نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات Moz نباشد.

بعدی در سه قسمت برتر جمعه تخته سفید ما در سال 2021، در این قسمت از فوریه، اندی کرستودینا توضیح می دهد که چگونه پیام خود را با موفقیت منتقل کنید، اگر مجبور شدید اهمیت Domain Authority را برای مشتریان یا همکارانی که چیزی کم دارند یا ندارند توضیح دهید. تجربه سئو.

آناتومی یک ایمیل کامل

روی تصویر وایت برد بالا کلیک کنید تا نسخه با وضوح بالا در یک تب جدید باز شود!

رونویسی ویدیو

توضیح سئو واقعاً سخت است. مفاهیم بسیار زیادی وجود دارد. اما توضیح دادن نیز بسیار مهم است تا بتوانیم به مشتریان و کارفرمایان خود ارزش نشان دهیم.

نام من اندی کرستودینا است. من یکی از بنیانگذاران هستم Orbit Media Studios. ما یک شرکت طراحی وب در اینجا در شیکاگو هستیم. من 20 سال است که سئو کار می کنم و تقریباً به همان اندازه در مورد آن توضیح می دهم. این ویدیو بهترین تلاش من برای کمک به شما برای توضیح یک مفهوم واقعا مهم در سئو است، یعنی Domain Authority، برای کسی که اصلاً چیزی در مورد سئو نمی داند، برای کسی که غیر فنی است، برای کسی که شاید حتی نمی داند. یک بازاریاب

در اینجا یک چارچوب، یک مجموعه از زبان و کلمات وجود دارد که می‌توانید برای توضیح Domain Authority برای افرادی که ممکن است نیاز به درک آن داشته باشند، اما سابقه‌ای در این زمینه ندارند، استفاده کنید.

عوامل رتبه بندی جستجو

باشه. در اینجا ما می رویم. یک نفر جستجو می کند. آنها چیزی را در موتور جستجو تایپ می کنند. آنها نتایج جستجو را می بینند.

چرا آنها این نتایج جستجو را به جای چیز دیگری می بینند؟ دلیل آن این است: عوامل رتبه‌بندی جستجو مشخص می‌کنند که اینها بهترین نتایج جستجو برای آن عبارت جستجو یا آن کلمه کلیدی یا آن عبارت جستجو هستند.

ارتباط

دو عامل اصلی رتبه بندی جستجو وجود دارد، در پایان دو دلیل برای اینکه هر صفحه وب برای هر عبارتی رتبه می گیرد یا رتبه نمی گیرد. این دو عامل اصلی، اول از همه، خود صفحه، کلمات، محتوا، کلمات کلیدی و ارتباط هستند.

سئوکاران، ما به این موضوع ارتباط می گوییم. پس این مهمترین چیز است. این یکی از عوامل کلیدی رتبه بندی جستجو، ارتباط، محتوا و کلمات کلیدی و موارد موجود در صفحات است. من فکر می کنم همه به نوعی این را دریافت می کنند. اما یک عامل دوم و بسیار مهم رتبه بندی جستجو وجود دارد. این چیزی است که گوگل ابداع کرد و اکنون یک چیز واقعاً بسیار مهم در سراسر وب و همه جستجوها است.

پیوندها

لینک هاست آیا این صفحات به آنها پیوند دارند؟ آیا آنها توسط وب سایت های دیگر مورد اعتماد هستند؟ آیا وب سایت های دیگر بر اساس محتوای آنها به نوعی به آنها رای داده اند؟ آیا آنها به آن اشاره کرده اند، به آن استناد کرده اند؟ آیا آنها به این صفحات و این وب سایت ها لینک داده اند؟ به این می گویند اقتدار.

بنابراین دو عامل اصلی رتبه بندی جستجو مربوط بودن و اعتبار هستند. بنابراین، دو نوع اصلی سئو عبارتند از سئو داخلی، ایجاد محتوا و سئوی خارج از سایت، روابط عمومی، لینک بیلدینگ و اعتبار. زیرا پیوندها اساساً اعتماد هستند. صفحه وب، پیوندهایی به صفحه وب، که به نوعی مانند رأی دادن است.

این یک رای اعتماد است. این بدان معناست که این صفحه وب احتمالاً معتبر است، احتمالاً مهم است. بنابراین پیوندها اعتبار هستند. راه خوبی برای فکر کردن در مورد آن. کمیت مهم است اگر تعداد زیادی از صفحات به صفحه شما پیوند داده شوند، به اعتبار آن می افزاید. این مهم است که تعدادی سایت وجود دارد که به شما لینک می دهند.

