کدام بهتر است؟ تبلیغات دیجیتال یا تبلیغات سنتی؟ از تفاوت تبلیغات دیجیتال با تبلیغات سنتی چقدر می دانید؟

این سوالیست که همیشه مشتریان از ما می پرسند و ما همیشه یک جواب داریم؛ هر دو خوب هستند. بیایید این دو را با هم مقایسه کنیم و تفاوت هایشان را بررسی کنیم.

تبلیغات سنتی

تبلیغات سنتی را می توان به عنوان یک استراتژی خارجی در نظر گرفت که در آن شرکت می‌تواند پیام برند خود را به مخاطبان هدف خود، بلند و واضح منتقل کند. این کار می‌تواند از طریق تبلیغات چاپی، تبلیغات رادیویی، تبلیغات تلویزیونی، خبرنامه های تبلیغاتی، بیلبورد، کارت اعتباری، رویدادهای شبکه‌ای و … انجام شود. همه اینها روش های آزموده شده برای رسیدن به مشتریان احتمالی هستند. این روش های تبلیغاتی از دیرباز بوده اند و هنوز هم به خوبی جواب می دهند.

همچنین برای درک تفاوت تبلیغات دیجیتال با تبلیغات سنتی باید بدانید، بازاریابی سنتی دسترسی به مخاطبین هدف را آسان‌تر می‌کند. اگر شما افراد یک محل خاص را هدف قرار می‌دهید، فقط کافیست یک تبلیغ رادیویی در آن منطقه پخش کنید یا تراکت، بروشور و کاتالوگ خودتان را به صندوق‌های پستی آن محدوده ارسال می‌کنید.

به این خاطر که مردم مدتها در معرض این گونه تبلیغات بوده اند، درک پیام‌هایی که از این نوع تبلیغات به آن‌ها منتقل می‌شوند را آسان‌تر می‌یابند. آن‌ها دقیقا می‌دانند که بعد از اینکه پیام شما را دریافت می‌کنند چه کار باید بکنند.

تبلیغات سنتی تلاش می کند توجه مشتریان احتمالی را به خود جذب کند و آنها را نگه دارد. اینگونه که اطلاعات را به صورت کپی های فیزیکی در اختیار آنها می گذارد و آن‌ها می‌توانند بارها و بارها آن را مرور  کنند. این می‌تواند حتی پیام شما را به یاد ماندنی کند. هرچند که ممکن است چاپ و تهیه ی این مواد تبلیغاتی گران و هزینه بر باشد.

تبلیغات دیجیتال

برای فهم تفاوت تبلیغات دیجیتال با تبلیغات سنتی خوب است بدانیم که تبلیغات دیجیتال از دو جهت بر شیوه ی سنتی برتری دارد، اول تعامل دوسویه بین برند و مشتریان و دوم امکان اندازه گیری نتایج استراتژی تبلیغات.

تبلیغات دیجیتال، تعامل بین مشتریان و برند را آسان تر می کند. در این روش مشتریان به راحتی می توانند آنلاین خرید کنند، امتیاز و بازخورد بدهند و اینگونه کل بازار این نظرات را می بینند. وب سایت‌ها و صفحات شبکه های اجتماعی برندها تمام اطلاعاتی را که به منظور تصمیم‌گیری مشتری نیاز دارد را فراهم می‌کنند.

استراتژی تبلیغات دیجیتال، برخلاف روش سنتی آن درونی است. به این معنا مشتریان با برند به طور مستقیم در ارتباط هستند. در این روش مشتریان از طریق اینترنت محصول خود را پیدا می کنند، درباره آن تحقیق می کنند، خرید می کنند و میزان رضایت خود را بیان می کنند. برند تنها باید تلاش کند که در نتایج این جستجو ها خود را نمایش دهد.


می توانید برای نمایش وبسایتتان در نتایج اول گوگل با ما تماس بگیرید.


موارد دیگر تفاوت تبلیغات دیجیتال با تبلیغات سنتی چیست؟ در تبلیغات سنتی شما باید زمان زیادی را منتظر بمانید تا بفهمید آیا تلاشهایتان مثمر ثمر بوده یا نه، اما در این شیوه ی نوین تبلیغات شما می توانید از ابزارهای دقیق تر و آسان تری برای تحلیل نتایج تبلیغ خود استفاده کنید.

قسمت جذاب تبلیغات دیجیتال این است که مخاطب می تواند انتخاب کند پیام تبلیغاتی شما را چگونه دریافت کند. ممکن است برخی دوست داشته باشند پست های وبلاگ شما را دو وبسایتتان مطالعه کنند، درحالیکه برخی دیگر ترجیح می دهند که یک ویدئو کلیپ را تماشا کنند و در مقابل شما هم می توانیدمخاطبانتان را از هرکجای دنیا، هر سن و سال و هر جنسیتی  که بخواهید انتخاب کنید و هدف قرار دهید.

خب… پس تبلیغات دیجیتال و مدرن بهتر از شیوه ی سنتی است!!! خیر. این دو شیوه در کنار هم و با توجه به برند شما باید به کار گرفته شوند. توجه کنید که این دو روش تبلیغاتی هیچ گاه جای یکدیگر را نمی گیرند.

در ادامه در رابطه با برندهایی که از هر دو استراتژی تبلیغاتی استفاده کرده اند صحبت می کنیم تا به خوبی تفاوت تبلیغات دیجیتال با تبلیغات سنتی را درک کنیم:

کوکا کولا؛ در کمپین تبلیغاتی «کوکا رو شریک شو!» موفق شد دو شیوه ی تبلیغاتی سنتی و نوین را با موفقیت با هم ترکیب کند. از طریق بازاریابی سنتی به مشتریان کمک کرد تا نام خود را روی بطری‌های نوشابه کوکا پیدا کنند. آن‌ها با استفاده از هشتگ مشتریان را تشویق کرد تا عکس‌های خود را ( با محصول مورد نظر ) در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. ۹۹۸ میلیون اثر در توییتر، ۱۱۱،۰۰۰ دنبال کننده، ۲۳۵،۰۰۰ توئیت، و ۱۵۰ میلیون بطری شخصی که به فروش رسید … نتایج واقعا شگفت‌انگیز بودند.

مک دونالد برند دیگری بود که تبلیغات سنتی و دیجیتال را ترکیب کرد. همزمان با حضور پررنگ در شبکه های اجتماعی، از تبلیغات چاپی و بیلبورد برای جلب توجه بیش‌ترین تعداد مصرف کنندگان بالقوه استفاده کرد. به این صورت اطمینان حاصل کرد، که پیغام مک دونالد به انواع مشتریان، صرف نظر از انتخابشان برسد


اگر هنوز نمی توانید بین تبلیغات سنتی و مدرن انتخاب کنید، با آژانس ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.


Share This Story, Choose Your Platform!