نکات شگفت انگیز برای موفقیت در طراحی کاتالوگ جذاب تر

جذاب تر شدن کاتالوگ

با بازار رقابتی روبه رو هستیم که امروزه محصولات مشابه در کارایی را با شکل و شمایل مختلف معرفی می کند و تنها این بازاریابی است که می تواند یک محصول را به محصولی موفق و پر فروش در بازار تبدیل کند. در ادامه چند نکته شگفت انگیز برای جذاب تر شدن کاتالوگ به شما معرفی می کنیم.

ایجاد تقاضا از طریق طراحی عالی

طراحان کاتالوگ که در کار خود موفق بوده اند آموخته اند که باید تقاضا و تمایل به خرید محصولات را از طریق احساسات در مردم ایجاد کنند. طراحی کاتالوگ در ابعاد بزرگ محصولات را در بهترین حالت نمایش می دهد و این احساس را به مشتری می دهد که تصور کند با محصولات شما زندگی را بهبود می بخشند و احساس خوبی را خواهد داشت. از یک سیستم موسیقی تا لوازم آشپزخانه روش ارائه بر انتخاب محصول توسط مصرف کننده تاثیر گذار است.

علت یک طراحی کاتالوگ موفق چیست؟

بیش از اندازه صفحات را پر نکنید! با اضافه کردن محصولات در کنار هم و ذخیره کردن تعداد صفحات درست است که بر بودجه مدیریت می کنید اما مشتریانی که ازاین جهت از دست خواهید داد ضرر بیشتری را متوجه شما می کنند. پس سعی کنید در هزینه های دیگری صرفه جویی کنید تا بتوانید برای جذاب تر شدن کاتالوگ انعطاف بیشتری به خرج دهید.

استفاده از یک عکاس حرفه ای که محصولات شما را در نور قرار دهد تا روشنایی آنها بالا برود و جذاب تر شوند نیز در فروش و موفقیت کاتالوگ تاثیر گذار خواهد بود. یک محیط مناسب را برای طرح خود انتخاب کنید. شما احتمال می دهید مشتریان دوچرخه هایی را که در کنار هم قرار گرفته اند انتخاب کنند یا دوچرخه ای را که به تنهایی و توسط یک دوچرخه سوار بر فراز یک کوه است را می پسندند. با طراحی درست یک حق انتخاب به آنها بدهید.

جزئیات حیاتی در طراحی کاتالوگ

اطلاعات کافی در مورد محصول خود به مشتری ارائه دهید تا تصمیم آگاهانه ای بگیرند و پس از خرید احساس رضایت کرده به شما اعتماد کنند و مجدد از شما خرید کنند.

برای جذاب تر شدن کاتالوگ، اطلاعات را به روز ارائه دهید. مثلا در زمینه تلفن همراه جزئیاتی مثل اندازه صفحه نمایش ، نسخه سیستم عامل مهم است ولی در یک محصول مثل لوازم برقی میزان مصرف برق، کارکرد مفید مهم بشمار می آید.

شاید هر روز تعداد زیادی کاتالوگ را مشاهده می کنید که یا طرح درستی ندارند یا طرح درستی دارند و راه ارتباطی ضعیفی با مشتری خود انتخاب کرده اند. مثلا مشتریانی که کاتالوگ جذابی را می بینند و در پایان تنها راه ارتباطی آنها یک ایمیل و یا یک شماره تماس است.

کاتالوگ هنوز یک ابزار و استراتژی تبلیغاتی قدرتمند در فروش واقعی به حساب می آید  و شما هنوز باید اعتماد مشتریان را جلب کنید پس همیشه چندین راه ارتباطی به روز و معتبر در اختیار آنها قرار دهید.

نکات شگفت انگیز در موفقیت در طراحی کاتالوگ
ارتباط با مشتری

ارتباط با مشتری فقط از طریق تماس اتفاق نمی افتد. انتخاب یک رنگ مناسب و رنگ سال می تواند مشتریانی زیادی را تا سال ها با شما همراه سازد. رنگ، نام تجاری، نوع کاغذ، اندازه کاتالوگ جزئیات بسیار تاثیر گذاری هستند که مشتریان سخت گیر و با احساسات آن را درک می کنند . پس به مواردی که مصرف کنندگان در بازار محصولات شما به آن اهمیت می دهند توجه کنید سعی کنید به آنها دقت کنید و محصولی را به آنها ارائه دهید که نیاز دارند تا به جذاب تر شدن کاتالوگ کمک کرده باشید.

Share This Story, Choose Your Platform!