اپرا وینفری کیست؟

اپرا وینفری در سال ۱۹۵۴ در می‌سی‌سی‌پی، از مادری نوجوان به دنیا آمد. مادرش ورنیتا لی ۱۸ ساله خدمتکار بود. پدرش ورنن وینفری ۲۰ ساله در ارتش خدمت می‌کرد. تا ۶ سالگی نزد مادربزرگش در روستایی در می‌سی‌سی‌پی زندگی کرد. با کمک مادربزرگ توانست در کودکی خواندن و نوشتن را بیاموزد او در ۳ سالگی انجیل و سرودهای مذهبی در کلیسا را از حفظ می‌خواند. در سنین کودکی مورد تجاوز قرار گرفت.اما اکنون یکی از ثروتمندترین زنان جهان است.. او روزی به خودش قول داده بود که شرایط زندگی اش تغییر خواهد کرد. به همین دلیل است که می خواهیم رازهای موفقیت را از زبان او بشنویم.

اکنون هفت توصیه ای که “ملکه رسانه ها” برای موفقیت بیان کرده است را با هم می خوانیم و در پایان هر نکته جمله ای از او را قرار می دهیم.

  1. رویای خود را بیابید!

مادربزرگ اپرا به عنوان یک خدمتکار کار می‌کرد و انتظار داشت که نوه او هم روزی به همان شکل زندگی کند. بزرگ‌ترین آرزوی مادربزرگ برای این دختر جوان یافتن خانواده‌ای خوب بود که برای آنها کار کند و با وقار و احترام با او رفتار کنند. اما اپرا به خوبی می‌دانست که این چیزی نیست که او آرزویش را دارد. او به صدای درون خود گوش داد که می‌گفت : ” زندگی من تغییر خواهد کرد.” او این صدا را دنبال کرد و اجازه داد او را به مسیری درست در زندگی هدایت کند. همه ما آن صدای درونی را داریم. فقط برخی از ما با دلیل یا بدون دلیل گوش دادن به آن را متوقف می کنیم. از خودتان بپرسید: رویای من چیست ؟ چه کار باید بکنم ؟ چه کسی می‌خواهم باشم؟ این یکی از رازهای موفقیت برای ماست.

بزرگ‌ترین ماجراجویی که شما می‌توانید انجام دهید این است که رویاهای خود را زنده کنید!

 

  1. در هر قسمتی از زمان، یک قدم بردارید!

هنگامی که رویای خود را پیدا کردیم، وقت آن است که به آن نزدیک شویم. هنگامی که با یک چالش جدید شروع می‌کنیم، دیگر احساس شکست برایمان ترس ندارد. به جای این که خودتان را در تمام افکار بعضاً بیهوده غرق کنید، از خودتان این سوال را بپرسید: ” حرکت بعدی چیست؟ ” از همان لحظه حرکت مناسب بعدی تا رسیدن به هدفتان برای شما معلوم می شود.

” انجام بهترین کار در لحظه کنونی ، شما را برای موقعیت های آینده آماده می کند”

 

  1. فرصت ها را به سادگی از دست ندهید!

اپرا درباره رازهای موفقیت دیگر چه می گوید؟

من شانس را قبول ندارم. از نظر من شانس آماده‌ شدن برای  فرصت ها است. به یاد داشته باشید که هر چیزی که در زندگی شما اتفاق‌افتاده، شما را برای لحظه‌ای که قرار است بیاید ، آماده کرده است. شما باید تجربیات قبلی خود را در آغوش بگیرید تا بتوانید در لحظاتی که فرصت ها به سراغ شما می آیند از آن ها استفاده کنید.

” من به شانس اعتقاد ندارم و در زندگی من هیچ شانسی وجود نداشته است ”

 

  1. هرکسی ممکن است اشتباه کند!

وقتی که من نوجوان بودم، مورد تجاوز قرار گرفتم. با این حال اکنون کینه ای از کسانی که مرا مورد تجاوز قرار دادند، به دل ندارم. سعی کنید ببخشید و روح بزرگی داشته باشید که بتوانید از ضعف هایتان، برای ارتقا و قدرت بخشیدن به روحیاتتان استفاده کنید. همچنین اگر خودتان دچار اشتباه شدید، لازم نیست خود را سرزنش کنید! هر کسی ممکن است دچار اشتباه شود. خود را از دست کسی که تا حالا بوده اید، برهانید! رازهای موفقیت به همین سادگی هستند.

” جراحات و زخم های خود را به معرفت و تعقل تبدیل کنید”

 

  1. شما فقط خودتان را می توانید کنترل کنید!

من مجری یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی آمریکا به مدت چند دهه بودم. برای حفظ این موفقیت، رویکرد ساده‌ای نسبت به دیگر نمایش‌های رقابتی داشتم: وقت خود را صرف نگاه کردن به آن‌ها نمی کردم!

شما فقط باید روی خودتان کنترل و تسط داشته باشید نه دیگران. این کاری است که شما باید انجام بدهید. به جای آن که به رقابت دیگران نگاه کنید، سعی در بهبود وضعیت خودتان داشته باشید!

در مسابقه زندگی. اگر لحظه ای بایستید و به عقب نگاه کنید، افراد دیگر، به زودی به شما خواهند رسید!

 

  1. همه ما هم همین کار را می کنیم!

در ادامه رازهای موفقیت ببینید اپرا چه می گوید:

در برنامه هایم سعی کردم یک چیز را که مردم واقعا به آن نیاز داشتند به آنها یاد بدهم: مهربانی! این ناشی از باور من است که هیچ فرقی با مردم ندارم. من اگر میلیاردر هم باشم، تنها ممکن است کفش هایم با افراد دیگر متفاوت باشد. اما هردو مثل هم انسانیم! ما همگی به دنبال یک چیز هستیم: برآورده کردن والاترین رسالت خودمان به عنوان یک انسان. هیچ تفاوتی وجود ندارد که در یک نانوایی کار کنید یا به عنوان یک هنرمند مشهور شناخته شوید

عالی‌ترین و بزرگ‌ترین رویکرد ممکن را برای زندگی خود ایجاد کنید، چون شما در نهایت تبدیل به کسی می شوید که در خیالتان به آن فکر می کنید!

  1. آرام باشید! همه چیز مرتبه!

در یک نمایش تلویزیونی، قرار شد که من نامه ای به خودِ 19 ساله ام بنویسم! مهم ترین چیزهایی که میخواستم به جوانیِ خود بگویم این بود: من زیبا هستم، من مجبور نیستم از چیزی بترسم و اینکه این اتفاق خواهد افتاد! دائماً به خود بگوئید، همه چیز مرتب است. دلیلی برای نگرانی وجود ندارد

” من طی یادداشتی به خودم گفتم: ” آرام باش دختر، همه چیز مرتب است “.

این رازهای موفقیت را هر روز با خود تکرار کنید.

Share This Story, Choose Your Platform!