راهنمایی ساخت کاتالوگ – بخش اول

راهنمایی ساخت کاتالوگ
شاید تا به حال کاتالوگ های زیادی را ورق زده باشید و کنجکاو باشید که بدانید مراحل ساخت کاتالوگ به چه صورت است. در ادامه ما به شما می آموزیم که چگونه یک کاتالوگ تهیه و آماده کنید.

ساخت کاتالوگ برای محصول یک راه موثر برای گسترش مشتریان و فروش محصولات به بهترین روش است. کاتالوگ دارای قدرت اطلاع رسانی بلقوه ای برای مشتریانی است که تا به حال با آنها رو به رو نشده اید. تا زمانی که می دانید چه چیزی را برای بهتر شدن یک کاتالوگ باید در آن قرار داد قادر خواهید بود از کاتالوگ به عنوان یک ابزار بازریابی تبلیغاتی مهم کمک بگیرید.

1- محتوای خود را جمع آوری کنید

به عنوان اولین مرحله در ساخت کاتالوگ، محتوای مورد نیاز خود در مورد محصول را جمع آوری کنید و تا مطمئن نشده اید که تمام موارد لازم را رعایت کرده اید به سراغ مرحله بعدی نروید.
محتوای کاتالوگ شامل تصاویری از محصولات، لیستی از ویژگی های محصولات و لیست های توصیفی مانند اطلاعات مربوط به شرکت، توصیفات مشتریان اطلاعاتی هستند که به شما در تصمیم گیری درست کمک می کنند.

2- تولید تصاویر بصری و جذاب

راهنمایی ساخت کاتالوگ
شاید به نظرتان برسد که برای صرفه جویی در هزینه ها خودتان عکاسی محصولتان را بر عهده بگیرید. اگر قصد چنین کاری را دارید بهتر است در زمینه دیگری صرفه جویی کنید چرا که بهتر است یک عکاس حرفه ای این کار را برای شما انجام دهد و بدانید که تصاویر در ساخت کاتالوگ مهمترین رکن اساسی هستند که نباید جز یک شخص حرفه ای این کار را انجام دهد.

تصاویر محصولات، یکی از مهمترین جنبه های یک کاتالوگ هستند. زیرا اولین موردی که مشتریان به آن دقت می کنند تصاویر هستند. این تصویر باعث می شود که مشتریان تمایل به خواندن پیدا کرده و شما امیدوار باشید که در نهایت خرید محصولات را انجام دهند.

3- ویژگی های محصول خود را بدانید

برای نوشتن لیستی از ویژگی های محصولات باید به خوبی محصول را بشناسید. در طراحی کاتالوگ می توانید قیمت، تخفیف ، شماره و کد کالا را درج کنید. شاید بخواهید اطلاعات کاملی را در مورد محصول به مشتریان خود بدهید اما در نظر داشته باشید اطلاعاتی را دسته بندی کرده و اطلاعاتی را به مخاطب خود بدهید که مطمئن هستید در تصمیم گیری آنها تاثیر گذار خواهد بود. اگر نیاز دارید که اطلاعات بسیار کامل تری ارائه دهید بهتر است از صفحات پایانی برای معرفی وب سایت اینترنتی خود اقدام کنید تا آنها با محصولاتتان بیشتر آشنا شوند.

4- تعداد صفحات مناسب باشد

راهنمایی ساخت کاتالوگ
به عنوان چهارمین نکته در ساخت کاتالوگ، لازم است بدانید کاتالوگ باید به اندازه کافی بزرگ و حداقل 8 تا 10 صفحه باشد تا بتواند اطلاعات کاملی را به مشتریان انتقال دهد. تعداد صفحات باید مناسب بوده تا کیفیت آن حفظ و جزئیات اضافی نیز ذکر نشود. در صورتی که تعداد صفحات شما بیش از حد زیاد است و تمامی موارد و جزئیات غیر ضروری را حذف کرده اید بهتر است سایز مناسبی را برای این تعداد صفحات در نظر بگیرید.

5- اندازه مناسب برای کاتالوگ انتخاب کنید

انتخاب یک اندازه مناسب برای زمانی که هم مشتری در حال خواندن آن است و هم زمانی که کاتالوگ بسته باشد بسته به نیاز و مکانی که قرار است از آن استفاده کنید دارد. چه کاتالوگ در هواپیما باشد و چه بر روی میز در اتاق انتظار شما باید مناسب ترین اندازه را در نظر بگیرید. حتی یک کاتالوگ خیلی بزرگ و یا کوچک نیز باید بتواند تصاویر و اطلاعات محصولات را به مشتریان ارائه دهد.

6- توضیحات کوتاه محصول

توضیح کوتاه در مورد هر محصول می تواند بین 50 تا 150 کلمه باشد. بهتر است این تعداد کلمات را افزایش ندهید و سعی کنید مزایا و ویژگی ها به صورت مختصر در این متن قرار بگیرند. به یاد داشته باشید حین طراحی و ساخت کاتالوگ، اطلاعاتی بنویسید که مشتریان به آن نیاز دارند. مثلا در مورد یک محصول قیمت آن را نسبت به وزن آن توضیح دهید و اگر قیمت بالایی دارد سعی کنید مزییت های آن را با ویژگی که دارد منطبق سازید.

ادامه دارد . . .

Share This Story, Choose Your Platform!