گاهی اوقات ، محتوای وب سایت شما بی ربط یا قدیمی می شود و شما باید تصمیم بگیرید که آن را به روز کنید یا حذف کنید. این بخشی از فعالیت های منظم شما برای نگهداری محتوا است. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد و این مقاله به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که بهترین راه حل برای محتوای قدیمی شما چیست!

قبل از شروع ، ممکن است برایتان جالب باشد که بدانید تمرینات SEO جدید محتوای یتیمان می تواند به شما کمک کند تا محتوای قدیمی خود را تمیز کنید! با شروع لیستی از صفحات که هیچ پیوند داخلی به سمت آنها وجود ندارد (به اصطلاح “محتوای یتیم”) ، ما 4 مرحله ساده را برای مرتب کردن آن به شما آموزش می دهیم. بخش عمده ای از فرایند تصمیم گیری در مورد اینکه آیا محتوای خود را به روز کنید و پیوندهایی را که به آن اشاره می کند اضافه کنید یا از شر آن خلاص شوید. برای تصمیم گیری در مورد اینکه با محتوای قدیمی خود چه کار کنید ، به خواندن زیر ادامه دهیدبه

محتوای قدیمی را که هنوز معتبر است به روز کنید

بیایید با یک مثال شروع کنیم: در وبلاگ ما ، مقاله ای در مورد توضیحات متا داریم که برای مرتبط نگه داشتن آن نیاز به به روزرسانی مداوم دارد. ما فقط باید مطمئن شویم که با همه تغییراتی که Google در نحوه مدیریت توضیحات متا ایجاد می کند ، به روز است. گاهی اوقات به نظر می رسد که آنها می توانند کمی طولانی تر باشند و گاهی اوقات دوباره به قدیم باز می گردند.

پست ما به نویسندگان و ویراستاران کمک می کند تا توضیحات متا بنویسند ، حتی اگر توصیه ها در طول زمان تغییر کند. اگرچه خود مقاله ممکن است همان چیزی باشد که ما آن را محتوای سنگ بنامیم ، اما محتوای آن باید به روز شود تا با آخرین استانداردها مطابقت داشته باشد.

اگر به روز کنید و دوباره آن را به روز کنید ، می توانید به راحتی محتوای جدید و ارزشمندی را از پست های قدیمی خود ایجاد کنید: به قول معروف شراب قدیمی در بطری های جدید. به عنوان مثال ، می توانید سه پست وبلاگ قدیمی در مورد یک موضوع را در یک پست جدید ادغام کنید یا به سادگی قسمت های قدیمی پست خود را با محتوای به روز شده جایگزین کنید.

ایجاد یک کلون از پست خود با Yoast Duplicate Post ، بنابراین پیش نویس ای برای کار دارید ، این روند را بسیار ساده تر می کند. ویژگی جدید بازنویسی و بازنشر حتی به شما امکان می دهد تا یک کلون از پست خود ایجاد کنید ، روی آن کار کنید و این نسخه به روز شده پست خود را بدون دردسر زیاد منتشر کنید. این کار به طور خودکار پست به روز شده شما را در پست اصلی ادغام می کند ، در حالی که به طور خودکار پیش نویس را برای شما پاک می کند. به این ترتیب ، کار روی پست خود و انتشار این تغییرات به یک فرایند آسان و بدون دردسر تبدیل می شود. به علاوه اگر می خواهید مطالب به روز شده خود را بعداً منتشر کنید ، می توانید زمان بندی این به روز رسانی ها را انتخاب کنید!

بیشتر بخوانید: مطالب خود را تازه و به روز نگه دارید »

پست ها یا صفحات نامربوط را حذف کنید

به احتمال زیاد شما پست ها یا صفحات قدیمی در سایت خود دارید که دیگر به آنها احتیاج ندارید. در خطوط یک پست وبلاگ در مورد محصولی که مدتی پیش فروش آن را متوقف کرده اید و قصد فروش مجدد آن را ندارید ، اعلام رویدادی که مدت ها پیش اتفاق افتاده یا صفحات قدیمی بدون محتوای کم یا بدون اصطلاح-به اصطلاح صفحات محتوای نازک

اینها فقط چند نمونه است ، اما مطمئن هستم که می دانید در مورد کدام پست ها و/یا صفحات صحبت می کنم. این محتوای قدیمی دیگر هیچ ارزشی در حال حاضر یا برای آینده قابل پیش بینی اضافه نمی کند. در این صورت ، یا باید به گوگل بگویید که این پست ها یا صفحات قدیمی را فراموش کند یا آدرس دیگری را برای URL تعیین کند.

وقتی در مورد حذف محتوای قدیمی صحبت می کنم ، منظور من این نیست که فقط “حذف” را فشار دهید و سپس آن را فراموش کنید. اگر این کار را انجام دهید ، محتوا ممکن است هفته ها پس از حذف در Google نشان داده شود. URL ممکن است در واقع دارای ارزش پیوند نیز باشد که هدر دادن آن شرم آور است.

خب چکاری باید انجام بدی؟ در اینجا دو گزینه وجود دارد:

“301 تغییر مسیر” پست قبلی را به پست مربوطه

هنگامی که یک URL هنوز ارزش خود را حفظ می کند ، به عنوان مثال ، تعدادی پیوند با کیفیت به آن صفحه اشاره می کنید ، می خواهید با تغییر مسیر URL به یک آدرس دیگر ، از این مقدار استفاده کنید. با تغییر مسیر 301 به موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان خواهید گفت که نسخه بهتر یا جدیدتری از این محتوا در جاهای دیگر سایت شما وجود دارد. تغییر مسیر 301 به طور خودکار افراد و Google را به این صفحه می فرستد.

