تبلیغات چاپی هوشمند

فیلم های بلند مدت، نرم افزارهای موبایل، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و غیره. دنیا در زمینه ی دیجیتال راه طولانی ای پیموده است. با این حال هنوز هم نمی توان نقش تاثیر گذار تبلیغات چاپی را نادیده گرفت. این رسانه هنوز هم پر قدرت در میدان رقابت حضور دارد. هنوز هم پوسترهای قدیمی، تبلیغات بیلبوردی و آگهی‌های تبلیغاتی روی مجلات در مقیاس کوچک را می توان دید.

وقتی صحبت از تبلیغات چاپی می شود، مهم تر از همه روی قابلیت دیده شدن و پیام آنها تمرکز می شود. پاول آردن در کتاب خود می گوید: «تبلیغات چاپی باید از صد قدمی هم قابل دیدن باشد. مخاطب باید بتواند بدون دیدن لوگو یا نام تجاری تشخیص دهد تبلیغ متعلق به کیست. مهم نیست که چقدر خوب هستید، مهم اینست که می خواهید چقدر خوب بشوید.»

مهم نیست که چه رسانه ای برای ابراز وجود انتخاب می کنید. باید اطمینان حاصل کنید که پیام و مفهوم تبلیغ شما در ذهن مخاطب هدفتان می ماند. این همان چیزیست که تبلیغات چاپ شده ای که در ادامه مقاله نشان می دهیم، رعایت کرده اند:

تبلیغ چسب فوری Fevikwik:

این تبلیغ یکی از تبلیغات چاپی از مجموعه تبلیغاتی print Ogilvy Mather است که برای چسب فوری طراحی شده است. در این پوستر دو رنگ سیاه و سفید، محصول به خوبی تصویر سازی شده است. یک پیام زیرکانه نیز در این پوستر گرافیکی وجود دارد. زمانی که یک شیئ که دوست دارید می شکند، دلتان هم می شکند. اما چسب Fevikwik می تواند فورا آن را تعمیر کند.

تبلیغات چاپی

آگهی تبلیغاتی آشتانا یوگا:

آژانس تبلیغاتی مک کَن، با یک ایده ی فوق العاده بر تاثیرات سودمند تمرین یوگا بر روی کمر تاکید کرد: «قبل از اینکه ستون فقراتتان به شما حمله کند». شعاری هوشمندانه در کنار طراحی گرافیکی خلاق در پوستری که می بینید.

تبلیغات چاپی

آگهی تبلیغاتی فولکس واگن« ماجراجویی را شروع کن»:

ممکن است از خودتان بپرسید چه چیزی در این تبلیغ خلاقانه است؟ به شیارهای کلید ماشین دقت کنید… . متوجه شدید؟ این یک سری تبلیغات چاپی است که مناظر مختلفی تصویر وجود دارند. این پوستر گرافیکی به شما می گوید ماجراجویی خود را شروع کنید. با فولکس واگن، 620 مایل را با یک بار پر کردن باک بنزین برانید.

تبلیغات چاپی

پوستر «خودداری از استفاده از موبایل هنگام رانندگی»:

قطعا استفاده از تلفن همراه همزمان با رانندگی هوشمندانه نیست. اما چند نفر از ما این موضوع را رعایت می کنیم؟

آژانس تبلیغاتی گیتام با این مفهوم ساده و در عین حال موثر این موضوع را به خوبی نمایش داده است. در تبلیغات چاپی و پوستری که می بینید، یک صفحه ی تلفن همراه به رنگ مشکی هست که پیام مشخصی به رنگ سفید روی آن آمده است:«تایپ کردن موقع رانندگی به اندازه ی رانتدکی هنکام تایبب گردن بذ است!» همانطور که می بینید که اشکال تایپی در پیام مشاهده می شود.

تبلیغات چاپی

Share This Story, Choose Your Platform!