نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات Moz نباشد.

من ایمیل را دوست دارم داده ها می گوید تقریبا همه ما این کار را می کنیم.

ایمیل راحت‌تر از آلودگی صوتی اجتماعی مشتریان و برندهایی است که سعی می‌کنند از طریق سیل بی‌نظیر فاجعه و عکس‌های سگ‌ها بر سر یکدیگر فریاد بزنند. آیا تا به حال متوجه شده اید که مغز شما در حال تغییر از تحریک بیش از حد توییتر به خاموش کردن یک به یک لیست ایمیل هایی که می توانید انتخاب کنید باز یا حذف کنید، چه احساسی دارد؟ آیا تفاوتی را تجربه می کنید؟ آمار نشان می‌دهد که صندوق‌های ایمیل خصوصی ما نوعی پناهگاه است که روی آن حساب کرده‌ایم، گوشه‌ای ساکت‌تر که در آن مردم می‌توانند خدمات رضایت‌بخش به مشتریان را در صورت انجام درست تجربه کنند.

وقتی Moz و SMB ارائه دهنده نرم افزار بازاریابی ایمیلی iContact تابستان گذشته دست به دست هم داد، من شروع به جستجوی فرصتی برای کشف اهداف مشترکمان در تسهیل کشف برند و ارتباط برند-مصرف کردم. من هم مانند شما، سال‌ها آمار ثابتی را در مورد بازگشت سرمایه برجسته بازاریابی ایمیلی در میان هیاهوی رسانه‌های اجتماعی بلندتر جذب کرده‌ام، اما این اولین فرصت من بود که با متخصصی مانند هنک هافمایر، که مدیر بینش استراتژیک در iContact است.

من معتقدم خواندن نکات هنک و صحبت در مورد روندهای امروزی، سال 2022 را تبدیل به سالی می کند که ایمیل را در استراتژی خدمات مشتری خود به دلیل حفظ حریم خصوصی، مفید بودن، آشنایی، مقرون به صرفه بودن و پتانسیل های تبدیل عالی، متمرکز کنید.

سود و محبوبیت بازاریابی ایمیلی

میریام: آماری که مرا شگفت زده کرد این است که بازاریابی ایمیلی ایجاد می کند 42 دلار برای هر 1 دلار خرج شده، با این حال من گاهی اوقات احساس می کنم ایمیل به عنوان “خسته کننده” در مقابل جعبه شلوغ خیره کننده اجتماعی ارائه شده است. نظرت در این مورد چیه، هنک؟

هنک: مطابق با منحنی تقاضا، بازاریابی ایمیلی نسبت به هر شکل دیگری از تبلیغات، بازگشت سرمایه بیشتری دارد، می تواند 6 برابر بیشتر از پست توییتر تبدیل شود، و 40 برابر بیشتر از آنچه یک شرکت در فیس بوک پست می کند، مورد توجه قرار می گیرد. بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که پیام مناسب را به فرد مناسب و در زمان مناسب و با هزینه بسیار کم ارسال کنید. از ریختن پول به تبلیغات PPC و رسانه های اجتماعی که تبدیل به زمان بیشتری طول می کشد و هزینه زیادی دارد، خودداری کنید.

بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که با مشترکین خود ارتباط شخصی برقرار کنید. این یا معقول نیست یا می‌تواند برای کانال‌های دیگری مانند رسانه‌های اجتماعی که از شما می‌خواهند مشتریان را برای پیام دادن یا ارسال پیامک به آنها دنبال کنید، بسیار چالش برانگیز باشد. ایمیل جایی است که ما پیام های شخصی طولانی دریافت می کنیم، اطلاعات سفارش و حمل و نقل را دریافت می کنیم و در محل کار با هم ارتباط برقرار می کنیم.

با کمپین های بازاریابی ایمیلی شما، هر پیام با استفاده از تقسیم بندی و شخصی سازی می تواند شبیه یک مکالمه یک به یک باشد. مشترکین می توانند با نام کوچک مورد استقبال قرار گیرند و می توانند محتوایی را که برای آنها مهم است بر اساس داده هایی مانند اطلاعات نظرسنجی، سابقه خرید، سابقه تعامل و موارد دیگر تجربه کنند. مطمئن شوید که برای کمک به ارائه تجربه بهتر برای مشترکین خود اطلاعاتی را درخواست می کنید.

