این موضوعی است که همچنان برای بحث باقی می‌ماند: آدرس‌های اینترنتی مناسب SEO. آیا باید دسته را درج کنید؟ آیا می خواهید URL را تا حد امکان کوتاه نگه دارید یا جایی برای موارد اضافی وجود دارد؟ آیا پر کردن URL خود با کلمات کلیدی هوشمندانه است؟ قبل از هر چیز، خوب است بدانید که بهترین روش ها برای URL های سئو پسند می تواند در هر نوع وب سایت متفاوت باشد. با این حال، چند قانون اساسی وجود دارد که می توانید هنگام تنظیم URL های خود در نظر داشته باشید. در این پست، دیدگاه خود را در مورد URL ها توضیح خواهیم داد و توضیح خواهیم داد که چرا فکر می کنیم این بهترین گزینه برای پیوندهای شما است.

URL مخفف Uniform Resource Locator است، اما لازم نیست آن را به خاطر بسپارید. این به سادگی آدرس یک منبع منحصر به فرد در وب است که می توانید از آن برای پیمایش به آن منبع نیز استفاده کنید. یک مثال ساده URL است https://www.google.com/ که شما را به صفحه جستجوی گوگل می برد. URL ها دقیقاً مشابه اسلاگ نیستند. Slug در واقع بخشی از URL است که صفحه خاصی را در یک وب سایت شناسایی می کند. به عنوان مثال، URL https://yoast.com/keyword-research/ است که در آن اسلگ عبارت ‘keyword-research’ است.

چند قانون اساسی برای URL های دوستدار SEO

اگرچه بهترین روش ها می تواند به نوع وب سایت شما بستگی داشته باشد، اما در مورد ایجاد URL های سئو دوستانه چند قانون اساسی وجود دارد:

 • مطمئن شوید که URL های شما متمرکز هستند. آنها نباید حاوی کلمات تابعی مانند ‘a’، ‘of’، ‘the’ و غیره باشند. در 99٪ موارد، این کلمات هیچ چیز ارزشی به URL شما اضافه نمی کنند. در صورت امکان، URL های خود را نیز از افعال حذف کنید. کلماتی مانند ‘are’ یا ‘have’ در URL شما لازم نیست تا مشخص شود صفحه در مورد چیست.
 • اگرچه می‌خواهید URL خود را متمرکز نگه دارید، اما سعی کنید آن را به اندازه کافی خوانا نگه دارید تا به مردم ایده بدهید که وقتی روی پیوند شما کلیک می‌کنند چه انتظاراتی دارند.
 • از خط تیره برای جدا کردن کلمات در اسلاگ خود استفاده کنید. برای این کار از فاصله، زیرخط یا دیگر کاراکترهای انتخابی خود استفاده نکنید.
 • واقعا طول ایده آلی برای URL شما وجود ندارد، اما توصیه می کنیم URL های خود را تا حد امکان کوتاه نگه دارید. اینطور نیست که گوگل URL های طولانی را دوست ندارد، اما URL های کوتاهتر را دوست دارد متمرکز تر و به یاد آوردن آسان تر است. علاوه بر این، با نمایش در گوگل احتمال قطع شدن آنها کمتر خواهد بود. همچنین خوب است به خاطر داشته باشید که اگر مانند ما از پودرهای سوخاری در سایت خود استفاده می کنید، این موارد می توانند به جای URL کامل در نتایج گوگل ظاهر شوند:
نمونه URL نشان داده شده در نتایج جستجوی گوگل

اکنون که از قوانین اساسی آگاه هستید، بیایید بهترین روش ها را برای هر نوع وب سایت بررسی کنیم. زیرا بسته به وب سایت شما عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. در مورد نحوه ایجاد URL های سئو پسند برای موارد زیر بحث خواهیم کرد:

آدرس های اینترنتی مناسب سئو برای وب سایت های شرکت

اگر وب سایت ثابتی دارید که اطلاعات مربوط به شرکت و خدمات شما را در اختیار مردم قرار می دهد (بدون فروشگاه آنلاین یا صفحه وبلاگ در آن)، توصیه می کنیم با کوتاه ترین URL ممکن مراجعه کنید. برای همه صفحات شما این کار بازدید مجدد از این صفحات را برای افراد آسان می کند و URL های شما را تمیز و واضح نگه می دارد. هنگامی که یک وب سایت شرکتی دارید، بهتر است آن را ساده نگه دارید و URL های طولانی غیر ضروری ایجاد نکنید.

http://example.com/contact/
http://example.com/about-us/

آدرس های اینترنتی مناسب سئو برای فروشگاه های آنلاین

اگر وب سایت شما یک فروشگاه آنلاین است یا دارای یک فروشگاه آنلاین است، در مورد URL صفحات محصول خود دو گزینه دارید:

http://example.com/product-name/
http://example.com/category-name/product-name/

در واقع چند سیستم مدیریت محتوا (مانند Magento) وجود دارد که به طور خودکار هر دو URL را هنگام ایجاد یک صفحه محصول ایجاد می کنند. اگر در وب‌سایت شما اینطور است، می‌توانید از rel=canonical استفاده کنید تا Google را به سمتی که می‌خواهید در نتایج جستجوی آن نشان داده شود، هدایت کنید.

