تکنولوژی و نکات آن در طراحی کاتالوگ

تکنولوژی و نکات آن در طراحی کاتالوگ

در دنیای ما که دنیایی سراسر تبلیغ است معرفی مفاهیم اساسی به مصرف کنندگان بدون در نظر گرفتن تحولات و تغییرات دیجیتال غیر ممکن است و جنبه‌های دیجیتال و مدرنیزه در استراتژی بازاریابی جزو برنامه‌های اساسی به شمار می آیند. ولی با این حال نمی‌توان کاملا به آن تکیه کرد و استراتژی‌های قدیمی را نیز به کار نبرد. یکی از این استراتژی‌ها کاتالوگ است. تکنولوژی در طراحی کاتالوگ نیز وارد شده است.

طرح‌ها و استراتژی‌های قدیمی به روز شده اند و با مدرنیزه شدن توانسته اند با روش‌های امروزی رقابت کنند. برای مثال دامنه صفحات و اندازه یک کاتالوگ گاهی به بیش از 100صفحه می رسد. اکثر کاتالوگ‌های تخصصی با تعداد صفحات بسیار زیادی نسبت به قبل در حال عرضه شدن هستند و این نشان می دهد که علاوه بر اینکه این ابزارهای قدیمی هنوز حفظ شده اند بلکه توانسته‌ اند بازار را به خوبی بشناسند و هنوز مشتریان خود را داشته باشند. همچنین سهمی از بازار تبلیغات داشته باشند.

هدف کاتالوگ‌ها ثابت باقی مانده است و هدف آن برای مصرف کنندگان چیزی جز ارایه تجربه‌ها برای لذت بردن از یک خرید و رسیدن به آسایش و برای بازاریاب‌ها افزایش فروش است.

در هنگام توسعه و ایجاد یک استراتژی بازاریابی مانند کاتالوگ موارد زیر را در نظر بگیرید تا طرح شما با تجربه و نوآوری همراه باشد.

کاتالوگ چاپی دیجیتال، رد پای تکنولوژی در طراحی کاتالوگ

به کاتالوگ چاپی نباید مانند یک کاتالوگ دیجیتال نگاه کرد. نه تنها فکر چاپ را داشته باشید بلکه جنبه‌های دیجیتالی شدن آن را نیز در نظر داشته باشید. در مورد راه‌هایی که می توان یک کاتالوگ را به صورت دیجیتالی نمایش داد اینگونه در نظر بگیرید که یک کتاب چاپ شده آنلاین را به کاربر خود ارائه می دهید. سعی کنید تجارب خود را به مصرف کنندگان به صورت جذاب منتقل کنید.

ویژگی‌های خلاقانه در خارج از کاتالوگ

تکنولوژی و نکات آن در طراحی کاتالوگسعی کنید کاتالوگ خود را به یک داستان مصور تبدیل کنید. داستانی که در مصرف کننده احساسات ایجاد کند. عناصر خلاقانه در این زمینه می تواند برند را برجسته تر کند و ارائه تجربیات نیز می تواند خرید را به یاد ماندنی تر کند. مثلا از تصاویر سه بعدی که در چاپ مرسوم شده اند استفاده کنید.

طراح باید آینه شما باشد و تجارب شما را به درستی در کاتالوگ منعکس کند. برای مثال زمانی که مصرف کننده یک کاتالوگ مربوط به یک فروشگاه لباس را ورق می زند باید خود را در فروشگاه و در هنگام انتخاب لباس احساس کند. دقیقا مانند زمانی که وقتی یک مصرف کننده به یک صفحه وب مراجعه می کند و قادر است هر نوع محصولی را انتخاب کند. این می تواند یک از تأثیرات حضور تکنولوژی در طراحی کاتالوگ باشد.

همچنین آیتم‌هایی که در صفحه ی اول در نظر می گیرید می توانند مانند ورودی فروشگاه شما تلقی شوند و مصرف کننده را به خود جذب کنند.

اولویت شما ، هدف مصرف کنندگان است

مانند مصرف کنندگان تصمیم بگیرید. کدام محصول را دوست دارید و کدام یک کارآیی برای شما ندارند و شما را به هدفتان نمی رسانند. این تصمیمات هدفمند باعث می شوند خرید شما تحت تاثیر قرار بگیرد و مشتریان به شما نزدیک‌تر شوند.

به یاد داشته باشید اول محتوای صحیح ارائه دهید و سپس به دنبال فروش باشید. سعی کنید مدل‌های متفاوتی ارائه دهید تا هم بینش عمیق‌تری در مشتری ایجاد کنید و هم آینده‌نگری داشته باشید تا مشتریان به شما وفادار بمانند. در نظر داشته باشید که بازاریابی امری ضروری ولی زمان بر است و برای رسیدن به نتیجه باید منتظر بمانید.

کاتالوگ یک گفتگو بین شما و مصرف کننده

تکنولوژی و نکات آن در طراحی کاتالوگکاتالوگ را یک ابزار ارتباطی با مصرف کنندگان تصور کنید. این گفتگو و یا داستان، پایانی ندارد این آغاز راهی است برای گفتگو‌های بیشتر برای اینکه آنها را ترغیب به یادگیری و در نتیجه خرید بیشتر کنید می‌توانید وب سایت اینترنتی خود را به آنها معرفی کنید تا مقالات تخصصی شما را در آنجا بخوانند و یا از سایر راه‌های ارتباطی کمک بگیرید تا آنها با شما همراه شوند. حضور تکنولوژی در طراحی کاتالوگ ارتباط شما را با مخاطب تقویت می کند.

برای شروع می توانید در کاتالوگ خود ذکر کنید خرید صد نفر اول شامل تخفیف و یا با داشتن این کارت شما ۲۰٪ تخفیف دریافت می کنید و تا پایان ماه فقط فرصت استفاده دارید.

و در آخر در نظر داشته باشید که بازاریابی از طریق کاتالوگ سال‌های زیادی است که اثبات کرده است فروش شما را بالا می برد پس از هزینه کردن در این راه هراسی نداشته باشید و کار خود را به یک آژانس تبلیغاتی بسپارید.

Share This Story, Choose Your Platform!