نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای رویداد غیرممکن هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد.

به وایت برد جمعه خوش آمدید! در قسمت امروز ، میزبان مهمان و متخصص سئوی مشاغل کوچک ، کلر کارلیل ، در مورد چگونگی ، چرا ، کجا و نحوه برچسب گذاری UTM برای پروفایل GMB شما صحبت می کند.

یادداشت ویراستار: با شروع از 1:49 ، هنگامی که کلر به “ترافیک ارجاع” اشاره می کند ، باید “اطلاعات ارجاع” باشد.

عکس تخته سفید با مراحل پیاده سازی برچسب های UTM برای GMB.
روی تصویر تخته سفید بالا کلیک کنید تا نسخه بزرگتری در برگه جدید باز شود!

رونویسی ویدئو

سلام ، طرفداران Moz ، و به نسخه دیگری از Whiteboard Friday خوش آمدید. آیا فهرست Google برای مشاغل من دارید یا با مشتریانی کار می کنید که دارای فهرست Google برای کسب و کار من هستند و آیا می خواهید درباره میزان ترافیکی که Google برای کسب و کار من به وب سایت شما هدایت می کند بیشتر بدانید؟

خوب ، اگر این کار را انجام دهید ، این جمعه تخته سفید برای شما است. بنابراین من کلر کارلیل هستم و یک متخصص جستجوی محلی در BrightLocal هستم ، و امروز قصد دارم در مورد برچسب زدن UTM برای Google My Business صحبت کنم.

برچسب UTM چیست؟

بنابراین ممکن است بپرسید “برچسب UTM چیست؟” اگر چنین هستید ، اولین نفری نیستید که این س askال را می پرسید.

بنابراین UTM مخفف Urchin Tracking Module است. اما اگر شما فقط برچسب های UTM را به عنوان کدهای ردیابی در نظر بگیرید که ما آنها را به انتهای پیوندهای خارجی خود اضافه می کنیم و به ما می گوید که این ترافیک از کجا آمده و چگونه به وب سایت های ما رسیده است. بنابراین هنگامی که شخصی روی URL برچسب زده شده UTM کلیک می کند ، جزئیات منبع ، رسانه و کمپینی که وب سایت از آن بازدید می کند به Google Analytics منتقل می شود.

چرا تگ های UTM را اضافه می کنیم؟

بنابراین چرا می خواهیم برچسب های UTM را به آدرس های GMB خود اضافه کنیم؟ خوب ، بدون برچسب زدن ، تمام ترافیک به سطل ارگانیک ختم می شود. بنابراین خوب است ، اما چیزی که به ما نمی گوید این است که آیا ترافیک ارگانیک از نتایج معمولی ارگانیک ناشی شده است یا از URL های Google برای کسب و کار من در نمایه کسب و کار یا در Google Maps ناشی شده است.

دلیل دیگر این است که بسیاری از برنامه ها و مرورگرهای تلفن همراه ترافیک ارجاع خود را به Google Analytics نمی دهند و این ترافیک فقط در سطل مستقیم به پایان می رسد. ما بازاریاب هستیم ما بسیار عادت کرده ایم که ارزش و ارزش خدمات خود را نشان دهیم. بنابراین این یک راه عالی برای شماست که ارزش خود را برای مشتری یا سازمان خود نشان دهید.

ما همچنین اغلب نیاز به تأمین بودجه داریم. بنابراین این بودجه برای بیشتر زمان ما باشد یا برای عکس ها یا فیلم ها برای Google برای کسب و کار من باشد ، همچنین به ما امکان می دهد ارزش ویژگی های مختلف Google برای کسب و کار من را درک کنیم ، بنابراین می توانیم بگوییم که Google Posts برای این مشتری بیشتر از محصولات Google ارزش دارد ، یا محصولات Google ترافیک کمتری را نشان می دهد اما با سرعتی که بیشتر تبدیل می شود.

