تاریخچه تبلیغات تقریبا به قدمت معاملات است. از زمانی که مردم برای گذران زندگی و تامین نیازها شروع به مبادله کالاهایشان کردند، تبلیغات هم شروع شد. از نمایش ساده محصولات در بیرون، تا کشیدن نقاشی‌های دیواری برای جلب مشتریان، ریشه‌های تبلیغات عمیق می شود.

از آنجا که تبلیغاتی همراه با مصرف گرایی در جامعه افزایش می یابد، در اواخر قرن 18، بعد از انقلاب صنعتی رشد چشمگیری در صنعت تبلیغات مشاهده شد.

تاریخچه تبلیغات از جایی قدرت گرفت که کم کم تبلیغات برای مردم جدی شد و طولی نکشید که متخصصان زیادی در عرصه تبلیغات شروع به ارائه خود کردند. اولین آژانس تبلیغاتی ثبت شده به سال 1786 میلادی برمی گردد.

روزنامه‌ها به سرعت به یک رسانه تبلیغاتی غالب در نیمه اول قرن نوزدهم تبدیل شدند، موقعیتی که عملاً بلامنازع می‌ماند تا ظهور تلویزیون در قرن بیستم. اولین تبلیغ تلویزیونی بریتانیا در سال ۱۹۵۵ در شبکه ی تازه تاسیس ITV ، پخش شد: یک تبلیغ یک دقیقه‌ای برای قانون استراتژیک گیبس.

دهه ۱۹۷۰ به یک ” عصر طلایی ” برای تبلیغات انگلیسی تبدیل شد؛ جذب گسترده مشتریان و بودجه‌های تبلیغاتی هنگفت تبدیل شد.

در دهه 1980، تصادم مریخی ها و برخی تبلیغات دیگر اهمیت سرگرمی در جلب توجه مخاطبان را به همگان نشان داد. با چند بخشی شدن تجارت تلوزیونی، این عصر طلایی تقریبا تمام شد و امروزه دیگر تبلیغات در تلوزیون خلاصه نمی شود. در دنیای امروز، با فرصت هایی که ارتباطات دیجیتال ارائه می کند، به نظر می رسد که تغییرات زیادتری در شرف وقوع است و توسعه تبلیغات همینجا متوقف نمی شود. بدون شک تاریخچه تبلیغات تا سال ها بعد در حال رقم خوردن است.

تاریخچه تبلیغاتتاریخچه تبلیغات

Share This Story, Choose Your Platform!