همه ما می خواهیم اولین باشیم و برند شدن را تجربه کنیم، اما نخستین چیزی که برای اولین بودن در میان این حجم از رقابت ها در عرصه ی تبلیغات مهم است داشتن یک تحقیقات بازار خوب می باشد. اما تحقیقات بازار چیست و چگونه انجام می شود و چه کمکی به تبلیغات می کند؟

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار به طور خلاصه جمع آوری اطلاعات لازم در مورد بازار و قرار دادن آن اطلاعات در اختیار صاحبان مشاغل و مدیران مربوطه است تا آنها را نسبت به اوضاع بازار آگاه کند. بوسیله ی تحقیق بازار، میزان ریسک صاحبان سرمایه کاهش می یابد، فرصتهای مناسب برای آنها شناسایی می شود، موانع و مشکلات روبرو شناسایی می شوند و مشتریان بالقوه شناسایی می شوند و از وضعیت رقبایشان آگاه می شوند. یک تحقیق خوب می تواند از بسیاری از مسائل پیش رو جلوگیری کند و همچنین در زمینه پیشرفت برند یا برند شدن کمک بسزایی کند.

خصوصیات یک محقق بازار چیست؟

یک محقق خوب باید علم لازم را در زمینه بازاریابی و تحقیق میدانی داشته باشد، تجربه لازم را در این زمینه داشته باشد و در ضمن دارای روحیه ی لازم باشد یعنی از توانایی ایجاد ارتباط موثر برخوردار باشد و روابط عمومی بالایی داشته باشد.

برندینگ برای برند شدن

بعد از تحقیقات بازار اولین چیزی که نیاز می شود برندسازی است. برند سازی به مجموعه اموری می گویند که باعث می شود نام محصول یا خدمات در صدر تمام عناوین در میان رقبا قرار بگیرد و به اصطلاح اولین باشد. برندینگ از طرق گوناگون امکان پذیر می شود که می توان زیر مجموعه های برندینگ را به این صورت نام برد: انتخاب نام، طراحی لوگو، طراحی ست گرافیکی، رنگ سازمانی و هویت سازمانی که خود شامل تمامی ست های طراحی می شود و بعد از این سری امور، نوبت به تبلیغات برای برند شدن می رسد که خود شامل تبلیغات دیجیتال و اینترنتی، شبکه های اجتماعی، تابلوهای تبلیغاتی، طراحی کارت ویزیت، تبلیغات محیطی و … می شود.

زمانی که یک محصول یا خدمات به یک برند تبدیل شود دیگر جایی است که تبلیغات کار خودش را کرده و احتیاج کمی به ادامه ی تبلیغات است و خود برند نوعی تبلیغ برای محصول می شود.

مراحلی را که یک محصول یا خدمات طی می کند تا به یک برند تبدیل شود، مراحلی بسیار تخصصی و علمی است که نیاز به تجربه و خلاقیت لازم در این زمینه دارد.

برند شدن

آژانس تبلیغاتی تمام سرویس سئواینلاین با تجربه یک دهه تبلیغات در زمینه ی برندینگ، مشاوره ی تبلیغاتی، تحقیقات بازار، سئو و بهینه سازی سایت، تبلیغات دیجیتال و اینترنتی و انواع طراحی (طراحی سایت، کارت ویزیت، تابلو تبلیغاتی، لوگو و …) با بهره گیری از کادری خلاق، جوان و حرفه ای توانسته نامی ماندگار را در عرصه تبلیغات در سطح استان و کشور کسب کند.


آژانس تبلیغاتی سئواینلاین، با همکاری طراحان جوان و خلاق سابقه ی درخشانی در طراحی کاتالوگ در اصفهان و ایران دارد. با ما در تماس باشید…


Share This Story, Choose Your Platform!