در طول سالهای گذشته، الگوریتم گوگل تغییرات بسیاری کرده است و با اطمینان خاطر می توان گفت که این تغییرات برای کاربران باورکردنی نبود. اکنون راحت تر از همیشه می توانید اطلاعات مرتبط با جستجوهای خود را بیابید و چنین چیزی را مدیون الگوریتم شگفت انگیز موتور جستجوی گوگل هستیم.

تغییر بزرگی که به نظر آسان است، افزایش توجه به محتوای فیلم ها و فیلم های یوتیوب است که به طور مرتب در نتایج جستجو نشان داده می شود.

اگر ویدیویی در مورد موضوع سرچ شده وجود داشته باشد، گوگل آن را نشان خواهد داد.

بازاریابی ویدئویی، هنوز هم یک ابزار بسیار ارزشمند برای ارتقاء کلی تجارت است و مزایای بسیاری هم برای آن وجود دارد:

  • محتوای ویدئویی صفحه وب سایت یا همان Mobile Friendly است. دیدن یک فیلم با گوشی موبایل، راحت تر از خواندن یک مقاله طولانی است.
  • هر روزه توسط کاربران محبوبیت بیشتری خواهد یافت. آمار نشان می دهد که تا سال 2019، تقریبا 80 درصد از مصرف اینترنت جهانی، محتوای ویدئویی خواهد بود.
  • علاوه بر اینکه محتوای ویدئویی مزایای بیشماری دارند، آنها همچنین نقش بسیار بزرگی را برای سئو ایفا می کنند.

گوگل، روند مصرف جهانی را تشخیص داده است و موتورهای جستجوی خود را به منظور تولید محتوا ی ویدیویی بهینه سازی سایت کرده است. در این مقاله، ما 13 نکته را که با استفاده از محتوای ویدئویی میتوانید برای رتبه بندی در گوگل با استفاده از ویدئو به کار برید را به شما خواهیم آموخت.

بنابراین مستقیما به سراغ آن خواهیم رفت!

رتبه بندی در گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین

محتوای با کیفیت برای رتبه بندی در گوگل

قبل از هر سخن و اشاره ای لازم به ذکر است که وقتی سخن از گوگل و رتبه بندی گوگل به میان می آید، محتوای با کیفیت در راس قرار میگیرد و توجه به آن از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

چرا محتوای با کیفیت ؟

زیرا از دیدگاه گوگل، قرار دادن بهترین محتوا، بهترین تجربه ای است که کاربران می توانند به جستجوگران دهند. هرچه محتوا کیفیت بالاتری داشته باشد مخاطبان بیشتری را به خود جذب می کند و این چیزی است که بیشتر مورد توجه گوگل قرار می گیرد.

اگر ویدیوی شما از لحاظ کیفیت در حد عالی باشد، مخاطبان شما آن را به طور کامل تماشا خواهند کرد و سپس آن را با دوستان و مخاطبین خود به اشتراک خواهند گذاشت.

چنین ترکیب زمانی که صرف تماشا و لینک ها می شود، در رتبه بندی بهتر گوگل تاثیر مثبتی خواهد داشت.

رتبه بندی در گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین

از Youtube ( یوتیوب ) استفاده کنید

اگر تصمیم دارید فیلم درست کنید، باید آنها را در YouTube قرار دهید. روش های بسیاری وجود دارد که میزبانی ویدئوهای شما را در یوتیوب خواهد پذیرفت که به رتبه بندی شما کمک خواهد کرد.

اول نکته این است که یوتیوب به نوبه خود جزء محبوب ترین سایت ها محسوب می شود. با قرار دادن ویدیوهای خود در یوتیوب، می توانید از محبوبیت آن به نفع خود، برای مخاطبان خود بهره مند شوید.

میزبانی ویدئو ها بر روی سرور خود شما ممکن است سرعت لود سایت را پایین آورد. سرورهای یوتیوب برای لود سریع ویدیوها بهینه سازی می شوند. هیچ دلیلی برای عدم استفاده از آن وجود ندارد و یوتیوب باعث می شود که بتوانید به راحتی ویدیوهای را در وب سایت خود، رسانه های اجتماعی یا هر جای دیگری قرار دهید.

در پایان، ویدئوهای یوتیوب، تنها ویدئوهایی هستند که برای کلیپ پیشنهادی، مطلوب هستند.

از کلمات کلیدی در عنوان استفاده کنید

درست مانند هر محتوایی، رتبه بندی ویدئو  در نتایج جستجو نیاز به استفاده از کلمات کلیدی مناسب دارد.