کیفیت لینک

همچنین کیفیت آن لینک ها مهم است. لینک های سایت هایی که خودشان لینک های زیادی به آنها دارند ارزش بسیار بیشتری دارند. بنابراین لینک‌های وب‌سایت‌های معتبر از هر لینک دیگری ارزشمندتر هستند. این کمیت و کیفیت لینک‌هایی است که به وب‌سایت شما یا پیوندهایی به صفحه شما می‌رسد که به رتبه‌بندی یا عدم رتبه‌بندی افراد در جستجوی یک عبارت کلیدی مرتبط بستگی دارد.

اگر صفحه ای رتبه بندی نشود، تقریباً همیشه یکی از دو مشکل را دارد. این صفحه یا صفحه خوبی در مورد موضوع نیست، یا صفحه ای در سایتی نیست که مورد اعتماد موتور جستجو باشد، زیرا اعتبار کافی از سایر سایت ها، سایت های مرتبط، سایت های رسانه ای، سایت های دیگر در صنعت ایجاد نکرده است. نام این موارد در ابتدا در گوگل PageRank نامیده می شد.

رتبه صفحه

بزرگ P، بزرگ R، یک کلمه، PageRank. نه صفحه وب، نه صفحه نتایج جستجو، بلکه به نام لری پیج، مردی که به نوعی این را مطرح کرد، یکی از بنیانگذاران گوگل است. PageRank عددی از 1 تا 10 بود که همه ما قبلاً آن را می دانستیم. در این نوار ابزاری که در گذشته از آن استفاده می کردیم قابل مشاهده بود.

آنها گزارش در این مورد را متوقف کردند. آنها دیگر آن را به روز نمی کنند. ما واقعاً دیگر رتبه صفحه خود را نمی دانیم، بنابراین واقعاً نمی توانید بگویید. بنابراین روشی که ما اکنون می‌فهمیم که آیا یک صفحه در بین وب‌سایت‌های دیگر معتبر است یا خیر، استفاده از ابزارهایی است که با خزیدن مشابه در اینترنت، رتبه صفحه را شبیه‌سازی می‌کنند، به دنبال این هستیم که ببینیم چه کسی به چه کسی پیوند می‌دهد و سپس معیارهای خود را ایجاد می‌کند، که اساساً معیارهای پروکسی برای رتبه صفحه هستند.

Domain Authority

Moz یکی دارد. به آن Domain Authority می گویند. وقتی با بزرگ D و حرف A نوشته می شود، این متریک Moz است. سایر ابزارهای جستجو، سایر ابزارهای سئو نیز خود را دارند، مانند SEMrush یکی به نام امتیاز اعتبار دارد. Ahrefs یکی به نام رتبه بندی دامنه دارد. الکسا، یکی دیگر از ابزارهای محبوب، ابزاری به نام Competitive Power دارد. همه آنها اساساً یک چیز هستند. آنها نشان می دهند که آیا یک سایت یا یک صفحه در بین وب سایت های دیگر به دلیل پیوند به آنها قابل اعتماد است یا خیر.

اکنون ما به درستی می دانیم که ارزش برخی از پیوندها بسیار بسیار بیشتر از دیگران است. ما می‌توانیم این کار را با خواندن پتنت‌های گوگل یا با آزمایش‌ها یا فقط بهترین شیوه‌ها و تخصص و آگاهی دست اول که ارزش برخی پیوندها بسیار بیشتر است، انجام دهیم.

اما فقط این نیست که ارزش آنها کمی بیشتر است. لینک‌های سایت‌هایی که دارای اعتبار زیادی هستند به طور تصاعدی ارزش بیشتری دارند. این واقعاً یک مبارزه منصفانه نیست. برخی از سایت ها هزاران تن و تن و تن قدرت دارند. اکثر سایت ها خیلی خیلی کم دارند. بنابراین روی یک منحنی قرار دارد. این یک مقیاس ورود به سیستم است.

میزان قدرتی که یک سایت دارد و پتانسیل رتبه بندی آن بر روی یک منحنی نمایی است. ارزش یک لینک از یک سایت دیگر برای شما روی یک منحنی نمایی است. ارزش پیوندهای برخی از سایت ها به طور تصاعدی بیشتر از لینک های سایر سایت های کوچکتر، وبلاگ های کوچکتر است. اینها در این ابزارها قابل اندازه‌گیری هستند، ابزارهایی مانند Moz، ابزارهایی که متریک رتبه صفحه را تقلید می‌کنند.

