تغییر لوگوی برند در هر مرحله ای، یک فرایند طولانی و دشوار می باشد که با مشکلات احتمالی بسیاری که ممکن است با آن روبرو شوید، همراه است. یکی از آنها سئو وب سایت است.

این واقعا کاملا واضح است – ممکن است در حال بهبود رتبه بندی جستجوی خود برای اکنون و سال های بعد باشید، با فرض اینکه به کسب و کار یا محصولات خود، نام های جدید بدهید و یا محتوای خود را به یک وب سایت جدید منتقل کنید، استراتژی شما به تجدید نظر نیاز خواهد داشت.

بنابراین شما، چگونه از رتبه بندی پایین جلوگیری خواهید کرد، در حالی که شما یک وب سایت و ارتشی از کلمات کلیدی جدید دارید که نیاز به بهینه سازی دارند؟ آیا روشی وجود دارد که این انتقال به آسانی و به روشی صحیح صورت پذیرد؟ ما سعی خواهیم کرد تا این سوال را به صورت مختصر پاسخ دهیم. اما قبل از آن، اجازه دهید تا مروری هر چند مختصر داشته باشیم بر دلایلی که باعث شده شما مجددا وب سایت را سئو فرندلی کنید، در صورتی که مطمئن نیستید که آیا تجارت آنلاین شما به این تغییر نیاز دارد یا خیر.

چرا بازسازی برند؟

بازسازی برند، لزوما به معنی کنار گذاشتن تاریخچه برند و اختلال در تداوم آن نیست. برعکس، معمولا به معنی بهبود آنچه که قبلا ساخته شده است، می باشد. ممکن است دلایل زیادی برای این کار وجود داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است احساس کنید که اهداف اولیه، پیامها، هویت بصری یا حتی ارزشهای خود را از دست داده اید. پس در این صورت، نیاز به تغییر در استراتژی کلی تجارت دارد که شامل بازسازی مجدد برخی عناصر برند نیز خواهد شد.

علاوه بر این ممکن است به این دلیل باشد که شما یک کسب و کار جدید راه انداخته باشید. این به این معنی است که مخاطبان مختلف مورد نظر، باید از طریق نام، محصولات یا لوگوی شما جذب شوند. باز هم این تغییرات، باید طوری شوند که برند شما را غیر قابل تشخیص جلوه نکند. این می تواند یک اصلاح کوچک اما حیاتی در بازسازی برند باشد که می تواند آن را برای بازاری که قصد ورود به آن را دارید، جذاب تر کند.

در نهایت، به راحتی می توانید در جریان امور قرار بگیرید و با روندها و تکنولوژی های جدید سازگار شوید. برای مطابقت با جدیدترین گرایشات در بازار خود و یا روندهای کلی تجارت، شما باید به مشتریان احتمالی خود، چیز جدیدی ارائه دهید.

به علت این که این مقاله با مشکلات احتمالی سئو مواجه می شود که می تواند ناشی از بازسازی برند باشد، ما بر آن دسته از عناصر برند تمرکز خواهیم کرد که بتواند رتبه بندی موتورهای جستجوی شما را در صورت تغییر کردن، تحت تاثیر قرار دهد. از همه مهمتر، این عناصر نام شرکت یا نام محصولات و همچنین طراحی وب سایت می باشد.

تغییر نام شرکت

نامگذاری یک نام کاملا جدید برای شرکت، یکی از مهم ترین اقدامات بازسازی برند تجاری است که می توانید انجام دهید. مسائل مربوط به آن بسیار فراتر از سئو می باشد، زیرا شما باید روش هایی را بیابید تا به مردم اجازه دهند که بدانند یک ارتباطی بین دو تجارت به ظاهر غیر مرتبط، وجود دارد.

آن باید شامل بازاریابی های هوشمندانه ای در سراسر کانال های قابل تصور دیجیتال مارکتینگ یا غیر دیجیتال باشد. متقاعد کردن موتورهای جستجو مبنی بر وجود داشتن این نوع اتصال و پیوستگی، حتی ممکن است به مراتب، دشوارتر از متقاعد کردن عموم مردم باشد.