بدون در نظر گرفتن اینکه ویدیو مناسب است یا نه، اگر عنوان مناسبی نداشته باشد، گوگل آن را مناسب با درخواست کاربر نخواهد دید. برخی از مکان هایی که می توانید در آنها از کلمات کلیدی برای ویدیو استفاده کنید، عبارتند از:

  • عنوان ویدیوی شما همان عنوان Page شما باشد
  • توصیف ویدیوی شما

در واقع، به این معنی نیست که شما باید عنوان را با کلمات کلیدی پر کنید، البته که چنین نیست. فقط اطمینان حاصل کنید که عنوان تا حدودی مربوط به موضوع باشد و حداقل یک کلمه کلیدی اصلی را استفاده کرده باشید.

 Video Metadata یا ابر داده های ویدئویی

به علت اینکه درباره توصیف ویدیو صحبت می کنیم، باید در مورد ابرداده های ویدئویی نیز بحث کنیم.

با استفاده از Video Metadata، ما در این مورد به عنوان توضیحات، عنوان ویدئو برچسب ها، زیر متن، زیرنویس ها و غیره صحبت می کنیم. همه این چیزها، از اهمیت خاصی برخوردار هستند، مخصوصا برای سئو سایت، زیرا گوگل محتوای این متن را خواهد خواند، تا رابطه ویدیو با جستجو را تعیین کند.

اطمینان حاصل کنید که برای پرکردن Video Metadata و قرار دادن تعدادی کلمات کلیدی مرتبط با آن، به زمان نیاز دارید.

یک نسخه کپی شده اضافه کنید

کپی نسخه ویدیویی بسیار مهم است، به خصوص هنگامی که ویدیوی خود را در یک وب سایت قرار می دهید. فقط ویدئو را در یک صفحه خالی قرار دادن کافی نیست. این صفحه هنوز نیاز به محتوایی دارد که گوگل بتواند بخواند.

اطمینان حاصل کنید که یک نسخه کپی به همراه مقدمه کوتاهی به ویدیوی اضافه کنید، که بوسیله خود ویدیو پیگیری شود. وقتی سخن از الگوریتم گوگل باشد این امر، کمک زیادی خواهد کرد

رتبه بندی در گوگل | سئواینلاین | سئو اینلاین

اهمیت طول ویدئو(برای بهتر یا بدتر شدن)

طول فیلم از اهمیت زیادی برخوردار است. می تواند اخبار خوب یا بدی برای شما با خود به همراه داشته باشد.

محتوایی که دقیق تر و معتبر تر باشد، بیشتر مورد پسند گوگل قرار می گیرد. به همین دلیل میانگین قابل قبول برای گوگل به طور متوسط بیش از 1000 کلمه است. و به ترتیب این میانگین برای محتوای ویدئویی نیز صدق می کند.

با وجود این، کاربران معمولا ویدیو های کوتاه تر را می پسندند. هیچ کسی زمان (و یا علاقه) ندارد که یک ویدیو 2 ساعته را تماشا کند برای اینکه بفهمد گوگل چگونه با استفاده از فیلم ها رتبه و امتیاز می دهد.

در عوض، فیلمی بسازید تا مردم وقت خود را صرف تماشای کل آن فیلم کنند. یک ویدیوی 2 دقیقه ای داشته باشید تا مردم به طور کامل آن را تماشا کنند، بهتر از این است که یک ویدیوی 20 دقیقه ای بسازید که مردم به محض دیدن مدت زمان فیلم، از دیدن آن صرف نظر کنند.

هدف ایده آل این است که سعی کنید که تماشاگران بیشتری را جذب کنید و برای این کار لازم است که تعادل خوبی بین طول فیلم و ارزش سرگرمی آن پیدا کنید.

تصویر Thumbnail

Thumbnail فیلم ها، نقش بسیار مهمی را در سئو و Organic Teraffic ایفا می کنند. اگر چه خود گوگل می تواند آن را تولید کند، بهتر است که زمانی را به انتخاب و تولید یک  Thumbnail فیلم اختصاص دهید. در اینجا، گوگل برای شما توضیح خواهد داد که چگونه آن را به طور دقیق انجام دهید.

متقاعد کردن دیگران برای تماشای ویدیو بسیار مهم است، ویدئوهای کوتاه و مختصر نقش یک قلاب را برای ویدئوهای شما ایفا می کند، بنابراین باید تا حد امکان قانع کننده باشند.

آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

یک روش مناسب برای تقویت پروفایل آنلاین این است که ویدیو را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اگر چه این کار در اکثر موارد چندان مفید واقع نمی شود، اما اگر ویدیوی در فضای مجازی فراگیر شود، می تواند بسیار متفاوت باشد. رسانه های اجتماعی بسیار قدرتمند هستند و باید از آن ها به نفع خود استفاده کنید.