و کاری که آنها می توانند انجام دهند این است که به همه صفحاتی که برای یک عبارت رتبه بندی می شوند نگاه کنند، به تمام اعتبار همه آن سایت ها و همه آن صفحات نگاه کنند، و سپس آنها را میانگین بگیرند تا دشواری احتمالی رتبه بندی برای آن عبارت کلیدی را نشان دهند. . مشکل کم و بیش میانگین اعتبار سایر صفحاتی است که در مقایسه با اعتبار صفحه شما رتبه بندی می کنند و سپس تعیین می کند که آیا این صفحه ای است که واقعاً شانس رتبه بندی برای آن را دارید یا خیر.

این را می توان چیزی شبیه مشکل کلمه کلیدی نامید. من با استفاده از ابزاری عبارت “مربیگری بیسبال” را جستجو کردم. من از Moz استفاده کردم، و متوجه شدم که سختی آن عبارت کلیدی چیزی در حدود 46 از 100 است. به عبارت دیگر، صفحه شما باید حدود آنقدر اعتبار داشته باشد تا شانس رتبه بندی برای آن عبارت را داشته باشد. تفاوت ظریفی بین Page Authority و Domain Authority وجود دارد، اما ما فعلاً آن را کنار می گذاریم.

“مربیگری اسکواش”، وای، ورزش متفاوت، ورزش کمتر محبوب، محتوای کمتر، رتبه بندی عبارات رقابتی کمتر برای آن عبارت کلیدی. وای، “مربیگری اسکواش” بسیار کمتر رقابتی است. دشواری آن فقط 18 بود. بنابراین این به ما کمک می کند تا سطح قدرتی را که باید برای داشتن شانس رتبه بندی برای آن عبارت کلیدی داشته باشیم، درک کنیم. اگر اقتدار کافی نداشته باشیم، مهم نیست که صفحه ما چقدر عالی است، احتمالاً هرگز رتبه ای نخواهیم داشت.

بنابراین بسیار مهم است که یکی از چیزهایی را که Domain Authority به ما می گوید پتانسیل رتبه بندی ما است. آیا ما به اندازه کافی اعتماد داریم که بتوانیم آن عبارت کلیدی را هدف قرار دهیم و به طور بالقوه برای آن رتبه بندی کنیم؟ این اولین چیزی است که Domain Authority تعریف، اندازه گیری و نشان می دهد. دومین چیزی که نشان می دهد و من یک ثانیه پیش به آن اشاره کردم، ارزش یک لینک از یک سایت دیگر برای ما است.

بنابراین اگر یک وب‌سایت فوق‌العاده معتبر به ما پیوند می‌دهد، سایت معتبر دامنه، آن Domain Authority در آن مورد از آن سایت، ارزش آن لینک را به ما نشان می‌دهد. پیوندی از یک سایت، یک وبلاگ کاملاً جدید، یک سایت جوان، یک نام تجاری کوچکتر دارای Domain Authority کمتری است، که نشان می دهد آن پیوند ارزش بسیار کمتری دارد.

نتیجه

بنابراین نتیجه نهایی، Domain Authority یک پروکسی برای معیاری در داخل گوگل است که ما دیگر به آن دسترسی نداریم. این توسط یک ابزار SEO، در این مورد Moz ایجاد شده است. وقتی با بزرگ D، بزرگ A نوشته می شود، معیار خود Moz است. دو چیز را به ما نشان می دهد. Domain Authority پتانسیل رتبه بندی صفحات در آن دامنه است. و ثانیاً، Domain Authority ارزش یک سایت دیگر را در صورتی که آن سایت به سایت شما پیوند دهد، اندازه گیری می کند. خودشه.

امیدوارم این مفید بوده باشد. با خیال راحت این را به هر کسی که می‌خواهید این را توضیح دهید ارسال کنید. به آن اضافه کنید. در نظرات به ما اطلاع دهید. امیدوارم که مفید بوده باشد، و باعث افتخار و خوشحالی بود که بتوانم یک جمعه تخته سفید برای Moz درست کنم. باز هم اندی از Orbit Media. با تشکر از همه

رونویسی ویدیو توسط Speechpad.com


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!