اگر می خواهید طراح وب سایت حرفه ایی شوید و به عنوان یکی از طراحان وب سایتی که مهارت های زیادی در طراحی سایت ای حرفه ایی دارد شناخته شوید. یکی از مهارت هایی که حتما باید داشته باشید تا بتوانید از این طریق یک فرد حرفه ایی و کار بلد شناخته شوید، طراحی سایت ریسپانسیو و یا همان واکنش گرا است.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با سایت های ریسپانسیو و در واقع مهارت طراحی وب سایت ریسپانسیو آشنا کنیم تا بتوانید سایت های بی نظیر و بدون مشکل را طراحی کنید. در اد امه همراه ما باشید تا با خاصیت واکنش گرایی سایت ها آگاهی پیدا کنید.

طراحی وب سایت ریسپانسیو چیست ؟

برای درک بهتر طراحی وب سایت ریسپانسیو در ابتدا بهتر است که کلمه ریسپانسیو را ترجمه کنیم، در واقع ریسپانسیو به معنای واکنش گرا و یا پاسخ گرا است. اما واکنش گرایی در سایت چه تاثیر و جایگاهی دارد و در کل به چه معناست؟

سایت ریسپانسیو به این معنا است که طراحی وب به گونه ایی انجام شده باشد که در ابزار های گوناگون و صفحات مختلف سایت کاملا درست و اصولی نمایش داده شود. بهتر است با مثالی این موضوع را بیشتر درک کنیم، به عنوان مثال تصور کنید که سایتی را در سیستم کامپیوتری خود باز می کنید و سایت را مشاهده می کنید اما همان سایت را که در تبلت و یا گوشی خود باز می کنید استایل و صفحات سایت نامنظم می شود و به نوعی به هم می ریزد، در واقع این نشان دهنده این است که سایت مورد نظر ریسپانسیو نیست زیرا اگر واکنش گرا بود ظاهرش در ابزار های مختلف نباید به هم می ریخت. به نوعی کاربران در هر ابزاری که سایت را مشاهده می کنند از محتوا و ظاهر وب سایت استفاده مفید را داشته باشند.

مزایای طراحی وب سایت ریسپانسیو

شاید خیلی از افراد با مفهوم ریسپانسیو آشنا نباشند و برای خیلی از افراد سوال باشد که چرا باید سایت ریسپانسیو داشته باشیم؟ و اصلا چرا باید مهارت واکنش گرایی را در سایت یاد بگیریم؟ سوال بسیار خوبی است و در این قسمت پاسخ سوالتان را خواهید گرفت.

راحتی و لذت کاربران

از اصولی ترین و مهم ترین مزیت های طراحی وب سایت ریسپانسیو به دلیل راحتی کاربران شما است. در واقع کاربران باید از سایت شما لذت ببرند تا بتوانند از سایت شما استفاده کنند و به نوعی شما به کاربران برای بالا بردن رتبه سایت خود احتیاج دارید زیرا تصمیم گیرنده آن ها هستند. به همین دلیل کاربران از سایت های ریسپانسیو لذت می برند. و هنگامی که کاربر سایت شما را در هر ابزاری که بخواهد باز می کند بدون اینکه مشکلی برایش پیش بیاید باعث می شود تا از سایت لذت ببرد و خاطره خوبی از سایت شما داشته باشند و حتی سایت شما را به دوستان خود معرفی کنند.

قابل دسترسی

یکی دیگر از مزیت های مهم ریسپانسیو بودن این است که، سایت شما در همه جا قابل دسترس است و کاربران شما در هر ابزاری که بخواهند می توانند سایت شما را مشاهده کنند. تنها کافی است که سایتی که طراحی می کنید ریسپانسیو باشد دیگر مهم نیست که سایت شما در چه دستگاهی و با چه اندازه ایی باز می شود زیرا در هیچ کدام از دستگاه ها دچار مشکل نمی شود برای دیجیتال مارکتینگ موفق این یک نیاز است.

تعداد مخاطبانتان بالا می رود  !

در واقع هنگامی که شما سایت ریسپانسیو طراحی کنید باعث می شود تا از همه قشر مخاطب داشته باشید و تمام افراد که فرقی هم ندارد گوشی دارند یا تبلت را پوشش دهید.

رتبه سایت شما بالاتر خواهد رفت

در واقع هنگامی که شما از هر قشری کاربر داشته باشید و در هر دستگاهی سایت شما باز شود و مشکلی پیش نیاید باعث می شود تا رتبه سایت و بازدید سایت شما بالا برود و این برای شما و سایت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت حرفه ای با مشاوران سئواینلاین تماس حاصل فرمائید.

طراحی وب سایت ریسپانسیو

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!