اگر تجارت آنلاین شما در کشور شما خوب پیش می رود ، ممکن است به گسترش بازارهای بین المللی فکر کنید. هر چند برای موفقیت در بازارهای جدید نیاز به سرمایه گذاری اضافی در SEO است. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در سایر کشورها به خوبی پیدا می شود و مورد استفاده قرار می گیرد ، بهتر است درباره سئوی بین المللی یا سئوی چند زبانه فکر کنید. در اینجا ، من توضیح خواهم داد که سئوی بین المللی چیست ، چرا اهمیت دارد و از چه عناصری تشکیل شده است.

سئوی بین المللی چیست؟

سئوی بین المللی با ارائه محتوای بهینه برای چندین زبان یا چندین مکان سروکار دارد. اجازه دهید این را با یک مثال توضیح دهیم. تصور کنید یک فروشگاه آنلاین دارید: شما افزونه های وردپرس را در بسیاری از کشورها می فروشید. برای افزایش فروش خود در آلمان ، تصمیم گرفته اید مطالب خود را به آلمانی ترجمه کرده و یک سایت آلمانی ایجاد کنید. اکنون ، شما دو نوع از یک صفحه دارید: نسخه انگلیسی و آلمانی. خیلی ساده می گویید؟ خوب ، موارد بیشتری وجود دارد.

به خصوص اگر می خواهید کشورهایی با زبان های مشابه یا کشورهایی که از چندین زبان استفاده می شود را هدف قرار دهید ، این امر چالش هایی را به همراه خواهد داشت. اجازه دهید وضعیت نمایش داده شده در تصویر زیر را بررسی کنیم. این یک مثال ساده شده است ؛ بدیهی است که تعداد بیشتری از مخاطبان بالقوه نسبت به ما ، مانند کاربران انگلیسی ، وجود دارد.

سئو چند زبانه
سناریوی SEO چند زبانه یا بین المللی: مخاطبان را با محتوای آلمانی و انگلیسی هدف قرار دهید

بدیهی است ، شما می خواهید افرادی که به زبان آلمانی جستجو می کنند به سایت آلمانی هدایت شوند. شاید حتی می خواهید یک سایت خاص برای آلمانی زبانان در سوئیس داشته باشید. حتی بهتر است که یک جایگزین فرانسوی برای مکالمات فرانسوی در سوئیس نیز وجود داشته باشد. بیایید فعلاً فرض کنیم که منابع مورد نیاز برای این کار را ندارید. در این صورت ، احتمالاً بهتر است کاربرانی از سوئیس که به زبان فرانسه صحبت می کنند را به سایت انگلیسی ارسال کنید. علاوه بر این ، باید اطمینان حاصل کنید که همه کاربران دیگر را به سایت انگلیسی خود ارسال می کنید ، زیرا آنها بیشتر از آلمانی به انگلیسی صحبت می کنند. در سناریویی مانند این ، شما باید یک استراتژی SEO چند زبانه و بین المللی را تنظیم و اجرا کنید.

از آنجا که به دست آوردن رتبه وب سایت مناسب در بازار مناسب آسان نیست ، ما تصمیم گرفتیم که یک آموزش بین المللی SEO ایجاد کنیم! در این دوره ، ما شما را گام به گام در مورد همه عناصر مهم SEO چند زبانه راهنمایی می کنیم. آن را از دست ندهید!

چرا سئوی بین المللی یک موضوع است؟

شما می خواهید وب سایت شما با Google پیدا شود. در یک استراتژی استاندارد SEO ، محتوای خود را برای یک زبان بهینه می کنید: زبانی که وب سایت شما به آن نوشته شده است. با این حال ، گاهی اوقات ، می خواهید مخاطبان را در چندین کشور و منطقه هدف قرار دهید. این مخاطبان احتمالاً مشابه هستند ، اما همیشه تفاوت هایی وجود دارد. این فرصتی را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید از سئوی بین المللی برای بهره مندی از مزایای آن استفاده کنید. با هدف قرار دادن مخاطبان به طور خاص ، برآوردن نیازهای آنها آسان تر می شود. یکی از این تفاوتها زبان آنها است. هنگامی که سایت خود را به چندین زبان در دسترس قرار می دهید و مناطق خاصی را هدف قرار می دهید ، به دو چیز دست می یابید:

  • شما مخاطبان بالقوه خود را گسترش می دهید.
  • شما شانس خود را برای رتبه بندی برای یک منطقه خاص و به چندین زبان افزایش می دهید.

بیایید با توجه به این مورد ، مثالی را که قبلاً مورد بحث قرار دادیم ، دوباره مرور کنیم. با ایجاد تنوع آلمانی در سایت انگلیسی اصلی خود ، این امکان را برای کاربرانی که به زبان آلمانی جستجو می کنند ، یافتید تا محصول شما را پیدا کنند. در پایان ، سئوی بین المللی به منظور رفع نیازهای کاربران است.

همه چیز کاملاً واضح به نظر می رسد ، اما SEO چند زبانه می تواند سخت باشد. بسیاری از موارد ممکن است اشتباه پیش برود و اجرای بد چند زبانه می تواند به رتبه شما آسیب برساند. این بدان معناست که شما باید بدانید در حال انجام چه کاری هستید.

