اینستاگرام با بیش از 800 میلیون کاربر فعال در ماه، مدتهاست که به عنوان شبکه ی اجتماعی رایج شناخته می شود. این شبکه ی اجتماعی، یکی از محبوب ترینهاست و سرعت رشد بسیار زیادی دارد. بنابراین باید در کسب و کار خود توجه ویژه ای به اینستاگرام داشته باشید و حتماً به فکر ساختن اینستاگرام تجاری باشید.

اینستاگرام شبکه ایست که محتوای آن عکس محور است. شما می توانید داستان برند یا تجارت خود را به بیان گرافیکی به مخاطبان ارائه دهید. همانطور که اهمیت پست های عکس و ویدئو محور در سایر شبکه های اجتماعی درحال افزایش است، اینستاگرام می تواند یک شبکه ی اجتماعی عالی در ترکیب بازاریابی شما باشد.

چگونه حساب تجاری بسازیم؟

قبل از ساختن اینستاگرام تجاری، اگر حساب تجاری فیس بوک ندارید، نمی توانید در اینستاگرام حساب تجاری ایجاد کنید و از آن در کسب و کار خود نهایت بهره را ببری. پس قبل از خواندن مراحل زیر، یک حساب تجاری فیس بوک برای خود بسازید.

  1. نرم افزار اینستاگرام را دانلود کنید.

برخلاف بسیار ی از شبکه های اجتماعی، انتشار عکس در اینستاگرام فقط از طریق نرم افزار موبایل امکان پذیر است. پس اولین قدم این است که تلفن همراه هوشمندتان را بردارید، و اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.

  1. با استفاده از ایمیلتان در اینستاگرام ثبت نام کنید.

برای ساختن اینستاگرام تجاری یک ایمیل مختص به کسب و کار خود داشته باشید. با استفاده از ایمیل کاریتان، در اینستاگرام ثبت نام کنید.

ساختن اینستاگرام تجاری ساختن اینستاگرام تجاری

  1. تنظیم پروفایل و انتخاب نام کاربری.

حال باید یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید. نام کاربری شما باید نشانی از کسب و کار شما داشته باشد و صفحه تان را از یک صفحه ی شخصی و معمولی متمایز کند. نام کاربری میتواند اسم شرکت باشد، یا مثلا اگر نمایندگی بیمه یا مانند آن هستید، نام یا موقعیت مکانی خود را انتخاب کنید.

ساختن اینستاگرام تجاری ساختن اینستاگرام تجاری

  1. پیدا کردن دوستان از اکانت فیس بوک

در این مرحله از ساختن اینستاگرام تجاری، اینستاگرام از شما میخواهد که از دوستانتان در فیس بوک دعوت کند شما را فالو کنند. بهتر است قبل از اینکه شروع به فالو کردن افراد کنید، یک تصویر برای پروفایلتان انتخاب کنید و یک یا دو پست آپلود کنید. بنابراین گزینه ی «skip» را انتخاب کنید و از این مرحله عبور کنید. بعدا در تنظیمات اینستاگرام قادر خواهید بود دوستان فیس بوکی خود را پیدا کنید.

ساختن اینستاگرام تجاری

  1. عکس مناسبی برای پروفایلتان انتخاب کنید.

وقت عکس است! عکس پروفایلتان باید لوگو یا اگر لوگو ندارید، چیزی قابل توجه و مرتبط با برندتان. اگر مدیر عامل کسب و کارتان هستید، یک عکس مناسب و رسمی برای پروفایل کاریتان انتخاب کنید یا یک عکس جدید بگیرید.

ساختن اینستاگرام تجاری

ساختن اینستاگرام تجاری


برای سفارش طراحی لوگو، با ما در تماس باشید.


گزینه ی «Add a photo» را انتخاب کنید و یا یک عکس جدید بگیرید یا از گالری خود یک عکس انتخاب

کنید. در روند ساختن اینستاگرام تجاری، بعد از اینکه عکس خود را انتخاب کردید، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید اطلاعات ورودتان ذخیره شود یا نه؟ این مرحله به انتخاب شما بستگی دارد و یک امکان اضافه است. گزینه ی «save» یا «skip» را انتخاب کنید.

ساختن اینستاگرام تجاری

بعد یک صفحه برایتان باز می شود که به شما پیشنهاد افرادی برای فالو کردن می دهد. لزومی ندارد کسی را فالو کنید اگر پیشنهادات با برنامه هایتان همخوانی ندارد.

خب! حالا که یک حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد کردید، وقت کار است!

  1. ایجاد حساب تجاری اینستاگرام

حالا فرآیند ساختن اینستاگرام تجاری شما به حساس ترین مرحله رسیده است. با انتخاب گزینه ی پروفایل در گوشه ی سمت راست و پایین صفحه وارد صفحه ی اصلی خودتان شوید. سپس گزینه ی «Edit your profile» را بزنید. در اینجا می توانید اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را اصلاح کنید. اطلاعات تماس و وبسایت خود را وارد کنید. سپس گزینه ی « Try Instagram for Business Tools» را انتخاب کنید.

ساختن اینستاگرام تجاری

  1. به حساب تجاری فیس بوکتان متصل شوید

یادتان هست در ابتدای کار گفتیم اگر حساب تجاری فیس بوک ندارید، نمی توانید از اینستاگرام تجاری استفاده کنید؟ خب، حالا به دلیل این حرف رسیدیم. در این مرحله از شما باید به فیس بوکتان متصل شوید.

ساختن اینستاگرام تجاری

در اینجا ایجاد حساب کاربری تجاری در اینستاگرام یا در واقع فرآیند ساختن اینستاگرام تجاری به پایان رسید. حال باید بر  اساس یک استراتژی تبلیغاتی شروع به پست گزاری و تولید محتوا کنید. می توانید مدیریت اینستاگرام خود را به ما بسپارید.

Share This Story, Choose Your Platform!