بازاریابی آنلاین!

بازاریابی آنلاین به زبان ساده، برقراری ارتباط با مشتریان از طریق اینترنت و دنیای مجازی است. به طور کلی بازاریابی آنلاین همان اهداف سنتی بازاریابی را دنبال می کند.

برخلاف تصور همگان، دیجیتال مارکتینگ مفهومی متفاوت و گسترده‌تر از بازاریابی آنلاین دارد؛ و کمپین های بازاریابی آنلاین لزوما در این حوزه قرار نمی گیرند. دیجیتال مارکتینگ می‌تواند آنلاین یا آفلاین انجام شود.

در حقیقت آن دسته از فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال که در بستر اینترنت اتفاق می‌افتند در حوزه بازاریابی اینترنتی یا آنلاین قرار می‌گیرند.

 آنلاین مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی یا تبلیغات آنلاین همگی دارای یک هدف می باشند. کاهش هزینه ها، افزایش فروش.

از صنعت تبلیغات به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارهای معرفی و شناساندن خدمات، محصولات هر شرکت یاد می شود که تبلیغات آنلاین یکی از رکن های اساسی آن می باشد. در برند سازی.بازار یابی متناسب بازار هدف و نوع فعالیت باید تبلیغ مناسب و در خور انتخاب شود.

 نقش سئو بر بازاریابی آنلاین

سئو وب سایت یکی از قدرتمندترین رکن های بازاریابی آنلاین است. تصور کنید، قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل، و فراتر از آن، قرار گرفتن در رتبه اول برای کلیدواژه مرتبط با کسب و کارمان، چقدر مشتری را می تواند جذب کند و خدمات و کالای شما را به آنها نمایش دهد. آیا کسی هست که چنین موقعیتی را دنبال نکند؟

تحقیقات اخیر ثابت کرده است که ۷۱ درصد از تجربیات آنلاین با موتورهای جستجو شروع می شود. همان گونه که می دانید گوگل پرکاربردترین موتور جستجو است که 90 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.بیشتر افراد یعنی چیزی حدود ۸۵ درصد، به درستی نتایج جستجو باور دارند.

کافیست این موارد را به این حقیقت که «۵ نتیجه نخست در گوگل ۶۷ درصد کلیک ها را به خود اختصاص می دهند» اضافه کنید تا اهمیت سئو چیست ؟ در بازاریابی آنلاین برایتان مشخص شود.

بازاریابی آنلاین یکی از تکنیک‎های دیجیتال مارکتینک است که در آن از وب سایت به عنوان رسانه‎ای به منظوررسیدن به بازار آنلاین استفاده می‎کند.

سرویس تبلیغاتی گوگل یا گوگل ادوردز

هنگام مطالعه بازاربابی آنلاین حتما به نام گوگل ادوردز برخورد خواهید کرد. ادوردز سرویس تبلیغاتی گوگل (و پرکاربردترین ابزار SEM) است که اکثر ما با نام «تبلیغات گوگل» می شناسیم.

در این سرویس، گوگل به شما این امکان را می دهد تا با پرداخت پول به ازای هر کلیک، وبسایتتان را در نتایج جستجو برای کلیدواژه ای خاص صدر نتایج نمایش دهید.

البته استفاده از این ابزار پیچیدگی خاص خود را دارد، ممکن است تبلیغ شما با بودجه ای کمتر، نمایش بیشتر و بازدهی بسیار بالاتری از تبلیغ رقیبتان برای همان کلیدواژه داشته باشد. تعریف صحیح کمپین، تخصیص بودجه درست، طراحی صفحه فرود مناسب برای این نوع تبلیغات و … مواردی هستند که بر کارایی و اثر بخشی آن اثر می گذارند.

نکته دیگر که باید به ان توجه  داشت نحوه نمایش نتایج جستجوی گوگل در تلفن همراه، متفاوت با آنچه در از طریق کامپیوتر شخصی مشاهده میکنید، طراحی شده است.

این ظاهر جدید در دسکتاپ (تغییر جایگاه نمایش تبلیغات) موجب شده که صفحه نتایج جستجو در موبایل و دسکتاپ بیش از پیش به یکدیگر شبیه شود که دو نتیجه اساسی به همراه خواهد داشت. با توجه به سهم تلفن همراه در استفاده از گوگل توجه ویژه ای باید به ان نمود.

همه موارد یالا نکاتی است که در آنلاین مارکتینگ یاید در نطر داشت تا بتوانیم نتایج موثر و کار آمد در یرندیگ و افزایش تراقیک وب سایت و فروش داشته باشیم.

معایب و مزایای بازاریابی آنلاین !

بازاریابی آنلاین همان طور که می دانید، به معنای 24 ساعته حاضر بودن در دنیای مجازی است که به شما این امکان را می دهد در هر ساعت از شبانه روز به تعامل با مشتریان و مخاطبان پرداخته و آنها خدمات ارائه کنید، به انواع مختلف کالاها دسترسی پیدا کرده و قیمت آن ها را به راحتی بیابید. این ها بخشی از مزایای بازاریابی آنلاین است.

از معایب آن می توان به غیر ملموس بودن کالاهای و خدمات ارائه شده در این فضاها، وابستگی شدید به اینترنت و سرعت آن، نبود این فناوری در بسیاری از مناطق هدف و بالا بودن فضای رقابتی بین شرکت ها، برندهای بزرگ و کسب و کارهای نوپا نام برد.

سئو وب سایت و بازاریابی آنلاین

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!