تاثیر سرعت لود شدن سایت در افزایش بازدیدکنندگان !

زمانی که کاربر موضوعی را در موتورهای جستجو سرچ می‎کند، بهترین نتایج‏ در صفحه اول در مقابل آنها قرار می‎گیرد.

کاربر با توجه به رتبه سایتها، آنها را باز می‎کند. اولین انتظار از سایت ها‏، سرعت بالای لود شدن است. در صورتی که صفحات باز شده دیر بارگذاری شوند، سریع وب سایت را ترک می‎کنند.

از این رو سرعت سایت اهمیت زیادی در افزایش تعداد بازدیدکنندگان دارد که براساس بررسی ها‏ی که انجام شده است، حداکثر طول مدت لود شدن صفحات نباید بیشتر از 4 ثانیه باشد.

بنابراین برای جذب مخاطب بیشتر، زمان زیادی در اختیار سایت ها‏ وجود ندارد. در این زمینه راهکارهایی جهت افزایش سرعت لود شدن صفحات سایت وجود دارد.

تاثیر سرعت بر  ایندکس و رتبه سایت

در صورتی که صفحات وب سایت با سرعت پایینی لود شوند، نارضایتی کاربران را به دنبال دارند و گوگل رنکینگ سایت را کاهش می‎دهد. زیرا متوجه نارضایتی کاربران می‎شود. بنابراین به صراحت می‎توان گفت، سرعت سایت تاثیر مستقیمی بر افزایش رتبه سایت دارد.

از سوی دیگر سرعت سایت بر ایندکس شدن صفحات توسط روبات ها‏ تاثیرات مثبتی دارد. به اینصورت که گوگل زمان مشخصی را برای ایندکس هر سایتی، در نظر می‎گیرد.

در اینجا افزایش سرعت سایت به معنای افزایش سرعت بررسی و ایندکس شدن هر صفحه و در نتیجه بررسی صفحات بیشتر می‎باشد. زمانی که گوگل نتواند به تمامی صفحات داخلی یک سایت دسترسی پیدا کند، باید مدت زمان بیشتری را جهت جستجو صرف نماید و از آنجا که هدف آن، اجرای درخواست کاربران در کمترین زمان ممکن است، لذا دست از جستجوی سایت می‎کشد و به سراغ سایت دیگری می‎رود. به تبع این امر، سایت در نتایج جستجو نشان داده نمی شود.

 برای افزایش سرعت سایت و تاثیرات مطلوب بر بهینه سازی سایت، راه حل ها‏ی زیادی از سوی متخصصین و کارشناسان سئو ارائه شده است. در زیر به برخی از مهمترین از آنها را نام  می بریم:

  • هاست وب سایت
  • فشرده سازی صفحات
  • استفاده از کش
  • بهینه سازی تصاویر

سنجش سرعت سایت

 برای تست سرعت وب سایت ابزارهای رایگان مناسبی در اینترنت وجود دارد که علاوه بر سنجش سرعت سایت شما پیشنهادات مناسبی برای بهبود آن نیز ارائه میدهند.

محبوب ترین سایتها در زمینه سنجش سرعت سایت GTmetrix و Pingdom هستند که با توجه به راحتی با استفاده از آنها وب سایت را تست کرد و مشکلات آنها را حل نمود.

بنابراین در مورد سرعت لود سایت و رنکینگ چه کار می‌توان انجام داد  ؟

 از سال 2010 گوگل اعلام کرد که سرعت سایت به عنوان یکی از فاکتورهای رتبه بندی در صفحه های نتایج جستجو در نظر گرفته می شود( بیش از 200 فاکتور موثر بر سئو سایت و رتبه بندی وجود دارد ). از آن زمان صاحبان وب سایت توجه بیشتری را به این موضوع اختصاص دادند. سرعت بیشتر وب سایت باعث کاهش زمان تلف شده کاربران شده و از این طریق تجربه کاربری را بهبود می بخشد.

در دنیایی که دسترسی سریعتر به اطلاعات نوعی برتری و ویژگی به حساب می آید ، حتی چند ثانیه نیز می تواند تفاوتی فاحش ایجاد نماید، پس با توجه کردن به این فاکتور در زمان طراحی وب سایت می توان از مزیت های آن بهرمند شد.

سرعت سايت و تاثير آن بر سئو

اشتراک گذاری

سئو
تخصص ماست .

تماس باما

Share This Story, Choose Your Platform!