با این حال، هنوز این سوال باقی می ماند که از چه ساختار URL باید استفاده کنید. وقتی نوبت به یک فروشگاه آنلاین می رسد، می توانید از URL های خود استفاده کنید تا به بازدیدکنندگان اطلاعات بیشتری در مورد محدوده محصولات خود بدهید. به عنوان مثال، اگر فروشگاه شما دارای دسته‌هایی است که زندگی بازدیدکننده شما را آسان‌تر می‌کند، به‌هرحال این دسته‌ها را نیز در URL خود قرار دهید. به این ترتیب URL، پودرهای سوخاری و منوی شما به بازدیدکننده می‌گوید که در کجای وب‌سایت شما قرار دارند و انتظار دارند چه چیز دیگری پیدا کنند:

http://example.com/sweaters/hoodies
http://example.com/merchandise/hoodies

همانطور که از مثال بالا می بینید، دسته بندی های موجود در URL ایده ای از محصولات دیگری را ارائه می دهد که شخصی می تواند در آن وب سایت خاص پیدا کند. البته، باید خودتان تصمیم بگیرید که آیا احساس می‌کنید دسته‌های شما این مقدار را به URL اضافه می‌کنند یا خیر. اگر اینطور است، بهتر است سئو دسته بندی را نیز شامل شود، زیرا دسته و محصول بسیار به هم مرتبط هستند و این به گوگل کمک می کند تا صفحات شما را بیشتر درک کند.

URL های مناسب سئو برای وبلاگ ها یا سایت های خبری

وقتی وب سایت شما یک وبلاگ یا وب سایت خبری است، راه های مختلفی برای ساخت URL های شما وجود دارد. بیایید یک به یک آنها را مرور کنیم:

 • http://example.com/post-title/
  اگر سایت شما به طور کلی دارای یک موضوع اصلی و قوی است، می توانید برای ایجاد یک URL مناسب سئو، روی عنوان پست تمرکز کنید. انسجام محتوای شما موضوع اصلی وب سایت شما را به گوگل نشان می دهد، بنابراین نیازی به اضافه کردن آن به URL نخواهد بود.
 • http://example.com/category-name/post-title/
  وقتی وب سایت شما یک وب سایت خبری است که در آن در مورد موضوعات مختلف می نویسید، اضافه کردن موضوع (مثلاً به عنوان نام دسته) ایده خوبی است. این به بازدیدکنندگان سایت و گوگل کمک می کند تا بفهمند صفحه درباره چیست. منطقی که در پشت آن وجود دارد شبیه به منطق پشت URL های صفحه محصول است (همانطور که در بالا توضیح داده شد). نام دسته به افراد زمینه بیشتر و ایده ای از اخبار دیگری را می دهد که می توانند در وب سایت شما انتظار داشته باشند.
 • http://example.com/mm/dd/yyyy/post-title/
  اگر وب سایت شما دارای اخبار روزانه است و اخبار مربوط به تاریخ است، می توانید انتخاب کنید که آن تاریخ را نیز در URL قرار دهید. اگر شخصی به دنبال آخرین اخبار محصولات اپل باشد، تاریخ در URL به کسی نشان می دهد که آیا صفحه مربوط به آیفون امسال است یا خیر. با این حال، خوب است توجه داشته باشید که URL اغلب در نتایج جستجو نشان داده نمی شود و گاهی اوقات گوگل می تواند تاریخ انتشار اصلی را نشان دهد (صرف نظر از اینکه آخرین به روز رسانی را چه زمانی انجام داده اید). بنابراین، اگرچه تاریخ در URL شما احتمالاً بر SEO شما تأثیر نمی گذارد، باید در نظر بگیرید که آیا این تاریخ به بازدیدکنندگان سایت شما خدمات می دهد یا خیر.

نتیجه گیری

اگرچه چند قانون اساسی وجود دارد، اما یک راه درست برای ایجاد بهترین URL مناسب SEO وجود ندارد. بستگی به وب سایت و محتوای شما دارد. به خصوص در مورد یک وبلاگ یا سایت خبری، گزینه های متعددی برای بررسی وجود دارد. نکته اصلی این است که URL های خود را متمرکز نگه دارید و مخاطبان خود را در نظر داشته باشید. علاوه بر این، مطمئن شوید که تمام اطلاعاتی را که برای روشن شدن موضوع صفحه مهم هستند، درج کنید.

اگر می‌خواهید درباره بهترین روش‌ها در سئو اطلاعات بیشتری کسب کنید، دوره آموزشی جامع سئو ما می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. در این دوره، نکات کاربردی در مورد اینکه چگونه رتبه بالاتری داشته باشید و بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید، دریافت خواهید کرد!

بیشتر بخوانید: اسلگ چیست و چگونه آن را بهینه کنیم؟ »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!