میریام: نرخ باز شدن ایمیل افزایش یافت 13.64 درصد در سال 2020، بیشتر به دلیل همه گیری COVID-19 است، اما از خواندن این که واقعاً اینطور است شگفت زده شدم هزاره هایی که زمان بیشتری را در ایمیل می گذرانند از هر گروه دیگری چه آماری بیشتر شما را متقاعد می کند که ایمیل نه تنها در بین برندها، بلکه در بین همه محبوب است؟

هنک: مطالعه ای از Pew Research می گوید از هر ده کارگر آمریکایی شش نفر کسانی که از اینترنت استفاده می کنند می گویند ایمیل برای انجام کارشان “بسیار مهم” است، در حالی که موسسه بازاریابی محتوا گزارش داد که 83 درصد از بازاریابان B2B از خبرنامه های ایمیل برای بازاریابی محتوا استفاده می کنند. هنوز قانع نشدی؟ 95 درصد از مصرف کنندگان آنلاین از ایمیل استفاده می کنند! در واقع، برای ثبت نام در یک حساب رسانه اجتماعی، شما به یک آدرس ایمیل نیاز دارید. مرگ ایمیل مارکتینگ سال به سال گزارش شده است، اما هنوز هم یک ستون در دنیای بازاریابی محتوا است.

مزیت ایمیل در میان نگرانی های حفظ حریم خصوصی و حمایت از مصرف کننده

میریام: حریم خصوصی مصرف کننده به موضوعی بزرگ برای سئو تبدیل شده است، و من در بالا به ایده “گوشه آرام” خود در مورد ایمیل اشاره کرده ام، اما می دانم که با چالش هایی نیز مواجه است. در مورد احترام به حریم خصوصی مشتریان چه می توانید به من بگویید؟

هنک: حفظ حریم خصوصی داده ها در سال آینده روند رو به رشدی خواهد داشت. بازاریابان ایمیلی باید با کمترین میزان، کارهای بیشتری انجام دهند. ما شاهد تاکید بیشتر بر حفظ حریم خصوصی داده ها هستیم. به خصوص اپل ایجاد یک چالش در اندازه گیری نرخ باز شدن ایمیل و شناسایی مکان مشترک است. مطمئناً شاهد خواهیم بود که شرکت‌های ایمیل و فناوری بیشتری از این روند پیروی می‌کنند. همچنین مرگ در انتظار مرگ وجود دارد کوکی های شخص ثالث نگران چیزی بودن.

با جمع آوری داده های شخص اول، بازاریابان می توانند به بخش بندی، هدف گذاری و شخصی سازی ایمیل های خود برای حداکثر اثرگذاری ادامه دهند. چیزهایی که به بازاریابان در آماده سازی کمک می کند به روز رسانی فرم های ثبت نام، استفاده از نظرسنجی ها و ادغام با CRM ها و پلت فرم های تجارت الکترونیک برای استفاده بهتر از داده های جمع آوری شده است.

میریام: من در مورد کانال های اجتماعی بسیار زیاد صحبت کرده ام، اما شکایت در مورد ناله های صندوق ورودی نیز رایج است، به خصوص زمانی که مشتریان ایمیل هایی را دریافت می کنند که نمی خواهند. چه چیزی می توانید در مورد انتخاب دوگانه به عنوان وسیله ای برای احترام به خواسته های مشتریان به من بگویید؟

هنک: بازاریابان باید فقط برای افرادی ایمیل ارسال کنند که می خواهند از آنها ایمیل دریافت کنند. بدون استثناء. یکی از راه‌های اطمینان از اینکه مشترکین واقعاً ایمیل‌های شما را می‌خواهند، استفاده از فرآیند انتخاب دوگانه است. این به مشترکین اجازه می‌دهد تا تأیید کنند که ایمیل‌های عالی شما را می‌خواهند و همچنین به آن‌ها کمک می‌کند ایمیل شما را فوراً در صندوق ورودی خود پیدا کنند و در صورت فرود در آنجا، آن را از هرزنامه‌ها بیرون بیاورند.

پیام انتخاب دوگانه شما نباید عمومی باشد. مشترکین بالقوه را برای دریافت ایمیل های خود هیجان زده کنید و می خواهند فوراً شرکت کنند! به یاد داشته باشید که ارزش و سرگرمی را ارائه دهید.

مهمتر از آن، هنگامی که مشترکین شرکت کردند، باید این کار را انجام دهید یک ایمیل خوش آمد بفرستید فوراً به آنها بگویید چه چیزی و هر چند وقت یکبار باید انتظار داشته باشند. این به تعیین انتظارات کمک می کند و به شما امکان می دهد رابطه خود را درست شروع کنید.

