشید ، اما Overlap و Rivalry برای True Competitor جدید هستند. همپوشانی ساده است – این درصد کلمات کلیدی مشترک است که سایت مورد نظر و رقیب هر دو در 10 نتیجه ارگانیک برتر سنتی رتبه بندی شده اند. این در اصل معیار سهم صدا (SoV) است. این اولین ایستگاه خوب است و می توانید بر اساس DA یا Overlap مرتب سازی کنید تا چندین نمای از داده ها را مشاهده کنید – اما اگر کلمات کلیدی که روی آنها همپوشانی دارید به طور خاص مرتبط نباشند یا یک رقیب خیلی دور از دسترس باشد چه؟

اینجاست که رقابت وارد می شود. عوامل رقابتی در نرخ کلیک (CTR) و حجم کلمات کلیدی همپوشان ، رتبه سایت مورد نظر (کلمات کلیدی که رتبه آنها در رتبه های بالاتر بیشتر مناسب است) و مجاورت دو سایت نمرات DA به شما کمک می کند تا رقبای مرتبط و واقع بینانه ترین را انتخاب کنید.

با این داده ها چه کاری می توانید انجام دهید؟

با امیدواری ، شما می توانید از True Competitor برای تأیید مفروضات خود ، به چالش کشیدن مفروضات بد و یادگیری در مورد رقبایی که ممکن است در نظر نگرفته اید ، استفاده کنید. هر چند این همه نیست-حداکثر دو رقیب را برای اطلاعات عمیق انتخاب کنید:

فقط روی آن کلیک کنید [ + Analyze Competitors ] و انتخاب های شما به صورت خودکار در ابزار Keyword Overlap در Keyword Explorer پر می شود. در اینجا ، می توانید عمیقاً در همپوشانی کلمات کلیدی خود غوطه ور شوید و کلمات کلیدی خاصی را پیدا کنید که با تلاش SEO شما مورد هدف قرار گیرد:

ما در حال حاضر روی روشهای جدیدی برای تجزیه و تحلیل این داده ها و کمک به شما در مورد مرتبط ترین کلمات کلیدی و همپوشانی محتوا کار می کنیم. ما امیدواریم که در Q4 اطلاعات بیشتری برای اعلام داشته باشیم.

این لیست با لیست من مطابقت ندارد!

خوب متأسفیم ، این کمی مبهم است. در نهایت ، ما امیدواریم که چیز جدیدی و غیر منتظره در این داده ها وجود داشته باشد. وگرنه چه فایده ای داره؟ هدف True Competitor این است که به شما کمک کند در رتبه بندی Google واقعاً با چه کسی مخالف هستید. نحوه استفاده از آن اطلاعات به شما بستگی دارد.

من می خواهم شما خواننده عزیز را در یک نقطه به چالش بکشم. ما عادت بدی داریم که “رقابت” را به عنوان مجموعه ای کوچک و کوچک از سایت ها یا شرکت ها در نظر بگیریم. در مثال بالا ، من کاوش SEMrush و Ahrefs را انتخاب کردم ، زیرا آنها مرتبط ترین رقبای محصول ما هستند. در نظر بگیرید که آیا من مسیر دیگری را انتخاب کرده بودم:

نگاهی به رقبای اخبار سئو ما تصویری متفاوت اما بسیار مفید را به ویژه برای تیم محتوا و نویسندگان ما ترسیم می کند. ما همچنین چندین زیر دامنه Google داریم که در 25 صفحه برتر ما نشان داده می شوند – برخی از محصولات Google (مانند کنسول جستجوی Google) رقبا هستند ، و برخی دیگر (مانند Google Analytics) به سادگی برای خوانندگان و موضوعات مورد علاقه ما جالب هستند.

چالش من با شما این است که واقعاً به این حوزه های مختلف رقابت فکر کنید و از یک پنجره منحصر به فرد از معنای “رقیب” عبور کنید. شما ممکن است همه این رقبا را هدف قرار ندهید یا حتی به همه آنها اهمیت ندهید در هر روز ، و این خوب است ، اما هر پنجره حوزه ای است که ممکن است به طور منحصر به فرد SEO و استراتژی های محتوا را به شما اطلاع دهد.

من به عنوان یک کارشناس موضوعی در Moz ، این امتیاز را دارم که روی قسمت های مختلف محصولمان کار کنم ، اما این پروژه چیزی است که من مدتهاست به آن فکر می کنم و برای من نزدیک و عزیز است. من می خواهم شخصاً از تیم محصول ما – ایگور ، هیلی ، و داریان – به خاطر تمام تلاش ها ، رهبری و عقب نشینی آنها برای بهتر شدن این محصول تشکر کنم. با تشکر فراوان از تیم مهندسی برنامه ما و برنامه ویژه مائورا و گرانت برای کمک به انتقال نمونه اولیه به یک محصول واقعی.

کار با True Competitor را شروع کنید

True Competitor در حال حاضر به صورت بتا در دسترس است برای همه مشتریان Moz Pro و حساب های جامعه.

True Competitor را امتحان کنید

ما از بازخورد شما استقبال می کنیم – لطفاً روی [Make a Suggestion] در صورت داشتن هرگونه نظر یا نگرانی خاص ، دکمه را در بالا سمت راست صفحه اصلی رقبای واقعی فشار دهید.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!