این همه گیری باعث شد تا بسیاری از مشاغل بر حضور آنلاین خود تمرکز کنند. اما حتی قبل از آن ، ما شاهد افزایش مداوم همه چیز در حال حرکت آنلاین بودیم. بنابراین ، شاید ، شما می خواهید سوار شوید و تصمیم گرفته اید به سرعت یک وب سایت برای تجارت خود راه اندازی کنید. یا تصمیم گرفته اید وب سایت موجود خود را احیا کنید. عالی! حالا چی؟ یکی از راه های جذب (و نگه داشتن) افراد در وب سایت شما ، سئو است. به احتمال زیاد شما قبلاً در جایی با این اصطلاح برخورد کرده اید. اما در واقع چه چیزی مستلزم آن است؟ در این پست ، ما توضیح می دهیم که SEO چیست و چگونه می توانید شروع به کار کنید!

سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. این روش بهینه سازی صفحات وب شما برای دستیابی به موقعیت بالا در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو است. این بدان معناست که افراد هنگام جستجوی آنلاین بیشتر با وب سایت شما روبرو می شوند. SEO بر بهبود رتبه بندی در نتایج جستجوی ارگانیک-غیرمستقیم-متمرکز است. اگر وب سایتی دارید و می خواهید ترافیک بیشتری داشته باشید ، شکی در آن وجود ندارد: SEO باید بخشی از تلاش های بازاریابی شما باشد.

نتایج جستجوی گوگل برای عبارت سیاره نپتون
صفحه نتایج جستجوی گوگل برای عبارت “سیاره نپتون”

در تصویر بالا ، اولین نتایج را هنگامی می بینیم که شخصی عبارت کلیدی “سیاره نپتون” را جستجو می کند. در این مورد ، ویکی پدیا اولین نتیجه است و این بدان معناست که صفحه آنها در نپتون در این عبارت جستجو رتبه 1 را دارد. ایده پشت سئو این است که وقتی صفحه خود را بهینه سازی می کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید ، می توانید از آن رتبه ها بالا بروید و یکی از اولین نتایجی باشید که مردم می بینند. این کار باعث می شود کلیک و بازدید بیشتری از سایت شما داشته باشید!

اگرچه این مثال فقط نتایج ارگانیک را به ما نشان می دهد ، اما همیشه اینطور نیست. بسته به عبارت جستجوی شخصی ، برخی از تبلیغات در بالا ، یا یک نتیجه غنی ، یا چند محصول توسط Google Shopping وجود دارد. امکانات بسیار زیادی وجود دارد ، و آنچه Google نشان می دهد می تواند به اطلاعاتی که درباره جستجوگر دارد (برای مثال کشوری که در آن زندگی می کنند) بستگی داشته باشد.

الگوریتم گوگل

میزان رتبه بندی هر نتیجه توسط الگوریتم گوگل تعیین می شود. و اگرچه بخش هایی از الگوریتم گوگل مخفی می ماند ، اما سالها تجربه در زمینه سئو به ما در مورد مهمترین عوامل رتبه بندی بینش داده است. این عوامل رتبه بندی را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

عوامل سئو داخلی

رتبه بندی صفحات شما تا حدی با عوامل درون صفحه تعیین می شود. عوامل سئو داخلی همه مواردی هستند که در وب سایت شما تأثیر مستقیم دارند. این عوامل شامل جنبه های فنی (به عنوان مثال کیفیت کد و سرعت سایت شما) و جنبه های مرتبط با محتوا ، مانند ساختار وب سایت شما یا کیفیت کپی در وب سایت شما است. اینها همه عوامل مهم SEO در صفحه هستند که می توانید روی آنها کار کنید.