همچنین ، داده های کنسول جستجوی Google را برای آن نشانی های اینترنتی دارای برچسب UTM دریافت می کنیم. بنابراین ما داده های پرس و جو را مشاهده می کنیم. ما خواهیم دید که چه پرسش هایی در واقع باعث ایجاد نمایش و کلیک بر روی این نشانی های اینترنتی برچسب زده شده با UTM می شوند.

کجا می توانید تگ کنید؟

بنابراین بیایید در مورد آنچه می توانیم برچسب گذاری کنیم فکر کنیم. ما چیزهای زیادی در مورد جستجوی صفر کلیک می شنویم ، اما اگر مدتی در جستجوی محلی کار کرده اید ، این مفهوم جدیدی نیست ، زیرا از نمایه کسب و کار ، مشتری احتمالی می تواند برای تماس با یک کسب و کار کلیک کند ، می تواند بارگیری کند. جهت رانندگی ، آنها می توانند به عکس ها نگاه کنند ، می توانند نظرات را بخوانند ، می توانند خدمات را مشاهده کنند ، همه بدون کلیک بر روی وب سایت تجاری.

اما گفته می شود ، ما در واقع فرصت های زیادی در GMB داریم تا به وب سایت خود پیوند دهیم و ترافیک وب سایت را افزایش دهیم. بنابراین آنچه در GMB دارید بستگی به دسته اصلی شما دارد.

اما اکثر مشاغل دارای پیوند وب سایت خواهند بود. آنها ممکن است یک قرار ملاقات یا آدرس منو داشته باشند. آنها ممکن است محصولات Google داشته باشند. آنها ممکن است Google Posts داشته باشند. ممکن است از پیشنهاد پیروان جدیدی استفاده کنید ، که بسیاری از مردم از آن اطلاع ندارند و حتی تعداد کمی نیز از آن استفاده می کنند ، و ممکن است در واقع بمیرد و در قبرستان Google به پایان برسد ، اما راه اندازی آن فقط 10 دقیقه طول می کشد. بنابراین اگر نوع مشاغلی را دارید که می تواند طرفداران محلی خود را به خود جلب کند ، ارزش افزودن را دارد زیرا می توانید ببینید: آیا در واقع ارزش آن کسب و کار را افزایش می دهد؟ این ترافیک وقتی به وب سایت شما می رسد چه می کند؟ آنها چه محتوایی را دنبال می کنند؟ کجا حرکت می کنند و چگونه در حال حرکت هستند؟ آیا ترافیک GMB در واقع درآمدزایی دارد؟ آیا وقتی وارد وب سایت شما می شوند چیزهایی می خرند؟ سپس ما همه تبدیلها و تبدیلهای کوچک خود را داریم که امیدواریم تنظیم کرده باشیم تا بتوانیم در Google Analytics اندازه گیری کنیم.

بنابراین آیا برای تماس کلیک می کنیم؟ آیا روی ایمیل کلیک می کنیم؟ آیا منبعی را بارگیری می کنند؟ آیا آنها روی نمایه های رسانه های اجتماعی ما کلیک می کنند؟ آیا آنها یک فرم را پر می کنند؟ آیا آنها در خبرنامه ما ثبت نام می کنند؟ وقتی برچسب UTM را اضافه می کنیم ، می توانیم به همه این موارد پی ببریم.

نکات برچسب زدن UTM

بنابراین من برخی نکات برچسب گذاری UTM را به شما ارائه می دهم زیرا فکر می کنم مهمترین چیز این است که از ابتدا بسیار بسیار سازگار باشید ، زیرا اشتباه گرفتن از این امر بسیار آسان است.

بنابراین ثبات کلیدی است ، به این فکر کنید که چگونه می خواهید کلمات خود را جدا کنید. من دوست دارم از خط تیره استفاده کنم. برخی از افراد دوست دارند از زیر خط استفاده کنند. از هر چیزی که استفاده می کنید ، فقط آن را بسیار سازگار کنید.