به جز تغییرات واضحی که باید در استراتژی کلمات کلیدی خود ایجاد کنید، کارهای دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید که آیا شرکت شما دستخوش چنین تحول چشمگیری خواهد شد یا نه؟

تغییر نام دامنه

اول از همه، شما قطعا، به تغییر نام دامنه خود نیاز خواهید داشت. این تحول نیاز زیادی به کار با تغییر وضعیت URL خواهد داشت، مگر اینکه شما بخواهید تمام تلاش های گذشته سئوی خود را هدر داده باشید. ما این موضوع را در بخش طراحی مجدد وب سایت، با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار خواهیم داد.

البته مشکل به همین جا ختم نمی شود. شما باید وب سایت جدید خود را با سرچ کوٸری های، که شامل نام قدیمی برند شما می باشد، مرتبط سازید. تقریبا کار ساده ای است که افرادی را که روی لینک هایی که به وبسایت قدیمی شما اشاره دارند، کلیک می کنند را هدایت کنید. اما کسانی که تلاش می کنند تا شرکت قدیمی شما را با استفاده از نام قدیمی آن سرچ کنند، قادر به پیدا کردن شما نخواهند بود. با وجود این، یک روش هوشمندانه در مورد این وجود دارد که کمک می کند تا وب سایت جدید، حداقل چندین کلمه کلیدی مارکدارِ مرتبط با وبسایت قدیمی شما را به دست آورد.

بهترین راه برای اینکه موتورهای جستجو متوجه شوند که یک ارتباط بین برند قدیمی و جدید وجود دارد، ایجاد یک صفحه جدید در دامین جدید می باشد که به برند قدیم اختصاص داده شده است. در اینجا همچنین می توانید تغییراتی که ایجاد کرده اید را توصیف کنید و اطلاعات جدیدِ مربوط به شرکت خود را ارائه دهید. این صفحه باید به عنوان نوعی پل بین برند قدیمی و جدید خدمات مربوطه را اراٸه دهد.

زمانی که این کار را انجام دادید، اطمینان حاصل کنید که این صفحه به صفحه اصلی جدید لینک شود. پس از آن، باید همان کار را در جهت مخالف انجام دهید. به بازدید کنندگان خود، یک توضیح مختصر در مورد بازسازی برند در صفحه اصلی جدید خود اراٸه دهید و یک لینک را در صفحه ارتیاط قرار دهید. اگر تصمیم بگیرید که این ترفند را چندین بار، در چندین صفحه تکرار کنید که همه آنها به صفحه مرتبط با برند قدیمی لینک شود، شما حتی نتایج بهتری دریافت خواهید کرد، در حالی که همزمان صفحه ارتیاط را بیشتر مرتبط خواهید کرد. این کار قطعا مانند قبل، بلافاصله نتیجه نخواهد داد، اما مطمئنا تأثیر چشمگیری خواهد داشت.

تاثیر بازسازی برند بر سئو | سئواینلاین | سئو اینلاین

تغییر نام محصول و سئو

اگر تصمیم دارید که نام یکی از محصولات خود را تغییر دهید، باید از یک روش خیلی مشابه با آنچه که قبلا توضیح دادیم، استفاده کنید. فقط از همان روش مشابه با صفحه محصول قدیمی و جدید که به یکدیگر لینک شده است، با متن لینک شدۀ مربوطه و توضیحات لازم، استفاده کنید. این نه تنها از نظر سئو، بلکه از دید تجارت نیز مفید می باشد، زیرا برای مردم راحت تر است که بدانند چگونه، چطور و چرا شما تصمیم گرفتید که نام های بعضی از محصولات خود را تغییر دهید.