عوامل SEO خارج از صفحه

علاوه بر عوامل سئو داخلی ، رتبه بندی شما نیز توسط چند فاکتور سئو خارج از صفحه تعیین می شود. این عوامل شامل پیوندهای سایر وب سایت ها ، توجه رسانه های اجتماعی و سایر فعالیت های بازاریابی است که در وب سایت شما اتفاق می افتد. اگرچه غیرممکن نیست ، اما تأثیرگذاری روی این عوامل SEO خارج از صفحه می تواند دشوارتر باشد. مهمترین این عوامل خارج از صفحه تعداد و کیفیت پیوندهایی است که به سمت سایت شما اشاره می کنند. هرچه سایتهای با کیفیت و مرتبط که به وب سایت شما پیوند دارند بیشتر باشد ، موقعیت شما در Google بالاتر خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل خارج از صفحه که در SEO نقش دارد ، رقابت شما در رابطه با طاقچه مشاغل خاص شما است. در برخی از طاقچه ها ، رتبه بندی بسیار سخت تر از سایرین است. بنابراین رقابت بازار شما نیز تأثیر زیادی بر شانس شما برای رتبه بندی دارد.

SEO جامع

در Yoast ، ما “SEO جامع” را تمرین می کنیم. با SEO جامع ، هدف اصلی شما ایجاد و نگهداری بهترین وب سایت ممکن است. شما سعی نمی کنید گوگل را فریب دهید ، بلکه وقت و تلاش خود را روی یک استراتژی بلند مدت پایدار سرمایه گذاری می کنید. کار بر روی بهبود صفحات خود و داشتن یک وب سایت با کیفیت بالا شانس رتبه بندی شما را افزایش می دهد. از آنجا که گوگل می خواهد به کاربران خود بهترین نتایج را برای جستجوی آنها ارائه دهد و بهترین نتایج آنهایی هستند که دارای محتوای عالی هستند ، اما کاربرپسند ، سریع و به راحتی در دسترس هستند.

رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو مانند گوگل یک استراتژی SEO گسترده را متمرکز می کند که بر همه جنبه های وب سایت شما و بازاریابی آن متمرکز است. جنبه فنی ، تجربه کاربر (UX) ، محتوای وب سایت شما: همه باید درجه یک باشند. برای حفظ رتبه خوب در گوگل ، باید روشی SEO جامع را توسعه دهید.

چگونه می توانیم به شما در شروع کار کمک کنیم؟

در Yoast ، ماموریت ما این است که SEO را برای همه در دسترس قرار دهیم. به همین دلیل ما چند افزونه داریم که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند ، مانند افزونه محبوب Yoast SEO. ما یک نسخه رایگان و ممتاز از این افزونه داریم. یکی از مزایای اصلی این است که به شما در ایجاد محتوای با رتبه بالا کمک می کند. SEO رایگان و تجزیه و تحلیل خوانایی ما به شما پیشنهادات مفصلی برای ایجاد نسخه های انسانی و موتورهای جستجو می دهد!

نسخه ممتاز افزونه ما به شما کمک می کند تا به سطح بعدی برسید و محتوای خود را برای مترادف و کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید و با پیشنهادات پیوند داخلی ما ، ساختار سایت خود را تقویت کنید. همچنین می توانید به تمام دوره های SEO ما دسترسی پیدا کنید ، جایی که می توانید مهارت های مهم SEO را بیاموزید که می توانید بلافاصله از آنها استفاده کنید!

برو Premium و دسترسی داشته باشید به تمام ویژگی های ما!

حق بیمه با بسیاری از ویژگی ها و دسترسی رایگان به دوره های SEO ما!

فقط یورو89 یورو (مالیات بر ارزش افزوده سابق) برای 1 سایت

نتیجه

سئو عمل بهینه سازی وب سایت ها برای دستیابی آنها به جایگاه بالا در نتایج جستجوی گوگل – یا موتورهای جستجو دیگر – است. در Yoast ، ما معتقدیم که SEO جامع بهترین راه برای رتبه بندی صفحات شما است زیرا بر بهینه سازی هر جنبه ای از سایت خود تمرکز می کنید.

از هیچ ترفند سئو کلاه سیاه استفاده نکنید ، زیرا در نهایت ، این نتایج منفی برای رتبه بندی شما خواهد داشت. در عوض ، با در نظر گرفتن کاربر خود ، SEO پایدار را تمرین کنید و در بلند مدت سود خواهید برد. در مورد نحوه رتبه بندی بالا در Google بیشتر بخوانید یا اگر از وردپرس استفاده می کنید ، حتماً راهنمای نهایی ما در زمینه SEO در وردپرس را بررسی کنید:

بیشتر بخوانید: راهنمای نهایی SEO SEO »


Source link

Share This Story, Choose Your Platform!