اگر تا به حال از موتورهای جستجو مانند Google استفاده کرده اید ، می دانید که محتواهای زیادی در آنجا وجود دارد. تقریباً در مورد هر موضوعی که می توانید تصور کنید. این برای موتورهای جستجو عالی است ، زیرا آنها می توانند نتایج مربوطه را برای هر اصطلاحی که افراد در آن تایپ می کنند نشان دهند. با این حال ، برای پیدا کردن اینکه کدام محتوا به بهترین وجه متناسب با عبارت جستجو است ، نیاز به تلاش دارد. یکی از روش هایی که گوگل کیفیت محتوا را رتبه بندی می کند ، مشاهده EAT است: تخصص ، اقتدار و قابلیت اعتماد. در این پست ، اولین مورد از سری سه مورد ، به تخصص E: خواهیم پرداخت. این چیست ، چرا اهمیت دارد و چگونه می توانید خود را نشان دهید!

تخصص چیست؟

وقتی عبارت تخصص را در گوگل جستجو می کنید ، تعریف زیر را به شما نشان می دهد: مهارت یا دانش متخصص در یک زمینه خاصبه افزودنی دیگری بر این تعریف را می توان در dictionary.com:

نظر کتبی توسط یک متخصص ، در مورد اصالت یا ارزش یک اثر هنری ، نسخه خطی و غیره.

تخصص به این بستگی دارد که شخص در مورد موضوعی خاص چقدر آگاه یا ماهر است. همانطور که در تعریف dictionary.com ذکر شده است ، این را می توان در قالب یک نظر در مورد موضوع مورد نظر بیان کرد. و از آنجا که سطح تخصص کسی یا چیزی به عوامل مختلفی بستگی دارد ، گاهی اوقات قضاوت در مورد تخصص دشوار است.

چرا تخصص برای سئو اهمیت دارد

با ارتقاء تخصص نشان داده شده در محتوای خود ، می توانید رتبه های بالاتری را برای کیفیت صفحه بدست آورید. و رتبه بندی کیفیت صفحه بالاتر می تواند به شما در رتبه بالاتر کمک کند. گوگل در واقع برخی از موارد را نوشته است دستورالعمل های گسترده روی این. بنابراین این یک دلیل بسیار خوب است که چرا تخصص اهمیت دارد و باید بخشی از استراتژی محتوای SEO شما باشد. اما چرا به هر حال گوگل محتوای متخصص را ترجیح می دهد؟ خوب ، گوگل می خواهد بهترین تجربه ممکن را برای کاربران خود ارائه دهد. و این بدان معناست که مطمئن شوید جستجوهای آن کاربران به بهترین نتایج منجر می شود. نتایجی که نیازهای آنها را برآورده می کند.

به بیان دیگر: تخصص برای کاربران اهمیت دارد و به همین دلیل برای گوگل و SEO اهمیت دارد. طبیعی است که س questionال کنید که اطلاعات شما از کجا آمده است. شما می خواهید به کسی گوش دهید که می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند ، نه کسی که فقط در مورد چیزها حدس می زند. به عنوان مثال ، اگر به دنبال مشاوره پزشکی هستید ، نمی خواهید از هیچ منبع قدیمی نتیجه بگیرید. شما می خواهید اطلاعاتی را که می توانید به آنها تکیه کنید ، نوشته شده توسط یک پزشک واجد شرایط ، می خواهید. به طور مشابه ، اگر به دنبال نکات مراقبت از پوست هستید ، احتمالاً محتوای یک وبلاگ نویس زیبایی مجرب یا متخصص پوست را ترجیح می دهید. به همین دلیل است که گوگل می خواهد بفهمد چه کسی دارای محتوای تخصصی در یک موضوع خاص است و جستجوگران خود را به سمت آن نتایج سوق می دهد.

نحوه امتیاز دهی Google به تخصص

پول یا زندگی شما

YMYL اصطلاحی است که گوگل برای صفحاتی استفاده می کند که می تواند بر شادی ، سلامتی ، مالی ، ثبات یا ایمنی فرد فرد تأثیر بگذارد. آنها دارای استانداردهای بسیار بالایی برای این صفحات هستند زیرا تأثیر منفی بالقوه ای که صفحات YMYL با کیفیت پایین می تواند بر روی فرد داشته باشد.

نوع نگاه گوگل به تخصص ، ارتباط زیادی با خالق محتوا دارد. گوگل در مورد آنها چه می داند؟ و چقدر مراقبت ، تلاش و مهارت برای ایجاد یک قطعه خاص از محتوا صرف شده است؟ زمینه یک محتوا نیز نقش مهمی ایفا می کند – سطح تخصصی که Google انتظار دارد بستگی به مواردی مانند سطح عمومی تخصصی که برای یک موضوع در دسترس است و اینکه صفحه شما پول یا زندگی شما است ، دارد.

