هنگامی که سخن از سئو Off page به میان می آید، معمولا افراد در باره لینک سازی صحبت می کنند. و با دلیل خوب، ساخت یک پروفایل بک لینک از لینک های باکیفیت، یکی از مهم ترین قسمت های سئو وب سایت می باشد. با این حال، سئو Off page موضوعی فراتر از ساختن لینک است.

بهینه سازی های مختلفی وجود دارد که در سئو Off page اتفاق می افتد و به اعتماد وب سایت، اعتبار و رتبه بندی در نتایج جستجو و همچنین دریافت ترافیک بیشتر کمک می کند. در این مقاله مروری بر چندین روش مختلف خواهیم داشت تا بتوانید فاکتورهای سئو Off page سایت خود را به دلخواه خود تغییر دهید تا ظاهر آن را در نتایج جستجو کنترل کنید و در نهایت رتبه خود را افزایش دهید. همه اینها بدون ایجاد یک لینک جدید انجام خواهد شد.

نمودار دانش گوگل برای سئو Off page

نمودار دانش، تلاش گوگل برای افزایش نتایج جستجو با استفاده از اطلاعات جستجو معنایی که از طریق وب سایت جمع آوری شده، می باشد. به عبارت دیگر نمودار دانش، روش گوگل برای فهمیدن آنچه که شما سرچ می کنید و ارائه آن اطلاعات به طور مستقیم در SERP آن می باشد. برای کلمات کلیدی مارکدار، نمودار دانش مانند یک بیلبورد بزرگ در نتایج جستجوی گوگل است. کسب تجارت یا برند شخصی خود برای ظاهر شدن در نمودار دانش، روشی برای جهش مستقیم به صفحه اول می باشد.

تعدادی از بازاریابان، نمودار دانش را نمی پسندند، زیرا گاهی اوقات، به محتوای افراد دیگر لینک می شود و می تواند منجر به دور زدن سایت شما توسط جستجوگران شود، اما برای کلمات کلیدی مارکدار، چه بخواهید، چه نخواهید ظاهر می شوند. در این مورد،نمی توانید آنها را نادیده بگیرید و همچنین ممکن است به آنها بپیوندید. علاوه بر این، در نهایت، اگر برای سئو Off page خودتان کار مفیدی انجام دهید، مزایای آن بیشتر از معایب آن خواهد بود.

بنابراین چگونه مطمئن شوید که نمودار دانش برای برند شما نمایش داده می شود و چگونه محتوای خود را برای آن بهینه سازی می کنید؟

ویکی پدیا و سئو Off page سایت

ویکی پدیا و ویکی دیتا احتمالا دو منبع مهم غیر گوگل، برای نمودارهای دانش هستند، خصوصا به دلیل این که Google از Freebase منتقل شده است. گوگل به شدت بر روی داده های ویکی پدیا تکیه می کند تا قسمت های خاصی از نمودار دانش مانند نوع شرکت، توضیحات و جزئیات آن را پر کند. فهرستی از سایتهای ویکی پدیا وجود دارد (بویژه در دو مورد ذکر شده در بالا )، که به صورت تاکیدی به گوگل اشاره می کند تا زمانی که یک کاربر برند شما را جستجو می کند،اطلاعاتی را در یک نمودار دانش نشان دهد.

اگر شرکت یا برند شخصی قبلا در ویکی پدیا ثبت نشده باشد، اکنون آن را ایجاد کنید. شامل اطلاعات زیر باشد:

برچسب: این نام برند(یا نام ، اگر برند شخصی باشد) است. مانند صفحه فیس بوک، از نام افرادی که برای جستجو استفاده کنید.

توصیف: قطعات کوچکی از اطلاعات برای متمایز کردن محصولات با برچسب های یکسان و مشابه،استفاده می شود. ما قطعات کوچکی از اطلاعات را استفاده می کنیم، زیرا شما نباید از جمله های کامل، استفاده کنید، فقط باید از چند کلمه استفاده کنید. برای WooRank چنین چیزی شبیه خدمات دیجیتال مارکتینگ یا ابزارهای بهینه سازی موتور جستجو می باشد. دستورالعملهای توصیف ویکی پدیا مربوط به نشانه گذاری و دستور زبان را دنبال کنید.

وب سایت رسمی: URL متعارف خود را در اینجا قرار دهید این به این معنی است که هر کسی که به سایت شما لینک شود، نباید از طریق هر گونه Redirect، تغییر مسیر دهد.

