انتخاب کلمات کلیدی هدف سئو بین لیست کلمات !

کلمات کلیدی هدف باید ویژگی های زیر را داشته باشند :

  • زیاد جستجو شوند: کلمات کلیدی که بیشتر از بقیه جستجو می شوند، مشخصا از آن هایی که جستجوی کمتری در گوگل دارند بهتر هستند.
  • به درستی هدف سایت را منتقل کنند : با توجه به اهداف سایت سئو، تعدادی پیشوند و پسوند مناسب برای کلمه کلیدی پیدا کنیم و آن هایی که مناسب نیستند را حذف کنیم.
    .

ابزار ها ی انتخاب کلمات کلیدی مناسب به عنوان هدف سئو

پاسخ به این سوال که آیا کلمات کلیدی منتخب ما، به درستی و با دقت مناسب هدف سایت سئو شده را منتقل می کنند یا خیر، نیاز به ابزار خاصی ندارد. با کمی فکر کردن و تحلیل می توان به این سوال جواب داد.

کدام کلمات کلیدی در گوگل  بیشتر جستجو می شوند؟

با دانستن اینکه مردم چه چیزهایی در گوگل جستجو میکنند میتوانیم کلماتی که محبوبیت بیشتری در جستجوی گوگل دارند را بشناسیم و از آنها برای هدف سئو وب سابت استفاده کنیم .

وبسایت ها و سرویس های رایگان و پولی زیادی هستند که اطلاعات جستجو های پر طرفدار تر را در اختیار سئو کاران قرار می دهند.
از جمله منابعی که بسیار قابل اطمینان و فدرتمند هستند میتوان به گزینه های زیر اشاره کرد

  •  Google Adwords: این سرویس گوگل به این دلیل که به زبان پول در آوردن مسلط است. می داند که مردم وقتی می خواهند چیزی را بخرند از چه کلماتی استفاده می کنند. این تحلیل و اطلاعات در طول زمان های بسیار طولانی به دست آورده و روز به روز هم اطلاعاتش بیشتر می شود. گوگل این اطلاعات را از خرید هایی که از بخش adwords تحت عنوان تبلیغات کلیکی یا همان PPC ( Pay Per Click ) انجام می شود جمع آوری کرده است.
  •  استفاده از حدسیات گوگل ( ( Related Searches منظور همان عباراتی هستند که وقتی کلمه ای را در گوگل جستجو می کنید، در هنگام تایپ کردن گوگل آن ها را به شما “پیشنهاد” یا همان Suggest می کند. این پیشنهادات می تواند کمک کننده در انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سئو باشند.
  •  استفاده از سایت های دیگر مانند SEMrush, Moz و غیره. این سایت ها داری دیتا بیس بزرگی از کلمات جستجو شده در گوگل میباشند . این دیتا بیش های قوی ابزار قدرتمندی می باشد . سایت moz.com یک تکنیک دیگری نیز دارد که به شما این امکان را می دهد که سایت هایی که در کلمه کلیدی مد نظر شما جایگاه مناسبی هستند در چه کلمات کلیدی دیگری در رتبه بالایی قرار دارند
  •  آنالیز و بررسی سایت های رقیب : بررسی سایت های رقیب منبع بسیار خوب و در دسترس برای انتخاب کلید هدف برای وب سایت شما می باشد . با یک بررسی ساده می توان یافت که رقبای شما در چه سطحی می باشند .

اکنون که با استفاده از ابزار های آنالیز به لیستی از کلمات برای هدف قرار دادن سو شده اید . گام بعدی انتخاب کلمه کلیدی برای هدف قرار دادن در سایت شما می باشد . این انتخاب به طور شگفت انگیزی میتواند باعث بهینه تر و قدرتمند تر شدن کسب و کار ما شود .

برای اینکه بدانیم کدام یک از کلمات داخل لیست را استخراج کنیم و به عنوان هدف قرار دهیم نیاز به ابزار خاصی ندادر به جز یک ذهن متفکر و نکته بین!

 کلمه کلیدی مناسب سئو سایت  !

 شما باید با بررسی جوانب کلماتی انتخاب کنید که با محتوی گذاری بر اساس آن کلمات سایت شما در سو قدرتمند و در مسیر هدف کسب و کار شما قرار بگیرد . در واقع رسیدن به پاسخ این سوال که قرار است چه کاری انجام دهیم ؟ میتواند شما را در این انتخاب کمک کند .

مخاطبین کلمات کلیدی میتواند دسته ای از افراد باشند که مستقیما هدف تجاری را دنبال نمی کنند و صرفا به دنبال مطالبی هستند که در کسب و کار ما حرف اول را میزند منطقی است افرادی هستتند که به دنبال مطالعه و به دست آوردن اطلاعات بیشتر علایق خود می باشد که این دسته میتوانند مخاطبین فعالی برای سایت شما در نظر گرفته شود و به عنوان خریداران بالقوه محصول شما باشند.

سته ای دیگر خریداران واقعی محصولات وب سایت شما می باشد . دسته ای دیگر از مخاطبین کلمات کلیدی شما می توانند خریداران عمده هدف شما باشند این دسته ممکن است درصد کمی از بازدیدکنندگان شما باشند ولی همین درصد کم میتواند برای شما سود آوری خوبی به همراه داشته باشد

حالا سه دسته کلمات کلیدی را برای سئو در اختیار داریم. کافی است که کلمات کلیدی این سه دسته را در لیستی که از قدم اول در اختیارمان است بیابیم و بهترینشان را که هدف را بهتر می رسانند و در عین حال ، جستجوی بیشتری از آن کلمه انجام می شود را برگزینیم.

تبریک ! تا اینجا شما توانسته اید برای سایت خود کلمه کلیدی را انتخاب کنید.

رابطه کلمات کلیدی با سئو

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!