بگویید که یک پست قدیمی در مورد نژاد خاص سگ دارید. شما باید آن را حذف کنید ، بنابراین گام بعدی منطقی این است که آن پست را به پست جدیدی در مورد این نژاد سگ هدایت کنید. اگر آن پست را ندارید ، یک پست درباره نزدیکترین نژاد ممکن انتخاب کنید. تغییر مسیر به یک دسته مربوطه ممکن است یک گزینه در باشد مقداری موارد لبه اما این نباید یک تمرین استاندارد باشد. علاوه بر این ، تغییر مسیر به صفحه اصلی نباید مورد بحث باشد-این یک الگوی ضد SEO است.

ایجاد یک تغییر مسیر 301 (به عنوان مثال در وردپرس) کار سختی نیست ، اما انجام آن با Yoast SEO Premium آسان است. اگر هنوز آن را ندارید ، از همه موارد اضافی موجود در Yoast SEO Premium در اینجا مطلع شوید.

به موتورهای جستجو بگویید که محتوا عمدا از بین رفته است

اگر صفحه مربوطه ای در سایت شما وجود ندارد که بتوانید به آن هدایت کنید ، عاقلانه است که به Google بگویید با ارائه وضعیت “410 Deleted” به Google ، پست قبلی خود را کاملاً فراموش کند. این کد وضعیت به Google و بازدیدکنندگان می گوید محتوا فقط محو نشده است. شما آن را با دلیل حذف کرده اید

وقتی گوگل نمی تواند یک پست پیدا کند ، سرور معمولاً وضعیت “404 Not Found” را به ربات موتور جستجو باز می گرداند. همچنین خطای خزیدن 404 را در خط خود پیدا خواهید کرد کنسول جستجوی Google برای آن صفحه در نهایت ، گوگل آن را حل می کند و URL به تدریج از صفحات نتایج جستجو ناپدید می شود. اما این کار زمان می برد.

410 از این نظر قدرتمندتر است که به گوگل می گوید این صفحه برای همیشه از بین رفته است ، دیگر هرگز باز نمی گردد. شما آن را عمداً حذف کردید ، نقطه. Google سریعتر از 404 عمل خواهد کرد. در صورتی که همه اینها برای شما مزخرف است ، کدهای وضعیت سرور را بخوانید.

به خواندن ادامه دهید: چگونه یک صفحه را به درستی از سایت خود حذف کنیم »

آیا محتوای قدیمی برای رسیدگی دارید؟

تمیز کردن مطالب قدیمی باید بخشی از روال معمول نگهداری محتوا برای حفظ تناسب وب سایت شما باشد. اگر پست های قدیمی خود را به طور مرتب مرور نکنید ، دیر یا زود با مشکلاتی مواجه خواهید شد. ممکن است با داشتن صفحات زیاد در مورد یک موضوع ، اطلاعات نادرست را به بازدیدکنندگان نشان دهید یا به رتبه های شخصی خود صدمه بزنید و شانس خواری کلمه کلیدی را افزایش دهید ، که یافتن و رفع آن در آینده کار زیادی است. بنابراین ، پست های قدیمی خود را مرور کنید و تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید: به روز رسانی ، ادغام یا حذف.

محتوای یتیم خود را با Yoast SEO Premium تمیز کنید

یک مکان عالی برای شروع ، محتوای یتیم شماست ، محتوایی در صفحات یا پست های شما که پیوند داخلی آنها صفر است. شاید تعجب کنید ، اما اکثر ما محتوای یتیم در وب سایت خود داریم. شرم آور است ، زیرا هم مخاطبان شما و هم Google نمی توانند این محتوا را پیدا کنند. این بدان معناست که ممکن است در نتایج جستجو و ترافیک زیادی جای بسیار خوبی را از دست بدهید.

برای کمک به شما در پاکسازی محتوای قدیمی خود ، ما یک تمرین SEO ایجاد کرده ایم که صفحات و پست های شما را که هیچ پیوندی ندارند شناسایی می کند و چهار مرحله ساده را برای رفع آنها در اختیار شما قرار می دهد. این مراحل به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که آیا می خواهید صفحه خاصی را به روز کنید یا حذف کنید: آن را دوست داشته باشید یا آن را ترک کنید. و وقتی تصمیم می گیرید آن را به روز کنید ، همچنین صفحات یا پست هایی را پیشنهاد می دهد که می توانید از آنها به این محتوای به روز شده پیوند دهید. به شما کمک می کند محتوای یتیم خود را تعمیر کنید و همزمان آن را به روز کنید!

اولین قدم در تمرین محتوای یتیم در Yoast SEO Premium

اگر می خواهید از این تمرین و دیگر تمرینات مرتبط کننده داخلی SEO ما استفاده کنید که به شما کمک می کند با بهترین محتوا رتبه بندی کنید ، به Yoast SEO Premium احتیاج دارید:

تمرینات SEO ما را باز کنید با Yoast SEO Premium

Yoast SEO Premium را دریافت کنید و از دسترسی به بهترین ابزارهای SEO ، آموزش و تمرینات SEO ما لذت ببرید!

اگر مطمئن نیستید که در حال حاضر محتوای سایت خود را به اندازه کافی خوب مدیریت می کنید ، ما همچنین یک تست تناسب اندام SEO برای محتوا داریم که به شما می گوید آیا محتوای شما برای کارکردن در SEO به کار بیشتری نیاز دارد یا خیر. مطمئن شوید که آن را امتحان کرده اید و موقعیت خود را پیدا کنید. موفق باشید تمیز کردن!


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!