یکی از بزرگترین خطرات سئو چند زبانه ، محتوای تکراری است. اگر محتوای بسیار مشابهی را در وب سایت خود در چندین صفحه ارائه دهید ، Google نمی داند کدام محتوا را در موتورهای جستجو نشان دهد. صفحات تکراری با یکدیگر رقابت می کنند ، بنابراین رتبه بندی صفحات پایین می آید. شما می توانید با hreflang ، عنصری از استراتژی بین المللی SEO خود ، از این مسئله خاص اجتناب کنید. اما سئوی چند زبانه بیشتر وجود دارد. اجازه دهید جنبه های اصلی زیر را مورد بحث قرار دهیم.

SEO بین المللی: محتوا ، دامنه ها و hreflang

مطالب سایتهای بین المللی

محتوا یکی از جنبه های اساسی استراتژی SEO چند زبانه شما است. اگر می خواهید محتوا را به زبان های مختلف بنویسید ، باید محتوای موجود را اقتباس کنید یا محتوای جدید ایجاد کنید. انطباق محتوای خود در عین حفظ SEO خوب می تواند یک چالش باشد.

استراتژی محتوای شما همیشه باید با تحقیق کلمات کلیدی برای منطقه و زبان موردنظر شروع شود. شما نمی توانید کلمات کلیدی خود را فقط با استفاده از Google Translate یا سایر ابزارهای ترجمه AI ترجمه کنید. شما باید در سر مخاطبان جدید خود قرار بگیرید. شما باید بدانید که آنها از چه کلماتی استفاده می کنند. همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، کلمات یکسان می توانند معانی متفاوتی در زبان های مورد استفاده در چندین کشور داشته باشند.

ترجمه محتوا نیز یک چالش است. تفاوتهای فرهنگی موجود بین کشورها را در نظر بگیرید. در غیر این صورت ، نسخه شما برای مخاطبین جدید شما جذاب نخواهد بود. در صورت امکان ، باید از زبان مادری بخواهید که مطالب ترجمه شده خود را ترجمه کند یا حداقل آنها را بررسی کند تا از اشتباهات ناخوشایند جلوگیری شود. اگر می خواهید یک لیست کامل از مواردی که هنگام ترجمه محتوا باید در نظر بگیرید ، پست ماریکه در زمینه ایجاد نسخه مناسب SEO را در یک زبان خارجی بخوانید.

ساختار دامنه برای سایت های بین المللی

برای اینکه مخاطبان خود را با موفقیت هدف قرار دهید ، باید توجه داشته باشید که می خواهید در کدام صفحات قرار گیرند. گزینه های مختلفی برای اینکه از چه نوع دامنه ای استفاده کنید وجود دارد. آیا شما نیاز به دریافت ccTLD (کد کشور دامنه سطح بالا) مانند example.de برای آلمان؟ یا می توانید برای کشورهایی مانند زیر شاخه های فرعی ایجاد کنید example.com/de؟ یا از زیر دامنه ای مانند استفاده می کنید de.example.com؟ و در مورد کشورهایی که چندین زبان به آنها صحبت می شود چطور؟ چگونه می توان یک ساختار دامنه برای آن کشورها ایجاد کرد؟

برای تصمیم گیری در این زمینه باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. اینجاست که اقتدار دامنه و اندازه ظرفیت های تجاری و بازاریابی شما در کشورهای مورد نظر شما مشخص می شود. اگر می خواهید واقعاً به این موضوع بپردازید ، باید آموزش سئوی بین المللی ما را مشاهده کنید ، که می توانید در آکادمی SEO Yoast ما پیدا کنید!

هرفلنگ

Hreflang پیاده سازی فنی است که اگر محتوای خود را به چندین زبان ارائه می دهید ، باید آن را اجرا کنید. به زبان ساده ، به گوگل خواهید گفت که چه نتیجه ای را در موتورهای جستجو به چه کسی نشان دهد. هرچند به آسانی ممکن نیست به نظر برسد ، و این چیزی است که اغلب اشتباه می کند ، حتی در سایت های بزرگ. جوست پست گسترده ای در مورد نحوه اجرای صحیح hreflang نوشت.

در زیر نمونه ای از پیاده سازی hreflang با استفاده از عناصر پیوند HTML آمده است:

<link rel="alternate" href="https://www.example.com/" hreflang="en" />
<link rel="alternate" href="https://www.example.com/en-gb/" hreflang="en-gb" />
<link rel="alternate" href="https://www.example.com/en-au/" hreflang="en-au" />

بلندپروازی های بین المللی؟ سئوی بین المللی خود را به درستی انجام دهید!

SEO بین المللی بر بهینه سازی محتوا برای زبان های مختلف برای موتورهای جستجو متمرکز است. با یک استراتژی SEO چند زبانه مناسب ، افراد در کشورهای مختلف وب سایت شما را برای بازار خود به زبان مادری خود پیدا می کنند. هرچند سئوی بین المللی می تواند سخت باشد و شما باید بدانید در حال انجام چه کاری هستید. بسیاری از جنبه های مختلف بهینه سازی وب سایت را لمس می کند. اگر واقعاً می خواهید این کار را به درستی انجام دهید ، از آموزش بین المللی SEO ما استفاده کنید!

بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد یک کپی دوستانه SEO در یک زبان خارجی »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!