سوال شماره 1: چه کسی پشت محتوا است؟

فاکتور اصلی که گوگل در زمینه تخصص به آن توجه می کند این است که اطلاعات از کجا می آید. آیا توسط کسی نوشته شده است که می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند؟ و شهرت آنها در بحث این حوزه چیست؟ اما وقتی کسی به منابع دیگر مراجعه می کند: آن افراد چه کسانی هستند؟ و آیا این منبع دیگر برای پشتیبان گیری از تخصص خود خالق صفحه استفاده شده است یا محتوای آنها به سادگی کپی شده است؟ دومی ، همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید ، به عنوان تخصص تلقی نمی شود.

تخصص بستگی به زمینه دارد

وقتی زمان ، تلاش ، تخصص ، استعداد و مهارت خود را در محتوای خود می ریزید ، گوگل این شواهد را برای EAT صفحه در نظر می گیرد. با این حال ، محتوای با کیفیت بالا می تواند توسط متخصصان ایجاد شود ، اما همچنین می تواند توسط علاقه مندان و افراد با تخصص روزمره ایجاد شود. در اصل ، استانداردی که Google صفحه شما را نگه می دارد بستگی به هدف و نوع محتوا دارد.

به عنوان مثال ، وقتی صحبت از مقالات خبری و صفحات اطلاعاتی می شود ، محتوا باید به طور واقعی دقیق باشد و در صورت وجود چنین موضوعی با اجماع کارشناسان پشتیبانی شود. این صفحات و سایر صفحات YMYL (پول یا زندگی شما) دارای استاندارد بالایی برای دقت و اجماع پزشکی/علمی/تاریخی است. این صفحات روشهای رسمی تری برای نشان دادن تخصص ، مانند بینش در مورد دستاوردهای علمی نویسنده ، مدارک ، وضعیت و تمرکز شغلی ، می طلبند.

از سوی دیگر ، گوگل نیز تخصص غیررسمی را نشانه محتوای با کیفیت می داند. نوشتن در مورد تجربیات خود و ارائه توصیه های عالی ، نشان دادن استعداد یا مهارت های DIY نوعی تخصص روزمره است. و این تخصص را می توان بر اساس سطح مهارت نشان داده شده در محتوا ، مشارکت یا نظرات کاربران ارزیابی کرد. این امر بیشتر در صفحاتی که صفحات YMYL محسوب نمی شوند ، صدق می کند.

چگونه تخصص خود را نشان دهیم

شما می خواهید گوگل محتوای شما را با کیفیت بالا در نظر بگیرد. به همین دلیل است که می خواهید تخصص خود را در مورد یک یا چند موضوع تخصصی به آنها نشان دهید. اگرچه Google یک چک لیست آسان در مورد نحوه نشان دادن تخصص شما در اختیار ما قرار نمی دهد ، اما می توانیم از دستورالعمل های آنها برای دریابید که آنها به چه چیزی نگاه خواهند کرد. بر این اساس ، ما نکاتی را در مورد نحوه نشان دادن تخصص خود در محتوایی که ایجاد می کنید ، دریافت کرده ایم.

درباره آنچه می دانید صحبت کنید

به نظر می رسد به اندازه کافی واضح است ، اما شما باید محتوایی در مورد موضوعاتی که در آنها آگاهی دارید ایجاد کنید. این امر نه تنها به رتبه بندی شما در مورد اصطلاحات جستجو در مورد این موضوع کمک می کند ، بلکه نوشتن در مورد آنچه می دانید نیز طبیعی تر به نظر می رسد. گاهی اوقات ممکن است احساس کنید آنچه درباره آن می نویسید عقل سلیم است ، اما برای همه مناسب نیست. مخصوصاً برای افرادی که در یک زمینه نیستند.

فرض کنید شما در خانه کارهای چوبی زیادی انجام می دهید. یا شاید شما یک وبلاگ نویس غذا هستید یا مغازه ای دارید که لباس پایدار می فروشد. در مورد آن بنویسید در مورد بهترین ابزارهای نجاری ، مزایای غذای سالم یا پایداری بنویسید. به مردم نشان دهید که می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید و علاقه زیادی به این موضوع دارید ، این بهترین راه برای نشان دادن تخصص شما و همچنین آشنایی افراد با شغل ، سرگرمی یا شما به عنوان یک فرد است.

روی محتوای خود سرمایه گذاری کنید

چه در حال نوشتن برای صفحه پول خود یا زندگی خود باشید یا صفحه غیر رسمی ، Google محتوای باکیفیت را دارای ویژگی های زیر می داند: دقت ، جامعیت ، ارتباط واضح و رعایت استانداردهای مناسب موضوع یا زمینه مورد بحث. بنابراین مطمئن شوید محتوایی ایجاد می کنید که مردم بتوانند به راحتی آن را درک کنند و به اتفاقاتی که در حوزه شما می افتد توجه داشته باشند. اما اطمینان حاصل کنید که محتوای خود را به صورت حرفه ای ارائه دهید.