متن لینک شده در بک لینک ها

در نهایت، با یک مشکل دو جنبه ای در مورد لینکهای خود مواجه خواهید شد. اولین مشکل، مسئله تغییر جهت ذکر شده ای است که در حال حاضر با آن مواجه هستید و مشکل دیگر، متن لینک (انکر تکست) شده می باشد.

به عبارت دیگر، هدایت کردنِ ترافیکی که شما از وبسایت های دیگر به دامین جدید خود وارد می کنید، یک چیز است، اما متن لینک شده در این وب سایت ها همانطور باقی خواهد ماند. در حال حاضر، اگر متن لینک شده شامل کلمات کلیدی با نام برند باشد، به سادگی به این معنی است که نام شرکت یا محصول قدیمی شما به جای جدید، خواهد بود که می تواند تلاش های بهینه سازی شما را هدر دهد.

آنچه که باید برای حل این مشکل انجام دهید، ممکن است به نظر پیچیده و سخت نباشد اما به تلاش زیاد نیاز دارد. فقط ابزار سئو ی مورد پسند خود را انتخاب کنید تا بتواند تمام لینک های سایر وبسایت ها را لیست کند، بررسی کنید که کدام یک، شامل نام های قدیمی در متن لینک شده هستند و نوشتن ایمیل را شروع کنید.

این یک فرآیند طاقت فرسا خواهد بود، اما بسیار مهم است که شما آن را انجام دهید.مدتها قبل از این که این تغییر بزرگ برند رخ دهد، باید با صاحبان وبلاگ ها تماس برقرار کنید.

اگر تعداد زیادی بک لینک وجود داشته باشد، احتمالا به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت تا همه صاحبان وبلاگ ها را متقاعد کنید تا متن لینک شده را در مقالات مرتبط تغییر دهند. توصیه من به شما این است که مهربان و مودب باشید و امیدوار باشید که بهترین اتفاق رخ دهد.

تاثیر بازسازی برند بر سئو | سئواینلاین | سئو اینلاین

طراحی مجدد وب سایت

تغییر نام برند تجاری، فقط به تغییر دادن نام در دامین محدود نمی شود، بلکه منجر به بازسازی کامل حضور آنلاین خواهد شد که شامل طراحی مجدد وب سایت می باشد.

مهمتر از همه، این است که بگوییم نباید فرایند طراحی مجدد را فقط به خاطر جدید کردن وب سایت انجان دهید. این کاری است که زمان و تلاش بسیار زیادی نیاز خواهد داشت.

بنابراین در صورتی که شما از طراحی مجدد وب سایت، از دستاورد های جدی برخوردار نشوید، این کار را انجام ندهید. با آنچه که در حال حاضر بحث روز می باشد، آشنا شوید، بررسی کنید که بعضی از جدیدترین طراحی های وب سایت، چگونه به نظر می رسند و در صورت امکان، هر یک از آنها را در طراحی جدید خود به کار برید.

تاثیر بازسازی برند بر سئو | سئواینلاین | سئو اینلاین

موبایل فرندلی و سرعت لود صفحه

چندین نکته مهم مربوط به بهینه سازی وب سایت وجود دارد که با آخرین به روز رسانی های گوگل تغییر کرده است. احتمالا مهمترین تغییرات، ناشی از به روز رسانی سرعت و موبایل فرست ایندکس می باشد.

داستان طولانی کوتاه، این دو به این معنی است که موبایل فرندلی بودن و سرعت وب سایت، دو عامل مهم سئو در آینده خواهد بود. بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت جدید شما، طوری طراحی شده است که برای دستگاه های موبایل مناسب باشد و عملکرد عالی را تضمین خواهد کرد. باید به طور مداوم مراقب اتفاقات بعدی در الگوریتم های موتورهای جستجو باشید و با آنها منطبق شوید.

ساختار URL مناسب سئو سایت

مهمترین قسمت از کارِ طراحی مجددِ سئو سایت، تغییر مسیر URL است (بله، ما در نهایت با آن مواجه شدیم). در حالت ایده آل، در زمان طراحی مجدد یک وب سایت، شما باید ساختار URL را دست نخورده نگه دارید، اما به دلیل این که ما در حال حاضر با تغییر دامین سروکار داریم، در این مورد نمی توان این کار را انجام داد.

