چگونه کلمات کلیدی انتخاب کنیم !

برای ورود به دنیای سئو وب سایت، مهم ترین قدم انتخاب کلمات کلیدی و کلمات هدف مناسب برای یک وب سایت می باشد. برای رسیدن به هدف ما که بالا آوردن و بهینه سازی سایت می باشد یافت این کلمات از اولین قدم های کار میباشد.

با توجه به هدف سایت مورد نظر تا حدودی متوجه میشویم که از چه کلماتی باید استفاده کنیم. مثلا برای سایت فروشگاه اینترنتی، مثلا از کلمات خرید، فروش، ارزان و غیره استفاده میکنیم.

در واقع سوالی که قبل از هر اقدامی برای سئو سایت باید به جواب آن برسیم این است که : میخواهیم وب سایت برای چه کلماتی در گوگل بالا بیاید ؟

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی هدف مناسب برای سئو

انتخاب کلمات کلیدی صحیح و مناسب برای سئو اهمیتی برابر با انجام صحیح اقدامات سئو می باشد و مانند نقشه برای رسیدن به گنج می باشد.

اگر وب سایت شما برای کلماتی در گوگل بالا بیاید که مخاطب کمی داشته باشد بهیه سازی انجام شده ارزشی نخواهد داشت. و منجر به هدف اصلی که فروش میباشد نخواهد شد.

مساله مهم دیگر این است که اگر یک سایت برای کلمات کلیدی هدف پر مخاطب سئو شود، باز هم نمی توان گفت که کار به درستی انجام شده. شاید مخاطبان کلمه ی کلیدی زیاد باشند ولی آن موضوع متفاوت از هدف وب سایت بهینه سازی شده باشد.

مثلا برای فروشگاه اینترنتی اسباب بازی ممکن است سایت را برای کلمه قطار بازی بهینه کنید در حالی که کسانی که این کلمه را در گوگل جستجو میکنند به دنبال خرید اسباب بازی نباشد و با کلمه خرید اسباب بازی بهتر به نتیجه دلخواه برسید. پس راه حل چیست ؟

آماده کردن یک لیست بلند بالا کلمات مورد نظر و فقط با فکر کردن می توان به کلمات دست یافت.

اینکه بین لیست بلند بالایی که برای سئوی سایت مناسب از کلمات کلیدی خوب و مرتبط پیدا شده، کدام یک ارزش و اهمیت بیشتری پیدا می کند؟

روش انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای بهینه سازی سایت  !

 در واقع برای رسیدن به کلمات کلیدی مناسب تا حدودی با فکر کردن و توجه به اهداف سایت میتوان به کلمات کلیدی هدف و مناسب دست یافت .

رابطه کلمات کلیدی با سئو

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!