چیز جدیدی را با محتوای خود اضافه کنید

نوشتن در مورد موضوعی که قبلاً درباره آن زیاد نوشته شده است بسیار خوب است. به شرطی که چیز جدیدی در آن قرار دهید. با رویکردی متفاوت به موضوع تخصص خود را نشان دهید و از ذکر تجربیات خود نترسید. محتوای باکیفیت این است که برای نوشتن یک مقاله وقت بگذارید و تلاش کنید محتوای جدیدی ایجاد کنید که دانش افراد را در مورد یک موضوع غنی کند.

نشان دهید که محتوای شما با سایر متخصصان موافق است

همانطور که در چند پاراگراف ذکر کردیم ، هنگامی که محتوای شما در واقع دقیق است و با اجماع متخصص در مورد آن موضوع پشتیبانی می شود ، تخصص رسمی را نشان می دهید. این امر به ویژه در صفحات پول یا زندگی شما اهمیت دارد ، بنابراین مطمئن شوید که حقایق خود را دوباره بررسی کنید. این به گوگل نشان می دهد که شما در مورد محتوای خود جدی هستید و می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید. بنابراین حتی وقتی در زمینه خود متخصص هستید ، انجام تحقیقات و ارجاع به سایر متخصصان یا منابع مشهور ضرری ندارد.

منابع را به تحقیقات خود اضافه کنید

هنگامی که تحقیقات خود را انجام داده اید و از این مورد برای ایجاد محتوا استفاده می کنید ، حتماً منابع خود را اضافه کنید. این نه تنها به خوانندگان شما نشان می دهد که ادعاهای شما پشتیبانی می شود ، بلکه به افرادی که در مورد آن اطلاعاتی که اکنون برای تقویت دیدگاه خود استفاده می کنید ، کار کرده اند.

همچنین ، اطمینان حاصل کنید که به درستی از این متخصصان نقل قول کرده و به درستی به این اطلاعات ارجاع دهید. به سادگی کپی کردن چند پاراگراف در محتوای خود راهی نیست. شما باید این اطلاعات را معرفی کرده و در نوشتار خود به آن زمینه بدهید. می توانید از آن برای پشتیبانی از محتوای خود استفاده کنید ، یا حتی می تواند دلیل ایجاد محتوای جدید باشد ، اما باید آن را متعلق به خود کنید. افزودن این منابع به درستی به گوگل می گوید که شما تحقیقات خود را انجام می دهید و فقط از تحقیقات دیگران برای کسب رتبه های بالاتر استفاده نمی کنید.

افزودن اطلاعات نویسنده

این که آیا احساس می کنید وب سایت شما دارای صفحات YMYL است یا نه ، باید اطلاعات نویسندگان خود را اضافه کنید. هم برای گوگل و هم برای بازدیدکنندگان سایت شما. با ارائه اطلاعاتی درباره شغل ، صلاحیت ها ، دستاوردها و وضعیت سازندگان محتوا ، شما توضیح می دهید که چرا آنها در زمینه خود متخصص هستند. برای مثال ، وقتی کسی به دنبال اطلاعات پزشکی است ، هنگامی که اطلاعات توسط شخصی با مدرک و تجربه پزشکی نوشته می شود ، تخصص را نشان می دهد.

مراقب محتوای YMYL باشید

ما در این پست وبلاگ کمی درباره صفحات پول یا زندگی شما صحبت کرده ایم. استاندارد این صفحات بالاتر از استاندارد سایر صفحات اطلاعاتی است. آیا احساس می کنید که صفحات شما را می توان صفحات YMYL دانست؟ سپس مطمئن شوید که در سطح تخصص رسمی در محتوای خود کار می کنید. گفته می شود ، نشان دادن تخصص خود در محتوا همیشه مفید است. حتی اگر ما در مورد صفحاتی صحبت می کنیم که ممکن است از آن استاندارد بالاتر برخوردار نباشند.

نشان دادن تخصص به خوانندگان شما نشان می دهد که می توانید بدانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید و این باعث ایجاد اعتماد بین شما و آنها می شود. ما در دنیایی زندگی می کنیم که رقیب تنها با یک کلیک فاصله دارد ، بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که با مخاطبان خود یک رابطه قابل اعتماد ایجاد کنید. یکی از راه های انجام این کار از طریق محتوای خود این است که تخصص ، اقتدار و قابل اعتماد بودن خود را در هر چیزی که می نویسید نشان دهید.

نکته پاداش: طرحواره به Google کمک می کند تا محتوای شما را درک کند

یک راه عالی برای کمک به Google برای درک این که شما کی هستید و صفحات شما در مورد چیست ، استفاده از داده های ساختار یافته Schema در سایت شما است. اگر با داده های ساختار یافته آشنا نیستید ، می توانید در اینجا درباره امکانات بیشتر بخوانید. خوشبختانه ، برای استفاده از Schema نیازی نیست که متخصص فنی باشید – فقط افزونه Yoast SEO را نصب کنید و ما بقیه موارد را بر عهده می گیریم!

بیشتر بخوانید: EAT (تخصص ، اقتدار و اعتبار) چیست؟ »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!