ماه گذشته، گوگل به طور چشمگیری نتایج تورفتگی را در SERP های ارگانیک گسترش داد. یک مطالعه اخیر توسط Moz روی 10000 کلمه کلیدی رقابتی نشان داد که تا 40٪ از SERP ها نتایج تورفتگی را در صفحه اول نمایش می دهند. در اینجا فقط یک مثال است:

گوگل مشخص کرده است که هر دو صفحه مربوط به این جستجو هستند (برای “تعداد به روز رسانی الگوریتم در سال”)، اما پست وبلاگ خاص مرتبط تر است. نتایج تورفتگی‌شده برای سئوکاران جذابیت خاصی دارد، زیرا نه‌تنها می‌توانید دو بار افت کنید، بلکه فهرست(های) فرورفته در برخی موارد می‌توانند از موقعیت‌های پایین‌تر خارج شوند و به طور موثر رتبه‌بندی را افزایش دهند.

خوشحالم که گزارش دهم که تیم محصول STAT ما سخت در حال اجرای نتایج فرورفته در ردیابی رتبه بوده است و اکنون آنها در ردیابی ویژگی SERP در دسترس هستند. در اینجا یک توضیح سریع از نحوه قرار دادن داده های نتایج تورفتگی برای کار آورده شده است.

مرحله 1: تب ویژگی های SERP

با کلیک بر روی برگه «ویژگی‌های SERP» می‌توانید به سرعت یک نمای کلی از نتایج تورفته‌شده برای سایت خود دریافت کنید. نماد نتایج فرورفته (دو مستطیل سبز، با یکی فرورفته) را هم در نمودار و هم در نمودار ویژگی‌های SERP مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آنها را بر اساس سهم صدا یا تعداد کل مشاهده کنید:

من «تعداد: مجموع» را در اینجا انتخاب کرده‌ام، تا ویژگی با نتایج ارگانیک ضعیف نشود. می توانید از افسانه برای اضافه کردن و حذف آسان ویژگی ها از این نمودار استفاده کنید.

مرحله 2: نتایج تورفتگی را فیلتر کنید

فقط روی نماد دو مستطیلی کلیک کنید، و به طور خودکار لیستی از تمام کلمات کلیدی موجود در سایت ردیابی شده فعلی خود را که دارای نتایج تورفتگی هستند، دریافت خواهید کرد:

البته، احتمالاً علاقه مند هستید که از فهرست های تورفتگی که قبلاً مالک آن هستید محافظت کنید یا به دنبال فهرست هایی بروید که شخص دیگری مالک آن است. ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم …

مرحله 3: فیلتر بر روی مالک در مقابل غیر مالک

اگر روی یک ویژگی SERP بزرگنمایی کنید، این کار کمی ساده‌تر است، اما نوار نتایج تورفته‌شده به دو نوار کوچک‌تر تقسیم می‌شود که هم داده‌های مالک و هم داده‌های ناشناس را نشان می‌دهد:

روی هر یک از بخش ها کلیک کنید و فیلتر به طور خودکار تنظیم می شود تا فقط کلمات کلیدی مطابق با آن انتخاب را به شما نشان دهد. در اینجا یک اسکرین شات نمونه برای نتایج تورفتگی “مالک” آمده است:

این چیه که میگی؟ آیا می خواهید این داده ها را در طول زمان ردیابی کنید؟ مشکلی نیست…

مرحله 4: داده ها را در طول زمان برچسب گذاری و ردیابی کنید

روی “برچسب کردن همه کلمات کلیدی فیلتر شده” در بالای لیست کلمات کلیدی کلیک کنید، یک کادر محاوره ای مانند شکل زیر دریافت خواهید کرد. فقط “Dynamic tag” را انتخاب کنید، به برچسب خود یک نام بدهید و کلیک کنید [Save] …

اکنون، می توانید به راحتی این فیلتر را از برگه “برچسب ها” ردیابی کنید. و STAT شروع به جمع‌آوری داده‌های تاریخی برای این فیلتر می‌کند و به شما امکان می‌دهد نتایج تورفتگی‌ای را ببینید که در طول زمان برنده یا از دست می‌دهید.


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!