Freebase ID:

اگر یک پروفایل Freebase دارید، ID Freebase را در قسمت پایین ورودی ویکی پدیا اضافه کنید. حتی اگر گوگل، پایگاه داده های Freebase را منسوخ بداند، هنوز هم به وصل شدن ورودی ها کمک می کند. اگر شرکت شما در حال حاضر، یک صفحه ویکی پدیا نداشته باشد، درخواست دهید تا یک صفحه برایتان ایجاد شود. ایجاد صفحه ای که توسط ویکی پدیا پذیرفته شود، ممکن است دشوار باشد، به خصوص وقتی که سخن از ایجاد این صفحه برای شرکت خودتان در میان باشد.

بنابراین مطمئن شوید که از دستورالعمل های آن پیروی می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد مقاله و نشان دادن تضاد منافع، بخش Organizations FAQ را مطالعه کنید.

تاثیر Google My Business Listing بر سئو Off page

گوگل، به شدت از My Business Listing استفاده می کند تا اطلاعاتی برای نمودار دانش دریافت کند و این روشی عالی برای وارد کردن نام، آدرس و شماره تلفن (NAP) خود در نتایج جستجو می باشد. این به خصوص، اگر تجارت محلی دارید یا به سئوی محلی متکی هستید، بسیار مهم می باشد. در حقیقت، داشتن NAP صحیح لیست شدۀ آنلاین، یکی از قویترین نشانه های رتبه بندی برای جستجوی محلی می باشد.

تلاش بیشتری برای ایجاد مقداری review، داشته باشید زیرا نمودار دانش می تواند شامل خلاصه ای از review های تجارت محلی باشد.

سئو Off page : فراتر از لینک سازی | سئو Off page | سئو اف پیج | سئو اینلاین | سئواینلاین

یوتیوب

اگر کمپانی شما محتوای چند رسانه ای را تولید می کند، آن را به YouTube اضافه کنید. این به ویژه برای نوازندگان و یا هرکس دیگری که ویدیو را به منظور درآمدزایی تولید می کند، بسیار مهم است.

گوگل به اطلاعات یوتیوب متکی است تا اطلاعات مربوط به آهنگ ها و سایر محتواهای ویدیویی را پیدا کند و نمایش دهد. برای مثال، جستجو برای تیلور سویفت، سه تا از محبوب ترین آهنگ های او را فهرست می کند. با کلیک بر روی این لینک ها کاربران به اسلاید تصاویر گوگل وارد می شوند که ویدیوهای YouTube را به کانال رسمی YouTube ارسال می کند.

قدرت رسانه های اجتماعی در سئو Off page

رسانه های اجتماعی و جستجوگر ها یک موضوع مبهم هستند. گوگل صریحا بیان کرده است که عوامل اجتماعی مانند لایک های فیس بوک و فالوور های توییتر، نقش سیگنال های رتبه بندی را بازی نمی کنند. مهم نیست که در رسانه های اجتماعی چقدر محبوبیت داشته باشید، متاسفانه به طور مستقیم منجر به رتبه بندی بالاتر در جستجو نخواهد شد، و لینک هایی که از پروفایل های رسانه های اجتماعی به سایت شما لینک شده، link juice را منتقل نخواهند کرد. راه هایی وجود دارد، اما رسانه های اجتماعی بر روی تلاش های سئو وب سایت تأثیر خواهند گذاشت.

موتورهای جستجو در صفحات رسانه های اجتماعی کراول می کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، ارسال لینک به صفحه در فیس بوک، توییتر، یوتیوب و سایر سایت های رسانه های اجتماعی راهی برای گرفتن ربات های عنکبوتی برای پیدا کردن، کراول و ضمیمه کردن وب سایت جدید شما می باشد. اگر یک حساب Pinterest داشته باشید، باید URL خود را در توضیحات پین های خود قرار دهید.

موتورهای جستجو، صفحات رسانه های اجتماعی را ایندکس می کنند.برای مثال اگر WooRank را جستجو کنید، صفحات Twitter و LinkedIn نتایج سوم و چهارم را نشان خواهند داد.

این مهم است زیرا کمک می کند تا کاربر در محیط اکوسیستم شما بماند و به شما این امکان را خواهد داد که آنها را از طریق قیف تبدیل، حرکت دهید.

