طراحی جلد کاتالوگ، به اندازه طراحی صفحات داخلی آن اهمیت دارد! شما فقط یکبار فرصت دارید که با طراحی خلاقانه ی جلد کاتالوگ، مخاطب را در نگاه اول آنقدر جذب کنید که راغب شود به صفحات داخلی کاتالوگ نگاهی بیندازید.

طرح  جلد کاتالوگ باید روشن و صریح باشد.

نام شرکت و لوگوی شما باید در اولین نگاه به چشم خواننده بیافتد. طوری نام شرکت خود را طراحی کنید که برای خواننده آشنا و خوانا باشد.  پس از طراحی جلد کاتالوگ، دو راه برای تماس با خود قرار دهید: شماره تلفن و آدرس وب سایت تا مشتری بتواند از همان ابتدا با شما تماس بگیرد.

مشتری را  تشویق به خرید کنید.

چاپ کاتالوگ یکی از روش های فروش محصولات و کالای شماست. طرح روی جلد کاتالوگ باید به اندازه کافی افراد را تشویق به خرید کند. عباراتی مثل ” صفحه 6 را نگاه کنید” یا “با ما همین امروز تماس بگیرید” باعث به جریان انداختن غلطک خرید می شود.

در طرح جلد کاتالوگ، طرح های تشویقی خود را قرار دهید.

هر نوع تخفیف، ارسال رایگان، گارانتی محصول، بیمه و .. باید به طور خلاصه در جلد کاتالوگ درج شود. منتظر نشوید مشتریان نگاهی به داخل کاتالوگ بیاندازند. بهترین پیشنهاد خود را اول معرفی کنید.

برای عکس جلد کاتالوگ از یک محصول ممتاز استفاده کنید.

محصولی انتخاب کنید که اکثر مشتریان شما به آن مراجعه می کنند. همچنین خوب است کنار آن، شماره صفحه را قرار دهید تا افراد تشویق به ورق زدن کاتالوگ شوند.

جلد کاتالوگ

طرحی که انتخاب می کنید باید با برند شرکت شما هم خوانی داشته باشد.

طرح روی جلد کاتالوگ شما باید با دیگر مؤلفه های بازاریابی شما هم خوانی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما زمینه ی سنتی است نباید جلد کاتالوگ جلوه مدرن داشته باشد. شما باید امانت دار نام برند خود باشید تا کاتالوگ بتواند اعتبار شما را در بازار تثبیت کند.

طرح جلد کاتالوگ را از دیدگاه مشتریان ببینید.

در پایان کار، وقتی در حال طراحی پیام نهایی جلد کاتالوگ هستید به این فکر کنید که مشتری ها از آن چه چیزی دریافت می کنند. آیا آنها چیستی کسب و کار شما را می فهمند؟ آیا خدمات یا محصولاتی که شما ارائه می کنید برای آنها روشن است؟ با نگاهی به آینده کاتالوگ خود را بیش از پیش اثربخش سازید.

شجاع باشید, چیزی نو ارائه دهید.

در طراحی جلد کاتالوگ همیشه به پشت سرتان نیز نگاه کنید و کاتالوگ های قبلی را نیز مد نظر قرار دهید. همبستگی با کاتالوگ های قبلی و القاء حس آشنا بودن کاتالوگ از عوامل موفقیت کاتالوگ شماست. مشتریان جدیدی مد نظر قرار دهید اما مشتریهای قبلی را نیز فراموش نکنید. آیا آنها با کالاهای جدید شما آشنایی دارند؟ تغییر یکباره جلد کاتالوگ باعث می شود مشتری های فعلی شما را نشناسند. بنابراین هر زمان که یک کاتالوگ جدید طراحی می کنید یک المان آشنا برای مشتری های حاضر در آن قرار دهید. طرح های قدیم و جدید را در هم بیامیزید.

در طراحی توازن را رعایت کنید.

یک راه برای جلوگیری از سردرگمی مشتری، کم کردن تراکم جلد کاتالوگ از انواع تصاویر، رنگ ها و متن هاست. با این کار مانع از آن می شوید که مشتری به کالاها نگاه مجزا بیندازد زیرا چند کالا در برابر دید او قرار دارد و او را سردرگم می کند. چشم آنها را به چند آیتم مجزا هدایت کنید به آیتم هایی که شرکت شما را ار بقیه مجزا می سازد و معرف برند شماست.


آژانس تبلیغاتی سئواینلاین، با همکاری طراحان جوان و خلاق سابقه ی درخشانی در طراحی کاتالوگ در اصفهان و ایران دارد. با ما در تماس باشید…


Share This Story, Choose Your Platform!