بک لینک ها ( Backlinks )

زمانی که سخن از رتبه بندی گوگل به میان می آید، یکی از مهمترین چیزها ساخت بک لینک است. اگر محتوای شما دارای چندین وب سایت مرتبط با لینک به آن باشد، گوگل متوجه این قضیه خواهد شد و محتوا را با ارزش تر، معتبر و مرتبط تر خواهد دید.

اگر می خواهید به فیلم ها توسط گوگل امتیاز بیشتری تعلق گیرد، مقداری از زمان خود را برای جمع آوری بک لینک مرتبط به ویدئوی صرف کنید. می توانید این کار را همچنین با ایجاد محتوای شگفت انگیزی انجام دهید ( که مردم آن را با دوستان خود به اشتراک گذارند و غیره). اما باید واقعا باید از دیگران بخواهید تا ویدیو ها را در وب سایت های خود به اشتراک بگذارند و به صفحه ای که وب سایت شما را میزبانی می کند، لینک کنند.

در هر دو حالت، بک لینک مهم هستند و باید هر اندازه که می توانید لینک دریافت کنید.

یک نقشه سایت ویدیویی اراٸه دهید

اگر یک ویدیو داشته باشید که در وب سایت قرار داده باشید، باید اطمینان حاصل کنید که گوگل قادر به یافتن آن خواهد بود. اکنون، این شانس وجود دارد که گوگل بتواند آن را به تنهایی پیدا کند، اما قابل ریسک نیست. بنابراین، باید یک Video Sitemap ( ویدئو سایت مپ ) برای سایت خود ایجاد کنید.

پس از ایجاد Video Sitemap ، آن را به گوگل اراٸه دهید.

نقشه های سایت، سیگنال های رتبه بندی برای گوگل نیستند و به تنهایی قادر به افزایش رتبه بندی نیستند. به هر حال آنها به گوگل اجازه خواهند داد تا به سرعت و به آسانی ویدیو ها را در سایت بدون نیاز به بازدید از هر صفحه در سایت پیدا کند.

ایجاد Playlist ( لیست پخش )

 همچنین باید ویدیو را با یک لیست پخش به محتواهای مشابه پیوند دهید. هنگامی که ویدیوی به پایان رسید، مخاطبان دیگر انتظار نخواهند کشید. یک Practice SEO خوب این است که یک Playlist با ویدئو های مربوطه داشته باشید، بنابراین مخاطبان می توانند به تماشا و پیدا کردن همه آنچه که درباره موضوع خاصی نیاز دارند دسترسی پیدا کنند.

لینک های به اشتراک گذاری را اضافه کنید

لینک محتوای ویدئویی در وب سایت باید با یک کلیک به اشتراک گذاشته شود. به این ترتیب، مخاطبان به راحتی می توانند آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند، به خصوص اگر آن را دوست داشته باشند. در محتوایی که کیفیت بالاتری داشته باشد بیشتر کارآیی خواهد داشت و می توانید آن را به شیوه ای دقیق انجام دهید. لینک های به اشتراک گذاری را در پایان و یا در کنار پست خود قرار دهید.

از قرار دادن ویدئو در صفحات وب چندگان ه(Multiple Web Page) اجتناب کنید

یک وب سایت، یک صفحه، یک ویدیو

این مسئله بسیار مهمی است. اگر چنین عمل نکنید، برای رتبه بندی گوگل، با خودتان در رقابت هستید. قرار دادن یک ویدیو در مکان های مختلف ارزش خود را در وب سایت از دست خواهد داد. و کاربرانی که می توانستند در سایت شما باشند در سراسر اینترنت پخش خواهند شد به جز سایت خودتان.

مراحل بعدی: ساخت یک ویدیو بسیار آسان است

ممکن است فکر کنید که برای ساختن یک ویدیوی با کیفیت، باید هزاران دلار بپردازید. اما، چنین نیست.

می توانید با استفاده از انیمیشن ها و روایت های ساده، یک ویدیوی باور نکردنی ایجاد کنید.

یک ابزار تولید ویدئوی خودکار توسط Renderforest براساس AI And Machine Learning پیشنهاد شده است. همه آنچه که باید انجام دهید این است که یک ویدئو درScript قرار دهید و به مدت 3 ثانیه منتظر بمانید تا دستگاه AI And machine یک ویدئوی با کیفیت بر مبنای موضوع شما ایجاد کند.

باور ندارید؟ پس خودتان آن را امتحان کنید تا متوجه شوید که تکنولوژی چقدر شما را شگفت زده خواهد کرد.

Share This Story, Choose Your Platform!