میریام: بنابراین، چه نوع ایمیل هایی را ثبت کرده اید که بیشتر مورد استقبال مشتریانی قرار گرفته اند که قطعاً شرکت کرده اند، و آیا تفاوتی در این مورد بین مشتریان تجاری مجازی و محلی مشاهده کرده اید؟

هنک: در بیشتر موارد، تفاوت‌ها بین ایمیل‌های آجر و ملات و ایمیل‌های تجارت الکترونیک کم است. هر دوی آنها از این نظر شبیه هستند که برندها به دنبال تبدیل هستند و تفاوت آنها در این است که تبدیل به آجر و ملات می تواند ترافیک را به یک مکان فیزیکی در مقابل خریدهای صرفاً آنلاین تجارت الکترونیک هدایت کند. بهترین شیوه های بازاریابی ایمیلی برای هر دو نهاد کار می کند.

بر اساس IDC، 80 درصد از مردم در عرض 15 دقیقه پس از بیدار شدن از خواب، ایمیل خود را چک می کنند. ایمیل هنوز هم روش ارجح ارتباط برای مصرف کنندگان است. ما چیزهایی می خریم و می خواهیم بدانیم چه زمانی ارسال می شود. ما می خواهیم سرگرم شویم و الهام بگیریم. بازاریابان باید با استفاده از ایمیل به مشترکین خود آموزش داده و اطلاع دهند.

ایمیل هایی که دارای تصاویر و ویدیو هستند بهترین عملکرد را دارند. مطابق با Forrester، محتوای ویدیویی دارای نرخ نگهداری 95٪ در مقابل نرخ 10٪ فقط با متن است. از تصاویر و ویدیوهای بیشتری در کمپین های بازاریابی ایمیلی خود برای سرگرمی و اطلاع رسانی استفاده کنید.

کوه سیار و بازاریابان ماه

میریام: 64% کسب و کارهای کوچک از بازاریابی ایمیلی استفاده می کنند، اما کمپین از هر پنج کمپین برای استفاده از تلفن همراه قالب بندی نشده است. این کوه بزرگ مشکل است! Moz و iContact هر دو به SMB ها اهمیت زیادی می دهند. چه توصیه ای برای کمک به آنها در انجام انتقال ضروری موبایل دارید؟

هنک: بیایید با آن روبرو شویم، ما در دنیای موبایل زندگی می کنیم. بیش از نیمی از ایمیل های باز شده در دستگاه تلفن همراه است. اگر کمپین های ایمیل پاسخگوی تلفن همراه ایجاد نمی کنید، در حال ایجاد اصطکاک با گیرندگان خود هستید. این یک تجربه بد است که باعث می شود مشترکین ایمیل های شما را نادیده بگیرند یا بدتر از آن، آنها را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنند یا اشتراک را لغو کنند.

تقریباً هر پلتفرم بازاریابی ایمیلی دارای یک ویرایشگر ایمیل کشیدن و رها کردن است که ذاتاً یک نسخه پاسخگوی تلفن همراه را برای شما ایجاد می کند. iContact دارای یک ویرایشگر آسان برای استفاده است که الهام بخش و نتایج عالی را ارائه می دهد.

بیایید چند مورد اساسی را پوشش دهیم:

  • محتوای ایمیل باید قابلیت چیدن عناصر روی یکدیگر را داشته باشد و تصاویر و متن باید با اندازه صفحه نمایش داده شده مطابقت داشته باشد.

  • از تصاویر با جزئیات کوچک که به خوبی در موبایل ارائه نمی شوند خودداری کنید و همچنین مطمئن شوید که محتوای شما به هم ریخته نیست و امکان کلیک و پیمایش راحت با انگشت را فراهم می کند. فراخوان ها برای اقدام، مانند دکمه ها باید خوانا و قابل کلیک باشند.

  • از اندازه فونت های بزرگتر، خطوط موضوع کوتاه تر استفاده کنید، از انباشتن لینک ها خودداری کنید و مهم ترین نکته تست، تست، تست است!

میریام: متاسفانه در مورد نیم از بازاریابان اعتراف می‌کنند که احساس می‌کنند کمپین‌های ایمیلی که در آن شرکت می‌کنند فقط از نظر کیفیت ضعیف تا متوسط ​​هستند. این قطعا یک وضعیت “مه” از امور است. مهمترین اشتباهاتی که در کارهای روزمره خود در این زمینه می بینید چیست و آیا نکاتی برای بهبود دارید؟

هنک: بزرگترین اشتباهی که می بینم بازاریابان ایمیل مرتکب می شوند این است که به کمپین های خود از طریق لنز خود فکر می کنند. آنها به اندازه کافی مخاطبان خود (آواتار) را نمی شناسند تا ایمیل هایی را که برایشان مهم است ارسال کنند و تعجب کنند که چرا نتایج کم است. در نظر گرفتن:

  1. یافتن فرکانس مناسب ایمیل هایی که طنین انداز می شوند بسیار مهم است. ایمیل های خیلی زیاد یا خیلی کم ارسال نکنید. از مخاطبان خود نظرسنجی کنید یا روند گزارش های خود را مشاهده کنید تا میزان مناسب ایمیل های ارسالی را بیابید.