گوگل، Twitterfeed ها را به سرورهای خود ملحق کرده است. آن اکنون، Tweet ها را در یک اسلاید در نتایج جستجوی خود برای کلمات کلیدی مارک دار نشان می دهد. این، هم برای افراد و هم برای شرکت ها درست است. آنها فقط در زیر نتایج خبری اراٸه می شوند، درست در بالای صفحه. مانند نمودار دانش، توییت های این امکان را می دهد که برای کلمات کلیدی مارکدار به بالای صفحه بروید.

فقط به این دلیل که گوگل در هنگام تعیین رتبه بندی، سیگنال های اجتماعی را به حساب نمی آورد، به این معنا نیست که همان قانون برای همه مورد استفاده می باشد. در واقع، در سال 2010، بینگ به دنی سالیوان در Land Search Engine گفت آنها این کار را انجام می دهند. در واقع، اعتبار اجتماعی یک کاربر را تعیین می کنند و از آن برای تحت تاثیر قرار دادن نتایج جستجو استفاده می کنند. بله، موتور جستجو اغلب فقط یک کلمه دیگر برای گوگل به هنگام صحبت در مورد سئو است، اما صرف زمان کوتاهی برای حضور رسانه های اجتماعی برای افزایش رتبه بندی در موتور جستجوی دوم در جهان در دراز مدت کمک خواهد کرد. به علاوه، شما هرگز نمیدانید که چه زمانی گوگل شروع به استفاده از سیگنال های اجتماعی برای رتبه بندی خواهد کرد.

سئو Off page : فراتر از لینک سازی | سئو Off page | سئو اف پیج | سئو اینلاین | سئواینلاین

به اشتراک گذاری اسناد

اگر اسنادی دارید که گوگل به راحتی قادر به کراول آن نمی باشد، مانند یک نمایش اسلاید پاورپوینت یا یک PDF، توجه داشته باشید که آن را به یک سایت به اشتراک گذاری سند مانند SlideShare بفرستید.

به این محتوا مانند هر محتوایی که در سایتتان انتشار می دهید، دسترسی داشته باشید: با جستجوی کلمات کلیدی شروع کنید تا تصمیم بگیرید که کدام یک را مدنظر قرار می دهید و سپس در عناصر صفحه برای این کلمات کلیدی، بهینه سازی کنید. این عناصر عبارتند از:

  • نام فایل: از نام فایل غنی شده از کلمه کلیدی برای اعلام حضور خود استفاده کنید و از بهترین شیوه ها مانند استفاده از حروف کوچک استفاده کنید و از برجسته کردن لغات بین کلمات اجتناب کنید.
  • برچسب عنوان: تگ های عنوان SlideShare خود را همانند سئو بهینه سازی کنید. تعداد کاراکترهای آن، بین 50 تا 60 عدد باشد و کلمات کلیدی مربوطه را نیز قرار دهید.
  • توضیحات متا: باز هم برای توصیفات، از شیوه های سئو پیروی کنید: تعداد کاراکترهای آن، زیر 155 باشد، کلمات کلیدی را قرار دهید، آن را مشخص کنید و دارای زبان عملگرا باشد. توجه داشته باشید که SlideShare روش هایی را اراٸه خواهد داد که بیش از طول توصیف توصیه شده می باشد، بنابراین کاراکتر ها را شمارش کنید.
  • رونوشت: موتورهای جستجو نمی توانند نمایش های اسلاید را کراول کنند، بنابراین آنها هیچ یک از کلمات کلیدی را که در متن استفاده می کنید پیدا نمی کنند. با این حال، SlideShare از نمایش های اسلاید شما کپی برداری می کنند و آن را بر روی صفحه قرار می دهد، بنابراین حضور کلمات کلیدی را غنی کنید.

استفاده از اقدامات Call to action موثر که بازتاب آن به سایت باز می گردد، این امکان را می دهد که از قدرت رتبه بندی SlideShare استفاده کنید. لینک هایی که به سایت پیوند می شود ممکن است nofollow باشد، در این صورت شما link juice نخواهید داشت، اما هنوز محتوا را در رتبه بالای نتایج جستجو، دریافت خواهید کرد و آن را به یک مخاطب بزرگ تبدیل خواهید کرد. سپس می توانید از اقدامات Call to action استفاده کنید تا کاربران را به لندینگ پیج وارد کنید و آنها را در آنجا تبدیل کنید.