سپس حروف بزرگ و کوچک داریم. بنابراین من همیشه از حروف کوچک استفاده می کنم ، دلیل آن این است که Google Analytics در همه گزارشات خود به حروف کوچک حساس است. بنابراین اگر از ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک استفاده می کنید ، گوگل به طور جداگانه در مورد آن گزارش می دهد. اگر این را درست متوجه نشوید ، با داده های کثیف و خریداری شده زیادی روبرو خواهید شد که باید آنها را خارج از Google Analytics مرتب کنید و واقعاً چنین چیزی را نمی خواهید.

بنابراین نکته دیگر این است که اگر منبع و رسانه خود را در یک آشفتگی قرار دهید ، این ترافیک فقط به سطل دیگر ختم می شود ، که زمان بسیار غم انگیزی است. بنابراین راهی برای جلوگیری از این امر این است که منبع را به عنوان جایی که سفر آغاز شده یا ترافیک از کجا آمده است و رسانه به عنوان روش حمل و نقل در نظر بگیرید. این چگونه ترافیک از A به B رسید.

چه کسی داده ها را مدیریت می کند؟

بنابراین قبل از اینکه در مورد URL های وب سایت خود که قرار است برچسب گذاری کنیم فکر کنیم ، باید به این فکر کنیم که چه کسی داده ها و گزارشات را در سازمان ما یا در سازمان مشتری ما مدیریت می کند ، زیرا برچسب های UTM و چارچوبی که شما تنظیم کرده اید باید زیبا بازی کرد و در چارچوب آنها نشست. اگر می خواهند ارزش چیزی را نشان دهند ، نمی خواهید از آنها دزدی کنید.

اکنون ممکن است متوجه شوید که وقتی با مشاغل کوچک و متوسط ​​کار می کنید ، هیچ کس داده ها و گزارش ها را مدیریت نمی کند ، در این صورت روزهای خوش ، این کار کاملاً خوب خواهد بود.

کدام URL ها را برچسب گذاری می کنید؟

بنابراین کدام URL را برچسب گذاری خواهید کرد؟

خوب ، در اینجا چند سوال وجود دارد. آیا یک مکان دارید یا مکانهای زیادی دارید؟ بنابراین اگر فقط یک مکان باشد ، احتمالاً صفحه اصلی خود را برچسب گذاری می کنید. اگر مکانهای زیادی وجود دارد ، به صفحات فرود موقعیت مکانی خود پیوند می دهید.

اگر از محصولات Google استفاده می کنید ، می خواهید محصولات یا صفحات خدمات خود را پیوند دهید.

اگر نشانی اینترنتی قرار ملاقات دارید ، شاید به صفحه تماس با ما پیوند دهید. اگر در وب سایت خود قابلیت رزرو یا قرار ملاقات دارید ، به آن صفحه پیوند می دهید.

اکنون ، جای تعجب نیست که آدرس منو به صفحه منوی شما پیوند می خورد.

اگر از Google Posts استفاده می کنید ، فکر کنید که به کجا پیوند خواهید داد. اگر پست پیشنهادی ویژه است ، آیا صفحه پیشنهاد ویژه ای وجود دارد که به آن پیوند داده شود؟ وقتی آن پیشنهاد ویژه منقضی شود ، با آن صفحه چه خواهید کرد؟ آیا حل شدن آن ادامه می یابد یا می خواهید آن را در جای دیگری 301 کنید؟ همه اینها را از قبل برنامه ریزی کنید. در واقع ، شما باید مطمئن شوید که آدرس اینترنتی را که می خواهید به آن پیوند دهید ، بررسی کرده اید. آیا به نسخه صحیح لینک می دهید؟ اگر از https استفاده می کنید که امیدوارم باشد ، نمی خواهید به http پیوند دهید.

باید نگاه کنید: آیا آن صفحه حل می شود؟ آیا می توانید همه چیز را در آن صفحه مشاهده کنید؟ آیا آن صفحه 404 می دهد ، در این صورت بدیهی است که ما نمی خواهیم به آن پیوند دهیم؟ آیا آن صفحه یک سری تغییر مسیرها را طی می کند؟ در حال حاضر ، یک سری تغییر مسیرها برچسب گذاری UTM را از آن URL حذف می کنند ، و ما واقعاً چنین چیزی را نمی خواهیم.

