پدید آمدن رویکرد جستجوی معنایی به کاربران سئو کمک می کند تا از محتواهای کاربردی تر و بهتری استفاده کنند. حالا در ادامه می توانید تکنیک هایی که یک سئو کار بایست در ارائه کارش با توجه به سرچ معنایی انجام دهد ببینید.

سرچ معنایی چیست؟

1- ایجاد نوشته ای ساختاری

زمان نوشتن مطلب برای سایت باید توجه داشته باشید که ساختار و محتوای متن به صورتی باشد که مخاطب را به طور مستقیم به سمت سایت شما هدایت کند. این کار ساده ایست فقط کمی نیاز به تشخیص مخاطب دارد، بدین صورت که اگر فکر می کنید مخاطب مطالب شما، فردی تحصیل کرده است مطالب را به صورت علمی بنویسید و اگر مخاطب شما عام مردم هستند از واژه های عامیانه و ادبیات گفتاری استفاده کنید؛ به طور کلی در ارتباط با سرچ معنایی باید بدانید متن های ساده ی قابل فهم اکثرا مخاطبان بیشتری دارند.

2- استفاده از واژگان هم آیند

سعی کنید از کلماتی که اکثرا با همدیگر می آیند استفاده کنید، مثلا برای یک فارسی زبان لغت حمل اکثرا با نقل می آید مثل حمل و نقل، اشک و لبخند، گریه وزاری و… واژگان هم آیند در بهبود ویزیت سایت کمک زیادی می کنند. مثلا وقتی از  کلمه هم آیند «صوت» همراه «ضبط» استفاده می کنید کلماتی همچون ثبت و ضبط از دامنه جستجو خارج می شوند.

3- کلمات هم‌معنی و اشکال مختلف یک کلمه‌ی واحد

برای مثال اگر کلمه مورد نظر شما «سرچ معنایی» باشد این لغت می تواند با اشکال دیگری همچون: جستجوی معنایی، semantic search، سرچ مفهومی و … ارائه شود.

4- به وبسایت‌ها و منابعی با موضوعات مشابه پیوند بدهید

به سایت هایی که مطالبی مانند مطالب شما دارند پیوند یا لینک بدهید. این کار را با وب سایت هایی که مطالب بهتری نسبت به شما دارند انجام دهید؛ مسلماً این کار باعث می شود گوگل رتبه ی شما را ارتقا دهد.

5- از کلی گویی بپرهیزید

برای سرچ معنایی وقتی متنی را می نویسید سعی کنید طوری مطلب را بنویسید که پاسخ مشخصی برای سوال مخاطب باشد نه اینکه به صورت کلی و عمومی در مورد موضوع بحث کنید.

هر چقدر متن شما دقیق تر باشد رتبه شما در موتور جستجوگر بالاتر می رود.

6- طبیعی بنویسید

آنچه شما می نویسید برای موتورهای جستجو نیست بلکه این کاربر است که آن را سرچ می کند، پس توجه داشته باشید که مطالب شما به صورت ساده و مفهومی پاسخگوی سوال و سرچ کاربر باشد.

7-برای سرچ معنایی از استفاده ی زیاد از لینک درونی بپرهیزید

لینک درونی را فقط زمانی انجام دهید که مطمئن هستید مطلب موجود در پیج دیگرتان برای مخاطب مهم است و جذابیت دارد.

8- از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید

استفاده از یک کلمه کوتاه به عنوان کلمه کلیدی ممکن است گستره ی و دامنه سرچ را بالا ببرد، اما استفاده از کلمات کلیدی طولانی تمرکز را روی نکته ی خاصی که مخاطب جستجو می کند می کشاند و این کمک فراوانی به ویزیت سایت شما می کند.

9-نشان‌‌گذاری طرح‌واره‌‌ها (Schema Markup) برای سرچ معنایی

قرار دادن یک کد خاص در صفحه‌ی HTML وبسایت می‌تواند آن بخشی از محتوای یک صفحه را که در مورد زمینه‌ی فعالیت شما است، با کدی که زمینه‌ی فعالیت را به موتور جستجو می‌فهماند، مشخص کند. این کار باعث می‌شود زمینه‌ی فعالیت شما از نظر موتور جستجو کاملا مشخص شود.

مثلا وقتی در مطلب خود از یک فیلم نام می‌برید می‌توانید با کد HTML مربوط به طرح‌واره‌ی Movie به گوگل و سایر موتورهای جستجو بفهمانید که وقتی در متن خود نوشته‌اید «سلومون کین»، منظورتان یک فیلم سینمایی به اسم سلومون کین است نه کتاب سلومون کین نوشته ی رابرت ای هاوارد یا هر چیز دیگری. همانطور که مشاهده کردید استفاده از نشان‌گذاری طرح‌واره‌‌ها یا اسکیما مارک‌آپ برای سرچ معنایی به شدت دقت موتورهای جستجو را بالا می‌برد.

ما دانش لازم برای افزایش رتبه ی شما در گوگل را داریم. با ما تماس بگیرید

نتیجه گیری:

با پیشرفت موتور های جستجو گر و رویکرد آنها به سمت معنایی شدن و ایجاد محتواهای طبیعی تر که مستقیما مخاطب را مورد توجه قرار می دهند، نویسندگان و تولید کنندگان محتوای سایت مانند سئو کاران باید تمام جوانب و تکنیک های را در نظر بگیرند تا به  نتیجه ی بهتری برسند. استفاده از مطالب کپی و محتوای غیر کاربردی و غیر علمی می تواند رتبه ی سایت را در گوگل و دیگر موتورهای جستجو پایین بیاورد.

Share This Story, Choose Your Platform!