نقل قول ها، دایرکتوری های وب، نقدها و نظرات

نقل قول ها، فهرستی از نام و آدرس تجارت شما در صفحات وب خارجی می باشد، به طور معمول، یک دایرکتوری تجاری محلی مانند اتاق بازرگانی یا وب سایت گروه اجتماعی.

اطمینان حاصل کنید که NAP با تمام استنادهای محلی سازگار باشد، زیرا اطلاعات پایدار و صحیح NAP، مهمترین سیگنال رتبه بندی محلی است. برعکس، NAP نادرست یا ناسازگار مهمترین عامل رتبه بندی منفی است. زمان صرف شده برای اطمینان از اینکه همه لیست هایتان درست هستند یک فرایند طاقت فرسا، اما بسیار مهم می باشد.

دایرکتوری های وب قبلا، شیوه های معمولی برای سئو بودند که به دنبال ایجاد بک لینک های ساده بودند. متاسفانه این کار منجر به دایرکتوری های بی کیفیت و بیهوده شدند که هیچ ارزشی برای کاربران نداشتند. با این حال، اگر شما URL های خود را به دایرکتوری های با کیفیت مانند Best of the Web و یا Alltop اراٸه دهید، موتورهای جستجو به راحتی آنها را خواهند یافت و صفحات را کراول خواهند کرد.

در حالی که بررسی ها، اغلب به عنوان بخشی از سئو ی محلی مورد بحث قرار می گیرند، آنها یک عنصر مهمِ سئو Off page برای هر نوع تجارتی هستند. بررسی های تجاری مثبت، آگاهی و اعتماد به برند را ایجاد خواهد کرد، به عنوان یک استناد برای تجارت خود و کمک به تبدیل عمل کنید.

در حقیقت، 80 درصد از مشتریان به بررسی های آنلاین (review) به اندازه یک توصیه شخصی اعتماد می کنند (اگرچه آنها در مورد review های جعلی نیز نگران هستند). مانند سایت های به اشتراک گذاری اسناد، تجارت خود در سایت های بررسی بسیار رتبه بندی شده مانند Yelp، قرار دهید تا کمک کند نام خود را در قسمت بالای رتبه بندی جستجو برای کلمات کلیدی که معمولا مورد رقابت و یا بهینه سازی قرار می دهید، دریافت کنید.

بعضی اوقات، بازاریابی وبلاگ یا بازاریابی forum، کامنت گذاشتن در وبلاگ ها، forum ها و سایت های سوال و پاسخ، یکی دیگر از ترفندهای مدرسه قدیمی سئو می باشد که هنوز نمی تواند مانند قبل، مورد استفاده قرار گیرد. اکثر فروم ها و بخش کامنت های وبلاگ، اتوماتیک وار تمام لینک ها را به صورت لینک های nofollow تبدیل می کنند، اما این بدان معنا نیست که آنها هیچ گونه ارزش خاصی ندارند.

اگر در یک بحث شرکت کنید که به ارزش شما افزوده شود و یا پاسخ به یک سوال را نشان دهد، شهرت خود را به عنوان فردی دانا و باهوش، ایجاد خواهید کرد. به علاوه، اگر  وبلاگ ها و فروم های با کیفیت پایبند باشید، گوگل به شما یاد خواهد داد که تجارت خود را با نوع مناسب با مجاور آن مرتبط کنید که به ایجاد اعتماد و قدرت کمک خواهد کرد.

نتیجه

بنابراین همانطور که گفتیم ، چهار تا از تاکتیک های سئو Off page که در رتبه بندی و قرار گرفتن در صدر نتایج، بدون ایجاد یک لینک، کمک میکند را بیان کردیم. و بهترین بخش آن، این است که تمام عناصری که در مورد آن بحث کردیم، کاملا تحت کنترل هستند، بنابراین نیازی به چاپلوسی وبلاگ نویسان، و یا کمپین های عمیق تبلیغاتی نیست و حتی بهتر از آن، این است که از آنجایی که سئو Off page در حال توسعه اراٸه برند، آگاهی و شهرت می باشد، نه تنها شما می توانید ترافیک بیشتری بدست آورید، بلکه شما همچنین باید ترافیک بیشتری را ببینید.

از کدام یک از تاکتیک های سئو Off page برای ایجاد آگاهی از برند و مدیریت شهرت آنلاین خود استفاده می کنید؟ چگونه کار می کند؟ با چه نوع چالش هایی روبرو شده اید؟

Share This Story, Choose Your Platform!