نحوه برچسب زدن

پس از بررسی URL هایی که باید به آنها پیوند دهید ، در واقع آنها را برچسب گذاری می کنید.

بنابراین برای منبع ، من از گوگل استفاده می کنم. برخی افراد دوست دارند از GMB استفاده کنند. اما هر آنچه را که انتخاب می کنید ، مجدداً مطمئن شوید که در این چارچوب قرار دارد و از ابتدا سازگار باشید. برای متوسط ​​، من از ارگانیک استفاده می کنم. سپس برای کمپین ، از آن فیلد برای توصیف مکان آن پیوند در Google برای کسب و کار من استفاده می کنم.

بنابراین ممکن است پیوند اصلی وب سایت ، منو ، محصولات یا قرار ملاقات باشد. اگر از پیشنهاد دنبال کننده جدید استفاده می کنید ، این را دارید. سپس با Google Posts ، دوست دارم کمی دقیق تر باشم تا بتوانم ببینم چه نوع پست هایی ممکن است بهترین کار را انجام دهند ، و همچنین می توانم هرگونه تغییر را هنگامی که Google شروع به جابجایی پست ها در داخل نمایه تجاری می کند ، پیگیری کنم.

بنابراین ما پست جدید ، پست پیشنهاد و پست رویداد را داریم. در نهایت ، برای Google Posts ، از زمینه محتوای کمپین برای توصیف محتوای واقعی آن پست استفاده کنید. بنابراین اگر با شغلی کار می کنید که دارای محتوای منحصر به فرد و جالب زیادی است ، ممکن است فقط نیاز به توضیح آن محتوا داشته باشید ، بنابراین تابستان 21-فروش ، زرافه سواری رایگان ، کاری-شب-مه -21 ، یا ممکن است فقط دوست دارم از تاریخ موجود در قسمت محتوای کمپین استفاده کنم.

بنابراین نکته اصلی این است که اگر از Posts استفاده می کنید ، به Posts دسترسی دارید ، امیدوارم از آنها استفاده کنید ، سپس از یک افزونه Google Sheets به نام Postamatic استفاده کنید که بسیار عالی است ، به شما امکان می دهد پست های خود را برنامه ریزی کنید ، و همچنین به طور خودکار برچسب گذاری UTM را در این قالب اضافه می کند. بنابراین بسیار توصیه می شود.

بنابراین شما قصد دارید URL های GMB و آن پیوندها را با کدهای UTM برچسب گذاری کنید. بنابراین شما ممکن است از چیزی مانند Google Campaign URL Builder استفاده کنید ، چیزی که من در ابتدا برای برچسب گذاری نمایه های تجاری از آن استفاده می کردم. اما از آن زمان من روی راهنمای برچسب زدن UTM خود با Google Sheet کار می کنم ، که اساساً هدیه من به شما با عشق است.

بنابراین می توانید از آن برای حفظ همه چیز زیبا و مرتب و همه چیز در یک مکان استفاده کنید. این برچسب را به صورت خودکار تولید می کند. بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL خود را در برگه قرار دهید و سپس کدهای UTM مربوط به آن آدرس ها را در اختیار شما قرار می دهد. اگر از Postamatic استفاده نمی کنید ، روش خوبی برای ثبت مواردی است که اضافه می کنید ، و ممکن است Google Posts باشد.

ممکن است محصولات Google شما باشد. در آن صورت شما سابقه دارید و می توانید بفهمید که چه نوع محتوا طنین انداز است ، چه چیزی نیست و چه کارهایی می توانید با محتوای خود بهتر انجام دهید. بنابراین آن راهنما و برگه را در اینجا پیدا خواهید کرد ، در این نشانی اینترنتیبه

بنابراین برای امروز همین است. امیدوارم مفید واقع شده باشید و امیدوارم به زودی دوباره اینجا را ببینید.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!