چرا سئو داخلی سایت !

زمانی که صحبت از سو داخلی سایت میشود در واقع توجه ها به بهینه سازی سایت جلب میشود.

در واقع مشخص شدن این هدف که قرار است ما به کجا برسیم سوالی است که نه تنها در سئو داخلی On-page SEO بلکه برای سئو خارجی سایت یا Off-page SEO بسیار مهم است. تمامی مقالات و محتوی های موجود برای بهینه سازی سایت که به زبان فارسی موجود است با معایب و مشکلاتی روبرو است . از جمله

  • قدیمی هستند . با توجه به به روز رسانی های زود به زود گوگل روش های قدیمی برای بهینه سازی سایت جوابگو نیست
  • غیر علمی است . بسیاری از محتوی های موجود بار علمی ندارد و بر اساس تجربه های غیر علمی نوشته شده است و ……

آموزش سئو داخلی سایت در واقع بهینه سازی سایت میباشد که شما با انجام آن تغییرات شگفت انگیز بهبود رتبه سایت خود خواهید دید. در ادامه با مراحل بهینه سازی داخلی سایت آشنا خواهید شد . امید است با انجام گام به گام این مراحل همراه با سایت سئو اینلاین بهبود رتبه سایت خود را مشاهده فرمایید .

مراحل سئو داخلی :

بهینه سازی آدرس صفحات (URL):

استفاده از آدرس های SEO-Friendly (مختصر و مفید)
طبق گفته ی گوگل، 3 تا 5 کلمه اول در آدرس صفحه، ارزش بالایی از لحاظ سئو دارند. پس سعی کنید در آدرس صفحات خود را مختصر و مفید نگه دارید.

به این مثال توجه کنید:

seoinline.net/index.php?option=ir_content&view=article&layout=view&id=157

سئو/آموزش-سئو/159-سئو-داخلی-سایت-on-page-seo.html

مثلا

seoinline.net/ -بهینه-سازی-سایت

را با

seoinline.net/ -سئو-بهینه-سازی-سایت -بالاآوردن-در-گوگل

نکته ی قابل توجه در این مورد این است که از آدرس های مختصر و مفید استفاده شود . به عنوان مثال آدرس اول علاوه بر این که ظاهر زشت و نامفهومی دارد بلکه از لحاظ سئو بسیار نامطلوب و ضعیف میباشد. در ضمن نکته مهم دیگر استفاده از کلمات کلیدی در آدرس ها می باشد که به عنوان مثال نمونه هایی آورده شد.

بهینه سازی Title و همچنین تگ های H1, H2,…

عنوان یا همان تگ تایتل را با کلمات کلیدی هدف شروع کنید. در نظر داشته باشید که تگ title یا عنوان، مهم ترین بخش سئوی داخلی سایت است.

هرچقدر یک کلمه کلیدی به ابتدای عنوان نزدیک تر باشد، ارزش بیشتری در سئو سایت به آن داده می شود.

از کلمات و عبارات با ارزش و با مفهوم برای سئو title خود استفاده کنید. کلماتی مانند “بهترین” ، “گوگل” و … کلماتی است که شانس شما را برای بهبود رتبه در گوگل افزایش میدهد.

سود دیگری که در این کار نهفته است، پیدا کردن رتبه خوب برای کلمات و جستجو های عبارات طولانی در گوگل است.

عنوان پست ها در داخل تگ H1 قرار دهید. تگ H1 تیتر اصلی صفحه شماست. البته بیشتر سیستم های مدیریتی به صورت خودکار اینکار را انجام میدهند.

گاهی وقت ها، قالب سایت اگر سئو نشده باشد ممکن است قالب تنها به بزرگ کردن سایز نوشته عنوان اکتفا کند و آن را داخل هیچ تگ هدر قرار نمی دهند.

 بقیه تیتر ها را در تگ H2 قرار دهید.
تگ H2 در واقع نشان دهنده زیر تیتر های صفحه شماست..
در هر دو تگ H1 و H2، از کلمات کلیدی و هدف استفاده کنید.

نکته طلایی: همیشه سعی کنید در زیر هر تگ اعم از H1, H2 و یا H3 لااقل یک نیم خط متن مرتبط وجود داشته باشد

 استفاده از meta description با کیفیت !

توضیحات متا یا meta description، همان متنی است که در بخش head از HTML صفحه قرار می گیرد. این متن کوتاه که در صفحه قرار می گیرد، در جستجوی گوگل در زیر آدرس صفحه قرار می گیرد.

طبق استاندارد گوگل، این بخش نمی تواند بیشتر از 155 تا 165 کارکتر باشد. شما بهترین و خلاصه ترین اطلاعات مهم کسب و کار خود را میتوانید در یکه جمله به بازدید کننده گوگل نشان دهید

با استفاده از توضیحات متای مناسب و مرتبط با متن، کیفیت محتوای صفحه را افزایش دهید و از کلمات کلیدی در ان استفاده کنید.

  بهینه سازی استفاده از کلمات کلیدی هدف در محتوا !

 نیازی نیست اولین کلمه شما کلمه کلیدی هدف باشد . منظور از به کار بردن کلمه در ابتدا، استفاده از آن در حدود 100 کلمه اول است. باید سعی کنیم تا مقدمه ای که می نویسیم، خیلی طولانی نباشد تا از به تعویق افتادن استفاده از کلمه کلیدی و هدف اصلی، جلوگیری کنیم.

استفاده از طراحی ریسپانسیو ( واکنشگرا ) برای سایت

ظاهر و ریسپانسیو بودن صفحات در رتبه سایت در گوگل تاثیر بسیار مطلوبی دارد. گوگل با قاطعیت اعلام کرده که سایت هایی که با سایز های مختلف صفحه نمایش مخصوصا موبایل سازگار نیستند را در نتایج به پایین می فرستد.

این اتفاق اولین بار در سال 2015 افتاد ولی هر چه پیش میرویم این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد به علاوه، موتور جستجوی Bing، هنگام جستجو با موبایل در زیر نتایجی که صفحات آن ها، Mobile friendly هستند، برچسبی می زند که نشان دهنده خوب باز شدن آن صفحات بر روی دستگاه های موبایل است.

همچنین اخیرا گوگل شروع به ایندکس کردن صفحات موبایل با اولویت بیشتر کرده است به این ترتیب که در جستجو هایی که از دستگاه های موبایلی انجام می شود، زودتر ایندکس می شوند و تمام این ها، به تاثیر بهینه بودن صفحات سایت برای موبایل بر سئو داخلی اهمیت میدهد.

سئوی داخلی سایت

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!