  2. ایام «پاشی و دعا» به پایان رسیده است. بسیاری از بازاریابان از تقسیم بندی مشترکین استفاده نمی کنند. بخش بندی امکان ارسال ایمیل های با هدف بهتر را فراهم می کند. با توجه به انجمن داده و بازاریابی (DMA)، بازاریابان می توانند با استفاده از تقسیم بندی، تا 760 درصد افزایش ROI را متوجه شوند. درباره آن چطور؟ نتایج بهتر برای ارسال پیام مناسب به فرد مناسب!

  3. بیشترین قابلیتی که در بازاریابی ایمیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد، اتوماسیون است. با استفاده از گردش‌های کاری، می‌توانید یک خوشامدگویی قدرتمند ایجاد کنید یا مجموعه‌ای را پرورش دهید و همچنین در طول مسیر کنترل‌ها و تعادل‌هایی برای ایجاد تعامل و تبدیل بهتر داشته باشید.

میریام: وقتی ایمیل‌هایشان را با خطاهای قالب‌بندی یا مشکلات دیگری دریافت می‌کنم که موفقیت کمپین‌هایشان را تضعیف می‌کند، من برای SMB‌ها احساس نگرانی می‌کنم. حداقل اصول اولیه که صاحبان مشاغل کوچک باید در ابزار بازاریابی ایمیلی به دنبال آن باشند چیست؟

هنک: از آنجایی که بازاریابی ایمیلی برای مدت طولانی وجود داشته است، هر پلتفرمی که انتخاب می کنید نباید برای استفاده سخت باشد، باید به روزترین ویژگی ها را ارائه دهد و پشتیبانی خوبی داشته باشد. به دنبال این موارد ضروری باشید:

ایمیل برای ثبات خوش آمد گویی در سال 2022

من از گپ زدن با هنک چیزهای زیادی یاد گرفتم، و امیدوارم که شما هم غذاهای خوبی پیدا کرده باشید. همانطور که او می گوید، ایمیل مارکتینگ برای مدت طولانی وجود داشته است، و چیزی در این مورد اطمینان بخش وجود دارد.

اشتباه نکنید، ایمیل ثابت نیست. من به نوآوری‌های مربوط به ایمیل‌های سبک AMP علاقه‌مندم که ایمیل‌ها را به میکروسایت‌ها تبدیل می‌کنند و گیرندگان را قادر می‌سازد تا بدون خروج از صندوق ورودی خود، تسویه‌حساب را تکمیل کنند، یک قرار ملاقات رزرو کنند یا پاسخ دهند. سازگاری ایمیل در حالت تاریک روند دیگری است که می‌خواهم درباره آن بیشتر بدانم، و من همیشه به دنبال پیشرفت‌های تست تقسیم A/B هستم که نشان می‌دهد چگونه می‌توان تعامل بیشتری را در موضوعات پیشرفت اجتماعی ایجاد کرد.

اما فکر می‌کنم این قابلیت اطمینان طولانی مدت ایمیل است که بیشتر برای من جذاب است. به‌عنوان بازاریاب و صاحبان کسب‌وکار، ما دائماً تحت فشار هستیم تا به جدیدترین چیزهای جدید بپریم. می تواند در آن سرگرم کننده باشد، اما همچنین خستگی. همچنین، زمانی که آزمایش‌های مد روز فاقد پایه و اساس نتایج اثبات‌شده هستند، بودجه‌های مشتری تلف می‌شود. اخیرا، رند فیشکین را دیدم که توضیح می دهد که نرخ باز شدن ایمیل است 252 برابر بیشتر از تعاملات صفحه فیس بوک. بازاریاب‌های کهنه‌کار سال‌ها است که این نوع حکمت را در مورد بازاریابی ایمیلی آزمایش شده و واقعی به اشتراک گذاشته‌اند.

آزمایش کنید! برندهایی را که بازاریابی می کنید بسازید تا در همه جا با هم صحبت کنید. اما فراموش نکنید که وقتی به راحتی در دسترس است، نفسی بکشید، با تکیه بر ساختمان ثابت ایمیل با سابقه نرخ تبدیل بالا. اکثر شرکت‌ها و بیشتر مشتریان اخیراً تغییرات سریع‌تری را نسبت به آنچه ما می‌خواستیم تجربه کرده‌اند، و من می‌توانم بگویم که این امر باعث می‌شود که همه طرف‌ها در سال آینده از قابلیت اطمینان ارتباطات ایمیلی استقبال بیشتری کنند.
Source link

Share This Story, Choose Your Platform!