به عبارت دیگر، اگر موفق نشدید کاربران را از وبسایت قدیمی به سمت وب سایت جدید هدایت کنید، شما فقط به ترافیک خود آسیب خواهید رساند و مردم با خطای 404 مواجه خواهند شد. این همچنین تا تمام قدرتی را که صفحات وب سایت از بک لینک ها دریافت می کند نابود می کند، زیرا آنها به سادگی نمی توانند به وب سایت جدید دسترسی داشته باشند. صرف نظر از خرابکاری که ممکن است برای لینک های داخلی شما بدین طریق اتفاق بیفتد.

بنابراین کاملا ضروری است که وب سایت موجود را به طور کامل کرال کنید تا لیست کاملی از صفحات موجود را دریافت کنید. سپس شما باید همه URL های قدیمی را با URL مناسب سئو سایت جدید منطبق کنید و اجازه دهید تا ریدایرکت 301، کاربران و اقتداری که برای وب سایت جدید ساخته اید را انتقال دهند.

به این ترتیب، تمام صفحات شما رتبه بندی های گذشته خود را حفظ خواهند کرد. پلاگین های متعددی وجود دارد که می تواند به شما در کار هدایت کمک کند، بنابراین شما باید از این موضوع به نفع خود نیز استفاده کنید.

راه اندازی و نظارت

قبل از اینکه وب سایت شما قابل اجرا باشد، یک نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. شما باید آن را از لحاظ مشکلاتی مانند لینک شکسته یا تگ های از بین رفته و توضیحات متا که ممکن است باعث ویرانی سئو وب سایت شود، بررسی کنید.

اگر همه چیز مرتب به نظر می رسد، زمان به روز رسانی فایل robots.txt می باشد که باید شامل یک نقشه سایت جدید باشد که بر طبق ساختار جدید وب سایت شما ساخته شده باشد. آن را اراٸه دهید تا یک بار دیگر توسط Googlebot کرال شود و شما به طور اساسی برای شروع آماده شوید.

به منظور به دست آوردن بهترین نتایج، شما باید از تمام شاخص های کلیدی سئو، و همچنین آنهایی که در طولانی مدت می توانند تاثیر گذار باشند را تحت نظارت کامل قرار دهید. مقایسه این اعداد با آنهایی که قبل از از کار انداختن وب سایت قدیمی ثبت شده اند، بسیار مهم است. شما به ناچار از لحاظ ترافیک، رتبه بندی کلمات کلیدی، تعداد صفحات ایندکس شده یا اقتدار صفحات، در چند هفته اول مقداری نوسان مشاهده خواهید کرد.

به دلیل تغییر دامین و نام کمپانی،این نوسانات احتمالا بیشتر از حد معمول خواهد بود. اما بسیار مهم است که از تمام این معیارها پیروی کنید تا بتوانید از روشهای مفید سئو استفاده کنید و تلاش کنید تا به رتبه بندی های خود آسیب نرسانید و در عوض، آنها را در بلند مدت بهبود بخشید.

نتیجه

روی هم رفته، حفظ حضور آنلاین در طول فرآیند بازسازی، می تواند برای تجارت شما ارزش زیادی داشته باشد. و بهینه سازی وب سایت جدید و عناصر تجاری جدید شما برای موتورهای جستجو، قطعا بخش بزرگی از آن است.

اگر مردم نمی توانند شما را آنلاین پیدا کنند، تقریبا به این معنی است که شما وجود ندارید. بنابراین تلاش زیاد به منظور رتبه بندی بالا، نباید به هدر دادن منابع به شمار رود. در این فرایند، با دقت و روشمند عمل کنید، کارهای خود را با عجله انجام ندهید و نگران نباشید.

Share This Story, Choose Your Platform!